دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد ۹۹

دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد پس از عبور از مراحل اولیه کنکور یعنی ثبت نام و برگزاری آزمون و اعلام نتایج منتشر می شود و همانند گذشته به صورت مجزا از دفترچه انتخاب رشته سراسری انتشار میابد. این دفترچه ممکن است پس از چند روز از انتشار دفترچه کنکور سراسری در دسترس داوطلبان قرار گیرد. دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه ازاد برای داوطلبانی منتشر می شود که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند. این دفترچه از چند قسمت تشکیل شده است. درهر قسمت از آن همه مطالب مهمی که هر داوطلب برای انجام انتخاب رشته باید بداند آورده شده است.


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل چه نکاتی می شود ؟


دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی دانشگاه آزاد

در دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی دانشگاه آزاد دو دسته رشته وجود دارد. تعدادی از این رشته ها تحت عنوان رشته های بدون ازمون شناخته می شوند که دانشگاه ها با توجه به سوابق تحصیلی داوطلبان، دانشجو می پذیرد. دسته دوم رشته ها با آزمون هستند. فرد برای پذیرش در این رشته ها حتما باید در آزمون سراسری شرکت نماید. دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی دانشگاه آزاد دارای تعدادی کد رشته است که هر کد، مربوط به یک رشته و دانشگاه خاص است که داوطلب با انتخاب هر یک از این کد رشته ها، در واقع یک واحد دانشگاهی و رشته خاص را انتخاب کرده است. داوطلبان باید در زمان مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی دانشگاه آزاد دقت کافی داشته باشند تا کد رشته اشتباه در فرم انتخاب رشته وارد نشود.

دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد


بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر


راهنمای دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد

راهنمای دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد حاوی اطلاعاتی درباره رشته ها و دانشگاه ها پذیرنده دانشجو است. داوطلبان باید توجه نمایند با وجود اهمیت بالا اطلاعات ارائه شده در راهنمای دفترچه نباید تنها به این اطلاعات اکتفا کنند و سطح دانش خود را راجع به دانشگاه ها و رشته ها یی که قصد ادامه تحصیل در آنها را دارند بالا ببرند. مثلا داوطلبان باید از آدرس دانشگاه ها مورد نظر خود اطلاع یابند تا درآینده در رفت و آمد دچار مشکل نشوند. همچنین متقاضیان ورود به دانشگاه ها آزاد اسلامی باید از امکانات رفاهی دانشگاه مانند شرایط خوابگاه دانشجویی مطلع شوند. در راهنمای دفترچه اطلاعاتی درباره تسهیلات دانشگاه ها برای دانشجویان مطرح شده است، علاوه بر این اطلاعات داوطلبان باید از میزان شهریه هر رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنند اطلاع کامل داشته باشند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور


دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد امروزه با وجود گسترش اینترنت و در دسترس بودن آن برای همگان، کار چندان سختی نیست و داوطلبان در هر نقطه ای از کشور با اتصال به اینترنت می توانند اقدام به دانلود آن کنند. هر داوطلب پس از اعلام سازمان سنجش و آموزش دانشگاه آزاد مبنی بر انتشار دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد می تواند نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد اقدام نماید. بلافاصله بعد از انتشار دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور لینک های دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی دانشگاه آزاد بر روی درگاه های اینترنتی مراکز مشاوره تحصیلی و سایت ها مشاوره تحصیلی قرار می گیرد. این امر دسترسی به دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد را برای تمامی داوطلبان راحت تر می کند.

<< دانلود دفترچه انتخاب رشته آزاد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کارشناسی پیوسته ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کارشناسی ناپیوسته ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کاردانی پیوسته (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کاردانی ناپیوسته (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد


دفترچه راهنمای انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد برای داوطلبان دانشگاه آزاد در نیمه دوم مرداد در دسترس قرار می گیرد و برای رشته هایی که پذیرش دانشجو در آنها از طریق آزمون سراسری انجام می شود دارای دو گروه رشته شامل رشته ها غیر پزشکی و رشته ها پزشکی است. این رشته ها رشته هایی هستند که تعداد متقضیان ادامه تحصیل در آنها بسیار زیاد است. همانطور که قبلا هم گفته شد دسته ای از رشته ها تحت عنوان رشته ها بدون آزمون در دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد وجود دارند که  تنها بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند. در این مورد رشته ها به چند گروه شامل رشته ها علوم انسانی، هنر و زبانها خارجی، علوم تجربی، دامپزشکی و کشاورزی تقسیم می شوند. برای پذیرش در این رشته ها تنها معدل مقطع تحصیلی پیشین ملاک پذیرش است.


بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته انسانی کنکور سراسری


انتخاب رشته سازمان سنجش

پس از مرحله ثبت نام کنکور سراسری و برگزاری آزمون، نوبت به انتشار نتایج اولیه از طریق سازمان سنجش می رسد. متقاضیان در این مرحله باید با کسب اطلاعات برای انجام انتخاب رشته سازمان سنجش آماده شوند. اولین قدم برای انتخاب رشته دریافت دفترچه انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش است. این دفترچه برای داوطلبان کنکور سراسری که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه سراسری هستند زودتر از دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر می شود. داوطلبان بعد از مطالعه دفترچه میبایست به انتخاب رشته آنلاین از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش اقدام کنند. تعداد زیادی از داوطلبان آزمون سراسری متقاضی ورود به دانشگاه آزاد هستند لذا این افراد باید نسبت به دریافت دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمایند. متقاضیان دانشگاه آزاد باید دفترچه مربوطه را مطالعه کنند و برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش و آموزش آزاد مراجعه نمایند.


بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته تجربی کنکور سراسری


مشاوره انتخاب رشته

در تمامی مراحل کنکور، انتخاب رشته از همه مراحل مهم تر است. زیرا در این مرحله رقابت بر سر رشته ها و دانشگاه های برتر بین داوطلبانی که رتبه های نزدیک به هم دارند، است. گاهی ممکن است دو داوطلب با حدود رتبه ها بسیار نزدیک به هم یکی به رشته و دانشگاه دلخواه خود دست یابد اما دیگری موفق به قبولی در رشته دلخواه خود نشود. اینجاست که اهمیت مشاوره انتخاب رشته روشن می شود. زمانی که فرد با کارنامه کنکور خود روبرو می شود ممکن است نتواند تصمیم درستی بگیرد. مشاوره انتخاب رشته می تواند به داوطلبان ورود به دانشگاه کمک کند تا درک بهتری از رشته ها و آینده کاری آنها پیدا کنند. همچنین می تواند اطلاعاتی درباره دانشگاه ها دراختیار داوطلب قرار دهد. انتخاب رشته تحصیلی مرحله مهمی از زندگی فرد است چرا که موقعیت شغلی و اجتماعی افراد تا حد زیادی به این امر بستگی دارد.


بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته ریاضی کنکور سراسری


برای انتخاب رشته کنکور آزاد با ما تماس بگیرید

 • دفترچه انتخاب رشته تجربی
 • دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری
 • دفترچه انتخاب رشته ریاضی
 • دفترچه انتخاب رشته ارشد
 • دفترچه انتخاب رشته هنر
 • دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد
 • دفترچه انتخاب رشته انسانی
 • دفترچه کنکور سراسری
 • پیوست های دفترچه انتخاب رشته
 • نتایج کنکور ارشد
 • دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور
 • دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد
 • دفترچه کارشناسی ارشد
 • دفترچه انتخاب رشته ارشد
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد
 • آزمون کارشناسی ارشد
 • نتایج انتخاب رشته ارشد

بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته زبان کنکور سراسری


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد ۹۹ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مرکز مشاوره آویژه

با توجه به افزایش نیاز در حوزه مشاوره تحصیلی و به خصوص در مرحله انتخاب رشته و ورود به دانشگاه مراکز مشاوره تحصیلی زیادی برای رفع این نیاز وجود دارند. مرکز مشاوره آویژه یکی از مراکز پیشرو و مورد اطمینان در این زمینه است که با تکیه بر دانش اساتید با تجربه و کاربلد روانشناسی و مشاوره، می تواند در این امر به داوطلبان گرامی کمک کند. شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت مرکز مشاوره آوژه از خدمات آنلاین این مرکز نهایت استفاده را ببرید. این مرکز با انواع خدمات مشاوره ای در هر ساعتی آماده خدمات رسانی و کمک به شما داوطلبان عزیز است. یکی از خدمات مرکز مشاوره آویژه مشاوره تلفنی است. در این روش شما میتوانید با شماره ها مرکز تماس حاصل نمایید و سوالات خود را از مشاوران خبره و باتجربه بپرسید و از تجربیات آنها استفاده کنید.

به این ترتیب شما داوطلبان عزیز میتوانید به راحتی و با صرف کمترین وقت و هزینه به پاسخ سوال ها خود دست پیدا کنید. مشاورین این مرکز میتوانند به سوالات شما در خصوص انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد با صبر و حوصله پاسخ کامل بدهند.

سوالات متداول

 1. چه اطلاعاتی در دفترچه انتخاب رشته تجربی قرار می گیرد؟

در دفترچه انتخاب رشته تجربی اطلاعاتی نظیر شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه ها، کد رشته ها، لیست رشته ها و دانشگاه ها به تفکیک شهرها و استان ها و … قرار می گیرد.

۲ دفترچه انتخاب رشته تجربی چه زمانی منتشر می شود؟

دفترچه انتخاب رشته تجربی بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد ۹۹

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته تجربی دانشگاه آزاد ۹۹

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1401/9/14

سه شنبه

1401/9/15

چهارشنبه

1401/9/16

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید