مطالعه ای موثر برای کنکور داشته باشید

مطالعه و کنکور
به اشتراک بگذارید

خیلی اوقات تصمیم به مطالعه برای کنکور می گیریم٬ اما با صرف زمان زیاد مطالب نسبتا کمی را به حافظه می سپاریم. در این مطلب راهکارهایی برای یک مطالعه موثر را توضیح خواهیم داد .

راهکار های در راستای مطالعه موثر در کنکور

اگر شما ھم در ھنگام مطالعه و درس خواندن خیلی زود دچار خستگی می شوید حتما راھکارھای زیر را با دقت به کار ببندید :

۱- در صورتی که خستگى شما ناشی از مشکلات جسمى است، علت آن را بیابید.

برای مثال اگر خستگی شما ناشی از ساعت خواب پایین است، باید حتما ساعت خواب و بیداری خود را تنظیم کرده و آن را ثابت نمایید. زیرا خواب کافی و مناسب یکی از موثرترین عوامل در غلبه بر خستگی است. میزان ساعت خواب متعادل شبانه روز شما باید بین ۶ الی ٨ ساعت باشد. تنظیم ساعت خواب نقش بسزایی در کاھش خستگی و افزایش تمرکز در حین مطالعه دارد.

۲- در صورتی که خستگى شما ناشى از مشکلات روحی مانند نداشتن انگیزه است، حتما ھدف خود را یادداشت کرده و آن را ھر روز مرور کنید زیرا ھدف عامل ایجاد انگیزه و محرک ھر فعالیتی است. به این نکته توجه داشته باشید که برای رسیدن به ھدفتان باید پشتکار داشته باشید و در ھر مرحله ای که احساس خستگی کردید، ھدف خود را مرور نمایید. حتی می توانید یک وایت برد کوچک تهیه کنید٬ اهداف خود را روی آن بنویسید و در اتاق خواب خود به دیوار بزنید!

۳- ورزش روزانه در حدود ١۵ تا ٣٠ دقیقه سبب نشاط و شادابی ھرچه بیشتر می شود . بنابراین ورزش را حتما در برنامه خود قرار دھید زیرا علاوه بر شادابی ٬ ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواھد شد.

۴- در این دوره زمانی سعی کنید حتما دروس خود را جمع‌بندی کنید تا در فرصت های دیگر مرور نمایید. برای رسیدن به این ھدف باید طبق برنامه مطالعاتی پیش بروید و سعی کنید ساعت مطالعه و تعداد تست خود خود را ھر روز نسبت به روز قبل کمی افزایش دھید.برای مثال اگر در روز سه ساعت مطالعه کرده و ٧۵ تست زده اید، سعی کنید در روز بعد چھار ساعت مطالعه کرده و ٨٠ تست بزنید.

بنابراین پا پیدا کردن علت خستگی خود می توانید تصمیم راھبردی مناسبی برای غلبه بر این موضوع پیدا کرده و با مطالعه طبق برنامه مطالعاتی و افزایش تدریجی ساعت مطالعه خود مباحث باقی مانده را به اتمام برسانید.

در صورتی که برای مطالعه دروس خود نیاز به مشاوره و برنامه ریزی دارید ٬ میتوانید با مشاوران مجرب ما در این خصوص تماس حاصل فرمایید . 

مطالعه ای موثر برای کنکور داشته باشید

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مطالعه ای موثر برای کنکور داشته باشید

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068