خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی اولین دانشگاه جهان در کجا تاسیس شده است ؟ + شرایط تحصیل

اولین دانشگاه جهان در کجا تاسیس شده است ؟ + شرایط تحصیل

بروزرسانی شده نوامبر 10, 2017 10:33 ب.ظ
0
265
اولین دانشگاه جهان
اولین دانشگاه جهان در کجا تاسیس شده است ؟ + شرایط تحصیل
میانگین 5 رای از تعداد 1

تابحال با خود فکر کرده اید که اولین دانشگاه جهان در چه کشور و چه شهری تاسیس شده است؟ آیا مایل به تحصیل در این دانشگاه می باشید؟ در ادامه با اولین دانشگاه جهان آشنا خواهید شد .

دانشگاه جندی شاپور دزفول – اولین دانشگاه جهان

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول گفت: سابقه تاسیس ۱۷۵۰ ساله دانشگاه باستانی جندی‌شاپور دزفول، سوم نوامبر ٢٠١٧ در فهرست یونسکو ثبت شد.

محمدرضا عصاری با اعلام این خبر اظهار کرد: این طرح از سه سال پیش که مقدمات کنگره جندی‌شاپور انجام می‌شد، توسط دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول در وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد.

وی افزود: بازخوانی جندی‌شاپور باستانی که در سال ۲۷۱ میلادی تاسیس شد، هدف اصلی این اقدام بود. پس از آن مدارک و مستندات در اختیار دفتر یونسکو در ایران قرار گرفت و با اهتمام جدی که آنان داشتند متوجه شدیم کمیته اجرایی یونسکو زمان فعالیت دانشگاه باستانی جندی‌شاپور را تایید کرده و منتظر بودیم که در صحن علنی یونسکو این موضوع مطرح شود.

دانشگاه جندی شاپور‌ دزفول

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول ادامه داد: هفته گذشته اطلاع دادند که این طرح در صحن علنی یونسکو مورد تایید قرار گرفته است و این گنجینه گران‌بها که از آن غافل شده بودیم، یعنی ۱۷۵۰ سال فعالیت دانشگاه جندی‌شاپور باستان، مورد تایید در صحن علنی یونسکو قرار گرفت. اکنون می‌توانیم بگوییم که قدیمی‌ترین کشور جهان در زمینه آموزش عالی هستیم.

عصاری تصریح کرد: تا امروز می‌توان گفت که دانشگاه جندی‌شاپور دزفول اولین دانشگاه در جهان است؛ مگر اینکه یونسکو مستنداتی ارایه دهد که خلاف این باشد، اما تا امروز یونسکو این را تایید کرده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های در حال انجام در محوطه باستانی جندی‌شاپور دزفول، عنوان کرد: امیدواریم با این اتفاق صورت گرفته، فعالیت‌ها پررنگ‌تر شود. در حال حاضر از کشورهای مختلف برای بازدید از این منطقه می‌آیند و در نتیجه آن به تاریخ تمدنی کشور ما که در حوزه آموزش عالی ۱۷۵۰ سال است و اینکه بنا به مستند کتاب آقای محمود محفوظ ترکیه، در سال ۲۷۱ میلادی بالای سردر این دانشگاه نوشته شده بود “علم و فضیلت برتر از بازو و شمشیر است”، به غنای فرهنگی کشور ما، باورهای قوی و محکمی می‌بخشد.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول گفت: اکنون در حال برقراری ارتباط با سایر دانشگاه‌ها در همین زمینه هستیم تا به صورت تفاهم‌نامه، ارتباطات بین‌المللی خود را در این خصوص تقویت کنیم.

دانشگاه جندی شاپور دزفول علاوه بر اینکه بعنوان اولین دانشگاه جهان به ثبت رسیده ٬ جزو  دانشگاه های تراز اول ایران محسوب خواهد شد .

 

مشاوره تلفنی دانشگاهی

در صورتی که مایلید در خصوص نحوه پذیرش در دانشگاه جندی شاپور دزفول ٬ رشته های قابل ارائه ٬ ظرفیت ها و … نیاز به مشاوره دارید ٬ همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب میتوانید بدون پیش شماره و کد و از تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

منبع خبر : isna
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…