حداقل معدل برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

حداقل معدل برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی و معدل، یکی از راه هایی است که داوطلبان با استفاده از آن می توانند اقدام به تحصیل در رشته مورد نظر خود نمایند.

در این روش فرد در آزمون کنکور شرکت نکرده و صرفا در نام نویسی آن که عموما در دی ماه هر سال انجام می گیرد، شرکت می کند. حداقل معدل لازم برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، به پارامترهای زیادی از جمله واحد دانشگاه مورد نظر و رشته داوطلب بستگی دارد.

از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید، تا این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

حداقل معدل رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

منظور از شرط معدل لازم برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، حداقل میانگین نمرات پایانی دانش آموزان در مقاطع دیپلم کاردانی و کارشناسی است.

اگر داوطلبی معدلی پایین تر از حد تعیین شده را داشته باشد، این امکان را خواهد داشت تا با شرکت در مرحله ثبت نام، بدون نیاز به حضور در جلسه کنکور وارد دانشگاه شود.

داوطلبان باید اطلاع داشته باشند که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، به میزان زیادی به رشته و ظرفیت واحد دانشگاهی مورد نظر آنها بستگی دارد و در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد اشاره به شرط معدل مشخصی نشده است؛ به همین دلیل احتمال اینکه شما با معدل پایین نیز شانس تحصیل در رشته های مختلف را خواهید داشت.

به بیان ساده داوطلبان با هر معدلی می توانند برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام کنند و محدودیتی از این لحاظ برای آنها مشخص نشده است.

حداقل معدل رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

حداقل معدل رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

همچنین برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تحصیلی، اولویت با معدل دوره قبلی شما است و باقی نمرات، آنچنان تاثیری در پذیرش دانشگاه ندارد؛ بعنوان مثال در ثبت نام مقطع کارشناسی، دو ملاک معدل کتبی دیپلم و همچنین معدل کل دیپلم برای داوطلبان مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

لازم به ذکر است هیچ حداقل معدلی برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد وجود ندارد؛ اما هنگامی که درخواست خود را برای شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می کنید، در آن جا باید با افراد زیادی که معدل بالایی دارند وارد رقابت شوید.

برای پذیرش در رشته های پرطرفدار تهران خصوصا دانشگاه های تهران مرکز و همچنین علوم و تحقیقات باید معدل بالای 16 داشت. لازم به ذکر است ظرفیت رشته مورد تقاضا نیز تعیین کننده است. هر چه ظرفیت رشته کم باشد رقابت بالا بوده و افراد باید معدل بالایی داشته باشند.

برای پذیرش در رشته های پر متقاضی مهندسی، داوطلبان در صورتی که معدل بالای 14 داشته باشند، می توانند در رشته های بدون کنکور پذیرفته شوند.

باید توجه داشته باشید که تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد، شامل دایره وسیعی نشده و این رشته ها به چند واحد دانشگاهی محدود می شود.

مقطعملاک معدل برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد
کاردانی ناپیوسته / کارشناسی پیوستهمعدل کتبی دیپلم برای دارندگان دیپلم رشته های نظری سال 84 به بعد و معدل کل دیپلم برای دارندگان دیپلم نظری قبل سال 84 و یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش
کارشناسی ناپیوسته / کاردانی پیوستهمعدل کل مدرک کاردانی / معدل کل دیپلم نظری یا فنی

شرایط عمومی برای ثبت نام رشته های بدون کنکور

اعتقاد به دین اسلام و یا هر یک از ادیان مشخص شده در قانون اساسی

داشتن تابعیت ایرانی و جمهوری اسلامی ایران

عدم سو پیشینه فساد اخلاقی

عدم اعتیاد به مواد مخدر

پذیرفتن تمامی قوانین و ضوابط واحد دانشگاهی مورد نظر

پرداخت شهریه ترم های تحصیلی بر اساس مصوبه دانشگاه آزاد

شرایط عمومی برای ثبت نام رشته های بدون کنکور

شرایط اختصاصی برای ثبت نام رشته های بدون کنکور

ارائه مدرک دیپلم ۴ سال نظام قدیم و یا یک مدرک سه ساله نظام جدید رشته های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش

الزام گذراندن حداکثر ۱۲ واحد جبرانی برای دیپلمه های نظری که رشته غیر متجانس با مدرک تحصیلی داشتن

انتخاب رشته دیپلم کار و دانش، فنی و حرفه ای و هنرستان در رشته های متناسب با مدرک تحصیلی

داشتن مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی

ارائه مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته با معدل بالای ۱۲ (مربوط به دوره کارشناسی ناپیوسته می باشد.)

گذراندن و پاس کردن ۲۰ واحد جبرانی برای دانشجویان دارای مدرک کاردانی پیوسته

ارائه مدرک دیپلم ۴ سال نظام قدیم، مدرک ۳ ساله نظام جدید + مدرک پیش دانشگاهی، داشتن مدرک ۳ ساله نظام جدید + کاردانی، در اینجا فوق دیپلم به جای مدرک پیش دانشگاهی می باشد.

کسب معدل بالای ۱۲ برای دریافت مدرک کارشناسی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

معیار سنجش معدل برای افراد متقاضی مقطع کاردانی پیوسته

دارندگان دیپلم نظام قدیم یا جدید رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش که متقاضی انتخاب رشته در مقطع کاردانی هستند، باید معدل کل دیپلم را ارائه دهند.

معیار سنجش معدل برای افراد متقاضی مقطع کارشناسی ناپیوسته

افرادی که متقاضی یکی از رشته های کارشناسی ناپیوسته و یا پیوسته هستند می توانند با ارائه معدل کل دوره کاردانی که مورد تایید وزارت علوم است، نسبت به تحصیل اقدام کنند.

تاثیر معدل برای ورود به رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

برای ثبت نام کنکور کاردانی دانشگاه آزاد سوابق تحصیلی یا همان دیپلم داوطلب مهم است و قرار نیست آزمون شفاهی یا مصاحبه برای پذیرش دانشجو صورت بگیرد. اما آن چه که مسلم است این است که ملاک سنجش داوطلبان در هر مقطعی متفاوت از مقاطع دیگر است و معدل مورد نیاز برای هر مقطع نیز متفاوت است

اعلام نتایج دانشگاه آزاد اسلامی

حال سوالی که در این جا پیش می آید این است نتایج را در کدام سایت می توان دید؟ برای مشاهده نتایج ثبت نام مهر باید نیمه دوم شهریور در سایت دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرد. داوطلبان براساس اطلاعات ثبت نامی می توانند کارنامه خود را دریافت کنند.

اگر اطلاعات ثبت نام داوطلب از جمله کد رهگیری در دسترس او نباشد یا مفقود شده باشد، راه های پیش بینی شده ای برای دریافت نتیجه وجود دارد.

اگر در مورد انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی سوالی دارید می توانید از کارشناسان مرکز مشاوره آویژه بپرسید. این مجموعه با دارا بودن کارشناسان تحصیلی خبره، به شما در طی مراحل تحصیلی کمک می کنند. برای استفاده از خدمات مشاوره آویژه می توانید با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

مرکز آویژه همچنین می تواند شما را در مورد معافیت و امریه و خدمت سربازی راهنمایی کند همچنین در مواردی مانند انتخاب رشته دانشگاهی نیز در این موسسه آماده ارائه خدمات مشاوره است.

شرایط اختصاصی برای ثبت نام رشته های بدون کنکور

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

بطور خلاصه می توان گفت، رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، شامل تمامی گروه های ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان می باشد.

اطلاعات کامل مربوط به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، در مقاطع مختلف تحصیلی، هر ساله در دفترچه های مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت اینترنتی و مجزا منتشر شده و علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

انتقالی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان باید دقت داشته باشند که طبق قوانین دانشگاه آزاد، این امکان را دارند تا محل تحصیل خود را آزادانه و با در نظر گرفتن شرایطی که دارند، انتخاب نمایند.

در مقابل، امکان گرفتن انتقالی در رشته های بدون کنکور، برای داوطلبان دانشگاه آزاد در نظر گرفته نشده مگر در موارد خاص، در کل این کار برای آنها مقدور نخواهد بود.

از این رو حساسیت انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد بالا می باشد و بهتر است حتما پیش از انتخاب رشته از امکانات رفاهی، مسیر و هزینه رفت و آمد دانشگاه مورد نظر خود اطلاعات لازم را کسب کنید؛ چرا که بعدا درخواست انتقالی شما وارد مراحل نسبتا دشواری خواهند شد.

انتقالی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

سخن آخر

پذیرش بدون کنکور رشته های دانشگاه آزاد، هر ساله بر اساس سوابق تحصیلی و معدل داوطلبان انجام می گیرد.

همانطور که در این مقاله هم اشاره کردیم، امکان تحصیل رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد برای تمامی داوطلبان وجود داشته و در دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد به معدل مشخصی اشاره نشده است؛ با این حال شما در لحظه ثبت نام با افراد هم دوره خود به رقابت پرداخته و بر اساس معدل مقاطع قبلی مقایسه خواهید شد.

پیشنهاد می کنیم با شماره۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵تماس بگیرید و از خدماتمشاوره تخصصی تحصیلیآویژه استفاده کنید.مشاوران ما در آویژه با بیش از چندین سال سابقه مشاوره، آماده یاری رسانی به شما هستند.

سوالات متداول

سوال علامتامکان تحصیل بدون کنکور دانشگاه آزاد در چه رشته هایی امکان پذیر است؟

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، شامل تمامی گروه های ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان شده و محدودیتی از این حیث وجود ندارد.

سوال علامتداوطلبان به چه طریقی می توانند از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اطلاع پیدا نمایند؟

اطلاعات کامل مربوط به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تحصیلی هر ساله در دفترچه های مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت اینترنتی و مجزا برای اطلاع علاقه مندان منتشر می شود.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

حداقل معدل برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 4 نظر:
 1. سلام خسته نباشید
  ببخشید من یه سوال هست که خیلی وقته ذهنمو درگیر کرده
  اینکه من الان سال يازدهم انسانی هستم آیا معدل امسالم برای سال بعد تاثیر داره یا خیره؟
  و احساس میکنم یکی از امتحانات رو خراب کردم و شاید تجدید خواستم بدونم تاثیر منفی برای کنکور داره و میتونه موجب بشه که من قبول نشم؟

  ممنون میشم کامل جواب بدید🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  1. تنها معدل کتبی نهایی دوازدهم مهمه و 50 درصد تاثیر دارد

 2. سلام من پایه ۱۲ام هستم میخاستم بدونم معدل کتبی دیپلم همون نمرات نهایی هستش؟
  و اینک با معدل چند میتونم مهندسی پزشکی رو تو دانشگا ازاد بخونم؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید