مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد 1400

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مسیر تخصصی تری نسبت به مقطع کارشناسی است، به عبارت ساده تر داوطلبان کنکور ارشد ۱۴۰۰، رشته تحصیلی خود را در دوره کارشناسی انتخاب کرده اند و به طور معمول هدف از انتخاب رشته ارشد، انتخاب گرایش های تخصصی رشته تحصیلی کارشناسی است.

بنابراین قبل از انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۰ نسبت به اطلاع از ویژگی های گرایش مورد نظر برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید.

در این مقاله سعی می کنیم موارد مهم مربوط به مشاوره انتخاب رشته ارشد که شامل موارد زیر است را توضیح دهیم:

 • شرایط و ضوابط انتخاب رشته ارشد
 • نکات مهم کارنامه نتایج اولیه کنکور ارشد
 • مراحل انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش
 • بررسی کامل فرم اینترنتی انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰
 • انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
 • زمان انتخاب رشته و اعلام نتایج
 • جزئیات مربوط به سهمیه ها و …
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و آزاد

را بررسی کنیم.

 

شرایط و ضوابط انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

گزینش دانشجو در هر یک از رشته های کارشناسی ارشد ناپیوسته از میان داوطلبان مجاز به انتخاب رشته و بـا توجـه بـه نمره کل و اولویت کد رشته های انتخابی انجام می شود.

یعنی سیستم با توجه به رتبه نهایی داوطلبان (بر اساس ۸۰ درصد نمره کنکور و ۲۰ درصد معدل کل دوره کارشناسی)، از داوطلب رتبه ۱ شروع کرده و به ترتیب اولویت های انتخابی، در رشته و دانشگاه مورد نظر پذیرش می کند.

مثلا اگر رتبه شما ۲۵۰ باشد، اولویت اول شما بررسی می شود؛ اگر به دلیل پذیرش ۲۴۹ داوطلب قبل از شما در کدرشته های مختلف انتخاب شده توسط آنها، هنوز ظرفیت پذیرش در این کدرشته موجود باشد شما در این کدرشته قبول می شوید، در غیر این صورت اولویت بعدی شما بررسی می شود.

بنابراین در انتخاب اولویت کدرشته باید دقت کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره کنکور کارشناسی ارشد


شرایط و ضوابط انتخاب رشته ارشد

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

انواع شیوه آموزش در مقطع کارشناسی ارشد

شیوه آموزشی و پژوهشی

شیوه آموزشی و پژوهشی، روشی است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و پایان نامه است. پایان نامه نقطه تمایز مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی بوده و مهمترین بخش در دوره کارشناسی ارشد است.

شیوه آموزش محور

تحصیل در این شیوه با محوریت آموزش و به صورت واحدهای درسی و بدون پایان نامه بوده که گذراندن حداقل ۲ و حداکثر ۴ واحد سـمینار (تحقیـق نظری) الزامی است. در جداول رشـته هـای تحصیلی، کد محل های مذکور با عبارت (شیوه آموزش محور) در قسمت ملاحظات مشخص شده اند.

طول مدت دوره در هر دو شیوه حداکثر  ۲ سال (۴ ترم) است. در موارد خاص افزایش طول مدت دوره با تشـخیص شـورای تحصـیلات تکمیلـی دانشگاه مجاز است و در هر صورت مدت دوره در هر دو شیوه نباید از ۲/۵ سال بیشتر شود.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران کنکور ارشد ۱۴۰۰

۱- ۲۵ درصد ظرفیت هر کدرشته محل به (همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر)، (آزادگان و همسـر و فرزنـدان آنـان)، (جانبـازان %۲۵ و بـالاتر و همسر و فرزندان آنان) اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران %۲۵ظرفیت)

۲- ۵ درصد ظرفیت هر کدرشته محل نیز به (جانبازان زیر %۲۵ و همسر و فرزندان آنان) و (همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانـه در جبهه) اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران %۵ظرفیت)

نکته: اگر ظرفیت سهمیه ایثارگران ۲۵% تکمیل نشود، باقی مانده آن توسط سهمیه ایثارگران ۵% تکمیل می شود. در غیر اینصورت سهمیه به داوطلبان آزاد تعلق می گیرد.

شرایط پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد

شرایط پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد

سازمان سنجش حداکثر معادل ۱۰ درصد (سهمیه اضافی) در هر کدرشته محل تحصیلی را براسـاس اولویـت نمـره و انتخـاب رشـته متقاضـیان بـه حائزین شرایط زیر اختصاص میدهد. داوطلبان حـداکثر تـا یک سال پس از زمان فارغ التحصیلی (و صرفاً برای یک بار) به شرط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و کسب حداقل ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هـر کدرشته پذیرش می شوند.

 • – برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی ـ دانشجویی.
 • -دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجویان.
 • – رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی در دوره کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته، با مشارکت حداقل ۵۰ درصد در دستاورد حائز رتبه.
 • -دانشجوی رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که در هشت ترم دانش آموخته شده است.
 • -دانشجوی رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که در چهار ترم دانش آموخته شده است.

کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد

برای مشاهده نتایج اولیه کنکور ارشد به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

داوطلبان برای مشاهده نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد می توانند به دو روش اقدام کنند:

 • روش اول: شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام
 • روش دوم: شماره پرونده٬ کد ملی و سال تولد

کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد

نکات مهم کارنامه اولیه کنکور ارشد

 •  اگر معدل اعلام شده در کارنامه، معدل واقعـی شما نیست و یـا اینکه معدل خود را اعلام نکرده اید، با مراجعه به سایت سنجش مطابق ضوابط نسبت به تغییر معدل خود اقدام نمایند.
 • داوطلبانی که برای ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی ارشد و دانشگاه پیام نور ارشد، اعلام علاقمندی نکرده اند، در صورتی که حداقل نمره علمی لازم را برای انتخاب رشته های این دانشگاه ها کسب کرده باشند، در ذیل بند الف (مشخصات ثبت نامی) پیغامی را مبنی بـر امکـان انتخـاب این رشته ها در کارنامه اعلام نتایج اولیه مشاهده خواهند نمود. اگر علاقمند به انتخاب رشته های مربوط به دانشگاه غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور هستید، میتوانید پس از واریز مبلغ مورد نظر اعلام علاقمندی کنید.
 • مهمترین بخش کارنامه برای انتخاب رشته مربوط به رتبه کل داوطلب در سهمیه و بدون سهمیه و وضعیت مجاز یا غیر مجاز برای انتخاب رشته است.

نکات مهم انتخاب رشته ارشد

نکات مهم انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

قبل از انجام انتخاب رشته به شما توصیه می کنیم، چنانچه برای شرکت کنکور کارشناسی ارشد مطالعه نکردید و تلاش کافی نداشتید با پذیرش ریسک و تلاش کافی در کنکور ارشد سال بعد شرکت کنید و انتخاب رشته نمایید. این توصیه به خاطر این است که شما دیگر در سن ۱۸ سالگی نیستید و زمان حدس و خطا در مسیر زندگی برایتان محدود تر شده است.

دانشگاه های مقطع کارشناسی ارشد با توجه به اهمیت پژوهش در این دوره و نیاز به امکانات مناسب، تفاوت قابل ملاحظه ای با یکدیگر دارند. لذا قبولی و تحصیل در دانشگاه های معتبر خصوصا دانشگاه های تهران ارزش تلاش کردن را دارد. تاثیر این موضوع را زمانی متوجه خواهید شد که پس از پایان دوره ارشد به دنبال کار هستید.

انتخاب رشته خود را با توجه به اولویت های شما برای تحصیل شامل:

 • علاقه
 • بازار کار
 • نیازهای اساسی کشور و رفع مشکلات آن
 • شهر محل تحصیل
 • آب و هوا
 • فرهنگ مردم شهر محل تحصیل
 • وضعیت خانواده و …

انجام دهید. هیچ کس به اندازه شما از مجموعه این مسائل و تاثیر آن بر زندگی شما آگاهی ندارد. وظیفه مشاور انتخاب رشته نیز کمک به شما در جمع بندی و نتیجه گیری معقول از تمام این موارد است.

مسئله دیگری که باید به آن توجه داشته باشید ویژگی های شخصیتی و استعداد های شما است. برای داشتن درک درست بهتر است قبل از انتخاب رشته از آزمون های مزاج شناسی (سایت طبایع) و یا تست های روانشناسی استاندارد مانند تست MBTI بهره بگیرید. در این تست ها شما حتی به مشاغل متناسب با شخصیت و استعدادهای خود پی می برید.

انواع دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

هنگام انتخاب کدرشته محل های مورد نظر به نوع دوره انتخابی اعم از:

 • روزانه
 • شبانه
 • پیام نور
 • غیر انتفاعی
 • مجازی
 • مشترک
 • و پردیس خودگردان

توجه کنید.

معمولا تنها به دوره های روزانه خوابگاه تعلق می گیرد.

به غیر از دوره روزانه، تحصیل در تمام دوره ها نیازمند پرداخت شهریه است. پردیس خودگردان در واقع تحصیل در دانشگاه با همان اساتید دوره روزانه است ، اما با کلاس های مجزا مخصوص دانشجویان پردیس خودگردان. لذا شهریه این دوره معمولا از شهریه دانشگاه آزاد نیز بیشتر است.


بیشتر بخوانید: مشاوره کنکور انسانی


فرم اینترنتی انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

فرم اینترنتی انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

 • هر داوطلب می تواند تا ۱۰۰ کدرشته محل را در فرم انتخاب رشته وارد کند.
 • داوطلبانی که علاوه بر رشته امتحانی اصلی (رشته امتحانی اول) در یکی از رشته های شناور نیز ثبت نام کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند باید کدرشته محل های خود را در همین فرم بر اساس اولویت دلخواه وارد کنند.
 • در انتخاب کد رشته ها به توضیحات رشته های شرایط خاص، دارای تعهد، دارای آزمون عملی (نیاز به پرداخت هزینه مجزا) و مصاحبه دقت کنید.
 • توصیه می کنیم که ابتدا تمام کد رشته محل های خود را انتخاب کرده و یادداشت کنید سپس اقدام به انتخاب رشته کرده و آن ها را در سایت وارد کنید.

هنگام ورود به بخش انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ با این دو گزینه روبرو می شوید:

 1. اطلاعات فوق (معدل، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی) مورد تأیید است.
 2. اطلاعات فوق (معدل، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی) مورد تأیید نبوده و دارای مغایرت است.

چنانچه گزینه دوم را انتخاب کنید به شما اجازه ویرایش اطلاعات مورد نظر داده می شود. داوطلبان باید حداکثر تا قبل از شروع ثبت نام کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوند، در غیر اینصورت قبولی آنان لغو می شود. پس از گذراندن مراحل بالا می توانید کدرشته های خود را وارد کنید.

در نهایت یک کد ۱۵ رقمی انتخاب رشته به شما داده می شود که به منزله تایید نهایی انتخاب رشته شماست. در صورت دریافت نکردن این کد ۱۵ رقمی انتخاب رشته شما تایید نشده است.

همیشه برای دفترچه انتخاب رشته توسط سازمان سنجش اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته ارشد نیز صادر می گردد و برخی کد رشته ها اضافه و یا حذف می گردند، برخی شرایط و توضیحات کد رشته ها تغییر می کند و … لذا حتما تا پایان تاریخ زمان انتخاب رشته هر روز سایت سنجش را بررسی کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره کنکور تجربی


امکان ویرایش فرم انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

معمولا تا یک هفته پس از تاریخ انتخاب رشته امکان ویرایش و تغییر اولویت انتخاب رشته ارشد وجود دارد. اما پس از اتمام این تاریخ دیگر اجازه ویرایش به شما داده نمی شود.

بنابراین در انتخاب اولویت های خود از همان ابتدا دقت کنید.

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته که علاقمند به انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد ۱۴۰۰ هستند، بـرای اطـلاع از زمـان و نحـوه انتخـاب رشـته، پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۰ توسط سازمان سنجش، به سـایت مرکـز آزمـون دانشـگاه آزاد  azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنند ( azmoon.org سابق). انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون درج شده است به صورت جداگانه و از طریق دانشگاه آزاد انجام می شود.

داوطلبان گرامی باید کـارت اعتبـاری انتخـاب رشته را از طریق سایت فوق خریـداری کنند و سپس با اطلاعات کارت اعتباری خریداری شـده، کـد دسترسی انتخاب رشـته و کد ملی نسبت به ورود بـه سـامانه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

همانند انتخاب رشته سراسری به شما نیز توصیه می کنیم دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ را خوب مطالعه کنید. مانند انتخاب رشته سراسری، هر داوطلب می تواند تا ۱۰۰ کد رشته محل را متناسب با کد مجموعـه امتحـانی خود در فرم انتخاب رشته وارد کند.

شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (استعداد های درخشان)

شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (استعداد های درخشان) به شرح جدول زیر است:

 • امتیاز پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد تنها مختص فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی است (رتبه اول ورودی و بدون مشروطی).
 • اولویت پذیرش در دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی داوطلب است سپس اولویت های انتخابی در فرم انتخاب رشته داوطلبان بررسی می شود.
 • داشتن حداقل معدل ۱۶ برای رشـته هـای غیـر علـوم انسانی و ۱۷ برای رشته هـای علـوم انسـانی.
 • فارغ التحصیل شدن در ۸ ترم برای دوره کارشناسی پیوسته و ۴ ترم برای دوره کارشناسـی ناپیوسـته.
 • دانشجویان نباید دارای دروس معـادل سـازی شـده باشند.
 • داوطلبان مجاز به انتخـاب حـداکثر ۱۰۰ رشته/محل از یک مجموعه از دفترچـه انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد هستند.
 • رشته های انتخابی باید متجانس و همنـام بـا رشـته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی باشد.
 • داوطلبان باید با مراجعـه بـه محـل دانشگاهی مربوطه موضوع درخواست خود را مطابق ضـوابط مربوطه اعلام کنند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام و قبولی در تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور


سهمیه رزمندگان و ایثارگران کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۰

سهمیه رزمندگان و ایثارگران ارشد دانشگاه ازاد همانند ارشد دانشگاه سراسری و طبق همان شرایط و ضوابط است که در بالا ذکر شد. همچنین براساس قوانین حدنصاب نمره ایثارگران (اعـم از ایثارگران مشمول ظرفیت ۲۵ درصد و یا ۵ درصـد) ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته/محل و حدنصاب نمره رزمندگان ۸۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شـده در گـزینش آزاد در هـر کـد رشـته/محـل است.

مهلت انتخاب رشته ارشد

مهلت انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

مهلت انتخاب رشته ارشد طبق روال هر ساله معمولا تا پنج روز پس از تاریخ آغاز انتخاب رشته است. مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد نیز حدود همین مقدار است. پس از پایان این تاریخ، زمان انتخاب رشته معمولا ۲ الی ۳ روز دیگر نیز تمدید می شود، این فرصت ویژه مناسب افرادی است که در مدت مقرر نتوانسته اند جهت انتخاب رشته خود اقدام نمایند، یا افرادی که در اولویت، حذف و یا اضافه کردن رشته های انتخابی می خواهند تغییراتی انجام دهند.


بیشتر بخوانید: شرایط و ضوابط رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد


زمان انتخاب رشته ارشد

زمان انتخاب رشته ارشد به طور دقیق هر سال بعد از اعلام نتایج اولیه توسط سازمان سنجش اعلام می شود. معمولا پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد در اواسط تیر ماه، زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای دانشجویان آغاز می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام و قبولی در تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور


زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

جواب انتخاب رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته هر سال در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود. داوطلبان دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد با داشتن شماره پرونده و یا کد رهگیری انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و در صورت قبولی باید با توجه زمان های اعلام شده از طرف دانشگاه مورد پذیرش (سایت دانشگاه مربوطه)، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

تکمیل ظرفیت ارشد

تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد و سراسری

زمان تکمیل ظرفیت ارشد معمولا نیمه دوم آبان ماه است. برای تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دفترچه ای شامل کد رشته محل های دارای ظرفیت منتشر می شود و تنها داوطلبانی که در کنکور ارشد شرکت داشته اند حق ثبت نام و انتخاب این رشته ها را دارند.

تعداد انتخاب کد رشته محل های داوطلبان در تکمیل ظرفیت ۲۰ انتخاب است.

شرایط تکمیل ظرفیت ارشد

 • داوطلبانی‌ که‌ در کد رشته‌ محل ‌های‌ تحصیلی‌ بورسیه‌ و یا دارای‌ شرایط خاص‌ به صورت نهایی پذیرفته شده اند، حق‌ ثبت نام در تکمیل ظرفیت ارشد را ندارند.
 • داوطلبان پذیرفته شده نهایی در رشته های غیر از بورسیه و دارای شرایط خاص، در صورت انتخاب رشته و پذیرش در تکمیل ظرفیت ارشد، قبولی قبلی آنان لغو شده و باید در کد رشته محل جدید ثبت نام کنند.
 • نیمسال پذیرش دانشجو بسته به امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، در اولین نیمسال تحصیلی ممکن خواهد بود.

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد نیز مانند زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد تاریخ دقیق و مشخصی ندارد اما انتظار می رود که حدود دو هفته پس از اتمام ثبت نام، نتایج اعلام شوند. اعلام نتایج برای دانشگاه های سراسری و آزاد ممکن است با یکدیگر و از طریق سایت سازمان سنجش باشد یا دانشگاه آزاد به صورت مجزا نتایج را در سایت رسمی خود قرار دهد.

با این حال داوطلبان برای اطلاع از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و در منو، روی گزینه کارشناسی ارشد و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کلیک کنند و نتایج را مشاهده کنند. داوطلبان باید کد پیگیری یا کد پرونده خود را در فرم مورد نظر درج کنند تا اطلاعات مربوط به خود را دریافت کنند. همچنین فرد می تواند از طریق وارد کردن اطلاعات شخصی نتیجه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت خود را مشاهده کند.

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد

در بسیاری از موارد به دلیل وجود محدودیت مکانی و زمانی (ناشی از شرایط کاری و یا شرایط محل زندگی) داوطلبان امکان مشاوره انتخاب رشته حضوری را ندارند. مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد برای این داوطلبان بهترین گزینه است. زیرا بارزترین ویژگی مشاور تلفنی انتخاب رشته در دسترس بودن از هر مکان و در هر زمان (۲۴ ساعت) است. همچنین هزینه های مشاوره انتخاب رشته حضوری نسبت به مشاوره انتخاب رشته تلفنی بسیار پایین تر است.

گاهی اوقات نیز داوطلبان سوالات جزئی و کوتاهی در زمینه انتخاب رشته دارند، مانند تخمین رتبه ارشد، شرایط پذیرش در رشته ای خاص، آینده تحصیلی و شغلی رشته مورد علاقه، تقدم و تاخر اولویت کد رشته محل های انتخابی و … .  لذا داوطلبان می توانند با هزینه پایین تر و براساس مدت زمان مشاوره تلفنی انتخاب رشته پاسخ سوالات خود را دریافت کنند. مرکز مشاوره تلفنی انتخاب رشته آویژه تلاش می کند تا با به کارگیری مشاوران انتخاب رشته با تجربه و آگاه، خدمات انتخاب رشته تلفنی با کیفیتی در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار دهد.

سوالات متداول

فواید مشاوره انتخاب رشته چیست؟

فواید مشاوره انتخاب رشته آگاه سازی و برنامه ریزی برای داوطلبانی است که شناخت و مهارت کافی در مورد رشته های مختلف، شرایط قبولی، انتخاب رشته و اولویت بندی و … ندارند.

نکات مهم انتخاب رشته چیست؟

نکات مهم انتخاب رشته شامل:

 • شناخت گرایش ها
 • ظرفیت دانشگاه ها
 • اولویت بندی
 • خودشناسی و کشف علایق و استعداد افراد
 • و چیدمان تکنیکی و اصولی انتخاب رشته

است.

خدمات مرکز مشاوره تحصیلی آویژه چیست؟

مرکز مشاوره تحصیلی آویژه شامل کادری مجرب از افراد متخصص و ماهر در زمینه کنکور و انتخاب رشته می باشد، این مرکز شما را در تمامی مسائل مرتبط به مراحل کنکور راهنمایی خواهد کرد.

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 2 نظر:
 1. سلام شهریه دانشگاه های روزانه و نوبت دوم و مجازی دولتی را میخواستم بدانم((مقطع ارشد حسابداری))؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/6/30

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید