ضرایب دروس کنکور ریاضی ۱۴۰۲ + اهمیت ضرایب

ضرایب دروس کنکور ریاضی 1402 + اهمیت ضرایب

سوالات آزمون سراسری کنکور امسال فقط دارای مجموعه اختصاصی می باشد، که هر یک از سوالات این درس ها در قالب دفترچه های جداگانه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. هریک از این دفترچه ها شامل پرسش های مطرح شده از چندین درس هستند که دارای ضرایب و میزان اهمیت متفاوتی در گروه های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان می باشند.

داوطلبانی که قصد ثبت نام در کنکور ۱۴۰۲ را دارند، باید از اهمیت این ضرایب به طور کامل مطلع باشند، تا بتوانند یک برنامه ریزی درسی مطلوب داشته باشند. متقاضیان با در نظر گرفتن همه جوانب و اصول، می توانند راه رسیدن به اهداف خود را هموار تر کنند.

در ادامه این مقاله به بررسی ضرایب کنکور ریاضی آمار و اهمیت آن خواهیم پرداخت. لذا از شما دعوت می کنیم در ادامه این مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ضرایب دروس کنکور ریاضی ۱۴۰۲ + اهمیت ضرایب با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۲

کنکور سراسری ریاضی، در سال جاری در دو نوبت دی ماه و تیر ماه ۱۴۰۲ برگزار می شود؛ متقاضیانی که واجد شرایط ثبت نام باشند، می توانند در دو بازه زمانی برای ثبت نام در این دو نوبت کنکور ریاضی اقدام نمایند و برای دستیابی به موفقیت، طبق برنامه ریزی کنکور ریاضی ۱۴۰۲ تمامی منابع درسی آزمون ریاضی را مطالعه نمایند.

سالانه کنکور سراسری ریاضی مانند آزمون سایر گروه های آزمایشی تجربی، هنر و… از سوی سازمان سنجش برگزار می گردد، تا داوطلبان رشته های دانشگاه های سراسری و آزاد با شرکت کردن در این آزمون بزرگ به رقابت بپردازند و بتوانند به نتیجه مطلوب و دلخواه خود دست یابند.

این متقاضیان باید جهت موفقیت در کنکور ۱۴۰۲ ریاضی و قبولی در یکی از رشته های مورد علاقه خود، ابتدا از تمامی منابع درسی کنکور ریاضی اطلاع داشته و سپس با توجه به ضرایب هر یک از دروس کنکور سراسری ریاضی و اهمیت هر کتاب درسی، به مطالعه بپردازند.

برای زمانبندی دقیق و شیوه مطالعه صحیح، لازم است داوطلبان برنامه ریزی درست و مناسبی داشته باشند تا بتوانند در یک چارچوب خاص با بهره گیری از کتاب های تستی و درسی کنکور ریاضی درصد های مورد نیاز برای هر درس را کسب نمایند.

به دلیل تغییرات ایجاد شده در زمان ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۲ قصد داریم در این مقاله سیر تا پیاز کنکور ریاضی را برای شما متقاضیان عزیز  توضیح دهیم و به نکات مهم در ثبت نام، موفقیت در کنکور ریاضی و ضرایب آن پردازیم.

کنکور سراسری ریاضی

سیر تا پیاز کنکور ریاضی ۱۴۰۲

سازمان سنجش با انتشار لیست رشته های دانشگاهی کنکور سراسری ریاضی، کد رشته محل های این گروه آزمایشی را مشخص کرده و به منظور تسهیل در روند چینش انتخاب ها، ظرفیت پذیرش در هر کد رشته محل را اعلام می کند. متقاضیان مجاز به انتخاب رشته کنکور ریاضی، پس از بررسی این جدول ها می توانند ۱۵۰ کد رشته محل را متناسب با علاقمندی خود انتخاب نمایند.

بر طبق اطلاعیه منتشر شده بر روی سایت سازمان سنجش، داوطلب باید تنها به سوالات آزمون اختصاصی کنکور ریاضی پاسخ دهند و دیگر نیازی به پاسخگویی به سوالات دروس عمومی نیست. به همین خاطر تمامی داوطلبان کنکور ریاضی باید طبق جدول ضرایب آزمون اختصاصی گروه ریاضی، درس های تخصصی ریاضی را اولویت بندی نموده و بر اساس اهمیت هر درس با توجه به ضرایب ارائه شده منابع درسی و کمک آموزشی خود را مطالعه کنند.

درس های عمومی کنکور ریاضی بر اساس سوابق تحصیلی در رتبه و تراز داوطلب تاثیر گذار است، بنابراین، داوطلبان می توانند برای قبولی در رشته مورد نظر خود نمره کل آزمون اختصاصی بالایی را بر اساس میانگین وزنی نمرات تراز شده هر درس تخصصی کسب نمایند. در ادامه این مقاله به ضرایب دروس عمومی و تخصصی کنکور ریاضی میپردازیم.

ضرایب کنکور ریاضی

در جداولی که در این بخش ارائه کرده ایم، می توانید دروس تخصصی گروه آزمایشی ریاضی را به همراه ضرایبی که به آن ها تعلق گرفته است، مشاهده نمایید.

ضرایب دروس تخصصی گروه آزمایشی ریاضی در کنکور سراسری ۱۴۰۲
اسامی دروس ضرایب
شیمی ۷
فیزیک ۹
ریاضی ۱۲

 

تاثیرات سوابق تحصیلی دروس عمومی دیپلم گروه آزمایشی علوم ریاضی نظام جدید در کنکور سراسری ۱۴۰۲
اسامی دروس ضرایب
علوم اجتماعی ۲٫۵۶
سلامت و بهداشت ۳٫۴۴
عربی، زبان قرآن ۳ ۹٫۰۵
زبان خارجی ۳ ۱۱٫۸۰
تعلیمات دینی ۳ “دینی، قرآن و اخلاق” ۱۶٫۵۲
فارسی ۳ ۲۱٫۶۳

لازم به ذکر است برای داوطلبانی که در دوره نظام قدیم فارغ التحصیل شده اند، علاوه بر نمرات نهایی دیپلم، نمرات نهایی پیش دانشگاهی نیز به عنوان سوابق تحصیلی در نتایج آنها موثر خواهد بود؛ که در جدول زیر قابل مشاده است.

تاثیرات سوابق تحصیلی دروس عمومی دیپلم گروه آزمایشی ریاضی قدیم در کنکور سراسری ۱۴۰۲
اسامی دروس ضرایب
ادبیات فارسی ۳ ۸٫۹۳
زبان فارسی ۳ ۸٫۹۳
عربی ۳ ۹٫۸۶
زبان خارجی ۳ ۱۲٫۶۲
تعلیمات دینی و قرآن ۳ ۱۳٫۶۲

ضرایب کنکور ریاضی

تاثیر سوابق دروس تخصصی در کنکور ریاضی سراسری ۱۴۰۲

همچنین به جهت تاثیر ضرایب مربوط به سوابق دروس تخصصی، در ادامه مقاله به ذکر موارد مربوط به آن ها می پردازیم. همچنین مطابق توضیحات ارائه شده، این ضرایب برای داوطلبان نظام جدید و قدیم متفاوت می باشد که برای هر کدام از آن ها جدول جداگانه در نظر گرفته شده است.

تاثیرات سوابق تحصیلی دروس تخصصی دیپلم گروه آزمایشی ریاضی نظام جدید در کنکور سراسری ۱۴۰۲
اسامی دروس ضرایب
ریاضیات گسسته ۳٫۹۲
هندسه ۳ ۴٫۶۳
حسابان ۲ ۷٫۸۴
شیمی ۳ ۷٫۴۹
فیزیک ۳ ۱۱٫۱۲

همچنین به جهت این که نمرات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی به شکل توامان در نتایج کنکور داوطلبین نظام قدیم تاثیر خواهد گذاشت، در نتیجه اطلاع از ضرایب دروس تخصصی آن ها نیز ضروری می باشد که در جدول زیر درج شده است.

تاثیرات سوابق تحصیلی دروس تخصصی دیپلم گروه آزمایشی ریاضی نظام قدیم در کنکور سراسری ۱۴۰۲
اسامی دروس ضرایب
جبر و احتمال ۳٫۹۲
هندسه ۲ ۴٫۶۳
حسابان ۵٫۸۸
فیزیک ۳ و آزمایشگاه ۸٫۳۴
شیمی ۳ و آزمایشگاه ۷٫۴۹

 

تاثیرات سوابق تحصیلی دروس تخصصی پیش دانشگاهی گروه آزمایشی ریاضی نظام قدیم در کنکور سراسری ۱۴۰۲
اسامی دروس ضرایب
حساب دیفرانسیل و انتگرال ۱٫۹۶
فیزیک “ریاضی” ۲٫۷۸

اهمیت ضرایب در کنکور سراسری

اهمیت ضرایب در کنکور سراسری ۱۴۰۲

میزان اهمیت و تاثیر دروس را با توجه به ضرایب آن قایل سنجش است. بر این اساس متقاضیان می توانند از این که کدام درس اهمیت بیشتری در کنکور سراسری خواهد داشت، آگاهی یافته و برنامه ریزی درسی خود را بر مبنای آن ها پیش ببرند.

همچنین داوطلب می بایست ابتدا به علایق خود توجه نماید و مشخص کند که هدف او قبولی و تحصیل در چه رشته ای است. طبق معمول تمامی رشته های هر یک از گروه های آزمایشی اصلی و شناور در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ذکر می گردد.

بنابراین داوطلبان می توانند از طریق این دفترچه و بررسی آن با رشته های دانشگاهی ارائه شده آشنا شوند و با توجه به میزان اهمیتی که هر درس در بالا بردن شانس پذیرش در رشته های مختلف داراست، زمان های مناسبی را برای مطالعه هر کدام در نظر بگیرند.

به عنوان مثال اگر یک داوطلب، درصد کمی را در درسی که دارای ضریب بیشتری می باشد کسب کند، از هدف خود که دستیابی به یک رشته محل خاص بود، دور تر می شود. پس آگاهی از ضرایب در کنکور یکی از رکن های مهم و اساسی در رسیدن شما به هدفتان می باشد.

در پایان

آگاهی از ضرایب در کنکور، می تواند شما را در رسیدن به هدفتان و پذیرش در رشته مورد نظرتان یاری کنید و از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله به آشنایی با ضرایب کنکور ریاضی در سال ۱۴۰۲ و اهمیت ضرایب پرداختیم و به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره کنکور ریاضی، با کارشناسان ما در آویژه ارتباط داشته باشید تا بهترین راهنمایی ها را به شما ارائه کرده و اطلاعات خوب و دقیقی را کسب کنید.

مشاورین مجرب این مجموعه به تمامی سوالات شما در زمینه تحصیلی پاسخ خواهند داد. کافیست با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید!

سوالات متداول

سوال علامتکدام دروس عمومی و تخصصی کنکور ریاضی، ضرایب بالاتری دارند؟

دروس عمومی و تخصصی کنکور ریاضی ضرایب متفاوتی دارند. ما در این مقاله به طور دقیق به این ضرایب پرداخته ایم.

سوال علامتآگاهی از تاثیر ضرایب کنکور ریاضی چه تاثیری در کسب رتبه قبولی ما دارد؟

آگاهی از ضرایب در کنکور میتواند شما را در رسیدن به هدفتان و پذیرش در رشته مورد نظر یاری کنید و از اهمیت بالایی برخوردار است اطلاع بیشتر مقاله فوق را مطالعه نمایید.

ضرایب دروس کنکور ریاضی ۱۴۰۲ + اهمیت ضرایب

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ضرایب دروس کنکور ریاضی ۱۴۰۲ + اهمیت ضرایب

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1401/11/18

چهارشنبه

1401/11/19

پنجشنبه

1401/11/20

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید