حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چه میزان است؟

معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

دانشگاه علمی کاربردی نیز به مانند بسیاری دیگ از دانشگاه های کشور شرایطی را برای پذیرش دانشجو مقرر کرده است. یکی از مهم ترین این موارد که اشارات بسیاری به آن میشود مربوط به حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی میباشد. تعدادی زیادی از داوطلبان ورود به دانشگاه علمی کاربردی دانش آموزانی هستند که دوره ی متوسطه را پشت سر گذاشته اند. افرادی که دارای مدرک دیپلم در یکی از دوره های آموزشی نظام قدیم، نظام جدید و یا دوره های فنی و کاردانش باشند، میتوانند اقدامات لازم برای ورود و تحصیل در این دانشگاه را انجام دهند. بنابراین داشتن معدل و مدرک دوره متوسطه برای ورود به این دانشگاه کفایت میکند. اما این دانشگاه گاهی برای برخی از رشته های خاص شرط معدل مقرر میکند. یعنی داوطلبان باید حداقل معدل لازم را در دوره ی تحصیلی قبلی کسب کرده باشند تا موفق به انتخاب رشته شوند.

شرط معدلی (حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی) که دانشگاه علمی کاربردی تعیین کرده اهمیت خیلی زیادی ندارد چرا که اکثریت دانشجویان این معدل را دارند؛ در واقع این شرط بیشتر بر داشتن مدرک و معدل دوره متوسطه تاکید میکند. درباره ی برخی رشته های پر طرفدار اگر داوطلب معدل بالاتر و بهتری داشته باشد از مزایایی برخوردار است که شانس قبولی را نسبت به دیگر داوطلبان بالا میبرد.


بیشتر بخوانید: رشته های دانشگاه علمی کاربردی 


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چه میزان است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

یکی از شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه های علمی کاربردی داشتن مدرک دیپلم متوسطه در یکی از دوره های تحصیلی میباشد. همچنین کسانی که میخواهند در دانشگاه های علمی کاربردی ادامه تحصیل دهند بایستی معدل دیپلمشان مورد تایید این دانشگاه قرار گیرد. طبق این موضوع افراد داوطلب باید معدل کمتر از ۱۰ نداشته باشند در غیر این صورت از تحصیل در این دانشگاه منع میشوند. اما به جز این شرط کلی که اغلب داوطلبان واجد آن میباشند، تعدادی از رشته های تحصیلی نیز شرط معدل دارند. مثلا رشته های پیرا پزشکی و پر تقاضای این دانشگاه از این دست رشته میباشند. متقاضیان برای پذیرش در آن ها باید طبق مقررات حداقل معدل را کسب کرده باشند.

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی و دیگر شرایط لازم برای ثبت نام در این دانشگاه

دانشگاه علمی کاربردی و قبولی در آن نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد. دانشجویان این دانشگاه تنها با داشتن مدرک دیپلم موفق به ادامه تحصیل میشوند. البته این دانشگاه در مقطع کاردانی از بین دارندگان مدرک دیپلم دانشجو میگیرد. طبق اطلاعیه های این دانشگاه، این افراد باید معدل بالای ۱۰ داشته باشند که معمولا همه ی داوطلبان این حداقل معدل را دارا میباشند. داشتن معدل و مدرک تحصیلی دیپلم شرط لازم برای ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی میباشد اما شرط کافی نیست. متقاضیان باید شرایط دیگری نیز داشته باشند. برخی از این موارد ایمان به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد پذیرش قانون اساسی، عدم اعتیاد، عدم فساد اخلاقی و… میباشد. همچنین داوطلبان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند. بنابراین مجموعه ی این شریط برای ثبت نام لازم است.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می باشند. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می باشد. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار می باشد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می بایست شرایط ذیل را داشته باشید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می باشد. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چه میزان است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چه میزان است؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1750 الی 2250 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

با خیال راحت خرید کنید.

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/7/7

سه شنبه

1399/7/8

چهارشنبه

1399/7/9

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید