خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تحصیل در خارج از کشور رشته های پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

رشته های پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

بروزرسانی شده اکتبر 19, 2017 5:22 ب.ظ
2
1,098
پزشکی بدون کنکور در خارج

برای مشاوره در زمینه رشته های پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

رشته های پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور
میانگین 5 رای از تعداد 1

اگر قصد دارید در رشته های پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور مشغول به تحصیل شوید ، در ادامه با شرایط ادامه تحصیل و زندگی در کشور جمهوری چک بیشتر آشنا شوید .

رشته های پزشکی همیشه از متقاضیان زیادی برای تحصیل چه در ایران و چه در خارج از کشور برخوردار بوده است ٬ به همین منظور تیم آویژه دانش تابحال کشورهای مختلفی را در حوزه اقامت و تحصیل رشته های پزشکی بررسی نموده است و شرایط تحصیل در ترکیه ٬ تحصیل در قبرس ٬ تحصیل در مجارستان ٬ تحصیل در هندوستان ٬ تحصیل رشته های پزشکی در اروپا و امریکا و … تابحال منتشر شده است و اکنون قصد داریم شرایط تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور (جمهوری چک) را مورد بررسی قرار دهیم .

 

پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور – جمهوری چک

جمهوری چک کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ و به دنبال تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد. پایتخت و بزرگ‌ ترین شهر آن شهر پراگ است با وجودی که عضو اتحادیه اروپا است واحد پول آن کرونا است.

معتبرترین مدرک پزشکی در بین کشور های اتحادیه اروپا, متعلق به جمهوری چک میباشد. این کشور دارای 3 دانشگاه علوم پزشکی میباشد که این 3 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران, اتحادیه اروپا, آمریکا و کانادا نیز می باشد که با در دست داشتن مدرک از این دانشگاه ها میتوان در کشور های نام برده شده به طور مستقیم کار کرد. دانشگاه های پزشکی کشور چک اکنون با ارائه ی آموزش دوره های پزشکی به زبان انگلیسی در سطح بین المللی به عنوان یکی از دانشگاه های مشهور بین المللی شناخته شده است. این دانشگاه ها واحدهای دوره های پزشکی را که به صورت کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند در بالاترین کیفیت ارائه میدهند. برای تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی با شهریه رایگان متقاضیان تحصیل در چک باید ابتدا دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی دانشگاههای مورد تایید علوم پزشکی جمهوری چک را به زبان چکی بگذرانند و بعد از قبولی دوره پری مدیکال و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های علوم پزشکی در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به صورت رایگان ثبت نام نمایند. دوره پزشکی به صورت عمومی 6 سال, دندانپزشکی و داروسازی 5 سال می باشند. آغاز سال تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک در ماه سپتامبر می باشد و آزمون ورودی معمولا در ماه می برگزار خواهد شد. امکان اخذ بورسیه به نوعی از زمان شروع پرونده شما تقریباً غیر منطقی خواهد بود اما زمانی که دانشجویان به این دانشگاه وارد شدند اگر در دانشگاه به عنوان دانشجوی برتر شناخته شوند می توانند در خواست بورسیه تحصیلی کنند و هزینه های تحصیل و همچنین به نوعی هزینه های زندگی خود را تامین کنند .

 

دانشگاه های پزشکی بدون کنکور در خارج – جمهوری چک :

  1. دانشگاه چالز جمهوری چک
  2. دانشگاه علوم پزشکی Charles
  3. Palacky Olomouc
  4. دانشگاه پزشکی Masaryk

 

هزینه های زندگی در کشور جمهوری چک :

به طور میانگین هزینه زندگی با توجه به شهری که در آن ساکن هستید بین 400 تا 600 یورو در ماه متغیر می باشد. هزینه های زندگی برای یک نفر ممکن است در ماه اول مقداری از حد معمول بیشتر می باشد، ولی در ماههای بعد این هزینه ها کاهش می یابد و به حد نرمال می رسد. برطبق جدول سال 2010 قیمت غذا و حمل ونقل تغییری نکرده است. اما هزینه اجاره کمی افزایش یافته است.

عمومآ هزینه های زندگی برای یک نفر بطور متوسط بشرح ذیل می باشد :

  • 1-هزینه خورد و خوراک ماهیانه ۱۰۰-۱۵۰ یورو
  • 2-بیمه بهداشت ۱۰-۱۳ یورو در ماه ( در صورت بیمه بودن %۱۰۰ هزینه دکتر و بیمارستان مجانی میباشد).
  • 3-هزینه ماهیانه بلیط برای همه نوع ترانسپورت ( مترو، اتوبوس، تراموای) ۱۲ یورو
  • 4-هزینه آزمایشات پزشکی جهت اخذ گواهی سلامت در شهر پراگ سالیانه ۱۴۰ یورو ( برای سال اول ضروری میباشد).
  • 5-خوابگاه دانشجویی از ۲۰۰ یورو در ماه.
  • 6- اجاره آپارتمان (برای یک نفر) از ۴۰۰ یورو در ماه

متقاضیان در چک در طول هفته اجازه کار دانشجویی دارند که میتوانند تا حدودی هزینه هی زندگی خود را پوشش دهند

 

چنانچه نیاز به مشاوره در خصوص ادامه تحصیل در ترکیه ، خروج از کشور ، شرایط زندگی در این کشور یا بطور کلی مشاوره اعزام به خارج و … دارید ، از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید بدون پیش شماره و از تلفن ثابت با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیل در خارج از کشور

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…