ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰-۱۴۰۱

ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400-1401

آزمون مدارس تیزهوشان، رقابتی است در میان دانش آموزانی که از هوش و استعداد بالایی برخوردارند تا با موفقیت در این رقابت، مجوز ورود به مدارس تیزهوشان را به دست بیاورند. هر ساله این آزمون در دو دوره متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود.

یعنی متقاضیان تحصیل در پایه هفتم و پایه دهم مدارس تیزهوشان، می توانند در این آزمون شرکت کنند. برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ نیز همچنان این آزمون برای دو دوره برگزار خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰-۱۴۰۱، توصیه می کنیم که این مقاله را تا به انتها بخوانید.

زمان و شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰-۱۴۰۱

مطابق اطلاعیه ای که مرکز ملی استعدادهای درخشان منتشر کرده است، پذیرش در مدارس پایه هفتم از طریق آزمون خواهد بود و به این صورت است که ۵۰ درصد آزمون استعداد تحلیلی و ۵۰ درصد از دروس مدرسه است.

ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و داوطلبان باید در بازه زمانی مشخص شده به سایت hoosh.medu.ir مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را به دقت انجام دهند.

طبق اطلاعیه ای که سازمان ملی استعدادهای درخشان منتشر کرده است، ثبت نام از ۱۱ فوردین ۱۴۰۰ شروع شد و تا ۳ اردیبهشت ادامه داشت.

زمان و شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰-۱۴۰۱

ثبت نام برای داوطلبان نهم به دهم مدارس تیزهوشان نیز به صورت اینترنتی انجام می شود. داوطلبان از ۱۱ فروردین تا ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ فرصت داشتند تا با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir مراحل این ثبت نام را انجام داده و ثبت نام خود را نهایی کنند.

شرایط ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان 1400-1401

شرایط ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۰-۱۴۰۱

ثبت نام در این آزمون شرایط خاصی را می طلبد که داوطلبان باید قبل از ثبت نام به خوبی با این شرایط آشنا باشند:

 1. تابعیت ایرانی؛ متقاضیان شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان باید حتما تابعیت ایرانی داشته باشند؛ البته متقاضیانی که تابعیت ایرانی ندارند، باید شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند در این آزمون شرکت کنند.
 2. کسب مقیاس خیلی خوب برای داوطلبان پایه هفتم؛ داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون ششم به هفتم هستند، باید مقیاس خیلی خوب در تمام دروس سال پنجم و ششم ابتدایی کسب کرده باشند. البته با توجه به تغییرات انجام شده و اینکه متقاضیان می بایست در آزمون هوش ثبت نام و شرکت کنند؛ کسب نمره خوب فقط در یک درس نمره خوب دارند؛ نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند.
 3. اشتغال به تحصیل داوطلبان پایه نهم به دهم؛ طبق روال هر ساله متقاضیان آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم باید در پایه نهم مشغول تحصیل باشند و معدل پایه هشتم آنها حداقل ۱۹ باشد.
 4. البته داوطلبانی که در مدارس تیزهوشان تحصیل می کنند، نیازی به شرکت در آزمون نهم به دهم ندارند و تنها کافی است که حداقل معدل ۱۶ را در خرداد ۱۴۰۰ کسب کنند.

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱

متقاضیان پایه هفتم مدارس تیزهوشان، باید بعد از ثبت نام در آزمون سنجش هوش، در زمان برگزاری آزمون حضور داشته باشند. همچنین باید در تاریخ مشخص شده کارت ورود به جلسه خود را از سایت hoosh.medu.ir دریافت کنند.

طبق اطلاعیه صادر شده از طرف سازمان ملی استعدادهای درخشان، آزمون پایه هفتم مدارس تیزهوشان در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و کارت ورود به جلسه از چند روز قبل بر روی سایت قابل دانلود است.

نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم، به احتمال زیاد یک ماه بعد از برگزاری این آزمون اعلام خواهد شد. همچنین داوطلبانی که نسبت به کارنامه منتشر شده، اعتراض دارند باید در بازه زمانی تعیین شده، اعتراض خود را ثبت کنند.

متقاضیان آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم، به صورت هماهنگ در خرداد ماه با یکدیگر رقابت خواهند کرد که طبق اطلاعیه سازمان ملی استعدادهای درخشان، آزمون پایه نهم به دهم ۲۱ خرداد ماه برگزار می شود. داوطلبان باید برای دریافت کارت ورود به جلسه خود به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه کنند.

نتیجه این آزمون حدودا ۵ الی ۶ هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد که داوطلبان باید با مراجعه به سایت آزمون از نتیجه آن مطلع شوند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰-۱۴۰۱ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط تحصیل در مدارس تیزهوشان

پذیرش دانش آموزان پایه هفتم و دهم، تنها با برگزاری آزمون تیزهوشان و کسب حد نصاب انجام خواهد شد. سوالات داوطلبان نیز در دو دسته استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی تقسیم می شود.

داوطلبان بعد از شرکت در آزمون می توانند با توجه به درصد پاسخ به سوالات، رتبه حدودی خود را با استفاده از نرم افزار تخمین رتبه تیزهوشان، ارزیابی کنند.

در این مدارس نیز مانند مدارس دیگر، ساعات درسی ۳۰ ساعت در هفته است. البته اگر کلاس فوق برنامه تشکیل شود، این ساعت افزایش خواهد یافت. از دیگر ویژگی های این مدارس، برگزاری دو آزمون در طی سال تحصیلی برای سنجش میزان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان است.

البته این مدارس در کنار مزایای خوبی که دارند، همواره انتظارات والدین، مدرسه و.. را بالا می برند و این مساله باعث می شود تا دانش آموز تحت فشار روانی زیادی قرار بگیرد و افت تحصیلی داشته باشد.

تفاوت این مدارس با سایر مدارس در حجم تکالیف درسی، شیوه های آموزشی، تدریس و برنامه آموزشی است. البته به والدینی که فرزندان حساس و مضطرب دارند، توصیه می شود که مسیر دیگری به غیر از مدرسه تیزهوشان را برای فرزندشان در نظر بگیرند.

سخن آخر

همان طور که می دانید، مدارس تیزهوشان هر ساله با برگزاری آزمون در دو دوره از دانش آموزان باهوش و مستعد، پذیرش به عمل می آورد. یکی از این دوره ها برای دانش آموزانی است که می خواهند از پایه ششم به هفتم بروند و دوره دیگر برای دانش آموزانی است می خواهند از پایه نهم به دهم بروند.

۵۰ درصد آزمون برای ارزیابی هوش دانش آموز و ۵۰ درصددیگر از دروس مدرسه خواهد بود. اگر آینده تحصیلی فرزندتان برایتان مهم است و دوست دارید تا در مدرسه ای تحصیل کند که استعداد هایش شکوفا شود، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و از آنان برای برنامه ریزی قبولی فرزندتان در آزمون تیزهوشان، راهنمایی بگیرید.

ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰-۱۴۰۱

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰-۱۴۰۱

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 17 نظر:
 1. سلام. آیا من میتونم با ۹۷ درست و ۳ نزده از ۱۰۰ سوال قبول بشم؟(متوسطه دوم). لطفا بگین شانس قبولیم چقدره. یعنی بگید(حتما قبول میشم، زیاد، متوسط) ممنون میشم اونجور که گفتم جواب بدین. یعنی لطفا نگین امکان قبولی وجود داره. اونجور که من گفتم لطفا بگین. مرسی از شما مشاوران محترم.

  1. سلام من گزینه زیاد و حتما را برای شما میبینم .انشالله همین برایتان اتفاق بیوفتد.

 2. سلام
  من امسال در آزمون تیزهوشان ششم ۱۴۰۰ ۱۴۰۱ شرکت کردم و تراز آزمونم شده ۷۰۰۰۰ آیا من می تونم در مدرسه فرزانگان ناحیه ۳ تبریز قبول بشم؟ تراز خوبی را دارم؟

 3. سلام
  من امسال در آزمون تیزهوشان ششم ۱۴۰۰ ۱۴۰۱ شرکت کردم و تراز آزمون شده ۷۰۰۰۰ آیا من می تونم در مدرسه فرزانگان ناحیه ۳ تبریز قبول بشم

 4. سلام. منو باش که فکر میکردم سوالات آزمون آسونه میتونم همه سوالات رو به راحتی جواب بدم و تمام سوالات رو جواب درست بدم. حالا من چند سوال دارم.من در آزمون استعدادهای درخشان دهم شرکت کردم و به ۸۴ سوال پاسخ درست دادم. به ۱۳ سوال پاسخ غلط دادم. به ۳ سوال پاسخ ندادم. من شانس قبولی ام چقدره؟ بعد معدل هشتم من ۱۹/۱۵..عکسی هم که زمان ثبت نام گذاشتم مربوط به سال هشتم هستش و کاملا واضح هستش. حالا من اگه قبول بشم میتونم در صورت قبولی در آزمون در مدرسه ثبت نام کنم؟ بعد قبول بشیم زمان ثبت نام اگه پدر یا مادرمون ثبت نام کنن ما هم باید زمان ثبت نام در مدرسه تیزهوشان به همراه اولیامون بریم؟ بعد زمان ثبت نام در مدرسه علاوه بر کسب معدل بالای ۱۹ در پایه هشتم باید در نهایت برای ادامه تحصیل در مدرسه معدل نهم ما هم بالای ۱۹ باشه؟ لطفا به تمام سوالات من جواب بدین. ممنون میشم. خسته نباشین

  1. سلام. جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید اما در کل امکان قبولی شما وجود دارد.

 5. سلام. سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم سخت بود. منو باش که خوش خیال بودم فکر میکردم میتونم همه رو به درستی و راحتی جواب بدم. الان یه سوال دارم. نتیجه ازمون من اینه: تعداد درست: ۸۴ تعداد غلط: ۱۳ تعداد نزده: ۳.شانس قبولی من چقدره؟ الان اخه نهم به دهم شرکت کردم. آخرین شانس هست. الان من میتونم با این نمره در مدارس تیزهوشان رشته انسانی بخونم؟معدل هشتم من ۱۹/۱۵ هستش. معدل نهم من هم ۲۰ هستش. بعد عکس من مربوط به کلاس هشتمه. من میتونم در صورت قبولی در آزمون در مدرسه تیزهوشان ثبت نام و تا سال اخر ادامه تحصیل بدم؟ لطفا زود جواب بدین

  1. ممنون. اما شما فقط یکی از سوالات من رو جواب دادین. لطفا دیدگاه منو به دقت مرور کنید و تمام سوالاتم رو جواب بدین.

 6. سلام. من الان دانشجو ام. در نهم به دهم تونستم با ۸۹ پاسخ صحیح و ۵ پاسخ غلط و ۶ نزده قبول بشم. چون خودم تو تیزهوشان بودم و تجربه دارم میتونم قطعا بگم که مدرسه خیلی خوبیه و ازمون ش هم شیرین و اسونه. اصلا موقع آزمون استرس نداشته باشین و فکر کنین یه امتحان عادی مثل امتحاناتی که معلم و یا دبیر از شما میگیره هستش. هم دانش اموزان ششم و هم دانش اموزان نهم. بخاطر مشکلات خانوادگی هم به خودتون نگین که نمیشه. من هم در ازمون شرکت کردم دو سال پیش از ازمون مادرم رو از دست داده بودم و خیلی افسرده بودم. اما شروع کردم به درس خوندن و با تمام وجود و قدرتم و دور کردن استرس و نگرانی از خودم قبول شدم. مطمئنم روح مادرم هم شاد شده بود. بعد اگه تو ازمون تیزهوشان بالای ۸۰ درصد درست بزنید مطمئن باشید قبول میشین. بعد اگه بالای ۸۰ زده بودین کسی ازتون پرسید شیری یا روباه. بگین شیر. چون عالیه. برای همتون ارزوی موفقیت میکنم. سخت تلاش کنین. لطفا نظرم رو ثبت کنین. برا هموطنان عزیز مفیده. ضمنا به خودتون نگین آزمون سخته و خراب میکنم و با ارامش و اعتماد به نفس وارد جلسه آزمون بشید

   1. سلام. ممنون. همچنین شما. فقط اون سالی که شرکت کردم ۹۰ سوال طرح شده بود. بعد من از ۹۰ تا سوال ۵ غلط و ۶ نزده داشتم و بقیه درست. فقط میخواستم بگم که الان بیش از ۱۰۰ سوال طرح میشه اما هنوزم بالای ۸۰ درصد شانس قبولی خیلی زیادی دارین. چون اون موقع ۹۰ تا سوال بود گفتم بالای ۸۰ قبول میشین. اما الان که بیش از ۱۰۰ تا طرح میشه بالای ۸۰ شانس قبولی خیلی زیادی دارین. بستگی به تراز رقباتون داره. اما در هرحال شما بالای ۸۰ درصد قطعا قبول میشین

  1. سلام. ارسلان. خدا مادرت رو رحمت کنه. واقعا خوب روحیه میدی. من خودم امسال نهم به دهم قبول شدم و به خودم نگفتم امتحان سخته. ۹۱ درصد زدم. وقتی خواستم برای ثبت نام تو مدرسه تیزهوشان برم بخاطر معدل هشتمم قبولم نکردن. ولی حالا بیخیال. چیز مهمی نیست. هر مدرسه ای باشی فرقی نداره. فقط مهم آینده ست. میگم ارسلان.این سوالی که میپرسم جوابش میل خودته. ولی اگه خوندی جواب بده. میخوای باهم دوست بشیم؟ منم پسرم. اسمم شاهین. ۱۶ سالمه. لطفا خواهشا اگه خوندی جواب بده. مرسی ازت🙏🏻🌹♥😘

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/8/1

یکشنبه

1400/8/2

دوشنبه

1400/8/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید