رشته بهداشت محیط بدون کنکور

رشته بهداشت محیط بدون کنکور

در چند سال گذشته تا به امروز بسیاری از دانشجویان به سوی رشته بهداشت محیط بدون کنکور روی آورده اند و بخشی از آینده خود را در رفتن به این مسیر می دانند.

تمرکز دانشجویان بیشتر بر روی جنبه های انسانی و بهداشتی محیط زیست است. افرادی که تمایل دارند وارد رشته بهداشت شوند و در آن ادامه تحصیل دهند، باید توانمندی های خود را مورد ارزیابی قرار دهند و در صورت علاقه مندی، اقدام به ثبت نام نمایند.

نکاتی که همه دانشجویان در ارتباط با رشته بهداشت محیط بدون کنکور باید بدانند

دانشجویانی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند نقش های بسیار مهم و موثری را در جامعه ایفا می کنند و می توانند بسیار مفید واقع شوند؛ پس به چشم یک رشته پیش پا افتاده به آن نگاه نکنید.

تحصیل در رشته بهداشت محیط بدون کنکور از چند سال پیش تاکنون

داوطلبان که می خواهند وارد این رشته شوند، باید توجه کنند که تا چند سال قبل هیچ دانشجویی نمی توانست در رشته بهداشت بدون کنکور تحصیل کند. یعنی در سال های قبل ثبت نام در رشته بهداشت محیط دانشگاه آزاد و سراسری برای تمام داوطلبان غیر ممکن بود و هیچ راهی وجود نداشت که دانشجو در این رشته بتواند تحصیل کند.

البته داوطلب با سفر به کشور های خارجی و گذراندن ۷۲ واحد از دروس این رشته و بعد از آن انتقالی گرفتن به یکی از دانشگاه های پردیس خودگردان ایران در صورتی که دانشجو تمایل به ادامه این رشته را داشت، می ‌توانست به ادامه تحصیل در رشته بهداشت محیط بدون کنکور بپردازد.

اما در طول سال های اخیر این قانون برای داوطلبان و افرادی که می خواستند در این رشته تحصیل کنند اصلاً وجود نداشت و هیچ کس نمی توانست در این رشته بدون آزمون ادامه تحصیل کند. مگر اینکه فرد داوطلب بخواهد به کشور های خارجی سفر کند و بتواند در آنجا تحصیل خود را ادامه دهد، اما اگر فرد دانشجو در کشور های خارجی تحصیل کند، تا گذراندن آخرین ترم در رشته بهداشت محیط نمی تواند به ایران برگردد.

پس اگر می ‌خواهید در این رشته تحصیل کنید و همچنین در این رشته ادامه تحصیل دهید، باید تمام سعی و تلاش خود را به خرج دهید تا بتوانید در دوره بدون کنکور رشته بهداشت محیط قبول شوید.

تحصیل در رشته بهداشت محیط بدون کنکور از چند سال پیش تاکنون

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه رشته بهداشت محیط بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونه لیست دانشگاه های خارجی را پیدا کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم در ایران این امکان وجود ندارد که دانش آموز بتواند بدون آزمون در این رشته ادامه تحصیل دهد و تنها راه این است که به خارج کشور سفر کرده و در آنجا واحد ها را به اتمام برساند.

اما سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که چگونه یک منبع خوب را در کشورهای خارجی پیدا کنیم و بتوانیم در آنجا ادامه تحصیل دهیم؟ در رابطه با این سوال باید بگوییم باید به افرادی که در این مورد تخصص دارند و یا مشاور های متخصص مراجعه کنید و اطلاعات مناسب را دریافت نمایید.

شهریه های دانشگاه در کشور های خراجی به چه صورت است؟

شما باید به این نکته توجه کنید که پرداخت شهریه در کشور های خارجی کمی مشکل ساز است و هزینه های بالایی را به همراه دارد. البته با توجه به نرخ دلار و یا سایر نرخ پول های کشور های دیگر، شاید هزینه ها نسبت به سال های پیش افزایش یافته باشد.

دانشجویان به چند صورت می توانند هزینه های خود را پرداخت کنند؟

شرایط هزینه در کشور های خارجی به دو صورت است، یکی اینکه خود شما از پس هزینه های دانشگاه برآیید و دیگری اینکه با طی مراحل و فرآیند هایی، بورس تحصیلی برای دانشگاه مورد نظر بگیرید؛ که این گزینه بسیار مناسب تر است و تمام هزینه های شما را دولت پرداخت می کند و هیچ فشار مالی ای برای شما ایجاد نمی شود.

روش پذیرش دانشجو در رشته بهداشت محیط بدون کنکور

زیر شاخه های رشته بهداشت محیط

رشته بهداشت محیط به چهار بخش بیولوژی، شیمی، فیزیک و ریاضی تقسیم می شود، و داوطلب یا دانش آموز می تواند هر کدام از این بخش ها که به آن علاقمند است را انتخاب نماید و در بخش خود نیز موفق گردد.

برای مثال کسی که در رشته بهداشت محیط بخش فنی مکانیک سیالات علاقمند است، می تواند در زمینه طراحی تصفیه خانه ها فعالیت کند. همچنین کارشناس علاقمند به بیولوژی می تواند در زمینه چگونگی انتقال بیماری ها به انسان توسط فاکتورهای زیست محیطی مطالعه و تحقیق کند.

فردی که به شیمی علاقه مند است نیز می تواند در حوزه فرایند های مختلف اعم از فرایند های تصفیه آب یا فاضلاب ها فعالیت کند. همانطور که به این موارد اشاره کردیم، این رشته دارای بخش های زیاد و زیر شاخه  های فراوان می باشد و دانشجو به هرکدام که علاقمند باشد می تواند آن را انتخاب نموده و در آن بخش ادامه تحصیل دهد.


بیشتر بخوانید: رشته های پیراپزشکی بدون کنکور؛ شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی در سال ۱۴۰۰


روش پذیرش دانشجو در رشته بهداشت محیط بدون کنکور

پذیرش دانشجو به عامل های زیادی بستگی دارد از نمونه های آن می توان به: دیپلم، نوع دیپلم و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن اشاره کرد که میزان قبولی دانشجو با توجه به این شرایط ها، افزایش می یابد.

داوطلبان شاغل نیز می توانند علاوه بر این موارد محل های دارای ظرفیت پذیرش از کد رشته محل هایی که پذیرش آزاد دارند انتخاب رشته خود را انجام دهند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع عملی به امتیاز کل داوطلبان و اولویت های انتخابی شان بستگی دارد.

مدارک لازم برای ثبت نام رشته بهداشت محیط بدون آزمون

مدارک لازم برای ثبت نام رشته بهداشت محیط بدون آزمون

همانطور که معلوم است شما باید در هر رشته ای تعدادی از مدارک و کارنامه هایی را به همراه داشته باشید تا بتوانید به خوبی مراحل ثبت نام را پشت سر بگذارید، مدارک لازم برای این رشته شامل: مدرک دیپلم، گواهینامه معدل دار، فرم تکمیلی از سهمیه و سایر مدارک دیگر است که شما می توانید با مراجعه به اداره مربوطه اطلاعات بیشتر را کسب کنید.

شرایط استخدام و بازار کار رشته بهداشت محیط در داخل ایران

شرایط و استخدام رشته بهداشت محیط در داخل ایران متاسفانه دارای وضعیت خوبی نمی باشد. اگر جامعه و مسئولان دولتی و کشوری برای بهداشت و سلامتی ارزش قائل باشد، فرصت های شغلی در این رشته به شدت افزایش می یافت.

چون در روستا ها بیماری ها بسیار زیاد هستند و نیاز به حضور افراد متخصصی در آنجا برای مراقبت ها و حفظ سلامت مردم است؛ این مورد می تواند نقطه مثبتی برای فارغ التحصیلان این رشته باشد.

اما متاسفانه این مورد در کشور ما بسیار کم دیده می شود و به همین دلیل فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان این رشته کاهش یافته است. با این حال نیز فارغ التحصیل می تواند در منابع و اداره هایی که با این رشته سازگار هستند، استخدام شوند.

پذیرش رشته جذاب بهداشت محیط بدون کنکور

پذیرش رشته جذاب بهداشت محیط بدون کنکور

تاکنون طبق نظر و گفته ی دانشجویانی که ابن رشته را انتخاب کردند، این رشته بسیار جذاب بوده و نسبت به رشته های پزشکی و مهندسی بسیار آسان تر است.

اما این رشته مانند رشته های دیگر نیست و باید شما با توجه به علاقه خود وارد این رشته شوید. یعنی اگر حتی یک درصد به رشته محیط علاقه مند نیستید، توصیه می شود که وارد آن نشوید.

سوالات متداول

علامت سوالسوالات و دروس رشته محیط بهداشت، نسبت به رشته های دیگر سخت است؟

سختی و آسانی دروس یک رشته، صحبتی نسبی است اما دانشجویان آن را به نسبت رشته های مهندسی و پزشکی، آسان می‌ دانند.

علامت سوالمی توان در رشته بهداشت محیط، بدون کنکور قبول شد؟

در حال حاضر خیر، شما برای این کار باید به کشور های خارجی سفر کرده و در آنجا می توانید این مورد را شامل شوید.

علامت سوالیکی از سوال هایی که برای بسیاری از دانشجویان و داوطلبان پیش می آید، این است که بعد از فارغ التحصیل شدن می توان شغل ثابتی داشته باشیم؟

شما بعد از فارغ التحصیل شدن می توانید بلافاصله در منابع و جاهایی که با رشته شما سر و کار دارند استخدام شوید.

Rate this post

رشته بهداشت محیط بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه رشته بهداشت محیط بدون کنکور

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1400/11/1

شنبه

1400/11/2

یکشنبه

1400/11/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید