معرفی و ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور جز رشته های میان رشته ای گروه مدیریت و خدمات اجتماعی میباشد . رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور در واقع همان رشته مدیریت جهانگردی میباشد که با نام عمومی گردشگری شناخته شده است و بطور کل یک دسته از رشته ها هستند که با گردشگری در ارتباط هستند . گردشگری بزرگ ترین صنعت دنیا میباشد که در بسیاری از کشور ها منبع اصلی درآمد و بزرگترین قطب اقتصادی میباشد اما متاسفانه صنعت گردشگری در کشور ما که پتانسیل بلایی به خاطر طبیعت های بکر و آثار باستانی دارد آنگونه که شایسته است پیشرفت نداشته و نتواسته همانند کشور های دیگر در توسعه و رونق اقتصادی کشور موثر عمل کند و میتوان یکی از دلایل آن را کمبود و ضعف از ناحیه وجود لیدر ها و افراد متخصص در زمینه گردشگری دانست .

رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور در پی آن است افرادی را تربیت دهد که بتوانند به بهترین نحو ممکن هدایت یک تیم توریستی و گردشگری را بر عهده بگیرند . رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور دانشجویان را در زمینه های مختلفی مانند روانشناسی گردشگری ، تاریخ جهان ، توسعه پایدار گردشگری ، ارتباط با مشتری در صنعت گردشگری ، اقتصاد گردشگری ، ارتباط میان فرهنگی ، زبان انگلیسی پیشرفته گردشگری و . . . آشنا میکند .


بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور مناسب برای افراد علاقه مند به تاریخ ، جغرافیا ، جامعه شناسی ، باستان شناسی و . . . مباحث این چنینی است . ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در مهر ماه و بهمن ماه انجام میگیرد و داوطلبان میتوانند از طریق سایت سازمان سنجش برای ثب نام دانشگاه علمی کاربردی در این رشته به راحتی اقدام کنند و این فرصت مناسبی برای افرادی که در انتخاب رشته کنکور خود مخصوصا در گروه علوم انسانی موفق عمل نکرده اند میباشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات


شرایط ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور از پذیرش این رشته در کنکور سراسری بسیار آسان تر میباشد و به طور کل شرایط ثبت نام در این مرکز آموزشی در حداقل است تا امکان ادامه تحصیل برای عموم وجود داشته باشد در این مورد هم داشتن مدرک دیپلم ، معدل ده یا ده به بالا و دارا بودن شرایط عمومی و خصوصی تحصیل از شرایط ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور میباشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی

شهریه رشته گردشگری دانگشاه علمی کاربردی

شهریه رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور را نمیتوان بطور دقیق براورد کرد چرا که به طور کل شهریه در این مرکز آموزشی شامل شهریه ثابت و متغییر است و تعیین کننده نهایی مقدار شهریه رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور واحد های عمومی و خصوصی و نیز واحد های عملی و نظری میباشد . در خصوص میزان دقیق شهریه میتوانید از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید ، مرکز مشاوره تحصیلی میتواند اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهد .


بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


رشته گردشگری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته گردشگری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور با این هدف ارائه میشود افرادی تربیت شوند که صرفا یک لیدر ساده با اطلاعات پیش پا افتاده نباشند . بلکه با شناخت کافی در زمینه گردشگری توریست یا گردشگر را راغب به سفر کند و آنچه که لازم است از بازدید خود کسب کند گفتنی است که رشته گردشگری گرایش بندی نشده است و افراد در مقاطع تحصیلی بالا تر میتوانند گرایش خود را انتخاب کنند این رشته در کارشناسی ارشد دارای دو گرایش مدیریت بازاریابی جهانگردی و برنامه ریزی و توسعه جهانگردی میباشد . تحصیل در رشته گردشگری دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور امکان اشتغال در ارگان هایی مانند شهرداری ، سازمان میراث فرهنگی ، استانداری را به وجود می آورد . همچنین این افراد میتوانند به عنوان متصدی موزه ، لیدر گردشگری در هتل ها و مراکز اقامتی ، آژانس های هواپیمایی ، تور های گردشگری ، پژوهشگر و مدرس و . . . فعالیت کنند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


مدارک لازم برای ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته گردشگری دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته گردشگری علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته گردشگری دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته گردشگری علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 3 نظر:
 1. باسلام بنده رشته حقوق فارغ تحصیل شدم اما بدلیل اینکه رشته حقوق بسیار اشباه شده بازار کار ندارد و از ۱۰ نفر۱ نفر شاغل می شود و بنده اشتباه کردم هزینه وقت صرف کردم حقوق تحصیل کردم فلهذا سول دارم .
  رشته گردشگری و توریست و رشته هتل داری دوره کارشناسی ناپیوسته می توانم پذیرفته شم و دروس عمومی و مشترک معادل سازی می شود

  راهنمایی بفرمایید

  با تشکر. حسین صیانت شیراز اسفندماه سال ۱۴۰۱

  1. بله در صورتی که ۸۰ درصد تشابه دروس وجود داشته باشد و دانشجوی الف باشید امکان معادلسازی وجود دارد

 2. امسال دانشگاه ها علمی کاربردی واحد ۸ تهران رشته گردشگری دارد یا نه ممنون چشم اگه پاسخ بدهید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/1

شنبه

1403/4/2

یکشنبه

1403/4/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید