سرباز معلم چیست؟ (امریه سرباز معلم)

سرباز معلم چیست و شرایط امریه سربازی

خدمت سربازی، یکی از مهم ترین دوره های زندگی هر پسر ایرانی است که به دور از در نظر گرفتن جنسیت، تاثیر مستقیم و غیرمستقیمی بر روی افراد می گذارد. امکان ندارد یک پسر ایرانی حداقل یک بار به این موضوع فکر نکرده باشد.

اغلب افراد به دنبال راه هایی برای معافیت از سربازی هستند؛ اما به دلیل کم بودن روش های دریافت معافیت، امکان اخذ معافیت برای همه اشخاص وجود ندارد. به غیر از آن، معافیت ها نیاز به شرایط ویژه ای دارند که در همه افراد وجود ندارد.

زمانی که فرد از دریافت معافیت ناامید می شود، تصمیم می گیرد تا با انجام یک سری کارها، سربازی خود را ساده تر کند. همان طور که می دانید خدمت سربازی در محیط نظامی همراه با رفتار و قوانین نظامی انجام می شود و یکی از علت های سختی این دوره همین است.

بنابراین اگر راهکاری پیدا کنیم که این دوران را به دور از محیط نظامی و همانند یک کارمند یا فرد عادی بگذرانیم، قطعا اشتیاق بیشتری برای اعزام به خدمت پیدا می کنیم.

در این مقاله قصد داریم به توضیح یکی از این راه ها، یعنی سپری کردن سربازی با امتیاز سرباز معلمی بپردازیم. اگر شما هم مشتاق هستید تا دوران سربازی خود را بسیار آسان تر بگذرانید، تا انتهای این مطلب جذاب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سرباز معلم چیست؟

در ابتدا بهتر است سرباز معلم را برای خود تعریف کنیم و ببینیم به چه کسی «سرباز معلم» می گویند!

به تمام افرادی که به وسیله امریه سربازی سازمان آموزش پرورش یا تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، به عنوان معلم در مناطق محروم خدمت نظام وظیفه خود را انجام می دهند، سرباز معلم می گویند.

پس اولین نکته ای که از این تعریف می فهمیم، این است که سرباز معلم فقط مختص به فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان نیست و افراد عادی هم به شرط واجد شرایط بودن، شانس گذراندن سربازی به واسطه امریه آموزش و پرورش را دارند.

قبل از پرداختن به ادامه این مبحث، بهتر است امریه را هم به صورت مختصر برای خودمان تعریف کنیم. گاهی ارگان های دولتی و شرکت های دانش بنیان، برای تامین کمبود نیروی انسانی خود اقدام به جذب سربازان نظام وظیفه می کنند. به خدمت کردن در ارگان ها و سازمان ها به جای پادگان نظامی، امریه می گویند.

پس با تعریف بالا می توانیم نتیجه بگیریم که منظور از سرباز معلم، همان امریه سازمان آموزش و پرورش است.

حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که جذب سربازان وظیفه به جای کادر رسمی چه نفعی برای سازمان‌ها و ارگان‌ها دارد؟

سازمان ها به کارمندان رسمی باید حقوق مصوب همانند دیگر کارمندان پرداخت کند؛ اما با جذب سربازان وظیفه، می توانند حقوقی کمتر از یک سوم (بعضا یک چهارم) کارمندان عادی را پرداخت کنند. پس از نظر جنبه مالی برای سازمان بسیار مناسب است.

خدمت کردن سربازان به صورت امریه، تعهدی برای استخدام آنها در آن سازمان ایجاد نمی کند؛ یعنی آن ارگان می تواند با خیال راحت تعدیل نیرو انجام دهد، بدون آن که مشمول قوانین کار و جریمه های آن شود.

پس به دلایل بالا، گرفتن سربازان وظیفه بسیار برای سازمان ها خوشایند است و اگر بحث سهمیه در به خدمت گرفتن سربازان مطرح نبود، شاید شرکت‌ها کل نیروهای خود را از سربازان وظیفه تامین می کردند!

حال بپردازیم به سوال اصلی؛ شرایط ثبت نام در طرح سرباز معلم چیست؟

دوره آموزشی سرباز معلم

شرایط ثبت نام سرباز معلم

اکنون که به صورت کامل با مفهوم سرباز معلم و امریه آشنا شدیم، بهتر است ببینیم برای ثبت نام در طرح سرباز معلم چه شرایطی لازم داریم.

پونزبرای دریافت امریه سرباز معلم، باید شرایط زیر را داشته باشید:

نداشتن غیبت سربازی حتی یک روز (مهم ترین شرط)

داشتن مدرک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکتری (پذیرش با مدرک فوق دیپلم بسیار کمتر از سایر مدارک است.)

نداشتن سوءپیشینه، فساد اخلاقی و منع استخدامی از سوی مراجع قضایی

داشتن کارت بسیجی فعال (بسیجی معمولی هم می شود؛ اما بسیج فعال امتیاز و شانس بیشتری دارد.)

عدم تحصیل در رشته های پیراپزشکی (علوم آزمایشگاهی، میکروبیولوژی و…) و رشته های پزشکی

به عنوان توضیحات تکمیلی، افرادی که در رشته های پیراپزشکی و پزشکی فارغ‌التحصیل شده باشند، امکان اعزام آنها به عنوان سرباز معلم وجود ندارد. در واقع جذب سربازان فارغ‌التحصیل شده در این رشته ها از سمت سازمان آموزش پرورش ممنوع است.

محل خدمت سرباز معلم

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای اعزام به روش سرباز معلم وجود دارد، محل خدمت افراد است. سربازان معلم معمولا به مناطق محروم کشور اعزام می شوند و افراد باید این نکته را در نظر داشته باشند.

البته اولویت با اعزام به مناطق محروم استان فرد است؛ اما در پاره ای از موارد فرد به استان های محروم دیگر که کیلومترها با محل زندگی اش فاصله دارد، اعزام می شود. این مورد توسط آموزش پرورش به فرد اطلاع داده می شود و امکان انصراف مهیا است.

بنابراین قبل از قدم گذاشتن در این مسیر پر دردسر، به تمام عواقب و جهات آن فکر کنید و سپس تصمیم نهایی را بگیرید. شاید خدمت کردن در محیط نظامی که محل آن شهر خودتان باشد، بسیار بهتر از سرباز معلمی در مناطق محروم باشد.

دوره آموزشی سرباز معلم

دوره آموزشی سرباز معلم

یکی دیگر از سوالات متداولی که از مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه می پرسند، این است که آیا دوره آموزشی سربازان معلم با افراد عادی فرق دارد و اگر دارد فرق آن چیست؟

همان طور که می دانید دوره آموزشی برای همه افراد به صورت 60 روزه (2ماهه) و صرف آموزش موارد نظامی می شود؛ اما برای سربازان معلم این شرایط متفاوت است.

پونزاین افراد دوره آموزشی خود را در پادگان های سپاه و در دو بخش طی می کنند:

بخش اول مانند بقیه افراد آموزش های نظامی می بینند.

بخش دوم صرف آموزش معلمی و روش های تدریس می شود.

پس از این بخش می توان این گونه نتیجه گرفت که سربازان معلم کمتر از سایر افراد آموزش نظامی می بینند و نصف دوره آموزشی شان صرف یادگیری و تدریس می شود.

حقوق سرباز معلم چقدر است؟

حقوق سربازان، همیشه نقل داغ همه مجالس است؛ زیرا طبق قانون باید به اندازه 80% کادر رسمی ارگان خدمتی باشد، اما به آن حتی نزدیک هم نشده است. این وضعیت در سال 99 طوری بود که سربازان هزینه رفتن به شهر و منزلشان را هم نداشتند.

بنابراین تعیین میزان حقوق سرباز معلم بستگی به مدرک تحصیلی، وضعیت تاهل و محل خدمت فرد دارد و نمی توان برای همه افراد نسخه یکسانی پیچید.

موردی که مرکز مشاوره آویژه از آن مطمئن است، این است که حقوق سربازان معلم در سال 1400 بیشتر از مبلغ 1 میلیون 200 هزار تومان ماهانه بود که با افزایش 114 درصدی در سال 1402 همراه بود.

حقوق یک سرباز معلم در سال 1402 به مبلغ هفت میلیون و دویست هزار تومان رسیده است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در طرح سرباز معلم

به مهم ترین بخش این مطلب رسیدیم؛ اگر تمام شرایط بخش های قبل را داشتید، باید مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در طرح سرباز معلم را نیز فراهم کنید.

پونزاین مدارک به شرح زیر است:

کپی از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی به صورت پشت و رو

گواهی معتبر ممهور یا اصل مدرک تحصیلی

دفترچه اعزام به خدمت ناجا بدون داشتن مهر غیبت

چهار قطعه عکس 4*3

مطالعه و تکمیل فرم رعایت شئونات معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش

مطالعه و تکمیل فرم پرسش نامه اطلاعات فردی گزینش

نکته مهم: یکی از شروط مهم جذب در طرح سرباز معلم، پذیرفته شدن در مصاحبه تخصصی است. پس اگر مدارک شما مورد تایید قرار گرفت، برای مصاحبه حاضر شوید و خود را برای هر پیشامدی آماده کنید. برای دریافت اطلاعات کافی از نحوه مصاحبه و سوالات طرح سرباز معلم، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

در طرح سرباز معلم از هیچ گونه کسری نمی توانید استفاده کنید و باید به مدت 2 سال خدمت خود را انجام دهید. در صورت استفاده از کسری خدمت سربازی، باید علاوه بر گذراندن باقی زمان خدمت، مبلغی را تحت عنوان جریمه به سازمان آموزش و پرورش پرداخت کنید.

مزایای طرح سرباز معلم

مزایای طرح سرباز معلم

شاید بهتر باشد برای این که شما راحت تر اقدام به تصمیم گیری کنید، درباره مزایای طرح سرباز معلم هم صحبت کنیم.

پونزمزایای این طرح به شرح زیر است:

خدمت کردن در محیط اداری و طبق قوانین اداری بدون قوانین نظامی

پوشش اداری و عدم لزوم به رعایت پوشش نظامی (لباس نظامی نمی پوشید!)

ممکن است محل خدمتتان به محل زندگی اتان نزدیک باشد.

در صورت داشتن عملکرد مناسب و مورد تایید، شانس بالایی برای استخدام رسمی در سازمان آموزش پرورش خواهید داشت.

زمان ثبت نام طرح سرباز معلم

اگر زمان اعزامتان در تیر یا شهریور باشد، شانس آن را دارید برای طرح سرباز معلم ثبت نام کرده و به عنوان معلم به شهرهای محروم اطراف استان محل زندگی یا سایر نقاط کشور اعزام شوید.

پس به این نکته دقت کنید که اگر زمان اعزامتان غیر از این دو ماه باشد، امکان ثبت نام شما در طرح سرباز معلم وجود نخواهد داشت.

نحوه ثبت نام امریه سرباز معلم

ثبت نام در طرح سرباز معلم، به صورت حضوری است و سایتی برای آن تعریف نشده است.

برای ثبت نام در این طرح باید در زمان های گفته شده با در دست داشتن مدارک اقدام به ثبت نام در طرح سرباز معلم کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در طرح سرباز معلم

سخن پایانی

در این مقاله به صورت جامع و کامل درباره سرباز معلم و نحوه ثبت نام در آن صحبت کردیم. در صورتی که مشکل یا سوالی در طی کردن این فرآیند داشتید، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

مشاوران ما 7 روز هفته (حتی روزهای تعطیل) از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده خدمت رسانی با شما عزیزان هستند.

برای بهره مندی از خدماتمشاوره نظام وظیفهآویژه، می توانید از سراسر کشور بدون پیش شماره با۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵تماس بگیرید و سوالات خود را در مورد سربازی و غیبت و اضافه خدمت بپرسید.

سوالات متداول

سوال علامتآموزشی سرباز معلم چند روز است؟

در حالت کلی آموزش 2 ماه است؛ اما آموزش سرباز معلم شامل دو بخش آموزش نظامی و آموزش روش های تدریس است که آموزش نظامی در مقایسه با سربازان عادی کمتر است.

سوال علامتجذب سرباز معلم در آموزش پرورش قطعی است؟

خیر؛ در حال حاضر امکان جذب حتی به صورت حق‌التدریس نیز وجود ندارد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

سرباز معلم چیست؟ (امریه سرباز معلم)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 80 نظر:
 1. سلام
  ببخشید امکان ایست خدمت برای سرباز معلمی به قبولی در کنکور ارشد یا دکتری وجود دارد؟

 2. سلام من به عنوان سرباز معلم خدمت کرده‌ام که در آن زمان خدمت 21 ماه بود وخدمت من برج 11 تمام می شد ولی چون من مدیر مدرسه بودم 7ماه دیگه اضافه ماندم وحقوق دریافت کردم. سوال من اینه آیا این هفت ماه برای من سابقه است یا نه، اگه سابقه است از کجا باید اقدام کنم.

  1. با سلام، مدت خدمت در ارگان های امریه بگیر و دستگاه های دولتی 24 ماهه میباشد، بنابراین 4 ماه اضافی جز خدمت شما محسوب نمیشود ولی از لحاظ سابقه بله جز سابقه محسوب خواهد شد،

 3. با سلام. چرا در اعلان پذیرش یا عدم پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاه طبق روال گذشته، که علاقه مند به گذراندن خدمت نظام وظیفه خود در آموزش و پرورش هستند، این همه تعلل صورت گرفته است، در حالیکه در سالهای پیشین از اواسط تا اواخر فروردین ماه هر سال دستورالعمل امریه سرباز معلمی به ادارات کل و مناطق تابعه صادر می شده و در وقت مقرر نسبت به پذیرش افراد ذینفع از طریق امریه سرباز معلمی اقدام میگردیده، لکن حال که کمتر از یک ماه به اولین زمان اعزام به خدمت ( اول تیرماه ) وقت باقی مانده است، هنوز از پذیرش یا عدم پذیرش و ارائه امریه سرباز معلمی در آموزش و پرورش، خبری نشده و نیست.« متاسفانه!!!».

  1. ما دوسال درس میدیم تازه تدریس یاد میگیرم ولی متاسفانه باید بریم بیرون
   تورا خدا به ما جذب کنید ک رسمی بشیم

 4. سلام خسته نباشید
  سوالی داشتم . سرباز معلم ها 2 سال بصورت مستمر در اموزش پرورش خدمت کرده اند . به تازگی طرح ساماندهی کارکنان دولت تصویب شد. در یکی از تبصره های اون اشاره کرده نیروهای که دو سال سابقه مستمر داشته باشند می توانند قرارداد کار معین شوند ایا این شامل سرباز معلم ها هم می شود ؟؟؟ با تشکر

 5. باسلام معافیت پزشکی دارم میشه باطلش کنم برم سربازمعلمی مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی دارم باتشکر

  1. سلام خدمت شما. معافیت پزشکی در چه دسته ای؟ در گاهی موارد امکان ابطال معافیت پزشکی هست که البته اکثر مواقع شامل حیطه اعصاب و روان میشود.

 6. سلام من تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵ فارغ تحصیل شدم کی باید دفترچه اعزام پست کنم تا روز اول تیر اعزام بشم ؟

 7. سلام من سه ماه از سربازیم تو نیرو انتظامی گذشته، هنوز می‌تونم برای ثبت‌نام سرباز معلمی اقدام کنم؟
  ممنون میشم جواب بدین

 8. سلام من لیسانس هستم ۳ ماه دیگه معافیت تحصیلی دارم برای اعزام اقدامی نکردم هنوز میتونم از شرایط سرباز معلم استفاده کنم

 9. سلام
  مدت زمان خدمت سرباز معلمان در مناطق محروم مانند سایر سرباز ها 2 سال است یا متفاوت است؟

  1. سلام وقتتون بخیر بستگی به شرایط منطقه و نظر نظام وظیفه دارد.

 10. بنده پرستاری تموم کردم میتونم بعنوان مراقب سلامت اموزش و پرورش شرکت کنم در سربازی

  1. سلام من فوق دیپلم رشته حقوق دارم ودر حال گرفتن لیسانس هستم آیا امکان سرباز معلم برام هست و چطوریه ؟

 11. سلام
  من همه کار سرباز معلمی کردم ولی دوره ۴۵ روزه سپاه رو هم رفتم که اموزشی نبینم
  ایا من دوباره باید اموزشی رو برم یا اون گواهی رو ببرم تموم هه!…؟

  1. سلام وقتتون بخیر دوره گواهی رو ببرید ببینید قبول میکنند یا خیر

 12. سلام
  من همه کار سرباز معلمی کردم ولی دوره ۴۵ روزه سپاه رو هم رفتم که اموزشی نبینم
  ایا من دوباره باید اموزشی رو برم یا اون گواهی رو ببرم تموم هه!…؟

  1. سلام وقتتون بخیر دوره گواهی رو ببرید ببینید قبول میکنند یا خیر

 13. سرباز معلمی هم تواین دوره پارتی مخواد هرکی پارتی کلفت داشت میره سرباز معلم بعد سربازی هم استخدام رسمی اموزش وپرورش میشه ولی بچه من که فرزند جانباززیر۲۵ درصد هست استخدام نمیشه چون پارتی کلفت نداریم

  1. همین که می‌فرستنش به عنوان سرباز معلم خوبه خیلی ها برا سرباز معلم هم نمیتونن

 14. سلام.
  آیا ارتش هم سرباز معلم میگیرد؟ یعنی سرباز معلم در آموزش و پرورش تدریس کند ولی زیر نظر ارتش باشد. چنین مواردی دارین یا تا حالا داشتیم؟
  ممنون میشوم از پاسختان

  1. ممنون میشوم از پاسختان به این سوال. مدتی است منتظر پاسخ هستم.

 15. سلام وقت بخیر اینجانب نوید طالبی لیسانس حسابداری هستم و اعزام ۱/ ۳ هستم بسیج هم فعال دارم من متوانم معلم سرباز بشم

 16. سلام
  آیا می توان سرباز معلمی را زیر نظر ارتش گذراند بجای سپاه؟ به عبارتی ارگان نظامی دیگری غیر از سپاه سرباز معلم به آموزش و پرورش میدهد؟
  اگر از آخرین قوانین اطلاع دارید ممنون میشم از پاسخگوییتان

  1. سلام وقت بخیر
   برای اطلاعات بیشتر و سنجش شرایط شما در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید

 17. سلام وقت بخیر
  بنده درسمو تموم کردم لیسانس هستم ولی برگه اعزام به خدمت ندارم یعنی اقدام نکردم برای گرفتنش
  میتونم برم سربازمعلم؟

  1. سلام. خیر یکی از مدارک مورد نیاز برای امریه هر ارگانی برگه اعزام به خدمت است.

  2. آیا برای سرباز معلم شدن حتما باید عضو بسیج باشی و فعال هم باشی

 18. سلام بنده تموم نکردم تموم می کنم
  بنده تیر ماه ۱۴۰۱ کارشناسیم رو تموم می کنم آیا می تونم برای سرباز معلمی سال ۱۴۰۱ اقدام کنمدراواخر فروردین یا وایل اردیبهشت ؟آخرین فرصت تاریخی فارغ تحصیلی کیه مثلا مال آزمون استخدامی کشوریو زده بود ۱۶ اخرین فرصت فارغ تحصیلی است؟ بعد از اتمام سربازی حق اتدریسی یا استخدام اموزش وپرورش میشی یانه

 19. سرباز معلمی حتما باید ۱شهریور یا تیر یا مرداد باشه یامثلا ۲ و۲۳ مثلا میتونه باشه ؟بعد من الان می تونم دفترچه پست کنم یانه در حین تحصیل یانه تیر بعد تمام شدن درس وامتحانا باید پست کنم

  1. سلام وقت بخیر شما ابتدا باید تحصیلتان را به پایان برسانید

 20. سلام وقتتون بخیر بنده تیر ماه ۱۴۰1 کارشناسیم رو تموم می کنم آیا می تونم برای سرباز معلمی سال ۱۴۰۱ اقدام کنمدراواخر فروردین یا وایل اردیبهشت ؟آخرین فرصت تاریخی فارغ تحصیلی کیه مثلا مال آزمون استخدامی کشوریو زده بود 16 اخرین فرصت فارغ تحصیلی است؟ بعد از اتمام سربازی حق اتدریسی یا استخدام اموزش وپرورش میشی یانه؟

  1. سلام وقت بخیر بستگی دارد که شما کارشناسی خود را چند ترمه گرفته باشید و اینکه آیا سنوات مجاز دارید یا خیر
   اگر 8 ترمه تمام کرده باشید می توانید و شرایط لازم را داشته باشید می توانید برای سرباز معلمی در سال 1401 اقدام کنید

   1. من سال ۹۸ ترم اول بودم وتیر 1401 تمومو میکنم امتحان آخرم ۷ تیره رشته علوم تربیتی

   2. من ۶ ترم خوندم و۲ ترم تابستان آیا می توانم شرکت کنم ؟بعد اتمام سربازی می توانیم بمانیم در آموزش وپرورش واستخدام شویم یانه ؟

    1. سلام در تابستان تعداد واحدهای مجاز شما محدود هست. استخدامی در آموزش و پرورش بستگی به رشته شما دارد

 21. سلام وقتتون بخیر بنده تیر ماه ۱۴۰1 کارشناسیم رو تموم می کنم آیا می تونم برای سرباز معلمی سال ۱۴۰۱ اقدام کنمدراواخر فروردین یا وایل اردیبهشت ؟آخرین فرصت تاریخی فارغ تحصیلی کیه مثلا مال آزمون استخدامی کشوریو زده بود 16 اخرین فرصت فارغ تحصیلی است؟ بعد از اتمام سربازی حق اتدریسی یا استخدام اموزش وپرورش میشی یانه؟

  پاسخ

  1. سلام وقت بخیر بستگی دارد که شما کارشناسی خود را چند ترمه گرفته باشید و اینکه آیا سنوات مجاز دارید یا خیر
   اگر 8 ترمه تمام کرده باشید می توانید و شرایط لازم را داشته باشید می توانید برای سرباز معلمی در سال 1401 اقدام کنید

  2. سلام وقت بخیر من برای ثبت نام سربازی معلمی از استان خودم جا موندم میش استان دیگه ثابت نام کرد

 22. سلام وقتتون بخیر بنده تیرماه ماه ۱۴۰۰ کارشناسیم رو تموم می کنم آیا می تونم برای سرباز معلمی سال ۱۴۰۱ اقدام کنمبرای ثبت نام اردیبهشت یا اواخر فروردین ؟آخرین فرصت فارغ تحصیلی تاکی است مال آزمون استخدامی تا 16 اردیبهشت یا خرداد بود مال سرباز معلمی تا کیه ؟

  1. سلام وقت بخیر بستگی دارد که شما کارشناسی خود را چند ترمه گرفته باشید و اینکه آیا سنوات مجاز دارید یا خیر
   اگر 8 ترمه تمام کرده باشید می توانید و شرایط لازم را داشته باشید می توانید برای سرباز معلمی در سال 1401 اقدام کنید

 23. سلام وقت بخیر
  بعد از گذروندن سربازی به صورت سرباز معلم امکان استخدام در ارگان های دولتی مثل ادارات (مثل بانک؛منابع طبیعی و …) وجود دارد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

  1. سلام امکان استخدام هست اما حتمی نیست باید استخدامی شهر خودرا به صورت مرتب چک کنید و درخواست دهید.

 24. سلام وقت بخیر. بنده ترم اخر دانشگاه بودم و فارغ تحصیل شدم. می خواستم بدونم اولین قدم که باید برای سرباز معلمی انجام بدم چی هست ؟ در چه زمانی دفترچه ارسال کنم که بتوانم سرباز معلم بشم چون شما تاکید کردید که بازه زمانی حاصی دارد

  1. سلام وقت بخیر پذیرش سرباز معلم به صورت بومی و در همان منطقه تحصیلی انجام می شود شما باید مدارک خود را به آموزش و پرورش ارائه بدهید و در صورت تایید شدن می توانید از سهمیه سرباز معلم استفاده کنید. در نظر داشته باشید میزان سهمیه سرباز معلم بسیار پایین است و متقاضی زیادی دارد

  1. سلام من کارت ایثارگری دارم میتونم استفاده کنم برای سرباز معلمی

   1. سلام. بله به صورت امتیاز مثبت میتواند در روند پذیرش شما تاثیرگذار باشد.

 25. با عرض سلام
  من معاف از رزم هستم(در ازمایش تراکم استخوان متوجه شدم)ایا من میتونم برای امریه سرباز معلمی اقدام کنم؟

 26. سلام خسته‌ نباشید.امریه سرباز معلم با کسری خدمت بسیج امکان پذیر هست.ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

   1. سلام خسته نباشید ببخشید من دانشجوی علوم تربیتی هستم و یه ترم به گرفتن مدرکم مونده کی باید اقدام به ثبت‌نام در سرباز معلمی بکنم؟؟؟؟

    1. سلام. شما بعد از فارغ التحصیلی به مدت یکسال معافیت تحصیلی دارید و باید در زمان امریه آموزش و پرورش اقدام کنید.

 27. سلام و تسته نباشید
  داخل قسمت آموزشی زدید حتما سپاه آموزشی رو میگذرونیم
  یعنی اگه تو زمان گرفتن برگه سفید آموزشی ارگان غیر از سپاه باشه امریه ما لغو شده؟!یا باید مراحل خاصی رو انجام داد؟!

  1. با سلام باید حتما با ارگان و نظام وظیفه هماهنگ شود

   1. سلام بعد آموزش نظام ک ۴۵ روزه رفته باشم مصاحبه برای سرباز معلمی میگرن یا قبل آموزش نظام ؟
    خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

 28. سلام خسته نباشید ببخشید من دوچشمم قوز قرنیه دارند که یکی دیدش ۱دهم ویکی ۵دهم هستش که با لنز اسکلرال دیدم خیلی خوب میشه آیا من با این شرایط میتونم سرباز معلمی ثبت نام کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن منع پزشکی و عدم کارکرد صحیح موردی ندارد

   1. سلام وقت بخیر میخاستم بدونم دوره آموزشی سرباز معلمی چطوریه؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/9/17

شنبه

1402/9/18

یکشنبه

1402/9/19

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید