دریافت امریه گمرک ها چه شرایط و ضوابطی دارد؟

امریه گمرک چه شرایطی دارد؟

امریه سربازی گمرک ها چگونه است؟

امریه گمرک ها و اخذ امریه در این سازمان یکی از اهداف مشمولان متقاضی امریه میباشد. افرادی که تخصص های لازم برای فعالیت در این ارگان را دارند میتوانند اقدامات لازم را انجام دهند. سازمان وظیفه تعدادی از مشمولان خود را به عنوان سرباز امریه به سایر سازمان ها و ارگان ها از جمله گمرک ها واگذار میکند تا این سازمان ها از تخصص این افراد استفاده کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد که امریه شدن در یک سازمان به معنای تعهد آن سازمان به استخدام شما نمیباشد. میتوان گفت امریه خدمت سربازی به نفع سازمان وظیفه، اداره های امریه گیر و همچنین مشمولان خدمت سربازی میباشد. افرادی که به عنوان مشمول خدمت سربازی شناخته میشوند، همواره به دنبال راهی برای کوتاه کردن و یا راحت تر کردن دوره سربازی خود هستند. امریه سربازی راهی است که سازمان وظیفه پیش روی این افراد قرار داده است.

افرادی که به عنوان سرباز امریه گمرک ها شناخته میشوند، مانند دیگر کارمندان این سازمان در ساعات اداری مشغول به خدمت میشوند. همچنین این افراد اغلب لباس فرم به تن ندارند.

همه ی این موارد باعث شده است که مشمولان زیادی متقاضی اخذ امریه اداره گمرک ها باشند. اما از بین تمام این متقاضیان تنها تعداد اندکی پذیرفته میشوند. شرایط و عوامل زیادی در پذیرش و یا عدم پذیرش سربازان امریه در اداره گمرک ها اثر دارد. چنانچه تمایل دارید برای دریافت امریه سربازی گمرک ها اقدام کنید اما اطلاعات کافی را درباره چگونگی اقدام و شرایط و قوانین مقرر شده ندارید، توصیه ما به شما استفاده از مشاوره های نظام وظیفه میباشد. در ادامه با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره های حرفه ای با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط امریه سربازی در گمرک برای مشمولین چیست؟

شرایط امریه گمرک ها با توجه به نوع فعالیت این اداره و همچنین قوانین مقرر شده از سوی سازمان وظیفه عمومی کشور مشخص میشوند. یکی از شرایط مهمی که مورد توجه گمرک ها است، نداشتن غیبت از خدمت سربازی میباشد. افرادی که بعد از رسیدن به مشمولیت به هردلیلی برای اعزام به خدمت اقدام نکرده اند، مجاز به دریافت امریه نمیباشند. گمرک ها اداراتی هستند که وظایف به خصوصی را بر عهده دارند به همین دلیل افرادی که در این سازمان جذب میشوند باید مهارت ها و تخصص لازم را دارا باشند. لذا این سازمان تنها از بین افراد دارای مدرک تحصیلی مرتبط امریه جذب میکند. علاوه بر این معدل بالای 15 آخرین مدرک تحصیلی نیز یکی از شرایط لازم برای دریافت امریه در این سازمان میباشد. نداشتن فساد اخلاقی، نداشتن اعتیاد، اعتقاد به اسلام و … از شرایطی است که سازمان وظیفه برای متقاضیان امریه در نظر گرفته است.

علاوه بر مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد پنج گروه از مشمولان وجود دارند که در زمان دریافت امریه در اولویت قرار دارند و از مهم ترین شرایط امریه گمرک ها میباشد.

مثالی از این شرایط افراد متاهل و یا سرپرستان خانوار یا افراد معاف از رزم میباشند، با توجه به مسئولیت هایی که این افراد بر عهده دارند، سازمان وظیفه برای جلوگیری از بروز هر گونه خلل و آسیب در زندگی این افراد، امکان دریافت امریه را برایشان فراهم کرده است. افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند و همچنین مددجویان سازمان بهزیستی نیز یکی از گروه هایی هستند که در این گروه قرار دارند و میتوانند برای دریافت امریه اقدام کنند. آخرین گروه از افرادمربوط به شرایط پنج گانه بستگان درجه اول شهدا و ایثارگران میباشند. به این ترتیب احتمال پذیرش امریه در گمرک ها برای افرادی که این شرایط را داشته باشند، بالا است.

چگونه امریه گمرک بگیریم؟

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

مدارک لازم برای امریه گمرک ها که باید بدانید

مدارک امریه گمرک ها باید تایید کننده ی وضعیت مشمولان و واجد شرایط بودن آن ها باشد. مثلا فردی که به واسطه ی معافیت از رزم تقاضای امریه دارد باید گواهی پزشکی مربوط به معافیت از رزم خود را ارائه دهد. همچنین افراد متاهل و سرپرست خانوار باید مدارک شناسایی گواه بر تاهل خود را به بخش گزینش گمرک ارائه دهد. معرفی نامه کمیته امداد و یا بهزیستی از دیگر مدارک امریه برای اداره گمرک ها است که مددجویان این سازمان ها باید به گمرک تحویل دهند.

قبلا هم اشاره کردیم که این سازمان از بین افراد با رشته های تحصیلی مرتبط سرباز امریه میگیرد بنابراین داوطلبان باید مدرک تحصیلی خود را نیز در دست داشته باشند. یکی از مهم ترین مدارکی که متقاضیان باید به گمرک ارائه کنند، همان برگه ی اعزام به خدمت سربازی میباشد. این برگه که تحت عنوان برگ سبز نیز شناخته میشود تاریخ اعزام به خدمت مشمول را دربردارد.

علاوه بر این موراد مشمولان باید گواهی مبنی بر نداشتن هیچگونه غیبت از سربازی را داشته باشند. افرادی که معافیت تحصیلی داشته اند نیز باید مدارک مربوطه را ارائه دهند.

پذیرش امریه گمرک ها چه مراحلی دارد؟

مراحل پذیرش امریه اداره گمرک ها موضوعی است که مشمولانی که علاقمند به اخذ امریه در این سازمان هستند باید مورد توجه قرار دهند. چون اقدامات درست و به جا میتواند زمینه را برای موفقیت در اخذ امریه مربوط به گمرک ها فراهم آورد. اما این مراحل پذیرش امریه اداره گمرک ها به چه صورت میباشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که متقاضی باید ابتدا به این موضوع توجه کند که تاریخ امریه گیری گمرک ها چه زمانی است. اهمیت این موضوع در آن است که تاریخ اعزام به خدمت و امریه گیری گمرک باید یکی باشد. لذا مشمول باید چند ماه قبل از آن تاریخ برای اعزام به خدمت اقدام کند و مدارک خود را به سازمان وظیفه ارسال کند. بعد از ارسال این مدارک برگ سبز به دست مشمول میرسد که باید بلافاصله آن را به گمرک تحویل دهد.

این سازمان مدارک ارسالی را مورد بررسی قرار میدهد و در صورت تایید مدارک و همچنین قبولی داوطلب در مصاحبه برگه ی پذیرش در امریه را در اختیار مشمول قرار میدهد. موضوعی که گاهی برای مشمولان سوال برانگیز است این است که آیا افرادی که موفق به پذیرش امریه شده اند نیز باید دوره آموزشی را بگذرانند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله انجام دوره ی دو ماهه آموزشی برای این افراد نیز اجباری میباشد و بعد از این دوره در اداره مربوطه مشغول میشوند.

نظام وظیفه

ثبت نام امریه گمرک ها چگونه صورت میپذیرد؟

ثبت نام امریه اداره گمرک ها یکی از مراحلی است که پیش روی مشمولان متقاضی دریافت این نوع امریه قرار دارد. وقتی فردی شرایط لازم را برای دریافت امریه مربوط به گمرک دارد حالا باید برای ثبت نام اقدام کند. اما ثبت نام امریه در اداره گمرگ ها به چه شکلی انجام میشود؟ افراد متقاضی برای ثبت نام باید به چه ارگانی مراجعه کنند؟ معمولا ثبت نام امریه از طریق سامانه های اینترنتی مربوط به امریه گیری ادارات انجام میشود. درباره ی گمرک ها نیز به این شکل است و متقاضیان باید به سامانه اینترنتی مراجعه کنند. این سامانه اطلاعات و مدارک مورد نیاز را به ثبت میرساند و بعد مورد بررسی قرار میگیرند. افراد واجد شرایط برای اقدامات بعدی دعوت میشوند.

سهمیه امریه در اداره گمرک ها چه میزان است؟

سهمیه امریه در اداره گمرکات چگونه است و اغلب چه کسانی میتوانند از این سهمیه استفاده کنند و به عنوان سرباز امریه در این ارگان جذب شوند؟ اگر شما متقاضی دریافت امریه از گمرک باشید با این پرسش ها مواجه شده اید. میتوان گفت که سهمیه گمرک ها از سوی سازمان وظیفه و نیروهای مسلح مشخص میشود. زمانی که تعداد سربازان در پادگان ها نظامی بیشتر از میزان نیاز باشد، سازمان وظیفه برای تعادل بخشیدن به این وضع سهمیه ای را به عنوان امریه برای ارگان ها و سازمان های دیگر در نظر میگیرد، به این ترتیب نیاز این سازمان ها به نیروی انسانی با مهارت نیز برطرف میشود. سهمیه امریه در اداره گمرک ها نیز یکی از این موارد است، که افراد علاقه مند و دارای مدرک تحصیلی مرتبط و مورد تایید این سازمان میتوانند از آن استفاده کنند.

در پایان

در این مقاله به بررسی شرایط و ضوابط امریه سربازی در گمرک پرداختیم و توضیحات بیشتر در این زمینه ارائه کردیم، همکاران ما در مرکز مشاوره آویژه آماده ارائه خدمات در حوزه ی امریه سربازی میباشند. شما عزیزان میتوانید تمام سوالات خود را درباره امریه های سربازی به خصوص امریه مربوط به گمرک ها در این مشاوره ها مطرح کنید. کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵

سوالات متداول

ثبت نام امریه در اداره گمرک ها چگونه صورت میگیرد؟

افراد متقاضی برای ثبت نام باید به چه ارگانی مراجعه کنند؟ معمولا ثبت نام امریه از طریق سامانه های اینترنتی مربوط به امریه گیری ادارات انجام میشود. درباره ی گمرک ها نیز به این شکل است و متقاضیان باید به سامانه اینترنتی مراجعه کنند.

مراحل ثبت نام امریه در اداره گمرکات کدام است؟

ارسال مدراک برای سازمان وظیفه و دریافت برگه اعزام، ارائه برگه اعزام به خدمت به این سازمان از مراحل مهم دریافت امریه گمرک ها میباشد.

مدارک لازم برای امریه سربازی گمرک کدامند؟

برگه اعزام به خدمت، مدرک تحصیلی، تصویر شناسنامه و کارت ملی، گواهی عدم غیبت از سربازی از مدارک مورد نیاز میباشند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

دریافت امریه گمرک ها چه شرایط و ضوابطی دارد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید