معرفی و ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

معرفی و ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های پر طرفدار و جذاب گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی است. صنعت طراحی لباس و مد، یکی از صنعت های جذاب، پر مخاطب، درامد زا و رقابت برانگیز است که هم تجلی بخش فرهنگ پوششی یک جامعه است و هم بخش عظیمی از صنایع دیگر مانند سینما و تلویزیون به آن وابسته است.

از این رو اهمیت رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور قابل درک است چرا که جامعه جدای از نیاز به پوشاک متناسب با نیاز مردم باید بتواند در صنعت طراحی و تولید لباس و رقابت بین المللی آن حضور پیدا کند. در این مقاله از آویژه همراه ما باشید تا به بررسی رشته طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردی پرداخته و از شرایط ثبت نام و مدارک لازم آن توضیحات جامعی در اختیار شما قرار دهیم:

معرفی رشته طراحی لباس علمی کاربردی

رشته طراحی لباس بدون کنکور علمی کاربردی نیز با این هدف ارائه می شود تا نیروی ماهری را تربیت کند که با شناخت کامل فرهنگ و نیاز جامعه و همینطور استاندارد های مطرح در صنعت طراحی و تولید لباس، هم پاسخ گوی نیاز کمی و کیفی جامعه به پوشاک باشند و هم در رقابت این صنعت حرفی برای گفتن داشته باشد.

دانشجویان در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور با مسائلی مانند آناتومی، مبانی رنگ، پارچه شناسی، فلسفه پوشش اسلامی، طراحی لباس روی اندام، پایه و اصول دوخت، پایه و اصول الگو سازی، طراحی سریع، طراحی رایانه ای لباس، طراحی لباس برای تولید، طراحی لباس اجتماع بانوان، طراحی لباس مجلسی بانوان، طراحی لباس بچه و … آشنا می شوند.

ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور فرصتی بی نظیر برای افراد علاقه مند و با استعداد است چرا که جا برای پیشرفت در این رشته بسیار زیاد است و هیچ فرد با استعدادی در این زمینه بیکار نخواهد ماند. ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و در گرایش های مختلف از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.


بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


 

زمان ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی

هر ساله دانشگاه علمی کاربردی در ترم مهر و بهمن شروع به ثبت نام و پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی می کند.

متقاضیانی که در ترم مهر می خواهند دانشجو شوند باید در بازه مرداد تا شهریور به سایت سنجش مراجعه کنند و از زمان دقیق ثبت نام اطلاع حاصل کنند.

افرادی که در ترم بهمن می خواهند دانشجو شوند باید در دی ماه به سایت سنجش مراجعه کرده و از زمان ثبت نام ترم بهمن کسب اطلاع کنند.

اگر در این مورد سوالی دارید مرکز مشا.ره تحصیلی آویژه بهترین مرجع برای پاسخگویی به سوالات شما است. برای کسب آگاهی و مشاوره تحصیلی با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب است و در کل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تحصیل آکادمیک در این رشته را بسیار راحت کرده است. دارا بودن مدرک دیپلم با حداقل معدل ده و شرایط عمومی و خصوصی تحصیل از شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور است.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مترو تهران


ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی

شهریه رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور نیز مانند سایر رشته ها شامل شهریه ثابت و متغییر است که شهریه متغییر بستگی به تعداد واحد عملی و نظری هر ترم دارد. در کنار شهریه رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور طبیعتا هزینه های جانبی بر عهده دانشجو نیز وجود دارد که برای اطلاع از شهریه و هزینه این رشته می توانید از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه می تواند اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


رشته طراحی لباس در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته طراحی لباس در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور رشته ای است پرطرفدار هم در میان آقایان و هم خانم ها، کسب مهارت در این رشته می تواند فرصت فوق العاده ای برای افرادی که در انتخاب رشته کنکور خود ناکام مانده اند باشد چرا که پیشرفت در این رشته می تواند شما را حتی به رقابت های بین المللی لباس و مد بکشاند که یکی از پر رونق ترین و جذاب ترین صنعت ها است.

رشته طراحی لباس دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در گرایش های لباس اجتماعی و مشاغل، لباس خانگی، لباس مجلسی و … تدریس می شود و افراد فارغ التحصیل در این رشته می توانند به عنوان طراح لباس در کارگاه های تولیدی یا کارخانه ها، برش کار، سایز بند، مسئول الگو و آرشیو، نمونه دوز و مدل ساز و … مشغول به کار شود.

حتی دانش آموختگان می توانند در صورت داشتن سرمایه اقدام به تاسیس کارگاه های تولیدی یا شرکت طراحی لباس کنند و یا به عنوان طراح خصوصی هنرمندان فعالیت کنند و در حداقل شرایط به عنوان یک خیاط حرفه ای بازار کار خود را راه اندازی کنند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کد رشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذی صلاح صورت می گیرد.

داوطلبان شاغل می توانند علاوه بر کد رشته محل های دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کد رشته محل هایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویت های انتخابی آنها و ظرفیت های اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.

روش پذیرش دانشجو در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

روش پذیرش دانشجو در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کد رشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذی صلاح صورت می گیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار می گیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد می شود داوطلبان نسبت به انتخاب کد رشته محل های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید:

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل

فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲)
گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل است
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱)

بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

مدارک لازم برای ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش
فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳)
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱)
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل

 


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ایران خودرو


راهنمای انتخاب رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا می تواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰) دفترچه ثبت نام، معرف کد رشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کد رشته محل های گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی است.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کد رشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام است.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کد رشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام است.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور


راهنمای انتخاب رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

در پایان

رشته طراحی لباس از رشته های محبوبی است که بسیاری از افرادی که به مد و فشن علاقه دارند همچنین دوست دارند لباس هایشان را خودشان طراحی کنند انتخاب می کنند. علاوه بر آن بسیاری از افراد دوست دارند به عنوان یک صنعت پولساز از این راه درآمد کنند و به همراه شغلی پردرآمد، تحصیلات آکادمیک نیز در این زمینه بدست آورند.

رشته طراحی لباس چند سالی است که در دانشگاه علمی کاربردی به جذب دانشجو می پردازد و طریقه پذیرش آن براساس سوابق تحصیلی و بدون هیچ کنکوری است.

علاقمندان می توانند برای ترم مهر و بهمن در این رشته ثبت نام کنند. برای ثبت نام باید در بازه های اعلام شده از سوی سایت سنجش به این سایت مراجعه کرده و عملیات ثبت نام را انجام دهند.

در این مقاله به بررسی رشته طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردی پرداختیم. چنان چه پس از مطالعه این مقاله در هر کدام از مراحل اطلاع رسانی ثبت نام و انتخاب رشته سوالی دارید، مشاوران و کارشناسان تحصیلی ما در مرکز مشاوره آویژه در کنار شما هستند تا به شما کمک کنند بهترین انتخاب را داشته باشید و با آگاهی در مسیر دانش گام بردارید.

برای استفاده از خدمات مشاوره تلفنی آویژه از سراسر کشور بدون نیاز به پیش شماره با شماره 9099071985 تماس بگیرید و سوالاتتان را بپرسید.

سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر.

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته طراحی لباس علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي است.

آیا تحصیل در رشته طراحی لباس دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 118 نظر:
 1. سلام میخواستم بدونم بدون کنکور برای رشته طراحی دوخت در مشهد چ دانشگاهایی میتونم برم و معدلم باید چند باشه حداقل

  1. با سلام دانشگاه ازاد مشهد و علمی کاربردی حداقل معدلی وجود ندارد ولی بهتره بالای 12 باشد

 2. من پایه یازدهم رشته طراحی دوخت هستم برای دانشگاه میخام بیام کیش میخاستم بدونم دانشگاه علمی کاربردی دانشگاه خبی هست؟

 3. سلام خواستم بدونم برا شرکت در کنکور طراحی لباس باید چه کتاب هایی رو بخونم

 4. سلام وقت بخیر
  بنده کاردانی حسابداری دارم ایا میتونم رشته طراحی دوخت علمی کاربردی ثبت نام کنم
  کلاس خیاطی رفتم و خیاطی بلدم اما میخوام دانشگاه برم

 5. سلام من سال دهم هستم و رشتم مدیریت خانواده هستش آیا از طریق این رشته میتونم طراحی دوخت بخونم

  1. سلام وقت بخیر
   دانشگاه های علمی کاربردی رشته ی طراحی دوخت و لباس در مقطع

 6. سلام من دیپلم سال ۹۰ دارم میتونم طراحی دوخت دانشگاه ثبت نام کنم راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام من سال آخرم هس ورشته ام طراحی دوخت هس نمیدونم براساس معدل برم دانشگاه یا کنکور بدم میشه راهنماییم کنید

   1. سلام از هر دو طریق میتوانید وارد این رشته بشوید.

 7. سلام ببخشید من شنیدم برای قبولی در رشته طراح لباس باید کنکور داد ، و شنیدم که رشته طراحی دوخت با شرط معدل هستش ، اگه بخوام در دانشگاه های دولتی برای طراح لباس قبول بشم باید کنکور بدم؟؟
  یا با شرط معدل هم میتونم دانشگاه دولتی طراح لباس قبول بشم؟؟

 8. سلا وقتتون بخیر من رشتم طرحی دوخته امسال دیپلمم رو میگرم بامعدل کتبی 17 و معدل کل 16.76 دانشگاه الزهرای مشهد شانس قبولیم چقده

 9. سلا وقتتون بخیر من رشتم طرحی دوخته امسال دیپلمم رو میگرم بامعدل کتبی 17 و معدل کل 16.76 دانشگاه الزهرای مشهد شانس قبولیم چقده

 10. سلام و عرض خدا قوت
  بنده دیپلم تجربی دارم آیا می توانم بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد رشته طراحی دوخت
  شوم؟
  یا اینکه حتما باید کنکور هنر بدم؟

  1. سلام وققتون بخیر باید جزو رشته های دفترچه سوابق تحصیلی باشد

  2. شلام وقت بخیر میتونید بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنید

 11. سلام من لیسانس مدیریت دولتی هستم ولی خیلطی وطراحی لباس انجام میدم مدرک فنی وحرفه ای دارم میخواستم در مقطع کارشناسی علمی کاربردی طراحی لباس شرکت کنم آیا امکانش هست ؟

  1. باسلام دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی پیوسته ارایه نمیدهد

 12. سلام وقت بخیر ببخشید من الان سال آخر انسانی هستم میتونم برای دانشگاه آزاد طراحی لباس برم؟
  و حداقل معدل باید چقدر باشه؟

  1. سلام خدمت شما، بله امکان ثبت نام در رشته های دیگر را نیز دارید ، حداقل معدلی برآورد نشده ولی باتوجه به تعداد ثبت نامی و جذب هر دانشگاه معمولا معدل های بالاتر پذیرفته میشوند.

   1. سلام و عرض خدا قوت
    بنده دیپلم تجربی دارم آیا می توانم بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد رشته طراحی دوخت
    شوم؟
    یا اینکه حتما باید کنکور هنر بدم؟

    1. سلام وققتون بخیر باید جزو رشته های دفترچه سوابق تحصیلی باشد

  2. سلام وقت بخیر برای رشته طراحی دوخت چه مقدماتی و باید بلد باشیم ؟

 13. سلام اگه تو هدایت تحصیلی رشته نیارم میتونم برم هنرستان یانه

  1. سلام من ترم دو کارشناسی ناپیوسته رشته گرافیک هستم .ایا میشه به کارشناسی ناپیوسته رشته طراحی دوخت تغییر بدم و از ترم دو شروع کنم ؟

   1. سلام ،در خوزستان هم رشته طراحی لباس و مد وجود دارد؟؟؟

 14. سلام من لیلا عمرانی هستم رشته من نقشه کشی یعنی رشته بازیگر و خواننده و طراحی لباس مشکل نیست در کنکور انتخاب کنم

 15. سلام من لیلا عمرانی هستم رشته من نقشه کشی یعنی رشته بازیگر و خواننده و طراحی لباس مشکل نیست در کنکور انتخاب کنم اما نمی دونم کدوم رشته است

  1. سلام خسته نباشید من دیپلم طراحی و دوخت دارم میتونم کرج طراحی لباس انتخاب کنم وشرایط وهزینه اش چطوره

 16. سلام وقتتون بخیر سال ۱۲ تربیت بدنی هستم میخوام رشته طراحی و دوخت رو تو دانشگاه ادامه بدم ممنون میشم کمک کنید

  1. سلام . با داشتن دیپلم در هر رشته ای میتوانید در دانشگاه علمی کاربردی در رشته طراحی دوخت تحصیل کنید.

  2. سلام. آدرس دانشگاههای طراحی لباس رو میشه بگید ،کجا هستند چه واحد هایی ،،ممنون

 17. سلام وقت بخیر من دانش آموز پایه دهم رشته خیاطی هستم.

  و اگه بخام دانشگاه رشتمو تغییر بدم برای طراحی و دوخت معدل لازم برای این رشته چقدره؟
  .

  1. سلام. حداقل معدل مورد نیاز برای دانشگاه علمی کاربردی ۱۰ بیان شده برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای نمره تک درس های تخصصی ملاک پذیرش خواهد بود.

 18. سلام ممنون از سایت خوبتون جالبه که الان همه چی مجازیه طرف سایت زده لوله بازکنی برچسب و سفارش چاه بازکنی رو هم اینترنتی میگیره! نظر من به شخصه اینه که اینترنت و فضای مجازی خیلی کارمونو راحت و سریع کرده و باعث شده بتونیم توی زمانمونم صرفه جویی کنیم.

 19. سلام من رشته فنی حرفه ای کار و دانش طراحی و دوخت میخونم به من گفتن طراحی دوخت کنکوری نیس و با شرط معدل باید دانشگاه قبول شیم میخواستم بدونم با شرط معدل میتونم دانشگاه دولتی راه دور انتخاب کنم؟

  1. سلام. دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در رشته طراحی و دوخت لباس اقدام به پذیرش دانشجو میکند شما میتوانید با توجه به شرایط خود از شهرهایی مختلف این دانشگاه را انتخاب کنید توجه داشته باشید این دانشگاه در هیچ شهری خوابگاه دانشجویی ندارد.

   1. سلام من دیپلم انسانی دارم هم گواهی مهارت نازکدوز خیاطی دارم آیا میتونم دردانشگاه دولتی لرستان رشته طراحی ودوخت ادامه تحصیل بدم؟

    1. با سلام خسروی هستم باید کنکور هنر شرکت کنید تا بتوانید در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدهید

 20. سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم میخواستم بدونم میتونم کاردانی پیوسته طراحی ودوخت اموزشکده فنی وحرفه ای رشت رو انتخاب کنم؟
  یافقط مجازبه انتخاب رشته های کاردانی نا پیوسته هستم؟
  ویه سوال دیگه من با مدرک کاردانی طراحی ودوخت علمی کاربردی میتونم کارشناسی همین رشته رو داخل اموزشگده های فنی وحرفه ای روزانه بخونم ؟

  1. سلام. بله مشکلی ندارد و می توانید برای کاردانی پیوسته ثبت نام کنید

   1. سلام من دهم طراحی دوخت هستم
    برای دانشگاه معدل باید چند باشه تا دانشگاه روزانه برم
    ممنون

    1. سلام. برای ورود به دانشگاه فنی و حرفه‌ای باید در کنکور فنی شرکت کنید و برای حضور در دانشگاه علمی کاربردی باید حداقل معدل کل دیپلم شما ۱۴ باشد.

     1. سلام خسته نباشید من دیپلم مدیریت خانواده دارم آیا میتونم در دانشگاه رشته ی طراحی دوخت را ادامه بدم و شانس اینو دارم که در دانشگاه الزهرا ادامه تحصیل بدم معدلم ۱۷٫۵هست

     2. سلام بله میتوانید هم با کنکور و هم با سوابق تحصیلی دیپلم امکان ثبت نام در این رشته را دارید.

    2. سلام. آدرس دانشگاههای طراحی لباس رو میشه بگید ،کجا هستند چه واحد هایی ،،ممنون

  2. سلام من سال اخر انسانی هستم و نمیخوام کنکور بدم میخواستم ببینم با چه معدلی میتونم وارد رشته طراحی دوخت بشم؟

   1. با سلام برای بررسی شرایط شما با کارشناسان ما تماس بگیرید

 21. سلام من کاردانی بهداشت عمومی دارم، میتونم کارشناسی ناپیوسته طراحی لباس شرکت کنم؟

  1. سلام . بله امکان ادامه تحصیل در سایر زیر مجموعه های دانشگاه علمی کاربردی برای شما وجود دارد

   1. سلام اگه تو هدایت تحصیلی رشته نیارم میتونم برم هنرستان یانه

    1. آیا دانشگاه علمی کاربردی اراک رشته ی طراحی لباس بدون کنکور مقطع کاردانی و کارشناسی هر کدام فرقی نمیکند ،دارد؟

   1. سلام وقت بخیر از طریق سوابق تحصیلی می توانید در دانشگاه علمی کاربردی به تحصیل بپردازید

 22. سلام چندتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین دانشگاه علمی کاربردی اصفهان خابگاه داره؟و اگه بخوام ثبت نام کنم دانشگاه چه زمانی باید برم بعد از کنکور؟و برای طراحی لباس قبل از دانشگاه کلاس نرم یا برم؟

  1. سلام. خیر خوابگاه ندارد و باید برای ورودی بهمن شما باید امسال اقدام نمایید.

   1. سلام من لیسانس مدیریت دولتی هستم ولی خیلطی وطراحی لباس انجام میدم مدرک فنی وحرفه ای دارم میخواستم در مقطع کارشناسی علمی کاربردی طراحی لباس شرکت کنم آیا امکانش هست ؟

    1. باسلام دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی پیوسته ارایه نمیدهد

 23. سلام.ببخشید رشته ی طراحی لباس صرفا با سوابق هم آزمون عملی دارد ؟

  1. سلام وقت بخیر خیر شما می توانید با سوابق تحصیلی دیپلم اقدام کنید

 24. سلام ببخشید من دیپلم تجربی دارم میتونم با سوابق تحصیلی طراحی لباس بخونم؟آزمون عملی داره ؟منم باید شرکت کنم؟اگه داره این آزمون چه چیزایی داره ؟

  1. سلام میتونید در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنید تو مقطع کاردانی

   1. سلام وقت بخير
    من ديپلم تجربي دارم
    ميتونم بدون كنكور كارشناسي ناپيوسته طراحي لباس بخونم؟

   2. سلام‌ من امسال میخوام کنکور بدم خعلی استرس دادم میشه یکم دربارش توضیح بدید و بگید ک چ کتاب هایی داخل کنکور هس

 25. سلام
  برای رشته طراحی لباس میتونیم بدون ازمون عملی هم در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنیم_؟

  1. سلام من کاردانی بهداشت عمومی دارم.میتونم کارشناسی ناپیوسته طراحی لباس شرکت کنم؟

   1. سلام . بله امکان ادامه تحصیل در سایر زیر مجموعه های دانشگاه علمی کاربردی برای شما وجود دارد.

 26. سلام با چه شماره ای تماس بگیریم؟؟ میتونم درسهای کاردانی یا کارشناسی مربوط به یه رشته دیگه رو‌تطبیق زد؟؟؟

  1. سلام شماره تماس با ثابت و موبایل قرار داده شده

 27. سلام برای ورود به دانشگاه هنرتهران در رشته طراحی دوخت چه رتبه ای مورد قبول است ؟

  1. سلام وقت بخیر
   دانشگاه علمی کاربردی بدون آزمون وبراساس معدل کل دیپلم ثبت نام انجام میدهد

 28. سلام
  برای تحصیل در رشته طراحی لباس این مهمه که تو کدوم دانشگاه درس بخونی؟؟
  اصلا بهترین دانشگاه در ایران کجاست؟؟

  1. سلام میتوانید دردانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل دهید.

   1. سلام شهریه دانشگاه‌طراحی‌ددخت چقدره و از و‌باید ثبت نام کنیم واسه دانشگاه آزاد

    1. از طریق سایت دانشگاه آزاد باید ثبت نام کنید و شهریه دانشگاه با توجه به شهر شما متفاوت است.

 29. سلام میشه برای رشته طراحی لباس هم کنکور داد و اگه قبول نششد با شرط معدل تو دانشگاه علمی و کاربردی برم منظورم تویه یک سال

   1. سلام برای ورود به دانشگاه هنرتهران در رشته طراحی دوخت چه رتبه ای مورد قبول است ؟

    1. سلام دانشگاه علمی کاربردی بدون آزمون وبراساس معدل کل دیپلم ثبت نام انجام میدهد

   2. سلام دانشگاه الزهرا تهران فقط قبولی کنکور را پذیرش میکند؟ رشته طراحی لباس

  1. سلام من دانش آموز پایه دهم تجربی هستم میخواستم بدونم طراحی لباس بدون کنکور میخوام شرکت کنم باید رشته تحصیلیمو تغییر بدم یا نه

   1. سلام شما میتوانید دردانشگاه های علمی کاربردی ادامه تحصیل دهید خیر لازم نیست مدرک دیپلم راتغییر دهید

 30. سلام بهترین دانشگاه طراحی دوخت در مشهد کدام دانشگاه است؟؟؟؟

  1. سلام تفاوت زیادی مابین این دانشگاه ها در این رشته وجود ندارد

    1. باتوجه به شیوع ویروس کرونا اکثر رشته ها و درس های عملی یا تئوری تا حد امکان آنلاین است.

  1. سلام دوست عزیز
   تفاوت زیادی مابین این دانشگاه ها در این رشته وجود ندارد

  2. سلام
   وقتتون بخیر
   از اونجایکه طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردی تا مقطع لیسانس بیشتر نیست
   آیا امکان ادامه این رشته تا کارشناسی در دانشگاه های آزاد دیگه مقدور هست؟

   1. سلام بله امکان دارد با مشاوران ما تماس بگیرید

    1. سلام ب بخیر من کارشناسی نرم افزار. دارم میتونم. طراحی دوخت لباس بخونم راهنمایی کنید لطفا ممنون

 31. سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم یک طراحی لباس خرم آباد هستم اما ساکن کرمانشاه هستم و همسرم در کرمانشاه کارمند هستش.سوالم اینه باتوجه به اینکه کرمانشاه رشته طراحی لباس نداره و دوخت و تکنولوژی لباس داره ، من میتونم برای ترم دوم به این رشته تغییر رشته بدم؟ و اگر بله میتونم برای کارشناسی دوباره طراحی لباس بخونم؟

  1. سلام خسته نباشید من کاردانی حسابداری دارم و دیپلم فنی حرفه ای خیاطی هم دارم برای تغییر رشته به طراحی لباس باید دوباره دوسال کاردانی رو بگذرونم یا نه ممنون میشم جواب بدین

   1. باسلام میتوانید کارشناسی خود را طراحی انتخاب کنیدّ

    1. سلام من ساکن شهرک پرندک تهرانم تهران رشته های بدون کنکور طراحی دوخت برای آقا داره بهمن ماه ثبت نام کنم

  2. سلام من مدرک کاردانی علمی کاربردی حسابداری دارم می تونم طراحی دوخت دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ثبت نام کنم معدل مدرکم هم ۱۸ است

  3. سلام من امسال کنکوردادم وروانشناسی ازاد قبول شدم امابه طراحی لباس علاقه دارم مشیه راهنمایی کنید چه طور می تونم دانشگاه طراحی لباس ثبت نام کنم در تهران

 32. با سلام..مدت زمات تحصیل در رشته طراحی لباس چند سال است؟ (کاردانی ناپیوسته تا کارشناسی ناپیوسته)

   1. سلام ببخشید برای معلم خیاطی شدن باید کنکور بدیم ؟

   2. سلام وقت بخیر ببخشید من در حال حاضر رشتم انسانی هست و سال دوازدهم هستم آیا میتونم طراحی لباس دانشگاه آزاد با شرط معدل برم و حداقل معدل باید چقدر باشد؟

    1. سلام وقت بخیر دفترچه انتخاب رشته مرداد ماه منتشر می شود

  1. سلام . آخرین مدرک تحصیلی من برای گرفتن دیپلم ، ۳ واحد کم داره. ولی معدلم بالای نوزده بود در رشته خیاطی. حالا میتونم در رشته طراحی‌ لباس بدون کنکور ثبت نام کنم‌؟؟؟

   1. سلام برای ثبت نام در دانشگاه باید مدرک دیپلم داشته باشید، بعد از اخذ دیپلم می توانید بدون کنکور در دانشگاه ادامه تحصیل دهید.

   2. سلام وقت بخیر ببخشید من الان سال آخر انسانی هستم میتونم برای دانشگاه آزاد طراحی لباس برم؟
    و حداقل معدل باید چقدر باشه؟

    1. سلام خدمت شما، بله امکان ثبت نام در رشته های دیگر را نیز دارید ، حداقل معدلی برآورد نشده ولی باتوجه به تعداد ثبت نامی و جذب هر دانشگاه معمولا معدل های بالاتر پذیرفته میشوند.

   3. سلام من دیپلم تجربی دارم و امسال انتخاب رشته کردم ولی اون چیزی که میخواستم رو قبول نشدم ولی هرجوری شده میخوام امسال برم دانشگاه برای اینکه طراحی لباس بخونم حتما باید انتخاب رشته کنم یا دانشگاه بدون انتخاب رشته توسط سازمان سنجش هم پذیرش داره؟

  2. سلام و عرض خدا قوت
   بنده دیپلم تجربی دارم آیا می توانم بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد رشته طراحی دوخت
   شوم؟
   یا اینکه حتما باید کنکور هنر بدم؟

   1. سلام وققتون بخیر باید جزو رشته های دفترچه سوابق تحصیلی باشد

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید