هزینه تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج
به اشتراک بگذارید

عده ای از دانشجویان بنا به دلایل خاصی یا میل و علاقه شان همواره در فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور به سر می برند. در خصوص هزینه های تحصیل بیشتر بدانید

هزینه های تحصیلی :

به طور کلی از نظر هزینه تحصیل کشورها را به سه دسته می توان تقسیم نمود: همراه با هزینه ؛ نیمه رایگان ؛ رایگان

١- همراه با هزینه
کشورهایی که تحصیل در آنها همراه با هزینه است که می توان به سوئد با هزینه ای در حدود سالی ٧٠٠٠٠ الی ١۶٠٠٠٠ کرون اشاره نمود که این هزینه بسته به رشته و نوع دانشگاه متفاوت است. همچنین در دانمارک نیز مانند سوئد تحصیل دارای هزینه ای از سالی ٧٠٠٠ یورو الی ١٠٠٠٠ یورو می باشد. البته قابل توجه است که در صورتی که دانشجو شرایط خوبی از جمله معدل و نمره زبان بالا داشته باشد امکان اخذ پذیرش رایگان نیز میسر است. یا در برخی از این کشورها اگر فرد به زبان اصلی این کشور پذیرش بگیرد، از پرداخت شهریه معاف خواهد بود.

٢- نیمه رایگان
در کشور اتریش هزینه های تحصیل از سالی ٧٠٠ الی ١۵٠٠ یورو تخمین زده می شود که در مقایسه با شهریه های پرداختی دانشگاه های ایران بسیار پایین است.

٣- رایگان
در برخی کشورها ٬ تحصیل رایگان می باشد. به عبارتی دانشگاه هیچ هزینه ای از دانشجو دریافت نمی کند و به همین خاطر پذیرش از آنها مشکل بوده و هریک شرایط خاص خود را دارا می باشند. کشورهایی نظیر نروژ، فنلاند و آلمان از این دسته می باشند.

تحصیل در خارج کشور

یکی از محاسن اصلی تحصیل در اتریش تحصیل تقریبا رایگان در این کشور است. هزینه تحصیل در این کشور هر ترم ٣۵٠ تا ٧۵٠ یورو می باشد و این هزینه برای کشوری مانند اتریش که دارای رفاه اجتماعی بسیار بالایی ست ناچیز تلقی می شود. از موارد دیگری که باید در لیست محاسن تحصیل در اتریش گفت این موضوع می باشد که تحصیل در اتریش نیاز به مدرک آلمانی ندارد. زیرا هنگامی که شخص پذیرش خود را از دانشگاه دریافت کرد به فرد ٢ سال فرصت یادگیری زبان آلمانی داده می شود.
از دیگر نکات مثبت تحصیل در اتریش می توان به شانس صدور ویزا اشاره کرد که برای فرد دانشجو و همراهان ویزا همزمان صادر می شود و ریسک عدم صدور ویزا بسیار پایین می باشد. در کشور اتریش بعد از تحصیل در هر مقطع تحصیلی به شخص کارتی با عنوان کارت قرمز-سفید-قرمز ارائه می شود که با این کارت اجازه ی یک ساله اقامت در کشور اتریش به شخص داده می شود که در این فرصت شخص شغل مورد نظر خود را یافته و پس از ٣ سال بتواند اقامت دائم دریافت کند. از دیگر مزایای اتریش تحصیل رایگان فرزندان شخص دانشجو می باشد. مدارس دولتی اتریش دارای امکانات تحصیلی بسیار قوی می باشند و این فرصت برای فرزندان فرد فراهم می شود که در یک فضای کاملا متفاوت با ایران تحصیل کند.

در صورتی که مایلید از تجربیات مشاوران مجرب ما در خصوص تحصیل در کشور مورد علاقه خود مطلع شوید ٬ هم اکنون تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید 

هزینه تحصیل در خارج از کشور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه هزینه تحصیل در خارج از کشور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068