معرفی و ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

معرفی و ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های پر طرفدار و جذاب گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی است. صنعت طراحی لباس و مد، یکی از صنعت های جذاب، پر مخاطب، درامد زا و رقابت برانگیز است که هم تجلی بخش فرهنگ پوششی یک جامعه است و هم بخش عظیمی از صنایع دیگر مانند سینما و تلویزیون به آن وابسته است. از این رو اهمیت رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور قابل درک است چرا که جامعه جدای از نیاز به پوشاک متناسب با نیاز مردم باید بتواند در صنعت طراحی و تولید لباس و رقابت بین المللی آن حضور پیدا کند.

رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور نیز با این هدف ارائه می شود تا نیروی ماهری را تربیت کند که با شناخت کامل فرهنگ و نیاز جامعه و همینطور استاندارد های مطرح در صنعت طراحی و تولید لباس، هم پاسخ گوی نیاز کمی و کیفی جامعه به پوشاک باشند و هم در رقابت این صنعت حرفی برای گفتن داشته باشد.

دانشجویان در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور با مسائلی مانند آناتومی، مبانی رنگ، پارچه شناسی، فلسفه پوشش اسلامی، طراحی لباس روی اندام، پایه و اصول دوخت، پایه و اصول الگو سازی، طراحی سریع، طراحی رایانه ای لباس، طراحی لباس برای تولید، طراحی لباس اجتماع بانوان، طراحی لباس مجلسی بانوان، طراحی لباس بچه و … آشنا می شوند.


بیشتر بخوانید: ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور فرصتی بی نظیر برای افراد علاقه مند و با استعداد است چرا که جا برای پیشرفت در این رشته بسیار زیاد است و هیچ فرد با استعدادی در این زمینه بیکار نخواهد ماند. ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و در گرایش های مختلف از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.


بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب است و در کل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تحصیل آکادمیک در این رشته را بسیار راحت کرده است، دارا بودن مدرک دیپلم با حداقل معدل ده و شرایط عمومی و خصوصی تحصیل از شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور است.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مترو تهران


ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی

شهریه رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور نیز مانند سایر رشته ها شامل شهریه ثابت و متغییر است که شهریه متغییر بستگی به تعداد واحد عملی و نظری هر ترم دارد. در کنار شهریه رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور طبیعتا هزینه های جانبی بر عهده دانشجو نیز وجود دارد که برای اطلاع از شهریه و هزینه این رشته می توانید از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه می تواند اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


رشته طراحی لباس در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته طراحی لباس در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور رشته ای است پرطرفدار هم در میان آقایان و هم خانم ها، کسب مهارت در این رشته می تواند فرصت فوق العاده ای برای افرادی که در انتخاب رشته کنکور خود ناکام مانده اند باشد چرا که پیشرفت در این رشته می تواند شما را حتی به رقابت های بین المللی لباس و مد بکشاند که یکی از پر رونق ترین و جذاب ترین صنعت ها است.

رشته طراحی لباس دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در گرایش های لباس اجتماعی و مشاغل، لباس خانگی، لباس مجلسی و  … تدریس می شود و افراد فارغ التحصیل در این رشته می توانند به عنوان طراح لباس در کارگاه های تولیدی یا کارخانه ها، برش کار، سایز بند، مسئول الگو و آرشیو، نمونه دوز و مدل ساز و … مشغول به کار شود.

حتی دانش آموختگان می توانند در صورت داشتن سرمایه اقدام به تاسیس کارگاه های تولیدی یا شرکت طراحی لباس کنند و یا به عنوان طراح خصوصی هنرمندان فعالیت کنند و در حداقل شرایط به عنوان یک خیاط حرفه ای بازار کار خود را راه اندازی کنند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کد رشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذی صلاح صورت می گیرد.

داوطلبان شاغل می توانند علاوه بر کد رشته محل های دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کد رشته محل هایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویت های انتخابی آنها و ظرفیت های اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


روش پذیرش دانشجو در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

روش پذیرش دانشجو در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کد رشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذی صلاح صورت می گیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار می گیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد می شود داوطلبان نسبت به انتخاب کد رشته محل های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید:

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل

فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲)
گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل است
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱)

بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

مدارک لازم برای ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش
فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳)
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱)
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل

 


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ایران خودرو


راهنمای انتخاب رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا می تواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰) دفترچه ثبت نام، معرف کد رشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کد رشته محل های گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی است.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کد رشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام است.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کد رشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام است.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور


راهنمای انتخاب رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر.

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته طراحی لباس علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی است.

آیا تحصیل در رشته طراحی لباس دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر.

معرفی و ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 25 نظر:
 1. سلام
  برای رشته طراحی لباس میتونیم بدون ازمون عملی هم در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنیم_؟

 2. سلام با چه شماره ای تماس بگیریم؟؟ میتونم درسهای کاردانی یا کارشناسی مربوط به یه رشته دیگه رو‌تطبیق زد؟؟؟

 3. سلام برای ورود به دانشگاه هنرتهران در رشته طراحی دوخت چه رتبه ای مورد قبول است ؟

  1. سلام وقت بخیر
   دانشگاه علمی کاربردی بدون آزمون وبراساس معدل کل دیپلم ثبت نام انجام میدهد

 4. سلام
  برای تحصیل در رشته طراحی لباس این مهمه که تو کدوم دانشگاه درس بخونی؟؟
  اصلا بهترین دانشگاه در ایران کجاست؟؟

   1. سلام شهریه دانشگاه‌طراحی‌ددخت چقدره و از و‌باید ثبت نام کنیم واسه دانشگاه آزاد

    1. از طریق سایت دانشگاه آزاد باید ثبت نام کنید و شهریه دانشگاه با توجه به شهر شما متفاوت است.

 5. سلام میشه برای رشته طراحی لباس هم کنکور داد و اگه قبول نششد با شرط معدل تو دانشگاه علمی و کاربردی برم منظورم تویه یک سال

   1. سلام برای ورود به دانشگاه هنرتهران در رشته طراحی دوخت چه رتبه ای مورد قبول است ؟

    1. سلام دانشگاه علمی کاربردی بدون آزمون وبراساس معدل کل دیپلم ثبت نام انجام میدهد

  1. سلام من دانش آموز پایه دهم تجربی هستم میخواستم بدونم طراحی لباس بدون کنکور میخوام شرکت کنم باید رشته تحصیلیمو تغییر بدم یا نه

   1. سلام شما میتوانید دردانشگاه های علمی کاربردی ادامه تحصیل دهید خیر لازم نیست مدرک دیپلم راتغییر دهید

  1. سلام دوست عزیز
   تفاوت زیادی مابین این دانشگاه ها در این رشته وجود ندارد

  2. سلام
   وقتتون بخیر
   از اونجایکه طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردی تا مقطع لیسانس بیشتر نیست
   آیا امکان ادامه این رشته تا کارشناسی در دانشگاه های آزاد دیگه مقدور هست؟

 6. سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم یک طراحی لباس خرم آباد هستم اما ساکن کرمانشاه هستم و همسرم در کرمانشاه کارمند هستش.سوالم اینه باتوجه به اینکه کرمانشاه رشته طراحی لباس نداره و دوخت و تکنولوژی لباس داره ، من میتونم برای ترم دوم به این رشته تغییر رشته بدم؟ و اگر بله میتونم برای کارشناسی دوباره طراحی لباس بخونم؟

 7. با سلام..مدت زمات تحصیل در رشته طراحی لباس چند سال است؟ (کاردانی ناپیوسته تا کارشناسی ناپیوسته)

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/6/30

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید