خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی مطالعه ای موثر برای کنکور داشته باشید

مطالعه ای موثر برای کنکور داشته باشید

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:52 ب.ظ
0
129
مطالعه و کنکور

برای مشاوره در زمینه مطالعه ای موثر برای کنکور داشته باشید

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

مطالعه ای موثر برای کنکور داشته باشید
میانگین 5 رای از تعداد 1

خیلی اوقات تصمیم به مطالعه برای کنکور می گیریم٬ اما با صرف زمان زیاد مطالب نسبتا کمی را به حافظه می سپاریم. در این مطلب راهکارهایی برای یک مطالعه موثر را توضیح خواهیم داد .

راهکار های در راستای مطالعه موثر در کنکور

اگر شما ھم در ھنگام مطالعه و درس خواندن خيلی زود دچار خستگی می شوید حتما راھکارھای زیر را با دقت به کار ببندید :

۱- در صورتي که خستگى شما ناشی از مشکلات جسمى است، علت آن را بيابيد.

برای مثال اگر خستگی شما ناشی از ساعت خواب پایين است، باید حتما ساعت خواب و بيداری خود را تنظيم کرده و آن را ثابت نمایيد. زیرا خواب کافی و مناسب یکی از موثرترین عوامل در غلبه بر خستگی است. ميزان ساعت خواب متعادل شبانه روز شما باید بين ۶ الی ٨ ساعت باشد. تنظيم ساعت خواب نقش بسزایی در کاھش خستگی و افزایش تمرکز در حين مطالعه دارد.

۲- در صورتی که خستگى شما ناشى از مشكلات روحی مانند نداشتن انگيزه است، حتما ھدف خود را یادداشت کرده و آن را ھر روز مرور کنيد زیرا ھدف عامل ایجاد انگيزه و محرک ھر فعاليتی است. به این نکته توجه داشته باشيد که برای رسيدن به ھدفتان باید پشتکار داشته باشيد و در ھر مرحله ای که احساس خستگی کردید، ھدف خود را مرور نمایيد. حتی می توانید یک وایت برد کوچک تهیه کنید٬ اهداف خود را روی آن بنویسید و در اتاق خواب خود به دیوار بزنید!

۳- ورزش روزانه در حدود ١٥ تا ٣٠ دقيقه سبب نشاط و شادابی ھرچه بيشتر می شود . بنابراین ورزش را حتما در برنامه خود قرار دھيد زیرا علاوه بر شادابی ٬ ورزش سبب افزایش تمرکز شما نيز خواھد شد.

٤- در این دوره زمانی سعی کنيد حتما دروس خود را جمع‌بندی کنید تا در فرصت های دیگر مرور نمایيد. برای رسيدن به این ھدف باید طبق برنامه مطالعاتی پيش بروید و سعی کنيد ساعت مطالعه و تعداد تست خود خود را ھر روز نسبت به روز قبل کمی افزایش دھيد.برای مثال اگر در روز سه ساعت مطالعه کرده و ٧۵ تست زده اید، سعی کنيد در روز بعد چھار ساعت مطالعه کرده و ٨٠ تست بزنيد.

بنابراین پا پيدا کردن علت خستگی خود می توانيد تصميم راھبردی مناسبی برای غلبه بر این موضوع پيدا کرده و با مطالعه طبق برنامه مطالعاتی و افزایش تدریجی ساعت مطالعه خود مباحث باقی مانده را به اتمام برسانيد.

در صورتی که برای مطالعه دروس خود نیاز به مشاوره و برنامه ریزی دارید ٬ میتوانید با مشاوران مجرب ما در این خصوص تماس حاصل فرمایید . 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…