لیست رشته های بدون کنکور تجربی

لیست-رشته-های-بدون-کنکور-تجربی

رشته های بدون کنکور تجربی جزء رشته هایی است که تعداد زیادی متقاضی دارد و داوطلبانی که به دلیل موفق نبودن در کنکور سراسری و یا به دلیل مشغله کاری نمیتوانند در کنکور شرکت کنند، می توانند به راحتی در رشته های  تجربی بدون کنکور شرکت کنند امکان ادامه تحصیل برای تمامی داوطلبان وجود دارد.

برای اطلاع از رشته های بدون آزمون تجربی باید دفترچه انتخاب رشته دانلود کنید و آن را بخوبی مطالعه کنید.

دفترچه انتخاب رشته با آزمون و دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون به صورت جداگانه منتشر می شود دراین صورت داوطلبان می توانند به صورت مجزا به انتخاب رشته بپردازند.

با مشاهده لیست رشته های بدون کنکور تجربی درسایت انتخاب رشته سازمان سنجش متوجه می شود. بیشتر رشته های بدون آزمون تجربی به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی که جز رشته های پرطرفدار هستند، بدون آزمون هستند. در نظر داشته باشید که رشته های پزشکی توسط کنکور سراسری پذیرش دارند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه لیست رشته های بدون کنکور تجربی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نکاتی در مورد رشته های تجربی بدون کنکور

یکی از شرایط پذیرش دانشجو در رشته های تجربی بدون کنکور داشتن سوابق تحصیلی است. داوطلبان برای ثبت نام رشته های تجربی بدون کنکور باید به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرده و از شرایط و زمان ثبت نام و مهلت ثبت نام آگاهی یابند.

پذیرش دانشجو در دو نوبت بهمن ماه و مهرماه صورت می گیرد. برای ثبت نام ورودی بهمن ماه باید به صورت حضوری اقدام کرد و نیازی به مراجعه به سایت سازمان سنجش نیست ولی برای ثبت نام ورودی مهرماه باید به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرد و به صورت اینترنتی ثبت نام کرد.

اطلاع از لیست رشته های تجربی بدون کنکور برای داوطلبان مهم می باشد.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


لیست رشته های بدون کنکور تجربی

لیست رشته های بدون کنکور تجربی در دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون منتشرشده است. برای اطلاع از لیست رشته های بدون آزمون تجربی و دانشگاه های بدون کنکور میتوانید دفترچه راهنمای ثبت نام انتخاب رشته مطالعه کنید.

لیست رشته های تجربی بدون کنکور در دانشگاه های مختلف کشور متفاوت است. پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون است و این شرایط باعث شده است که افرادی که به هر دلیلی نتوانستند در کنکور شرکت کنند و ادامه تحصیل دهند بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

لیست رشته های تجربی به دو دسته تقسیم می شود. ۱) رشته ها ی غیرپزشکی بدون کنکور تجربی ۲) رشته های پزشکی کنکور تجربی.

لیست رشته های بدون کنکور رشته های غیرپزشکی

 • زیست شناسی
 • گیاه پزشکی
 • مهندسی علوم دامی
 • مهندسی تولید
 • ژنتیک گیاهی
 • شیمی کاربردی
 • کشاورزی
 • مهندسی فضای سب
 • علوم و مهندسی خاک و … است.

رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور تجربی

 • کاردانی مامایی
 • کاردانی هوشبری
 • کاردانی علوم آزمایشگاهی
 • کاردانی بهداشت عمومی
 • کاردانی بهداشت محیط
 • بهداشت خانواده
 • کاردانی اتاق عمل
 • کاردانی تکنسین سلامت دهان
 • کاردانی تکنولوژی دهان وفک وصورت
 • کاردانی بهداشت حرفه ای
 • مبارزه با بیماری ها و … میشود.

زمان ثبت نام رشته های تجربی بدون کنکور

زمان ثبت نام رشته های تجربی بدون کنکور در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی در ایران در مرداد ماه می باشد. با توجه به اینکه امکان ادامه تحصیل به صورت بدون کنکور دربعضی از رشته های تجربی در داخل کشور وجود ندارد ولی امکان ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در کشورهای دیگر وجود دارد، زمان ثبت نام آن با خارج کشور متفاوت است.

زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون تجربی در دو بازه زمانی مهرماه و بهمن ماه صورت می گیرد. روند ثبت نام بدون آزمون با روند ثبت نام با آزمون متفاوت است.

در مرحله نخست باید اقدام به ثبت نام وانتخاب رشته کرد. سپس سوابق تحصیلی توسط سازمان سنجش مورد ارزیابی قرار می گیرد و در انتها داوطلبان برای مصاحبه دعوت می شوند. برای آگاهی از شرایط و ثبت نام رشته های تجربی باید به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرد.

لیست-رشته-های-بدون-کنکور-تجربی


بیشتر بخوانید: لیست دانشگاه های بدون کنکور


کارشناسی ارشد بدون کنکور

کارشناسی ارشد بدون کنکور در بعضی از دانشگاه ها وجود دارد البته تمامی دانشگاه ها کشور کارشناسی ارشد بدون کنکور نمی پذیرند، معمولا شامل داوطلبانی که جز کارشناسی ارشد استعداد درخشان هستند، می شوند و این دانشجویان نیازی به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ندارند.

کارشناسی ارشد بدون کنکور زیر نظر وزارت تحقیقات و فناوری است و هرکدام از دانشگاه های مختلف کشور دستورالعمل های خاص خود را دارند. در این دستور العمل ها شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور برای دانشگاه ها متفاوت است.

با توجه به علاقه داوطلبان به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد بدون کنکور باعث افزایش تقاضا برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور شده است و داوطلبان براساس معدل و رشته مرتبط با کارشناسی و درهمان دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اند می تواند ادامه تحصیل دهند.

داوطلبان استعداد درخشان باید در بین دانشجویان هم ورودی خود معدل بالاتر داشته باشند.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاهی هنر


 شرایط  ثبت نام رشته های بدون کنکور تجربی

شرایط  ثبت نام رشته های تجربی بدون کنکور در دفترچه ثبت نام ذکر شده است. یکی ازضوابط و شرایط ثبت نام  بدون کنکور تجربی براساس سوابق تحصیلی  و معدل دیپلم است. برای  شرایط ثبت نام  رشته های تجربی بدون کنکور درمقطع کارشناسی نیاز به مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم دارد.

با داشتن مدرک کاردانی میتوانید در دانشگاه های بدون کنکور شرکت کنید و ادامه تحصیل دهید. شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور هرساله در دفترچه ثبت نام اعلام میگردد.

شرایط  ثبت نام کارشناسی بدون کنکور به صورت کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته میباشد، ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون کنکور نیاز به یکی از مدرک فوق دیپلم، دیپلم ۴ سال نظام قدیم و یا مدرک پیش دانشگاهی دارند ولی کسانی که دیپلم فنی وحرفه ای دارند، نمیتوانند در مقطع کارشناسی پیوسته شرکت کنند.

ثبت نام کارشناسی نا پیوسته بدون کنکور نیاز به مدرک کاردانی دارد.


بیشتر بخوانید: کارشناسی ارشد بدون کنکور


مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور تجربی

مراحل ثبت نام رشته های تجربی بدون کنکور در دفترچه سازمان سنجش بطور واضح شرح داده میشود . مراحل ثبت نام بدون کنکور تجربی بدین صورت میباشد که باید یک کارت اعتباری خرید کرده که حاوی اطلاعاتی از جمله کد رهگیری ، یک نام کاربری و یک کلمه عبور ۶کلمه ای پس ازپرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دریافت کرده است ، میباشد . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع کامل از هر گونه مشاوره تحصیلی  با مرکزمشاوره آویژه تماس حاصل کنید . رشته های بدون کنکورتجربی در بهمن ماه به صورت حضوری انجام میشود و ثبت نام در مهرماه به صورت غیر حضوری میباشد و جهت اطلاع از شرایط ثبت نام درمقاطع مختلف از لیست رشته های بدون کنکور تجربی دردانشگاه های بدون کنکوردانشگاه دولتی و موسسات آموزش عالی با مشاورین متخصص ما در این امور تحصیلی تماس حاصل کنید .

لیست-رشته-های-بدون-کنکور-تجربی-


بیشتر بخوانید: روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور


 هشت مرحله ثبت نام رشته های بدون کنکورتجربی

در مرحله اول ثبت نام داوطلب وارد سایت سازمان سنجش می شود و مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر براساس سوابق تحصیلی را مشخص می کند، در مرحله دوم کد ملی و کلمه عبور ۶ رقمی وارد می کند و به سامانه وارد می شود.

در مرحله سوم ثبت نام اطلاعات فردی و شناسنامه خود آدرس سکونت و… را وارد می کند و در مرحله چهارم که شامل مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور در سامانه میباشد داوطلب درمورد سوابق تحصیلی خود اطلاعات کامل وارد میکند.

پس از آن که سوابق داوطلب تایید شد، وارد مرحله چهارم ثبت نام می شود و در گام پنجم باید اطلاعات را ثبت نهایی کنند، در گام ششم باید اطلاعات تایید نهایی شوند و در گام هفتم باید عکس پرسنلی، تصویر کارت ملی، تصویر مدرک دیپلم آپلود کنید و در گام هشتم وارد سامانه میشوید و کد رشته های مورد علاقه خود را وارد میکنید.

لیست رشته های بدون کنکور تجربی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه لیست رشته های بدون کنکور تجربی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/1/28

یکشنبه

1400/1/29

دوشنبه

1400/1/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید