شرایط معافیت سه برادری در سال ۱۴۰۰

معافیت سه برادری چه شرایطی دارد؟

معافیت سه برادری جزء خوش شانسی های فرزندان ته طغاری خانواده است.

در این نوع معافیت برادران بزرگ تری که به سربازی رفته اند جور برادر کوچک را می کشند و نوبت به او که می رسد خبری از سربازی نیست و معافیت سه برادری پشت در خانه نشسته است.

سوال متداول این روزها این است که علاوه بر معافیت های پزشکی کفالت یا فرزند ایثارگری، از چه راه دیگری می توانیم به معافیت دست پیدا کنیم؟ یکی از این راه ها معافیت سه برادری است که در ادامه به توضیح بیشتر راجع به آن می پردازیم.

معافیت سه برادری شامل افرادی می شود که سه برادر بزرگ ترشان پیش از او دو سال خدمت سربازی را گذارنده اند و دارای کارت پایان خدمت هستند، در این صورت برادر چهارم از رفتن به خدمت سربازی معاف می شود.

فرض کنید فرزندان اول، دوم و سوم از یک خانواده به ترتیب خدمت سربازی را گذرانده باشند و خانواده به دنبال عازم کردن برادر چهارم به سربازی باشد که به طور اتفاقی متوجه شوند طبق قوانین جدید برادر چهارم از خدمت سربازی معاف می شود. درست است وضع این قانون دلیلی محکم تر از خشنودی این خانواده ها داشته اما قطعا میزان رضایت خانواده ها ازاین قانون وصف نشدنی است.

 


بیشتر بخوانید: نظام وظیفه : معافیت خدمت سربازی چیست


چگونه معافیت سه برادری بگیریم؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت سه برادری در سال ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

معافیت سه برادری

معافیت سه برادری در واقع زمانی به تصویب رسید که در آن سال ها مشمولان خدمت سربازی خیلی زیاد بودند و بیش از نیاز کشور تلقی می شدند درنتیجه برای کنترل این هرج و مرج تصمیم به تصویب قانون معافیت سه برادری گرفتند.

درحقیقت این قانون یک راه میان بر برای کنترل جمعیت زیاد سربازان بود و با این ایده به خانواده هایی که حداقل سه فرزندشان را به سربازی فرستاده بودند و دو سال دوری از آنها را تحمل کرده بودند یک فرصت مناسب بخشید.

البته باید توجه کنید که این قانون تا زمانی در حال اجرا است که همچنان مشمولان خیل عظیمی باشند در غیر این صورت و در صورت نیاز دوباره به سربازان بیشتر این قانون از بین خواهد رفت تا نیاز کشور به سربازان در ارگان های مختلف از بین برود.

شرایط اخذ معافیت سه برادری دارای جزئیات زیادی است که برای اطلاع کامل از آن و آگاهی از تازه ترین اخبار و تغییرات قوانین باید همیشه با افراد متخصص و کاردانی در ارتباط باشید.

در این مسیر می توانید با متخصصان مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه تماس حاصل فرمائید تا از جزئیات به طور کامل آگاه باشید و راه درست را انتخاب نمایید.


بیشتر بخوانید: معافیت سربازی با پای پرانتزی


شرایط معافیت سه برادری

شرایط معافیت سه برادری هر سال دستخوش تغییراتی می شود اما کلیت آن بدون تغییر بوده است. البته گفته می شود این قانون از سال ۹۱ برداشته شده است و کسی دیگر با داشتن شرایط معافیت سه برادری نمی تواند معاف شود. اما نکته این جا است که بسیاری از افراد با داشتن شرایط معافیت ایثارگری نیز منتظر نتیجه قطعی معافیت سه برادری هستند تا در صورت امکان ابتدا از آن استفاده کنند.

یکی از نکات مهم برای شرایط اخذ معافیت سربازی این است که سه برادر بزرگ تر حتما دارای کارت پایان خدمت باشند، در غیر این صورت شامل یکسری شرایط خاص می شوند که به شرح زیر است:

در صورتی که دیگر فرزند در نیروهای مسلح مشغول به کار باشد و به عنوان کادر آن جا شناخته شود و حداقل دو سال از مدت اشتغالش گذشته باشد می توانند از آن به عنوان کارت پایان خدمت استفاده کنند و برای معافیت سه برادری اقدام کنند و نیازی به کارت پایان خدمت نیست. نکته بعدی زمانی است که یکی از برادر ها عضو پیمانی نیرو های مسلح باشد و حداقل نیمی از قرارداد پیمانی اش را گذرانده باشد، در این صورت با تکمیل مدارک و ثابت کردن این شرایط میتوان برای معافیت اقدام نمود.

از دیگر شرایط معافیت سه برادری این است که اگر یکی از برادر ها جزء بازنشستگان ارگان های نظامی و یا نیرو های مسلح باشد در نتیجه برادر چهارم می تواند برای دریافت معافیت سه برادری اقدام نماید. همچنین از دیگر قوانین اخذ معافیت سه برادری در حالی است که یکی از برادران سربازی خود را تحت عنوان هیئت علمی دانشگاه به پایان رسانده باشد در این صورت هیچگونه مانعی برای اقدام به اخذ معافیت سه برادری برای برادر چهارم وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: توضیحات جامع درمورد انواع معافیت سربازی


نظام وظیفه

قانون معافیت سه برادری

قانون معافیت سه برادری همچون قرعه شانسی است که طی این سال ها به برخی افراد داده شده است اما اینکه این قانون تا چه سالی همچنان پا برجاست را هیچکس نمی داند و فقط باید امیدوار بود که این قانون فعلا برداشته نشود. لازم است بدانید ظاهرا قانون معافیت سه برادری بعد از گذشت چند سال از بین رفته است زیرا تعداد بالای مشمولان دیگر به شکل قبل نیست و به حالت عادی بازگشته است در نتیجه در سال های اخیر صحبتی در رابطه با معافیت سه برادری نشده است و ظاهرا طی این سال ها کسی موفق به اخذ معافیت از طریق قانون سه برادری نشده است.

فراموش نکنید که قانون معافیت سه برادری بند های زیادی دارد که آگاهی از همه ی آن ها با تمام جزئیات قطعا برای افراد معمولی دشوار است در نتیجه با مشورت گرفتن از مراکز مشاوره می توان از راه های درست استفاده کرد و به راحتی به نتیجه مورد نظر دست یافت. مرکز مشاوره آویژه برای خدمات رسانی به شما عزیزان درطی این مسیر همواره آماده است.


بیشتر بخوانید: جزئیات آیین نامه های معافیت سربازی


شرایط قانون معافیت سه برادری

شرایط قانون معافیت سه برادری که گوشه چشمی به خانواده های پر جمعیت داشته است یکی از راحت ترین راه های معافیت سربازی است که برای دریافت آن نیاز به تلاش خاصی نیست. البته بهتر است یادآوری کنیم در سال هایی که این قانون در حال اجرا بود نیز افرادی که معاف شدند برای دریافت کارت پایان خدمت خود به زحمت زیادی افتادند زیرا به دلیل تعداد بالای مشمولان، صدور کارت های پایان خدمت مادام به تعویق انداخته می شد و سازمان نظام وظیفه برای صدور این حجم از کارت های پایان خدمت به مشکل برخورده بود اما در نهایت پس از صدور کارت ها، در فروردین ماه سال ۹۱ شرایط قانون معافیت سه برادری لغو شد.

اینکه میزان ماندگاری لغو این قانون ممکن است تا چه زمانی ادامه پیدا کند را کسی نمی داند لذا باید همیشه به آینده امید باشیم و نسبت به اخبار جدید دانسته هایمان را بروز کنیم تا درصورت وضع قانون جدید فورا اقدام کنیم.


بیشتر بخوانید: اطلاعیه ها معافیت سربازی – مشاوره نظام وظیفه


اخذ معافیت سه برادری

اخذ معافیت سه برادری که که در حال حاضر لغو شده محسوب می شود، راه حل مناسبی برای افرادی بود که هیچ یک از دیگر شرایط های معافیت سربازی را نداشتند و با این استثنا به معافیت دست پیدا می کردند ، این در حالی است که این روزها افراد زیادی در انتظار اجرای دوباره این نوع از معافیت به سر می برند و همچنان امیدوار هستند. اخذ معافیت سه برادری موجب شد بسیاری از افراد طی آن سال ها به معافیت دست پیدا کنند لذا تعداد معافیت در آن سال ها بالا رفت و حدود ۲۰۰هزار نفر شامل این نوع از معافیت شدند. بهتر است یادآور شویم که ایران همواره جز کشور هایی است که تعداد بسیار بالایی از جمعیتش را جوانان تشکیل می دهند در نتیجه ممکن است این آمار بالا در سال های آینده دوباره موجب وضع قوانینی از این دست شود.

به هر حال این روز ها دغدغه بسیاری از پسران جوان دو سال خدمت سربازی است و فکر می کنند زمان زیادی از مسیر پیشرفتشان را به واسطه این دو سال از دست می دهند در نتیجه تمام تلاششان را به پیدا کردن راهی برای معافیت خدمت سربازی می کنند. این راه برای بعضی هموار می شد و به نتیجه می رسد و گاهی به بن بستی می رسد که انتهایش تنها خدمت سربازی است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه تمدید معافیت موارد خاص به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط معافیت سه برادری در سال ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت سه برادری در سال ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 24 نظر:
 1. سلام وقتتون بخیر من سه براد دارم که هر سه خدمت رفتن و همه آنها متاهل هستند و جدا از ما و در شهر دیگری زندگی میکنند پدرم ٧۵ سال دارد و به خاطر کهولت تنها فرد مراقب از پدرم بنده هستم هنوز ۶ ماه مونده به وقت سربازیم آیا میتونم معافیت بگیرم

 2. سلام .بنده چهار برادر دارم همه خدمت رفتن .من برادر پنجمم امکان معافیت بنده وجود دارد .

 3. سلام قانونی که اگر دو برادر به خدمت سربازی رفته باشند تنها یک فرزند بعد آنها از خدمت ضرورت معاف می شوند برداشته شده است؟

   1. سلام:دو برادر جانباز وآزاده بنیادشهیدهستیم برادر سوم بخاطر کهولت سن پدر وجراحی وبریدن دو دنده،از اعزام به خدمت خوداری نموده وبخاطر جراحی کمیسیون پزشکی هم شده ولی معاف نشده درحال حاضر پدرسال۹۷فوت نموده وناجا نسبت به اعزامش حکم جلب صادر نموده آیا قانونی برای معافیت برادرسوم وجود دارد یاخیر ضمنا متولد۶۳ومتاهل ودارای یک فرزند میباشد ممنون میشوم راهنماایی بفرمائید

    1. سلام دوست عزیز
     در حالت عادی خیر شرایط شما باید به طور خاص بررسی شود با مشاورین تماس بگیرید

 4. سلام . ببخشید طبق آگهی های که تو سایت های مختلف دیدم برای گسری و حتی خود معافیت سه برادری آیا امسال این قانون لغو شده برمیگردد یا نه ؟ ز

 5. سلام من چند سال پیش معافیت سه برادری بهم خورده ولی کارتم نیامده الان کارت صادر میشه یا نه میشه راهنمایی کنیم

 6. سلام من ۱۸سال دارم پدر من دوبار ازدواج کرده از ازدواج اولش ۵پسر داره بعد از فوت همسر اولش با مادر من ازدواج کرده ودر ازدواج دوم من تنها هستم،
  پدر و برادر هایم همه به سربازی رفته وپایان خدمت گرفتن، پدر با تصادفی که با موتور داشته کمرش و دنده های پهلوش، کولش شکسته وعملا از کار افتاده هست ناراحتی قلبی وزخم معده نیز داره، مادرم هم مشکل قلبی داره ما سه سال پیش برای کمک قلبش باتری گذاشتیم و عملا یکی برای مراقبتش نیاز داره و برادر هایم نیز میگویند نمیتونن از پدر ومادرم مراقبت کنن چون محل زندگیشون جا های دیگر ی است ایا من می تو نم کفالت مادرم رو بگیرم واز اومراقبت کنم

 7. سلام احترامات من هفت برادر دارم . فقط برادر.بزرگم اول متولد ۱۳۳۷ بود معاف شد. و ۵ برادرم سربازی رفتن .فقط من سربازی نرفتم .متاهلم دارای چهار فرزند.پول هم نداشتم خرید کنم سربازی را. مراحلی قانونی دارد .ممنون از رهنمایی شما.

  1. سلام
   قانون معافیت سه برادری در حال حاضر لغو شده است و شما نمیتوانید از آن استفاده کنید با توجه به وضعیت تاهل شما و داشتن فرزند، شما میتوانید برای رفتن به خدمت سربازی اقدام کنید و به ازای هر فرزند ۳ ماه کسری خدمت بگیرید.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/7/3

یکشنبه

1400/7/4

دوشنبه

1400/7/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید