سیر تا پیاز تاثیر مدرک تحصیلی در خدمت سربازی

سیر تا پیاز تاثیر مدرک تحصیلی در خدمت سربازی

تمایز بین سربازان با توجه به مدرک تحصیلی از قوانین خاصی پیروی می کند که در جامعه سربازان بسیار جا افتاده می باشد. بدیهی است که هر چقدر مدرک تحصیلی فرد بالاتر باشد مزایا و تسهیلات بیشتری در دوران خدمتش برای او فراهم می شود.

همچنین حق و حقوق در نظر گرفته شده برای سربازانی که در مقاطع بالاتر به تحصیل پرداخته اند نسبت به سربازانی که از مدرک تحصیلی قابل توجهی برخوردار نیستند، بیشتر می باشد.

در واقع هر چقدر میزان تحصیلات شما بیشتر باشد درجه و عنوان بهتر به شما تعلق خواهد گرفت و در راستای این درجه بهتر، دوران خدمت برای شما آسان تر خواهد شد.

در نظر داشته باشید پس از پایان دوره آموزشی خدمت سربازی درجه نظامی سربازن اعلام خواهد شد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی درمورد دوره آموزشی خدمت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دوره آموزشی سربازی

در ادامه ما مشاوران مرکز مشاوره آویژه به منظور تکمیل اطلاعات شما عزیزان در رابطه با جزئیات خدمت سربازی با مدرک دیپلم، سربازی بدون دیپلم، با مدرک کاردانی، با مدرک کارشناسی و… اطلاعات مفیدی را ارائه داده ایم.

دوره آموزشی خدمت و تاثیر مدرک تحصیلی

از آن جایی که دوره آموزشی خدمت سربازی از دشوارترین دوره های آموزشی می باشد، همواره مشمولان خدمت استرس گذراندن این دوره را دارند.

یکی از سوالات افراد قبل از پست کردن دفترچه نظام وظیفه این است که مدرک تحصیلی سربازان چه تاثیری بر دوره آموزشی خدمتشان دارد؟

چنانچه تمایل دارید از جزئیات مندرج در دفترچه نظام وظیفه باخبر شوید بر روی لینک زیر بزنید.

دفترچه خدمت سربازی

در واقعیت باید بدانید که چگونگی گذراندن دوره آموزشی و بازه زمانی که سازمان نظام وظیفه برای این دوره در نظر گرفته است، وابستگی چندانی به مدرک تحصیلی و مقاطع تحصیلی گذرانده شده توسط سرباز ندارد.

می توان گفت دوره آموزشی خدمت سربازی برای همه سربازان کشور به یک نحو برگزار می شود. حتی برای برخی از افرادی که از معافیت هایی مانند معافیت از رزم برخوردار هستند دوره آموزشی برگزار می شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

درجه نظامی سربازان و مدرک تحصیلی

به همه سربازان پس از دوره آموزشی خدمت سربازی، درجات نظامی با توجه به مدرک تحصیلی که دارند، اهدا می شود. مشمولان قبل از اعزام به خدمت سربازی باید از درجه بندی نظامی و نحوه منصب گرفتن در مدت زمان خدمت سربازی مطلع شوند.

در نظر داشته باشید دسته بندی سربازان با توجه به مدرک تحصیلی و مقاطعی که گذرانده اند، توهین به شخصیت این افراد نمی باشد. زیرا رده بندی سربازان با توجه به میزان دانشی که دارند عملی منطقی می باشد.

معمولا نام درجه های نظامی در سازمان ها و یگان های مختلف از قبیل ارتش و سپاه و… یکسان نمی باشد. اما به همه سربازان در همه یگان ها درجه نظامی تعلق می گیرد.

در ادامه شاهد درجات نظامی هستیم که برای سربازان با توجه به مدرک تحصیلی ایشان لحاظ می شوند.

درجه نظامیمدرک تحصیلی
سرباز صفرسرباز سومسرباز دومزیر دیپلم
سرباز یکمسرجوخهدیپلم
سرجوخهگروهبان سومگروهبان دومفوق دیپلم
استوار دوماستوار یکمگروهبان یکملیسانس
ستوان سومفوق لیسانس
ستوان دومدکتری

حقوق سربازان با مدارک تحصیلی گوناگون

همان گونه که مستحضرید عوامل مختلفی از قبیل محل خدمت، وضعیت تاهل، مسافت محل خدمت تا منزل فرد و… بر میزان حقوق سربازی در نظر گرفته شده وجود دارد.

یکی از ملاک های اساسی برای تعیین میزان حقوق فرد سرباز بسته به مقاطع تحصیلی می باشد که فرد گذرانده و مدرک تحصیلی مربوط به آن را دریافت کرده است.

همان طور که گفتیم هرچه مدرک تحصیلی فرد بهتر باشد درجه نظامی بالاتری به او تعلق می گیرد و در همین راستا افراد با درجه نظامی بالاتر، حقوق دریافتی بیشتری دارند.

میزان حقوق سربازان در سال جاری از سه میلیون تا 9 میلیون تومان تعیین شده است.

سازمان نظام وظیفه با توجه به شرایطی مانند منطقه خدمت، وضعیت تاهل و تعداد فرزندان فرد سرباز و… برای آنها حقوق مشخص در نظر می گیرد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی به مطالعه حقوق سربازی بپردازید.

 

حقوق سربازان با مدارک تحصیلی گوناگون

مرخصی سربازان با مدارک تحصیلی گوناگون

شاید برایتان این سوال به وجود آمده باشد که تاثیر مدرک تحصیلی برای دریافت مرخصی در دوارن خدمت به چه صورت است؟ آیا میزان مرخصی های در نظر گرفته شده برای سربازان با مدرک تحصیلی گوناگون فرق می کند؟

معمولا مرخصی های در نظر گرفته شده برای دوره آموزشی سربازان با مدارک تحصیلی متفاوت مشترک می باشد و تمایزی در این زمینه بین سربازان قائل نشده اند. اما در دوره خدمت سربازی مرخصی های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها شاره کرده ایم.

🟠 مرخصی ابتدای دوره سربازان

مرخصی اول دوره سربازی بین 5 الی 7 روز است که در دوران آموزشی به مشمولان داده می شود.

این مدت زمان کوتاه مرخصی به منظور رسیدگی مشمولان به وضعیت لباس ها یا تهیه لوازم شخصی خود می باشد.

که پس از پایان این مرخصی و بازگشت تا زمان مرخصی میان دوره نمی توانند از پادگان خارج شوند. به طور معمول مشولان با مدارک تحصیلی متفاوت از این مرخصی بهره مند می گردند.

🟠 مرخصی میان دوره سربازان

سربازانی که ماه اول دوران خدمت سربازی خود را پشت سر گذاشته اند، می توانند کمتر از یک هفته به مرخصی بروند که در صورت تعطیلات رسمی این مدت زمان افزایش خواهد یافت. طبق روال معمول افراد با تحصیلات متفاوت این مرخصی را دریافت می کنند.

🟠 مرخصی پایان دوره سربازان

مرخصی پایان دوره برای مشمولانی با مدارک تحصیلی مختلف که دوره 2 ماه آموزشی آنها پایان یافته لحاظ می شود. این افراد می توانند 1 الی ده روز بسته به شرایط پادگان خود را ترک نمایند.

🟠 مرخصی ساعتی و درون شهری سربازان

معمولا زمان استفاده از مرخصی درون شهری برای همه سربازان از هفته دوم آموزشی شروع می شود و زمان آن از 4 بعدظهر تا 6 صیح روز بعد می باشد.

🟠 مرخصی استحقاقی سربازان

شرایط استفاده از مرخصی استحقاقی سربازان با میزان تحصبلات گوناگون، به اینصورت است که آنها تنها 2روز در ماه و 30 روز در سال مجاز می شوند تا از پادگان محل خدمت خود خارج شوند.

🟠 مرخصی استعلاجی سربازان

برخی از سربازان به دلیل بیماری خاص نمی توانند در پادگان حضور داشته باشند که با تایید پزشک مربوطه برای سپری نمودن طول دوره درمان خود تا یک ماه مرخصی به آنها داده می شود.

لازم به ذکر است که این مرخصی نیز مانند دیگر مرخصی ها برای سربازانی با مدارک تحصیلی مختلف مشترک می باشد.

برای اطلاع از جزئیات قوانین و مقررات مرخصی سربازان بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مرخصی خدمت سربازی

دوره آموزشی خدمت سربازی

تمامی مشمولانی که درخواست اعزام به خدمت سربازی خود را ثبت نموده اند می بایست دوران آموزشی سربازی را سپری نمایند.

مدت زمان دوران آموزشی بین 6 الی 8 هفته می باشد که با توجه به منطقه خدمتی یا نوع تخصص آموزشی برای آنها در نظر گرفته می شود.

شرایط گوناگون مشمولان در مدت زمان دوره آموزشی آنها تاثیر دارد که در ادامه برای نمونه به توضیح شرایط خدمت آموزشی طلاب می پردازیم.

دوره آموزشی خدمت سربازی

دوره آموزشی خدمت سربازی برای طلاب

دوره آموزشی در نظر گرفته شده برای طلاب کوتاه تر می باشد. به طوریکه دوره آموزشی 60 روزه خدمت سربازی به 15 روزکاهش می یابد. همچنین دوره آموزشی 15 روزه طلاب، در پادگان هایی مخصوص این افراد برگزار خواهد شد.

نحوه خدمت طلاب با دیگر سربازان متفاوت است به نحوی که این افراد پس از گذراندن دوره آموزشی، به صورت مدرس یا مبلغ در مراکز مختلف مشغول به کار می شوند.

در واقعیت دوره خدمت طلاب درکشور ما با ترویج مسائل فرهنگی و ارائه خدماتی نظیر تدریس گذرانده می شود.

چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات درمورد معافیت طلاب می باشید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

معافیت طلاب

تاثیر مدرک تحصیلی در ترفیع درجه سربازان

همانطور که اشاره کردیم دادن درجات مختلف به سربازان هر یگانی پس از پایان دوره آموزشی انجام می شود. اما پس از این دوران با توجه به میزان مسئولیت پذیری و شایستگی سربازان برای ایشان ترفیع درجه لحاظ می شود.

ترفیع درجه برای سربازان تسهیلات چشم گیری را به ارمغان خواهد آورد. به همین منظور سربازان سعی می کنند با ارائه عملکردی مناسب و انجام فعالیت ها به صورت منظم ترفیع درجه بگیرند.

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

⭐ مشمولان خدمت سربازی قبل از اعزام به خدمت باید از همه تسهیلات، قوانین و ضوابط مختلفی که برای سربازان در نظر گرفته شده است اطلاع داشته باشند. بحث تاثیر مدرک تحصیلی در سربازی و دوره های مختلف آن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

همچنین داشتن اطلاعات کافی پیرامون تسهیلاتی نظیر کسری خدمت سربازی، امریه سربازی و… برای این مشمولان بسیار حیاتی می باشد.

همچنین اطلاع از تسهیلات و تمایزهایی که بین سربازان با توجه به مدرک تحصیلی ایشان وجود دارد می تواند برای این افراد بسیار مهم باشد.

⭐شما به منظور اطلاع از جدیدترین قوانین و ضوابط سازمان نظام وظیفه و میزان تاثیر مقاطع تحصیلی گذرانده شده توسط سربازان می توانید از مشاوره نظام وظیفه بهره مند گردید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

سیر تا پیاز تاثیر مدرک تحصیلی در خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید