هزینه تحصیل و زندگی در اروپا چگونه است

تحصیل در اروپا
به اشتراک بگذارید

اگر در فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور بخصوص کشورهای اروپایی نظیر : اتریش ٬ بلژیک ٬ دانمارک ٬ فنلاند ٬ فرانسه و.. هستید در این مطلب توضیحات کاملی در خصوص این کشور ها ٬ میانگین مخارج زندگی و شهریه های تحصیلی آن ها گردآوری شده است .

هزینه تحصیل در اروپا چقدر است؟

با خواندن این مقاله میانگین شهریه و مخارج زندگی در تعدادی از کشورهای اروپا دست‌تان می‌آید، و با فرصت‌های تحصیل رایگان در اروپا آشنا می‌شوید!توجه کنید که این ارقام میانگین هستند. برای مقدار دقیق شهریه به وبسایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید، و به یاد داشته باشید که هزینه‌های زندگی بسته به شهر دانشگاه شما و شیوه‌ی زندگی‌تان متغیر است.

  • اتریش :

میانگین شهریه: رایگان برای دانشجویان خانگی/EU؛ هر ترم ۷۲۶،۷۲ یورو (تقریباً۷۸۰ دلار) برای دانشجویان بین‌المللی همه‌ مقاطع.

میانگین مخارج زندگی: سالانه ۱۰،۲۰۰ تا ۱۲،۰۰۰ یورو (تقریباً ۱۱هزار تا ۱۳هزار دلار)

دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا (EU) می‌توانند به طور رایگان در اتریش درس بخوانند، به شرط آن که تحصیل‌شان حداکثر تا دو ماه پس از مدت‌زمان استاندارد برای کامل کردن دوره تمام شود، در غیر این صورت باید برای هر ترم حدود ۳۶۳،۳۶ یورو (تقریباً۴۰۰ دلار) بپردازند. همچنین هر ترم مبلغ ۱۷،۵۰ یورو (تقریباً ۲۰ دلار) برای عضویت در اتحادیه‌ی دانشجویی از همه‌ دانشجویان اتریش اخذ می‌شود.

  • بلژیک :

میانگین شهریه: سالانه حداکثر ۸۹۰ یورو (تقریباً ۹۶۰ دلار) برای دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا؛ ۸۹۰ تا ۴،۴۵۰ یورو (تقریباً ۹۶۰ تا ۴،۸۲۰ دلار) برای دانشجویان خارج از اتحادیه‌ی اروپا. این ارقام برای تمام مقاطع است.

میانگین مخارج زندگی: سالانه ۱۰،۲۰۰ تا۱۱،۴۰۰ یورو (تقریباً ۱۱،۰۵۰ تا۱۲،۳۰۰ دلار)

دلایل فراوانی برای تحصیل در بلژیک وجود دارد: دانشگاه‌‌های معتبر، فرصت‌های عالی برای شبکه‌سازی بین‌المللی، تنوع بین شهرهایش که شهرت دارد، گوناگونی غذاهای مخصوص مناطق، مناظر دیدنی خارج شهر، کیفیت بالای زندگی در مجموع، و البته شکلات‌های خوشمزه‌ی بلژیک. به همه‌ی این‌ مزایا مناسب بودن شهریه‌ها را هم اضافه کنید.

  • دانمارک :

میانگین شهریه: رایگان برای دانشجویان خانگی/EU در همه‌ی مقاطع؛ سالانه ۶هزار تا ۱۶هزار یورو (تقریباً ۶،۵۰۰ تا ۱۷،۳۵۰ دلار) برای سایر دانشجویان

میانگین مخارج زندگی: سالانه ۸۴هزار کرون دانمارک (تقریباً ۱۲،۲۰۰ دلار)

دانمارک می‌تواند گزینه‌ی مقرون به صرفه‌ای باشد. گرچه بیشتر دوره‌ها به زبان دانمارکی هستند، اما بیش از ۶۰۰ دوره‌ی بین‌المللی معتبر در این کشور به انگلیسی آموزش داده می‌شود، و ۸۶ درصد مردم دانمارک می‌توانند انگلیسی حرف بزنند.

  • فنلاند :

میانگین شهریه: رایگان برای همه. از آگوست ۲۰۱۷ به بعد دانشجویان بین‌المللی خارج از EU و EEA سالانه حداقل ۱،۵۰۰ یورو (تقریباً ۱،۶۰۰ دلار) پرداخت خواهند کرد.

میانگین مخارج زندگی: سالانه۹،۶۰۰ یورو (تقریباً ۱۰،۴۰۰ دلار)

مخارج زندگی در فنلاند نسبت به دیگر کشورهای نوردیک، نروژ، سوئد و دانمارک کمی پایین‌تر است، و دانشگاه‌های دولتی در حال حاضر برای همه رایگان هستند (بجز شمار معدودی از دوره‌‌های تحصیلات تکمیلی ویژه). در مدت اقامت‌تان در فنلاند کارهای فراوانی می‌توانید انجام دهید. فنلاند به کیفیت زندگی فوق‌العاده و ثروت بالایش (که به مساوات بین مردم تقسیم شده) مباهات می‌کند.

  • فرانسه:

میانگین شهریه: برای اکثر دوره‌های لیسانس دانشگاه‌های دولتی ۱۸۹ یورو (تقریباً ۲۰۰ دلار)؛ برای اکثر دوره‌های فوق لیسانس ۲۵۶ یورو (تقریباً ۲۸۰ دلار)؛ و برای دوره‌های دکترا ۳۹۱ یورو (تقریباً ۴۲۵ دلار). شهریه‌ی دانشگاه‌های خصوصی بسیار بیشتر است.

میانگین مخارج زندگی: سالانه ۹،۶۰۰ یورو (تقریباً ۱۰،۵۰۰ دلار)

فرانسه، محبوب‌ترین کشور برای توریست‌ها، یکی از محبوب‌ترین کشورهای دانشجویان بین‌المللی نیز هست و شهریه و هزینه‌های زندگی نسبتاً مناسبی دارد. شهریه برای دانشجویان خانگی و بین‌المللی یکسان است، و شهریه‌ی مدارس مهم (grandes écoles) و موسسات مهم (grandes écoles) که مقدار آن را خودشان تعیین می‌کنند، بسیار بالاتر است. برای زندگی در پاریس باید بیشتر هزینه کنید، اما احتمالاً خواهید دید که ارزشش را دارد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر نظیر هزینه تحصیل در سایر کشور ها ٬ آشنایی بیشتر با کشورهای مورد نظر و … هم اکنون می توانید تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

هزینه تحصیل و زندگی در اروپا چگونه است

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اروپا چگونه است

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068