شرایط مشمولان متقاضی امریه ارتش چگونه است؟

امریه ارتش چه شرایطی دارد؟

امریه ارتش چیست؟

برخی از افراد از امریه ارتش اطلاعاتی ندارند. به این منظور بخش عظیمی از مشمولین وظیفه عمومی این تسهیلات را از دست خواهند داد. داشتن اطلاعات درباره جدیدترین اخبار خدمت سربازی به مشمولین این امکان را می دهد تا خدمت سربازی را راحت تر سپری کنند. همانطور که می دانید خدمت سربازی یک دوره ی 2 ساله محسوب می شود که انجام آن برای هر جوان ذکور ایرانی واجب است. این وظیفه و مسئولیت در سن مشمولیت به جوانان واگذار می شود. سن مشمولیت همان سن 18 سالگی است که دوره ی متوسطه تحصیلات به پایان رسیده و افراد باید برای رفتن به دانشگاه تلاش کنند.

اما متاسفانه برخی جوانان به دلیل وجود خدمت سربازی ترجیح می دهند از درس و کار دست کشیده و این مرحله را به سرعت پشت سر بگذارند. از طرف دیگر درصدی از پسران نیز سعی می کنند با خدمت سربازی دوره ی ضرورت دیرتر روبرو شوند. برخی از این افراد با داشتن شرایط به طور کلی از سربازی معاف می شوند و کارت معافیت می گیرند. اما افراد دیگر ازمعافیت تحصیلیاستفاده کرده و به تحصیل مشغول می شوند. تا بتوانند از شرایط راحت تری مثل کسری های خدمت، امریه های سربازی و غیره استفاده کرده تا این دوران سخت را به پایان برسانند.


بیشتر بخوانید: لیست ارگان ها و سازمان هایی که امریه سربازی می گیرند


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مزایای امریه ارتش

این مقاله درباره ی تسهیلات ویژهامریه خدمت سربازی مانند امریه ارتش مطالب کامل و مفیدی را در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد. سوال اول این است که مزایای امریه سربازی چیست؟ برای پاسخ باید بگوییم که امریه سربازی مزایایی است که در اختیار مشمولان قرار داده می شود. تا بتوانند از سازمان های دولتی کمک گرفته و مشغول به کار شوند و دوران خدمت خود را در ارگان های دولتی ب گذرانند.

اما سوال اینجاست که این خدمت کردن به همان میزان بوده و تفاوت آن در چیست؟ بزرگترین و اصلی ترین تفاوت این است که مشمول دیگر نیاز نیست در پادگان های نظامی دوره ی خدمت ضرورت را بگذراند. هم چنین در مراکز دولتی مانند گرفتن امریه ارتش مشمولان مانند سایر کارمندان در ساعات اداری حاضر شده و پس از اتمام آن نیز به منزل خواهند رفت.


بیشتر بخوانید: شرایط امریه وزارت آموزش و پرورش چیست؟


چگونه امریه ارتش بگیریم؟

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

شرایط امریه ارتش

شرایط امریه ارتش و سازمان های دیگر نیروهای مسلح بر اساس اظهارات سرداران سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا و قوانین این سازمان برای مشمولین در نظر گرفته می شود. بر طبق آخرین گزارشات در زمینه امریه های سربازی خدمت وظیفه و بر اساس ماده 66 قانون وظیفه عمومی سازمان نیروهای مسلح موظف است بخشی از سربازان خود را در حوزه های مختلف جهادی، آموزشی، کشاورزی، بهداشتی و درمانی، پژوهشی و امدادی در اختیار دولت قرار بدهد. البته این قانون منوط بر آن است که سازمان نظام وظیفه از نظر آمادگی رزمی دچار مشکل نبوده و آسیبی به این سازمان وارد نشود.

سازمان نظام وظیفه عمومی کشور شرایط عمومی و اختصاصی زیادی برای مشمولان متقاضی امریه های سربازی قرار داده است. این داوطلبان می توانند با توجه به این شرایط برای گرفتن انواع امریه های خدمت سربازی در سازمان های مختلف اقدام کنند. برخی از این شرایط و ضوابط شامل بخش های زیر می باشند.

شرایط امریه ارتش سربازی

 1. مشمولان متاهل: مشمولان دارای همسر می توانند برای دریافت امریه سازمان های دولتی اقدام کنند.
 2. مشمولان دارای فرزند: این مشمولین دارای همسر و فرزند در اولویت لیست امریه های خدمت سربازی قرار می گیرند.
 3. مشمولان سرپرست خانواده: سرپرست خانواده ها به دلیل مشکلات زیاد می توانند برای امریه سربازی اقدامات لازم را انجام دهند. این افراد به راحتی از این مزایا بهره مند خواهند شد.
 4. مشمولان تحت پوشش سازمان های حمایتی: افرادی که در سازمان های بهزیستی و کمیته های امداد امام خمینی عضویت دارند نسبت به سایر مشمولان اولویت داشته و از امتیاز بیشتری برای دریافت امریه سربازی برخوردار می گردند.
 5. مشمولان و اعضای خانواده ایثارگران و جانبازان: فرزندان شهدا و جانبازان در اول لیست دریافت امریه قرار دارند. این افراد به راحتی می توانند به جای رفتن به خدمت سربازی از امریه استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که این افراد شامل انواع معافیت ها و کسری های خدمت نیز می باشند.
 6. و سایرین

سوال اینجا مطرح خواهد شد که آیا تنها این افراد متقاضی امریه خدمت سربازی خواهند بود؟ در پاسخ باید خاطر نشان کنیم که این افراد با داشتن شرایط بالا برای دریافت امریه ارتش دارای اولویت می باشند. اما این بدان معنا نیست که سایر افراد از این مزایا بی بهره بمانند.

شرایط دیگر برای سایرین به صورت زیر تعریف شده است.

 1. نداشتن غیبت: یکی از مهم ترین شروط برای دریافت امریه های سربازی در ارگان های مختلف دولتی می باشد. که مشمولین باید به آن دقت و توجه خاصی داشته باشند.
 2. رشته ی تحصیلی مرتبط: این شرط که بسیار مهم نیز جلوه می کند برای بسیاری از سازمان ها کاربردی است. در واقع مشمول باید در رشته ای تحصیل کرده باشد که سازمان های امریه بگیر به آن رشته ها نیاز داشته و این مشمولین را به خدمت گرفته و از دانش آن ها در زمینه های مختلف استفاده کنند.

 


بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد نحوه دریافت امریه سربازی سپاه 99


مدارک امریه ارتش

مدارک امریه ارتش مانند سایر سازمان های دیگر از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پیگیری و گرفته خواهد شد. سازمان های نیروهای مسلح و مرتبط با وزارت دفاع از سازمان های حساس محسوب می شوند. به این منظور برای دریافت امریه در این سازمان ها باید از شرایط اختصاصی این سازمان ها اطلاع پیدا کرده و سپس برای دریافت امریه آن ها اقدام کنید. اما آماده کردن مدارک بحث کاملا متفاوتی است. مدارک مورد نیاز برای دریافت امریه به طور واضحی همان رزومه شخصی به حساب می آید.

زیرا شما عزیزان متقاضی باید برای دریافت امریه از سازمان های مختلف حدود 3 یا 4 ماه قبل از مراحل اعزام اقدام کنید. بنابراین رزومه و فعالیت مشمول در تخصص های مختلف می تواند بسیار موثر واقع شده و مشمول می تواند برای دریافت امریه ارتش امیدوار باشد. برخی از مدارکی که مشمولین باید برای اقدام اولیه گرفتن امریه در دست داشته باشند شامل موارد زیر است.

مدارک امریه ارتش

 • کارت شناسایی ملی مشمول
 • شناسنامه فرد متقاضی
 • فرم اعزام به خدمت مشمولان
 • فرم اطلاعات شخصی مشمول
 • مدرک تحصیلی مشمول
 • رزومه ی کاری (درصورت داشتن فعالیت)
 • و مدارک دیگر که می تواند بسیار موثر بوده و سازمان مربوطه را مجاب کند تا مشمول را به عنوان سرباز امریه ارتش به خدمت بگیرد. مرکز مشاوره سربازی آویژهدر خصوص امریه های سازمان های مختلف در این سایت مقالات زیادی منتشر کرده که می توانید از اطلاعات آن ها استفاده کرده و برای سوالات بیشتر با این مرکز در تماس باشید.

نظام وظیفه

مدت زمان امریه ارتش

مدت زمان امریه ارتش از طریق خود سازمان به مشمولان ابلاغ می گردد. مشمولان برای دریافت امریه ی خدمت در اینگونه سازمان ها باید هر چه سریع تر اقدام کنند. زیرا این سازمان ها به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان، افراد دارای صلاحیت بیشتر را به خدمت خواهند گرفت. پس باید به نکات گفته شده در زیر دقت کرده تا پس از آن با مشکل مواجه نشوید.

 1. مشمول متقاضی امریه ارتش نباید وارد غیبت شده باشد.
 2. سازمان های امریه بگیر هر ساله برای جذب سرباز اطلاعیه صادر می کنند. بنابراین متقاضیان باید پیگیر این اخبار باشند.
 3. مشمولین نمی توانند به طور همزمان از 2 ارگان مختلف امریه سربازی بگیرند.
 4. کار مشمولان در سازمان ها و ارگان های دولتی مانند سایر کارمندان در ساعات اداری است.
 5. حقوق سرباز امریه ارتش همچون دیگر سربازان امریه مانند سایر سربازان خدمت وظیفه عمومی می باشد. شاید این مقدار برای این افراد کمی بیشتر نیز باشد.
 6. مشمولین 3 یا 4 ماه قبل از اعزام به خدمت باید مراحل گرفتن امریه سربازی را طب کنند.
 7. افرادی که امریه می گیرند می توانند پس از آن انصراف داده و به خدمت سربازی در پادگان ها بروند.
 8. مدت خدمت مشمولان در سازمان ها و ادارات دولتی جزو سوابق کاری آن ها به حساب می آید.

حقوق امریه ارتش

حقوق امریه ارتش همانند سایر سازمان ها، شاید با کمی تفاوت می باشد. پس گرفتن امریه در سازمان های مختلف از نظر حقوقی تفاوت جندانی نخواهد داشت. مرتبط بودن رشته و داشتن شرایط اختصاص اولین و مهم ترین اصل در برخورداری از امریه های سربازی است.

لیست امریه ارتش

لیست امریه ارتش و سازمان های دیگر امریه بگیر بسیار گسترده است که می توانیم از ارگان ها و وزارت خانه های زیر نام ببریم.

 • وزارت آموزش و پرورش
 • وزارت دفاع
 • سازمان جهاد سازندگی
 • سازمان میراث فرهنگی
 • نیروی انتظامی
 • دانشگاه های دولتی
 • دانشگاه های آزاد اسلامی
 • سازمان محیط زیست
 • و غیره

سوالات متداول

1. آیا برای دریافت امریه نوع دانشگاه نیز مد نظر بوده و مهم است؟

خیر. نوع دانشگاه اهمیتی ندارد. مرتبط بودن رشته ی تحصیلی از مهم ترین موارد می باشد.

2. امریه گرفتن در حین تحصیل برای دانشجویان یا دانش آموزان امکان پذیر است؟

خیر. مشمولان پس از تحصیل باید برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام کنند.

3. آیا داشتن مدارک دانشگاهی از شرایط سازمان های امریه می باشد؟

بله. بیشتر سازمان ها از افراد با مدارک لیسانس و بالاتر استفاده می کنند و این افراد را به خدمت خواهند گرفت.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه امریه سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط مشمولان متقاضی امریه ارتش چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:
 1. سلام، دوره آموزشی امریه سربازی شهرداری ها و همچنین امریه سازمان نوسازی مدارس سپاه هست یا ارتش؟ تشکر.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید