هزینه تحصیل در خارج از کشور

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:52 ب.ظ
0
192
تحصیل در خارج
هزینه تحصیل در خارج از کشور
میانگین 5 رای از تعداد 1

عده ای از دانشجویان بنا به دلایل خاصی یا میل و علاقه شان همواره در فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور به سر می برند. در خصوص هزینه های تحصیل بیشتر بدانید

هزينه هاي تحصيلي :

به طور كلي از نظر هزينه تحصيل كشورها را به سه دسته مي توان تقسيم نمود: همراه با هزينه ؛ نيمه رايگان ؛ رايگان

١- همراه با هزينه
كشورهايي كه تحصيل در آنها همراه با هزينه است كه مي توان به سوئد با هزينه اي در حدود سالي ٧٠٠٠٠ الي ١٦٠٠٠٠ كرون اشاره نمود كه اين هزينه بسته به رشته و نوع دانشگاه متفاوت است. همچنین در دانمارك نيز مانند سوئد تحصيل داراي هزينه اي از سالي ٧٠٠٠ يورو الي ١٠٠٠٠ يورو مي باشد. البته قابل توجه است كه در صورتي كه دانشجو شرايط خوبي از جمله معدل و نمره زبان بالا داشته باشد امكان اخذ پذيرش رايگان نيز ميسر است. یا در برخی از این کشورها اگر فرد به زبان اصلی این کشور پذیرش بگیرد، از پرداخت شهریه معاف خواهد بود.

٢- نيمه رايگان
در كشور اتريش هزينه هاي تحصيل از سالي ٧٠٠ الي ١٥٠٠ يورو تخمين زده مي شود كه در مقايسه با شهريه هاي پرداختي دانشگاه های ايران بسيار پايين است.

٣- رايگان
در برخی كشورها ٬ تحصيل رايگان مي باشد. به عبارتي دانشگاه هيچ هزينه اي از دانشجو دريافت نمي كند و به همين خاطر پذيرش از آنها مشكل بوده و هريك شرايط خاص خود را دارا مي باشند. كشورهایی نظیر نروژ، فنلاند و آلمان از این دسته می باشند.

تحصیل در خارج کشور

يكي از محاسن اصلي تحصيل در اتريش تحصيل تقريبا رايگان در اين كشور است. هزينه تحصيل در اين كشور هر ترم ٣٥٠ تا ٧٥٠ يورو مي باشد و اين هزينه براي كشوري مانند اتريش كه داراي رفاه اجتماعي بسيار بالايي ست ناچيز تلقي مي شود. از موارد ديگري كه بايد در ليست محاسن تحصيل در اتريش گفت اين موضوع مي باشد كه تحصيل در اتريش نياز به مدرك آلماني ندارد. زيرا هنگامي كه شخص پذيرش خود را از دانشگاه دريافت كرد به فرد ٢ سال فرصت يادگيري زبان آلماني داده مي شود.
از ديگر نكات مثبت تحصيل در اتريش مي توان به شانس صدور ويزا اشاره كرد كه براي فرد دانشجو و همراهان ويزا همزمان صادر مي شود و ريسك عدم صدور ويزا بسيار پايين مي باشد. در كشور اتريش بعد از تحصيل در هر مقطع تحصيلي به شخص كارتي با عنوان كارت قرمز-سفيد-قرمز ارائه مي شود كه با اين كارت اجازه ي يك ساله اقامت در كشور اتريش به شخص داده مي شود كه در اين فرصت شخص شغل مورد نظر خود را يافته و پس از ٣ سال بتواند اقامت دائم دريافت كند. از ديگر مزاياي اتريش تحصيل رايگان فرزندان شخص دانشجو مي باشد. مدارس دولتي اتريش داراي امكانات تحصيلي بسيار قوي مي باشند و اين فرصت براي فرزندان فرد فراهم مي شود كه در يك فضاي كاملا متفاوت با ايران تحصيل كند.

در صورتی که مایلید از تجربیات مشاوران مجرب ما در خصوص تحصیل در کشور مورد علاقه خود مطلع شوید ٬ هم اکنون 9099072068 تماس حاصل فرمایید 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیل در خارج از کشور

بررسی کنید

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامیبه این مطلب امتیاز…