نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کدملی

برای تمامی رزمندگانی که در ۸ سال دفاع مقدس، برای مدتی در جبهه حضور داشته اند، کارت ایثارگری صادر می شود.

صدور کارت به منظور جمع آوری، یکپارچه سازی و ثبت اطلاعات مربوط به رزمندگان، جانبازان و آزادگان ۸ سال دفاع مقدس بوده و به رزمندگان و پایوران کارت ایثار، برای جانبازان کارت جانبازی و برای خانواده شهدا، کارت شناسایی خانواده شهدا صادر می شود.

ممکن است بسیاری از رزمندگان و ایثارگران تا به امروز به دنبال دریافت این کارت نبوده اند؛ اما بهتر است برای صدور و دریافت این کارت اقدام کنند، تا در مواردی بتوانند از تسهیلات آن بهره مند شوند.

ما در این مقاله سعی داریم تا پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی را به شما توضیح دهیم و توصیه می کنیم تا به انتهای مقاله با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

پیگیری کارت ایثارگری به چند روش امکان پذیر است؟

طبق اعلام ستاد نیروهای مسلح، ثبت درخواست و پیگیری کارت ایثارگری به دو صورت حضوری از طریق مراجعه به بنیاد و یا به صورت غیرحضوری از طریق از سایت ارتش و یا سپاه پاسداران امکان پذیر است، که در ادامه نحوه دریافت غیر حضوری کارت هوشمند ایثارگران توضیح داده شده است.

پیگیری کارت ایثارگری با کارت ملی

همان طور که می دانید، سهمیه ایثارگران به دو صورت سهمیه ۲۵ و ۵ درصدی به داوطلبان کنکور سراسری ارائه می شود.

کارت ایثارگری شامل حال افرادی می شود که حداقل سه ماه به صورت داوطلبانه یا نیروی پایور و یا حداقل ۶ ماه از مدت زمان خدمت سربازی خود را در این مناطق عملیاتی حضور داشتند.

هدف از صدور کارت هوشمند ایثارگری، جمع آوری، یکپارچه سازی و ثبت اطلاعات مربوط به رزمندگان، جانبازان و آزادگان ۸ سال دفاع مقدس بود می باشد.

در این میان افرادی که سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگری دارند، نیازی به رهگیری کارت ایثارگری با کدملی ندارند؛ اما افرادی که سهمیه ۵ درصدی دارند، باید در زمان ثبت نام کنکور سراسری، کد رهگیری ۱۲ رقمی ایثارگری خود را در فرم اینترنتی ثبت نام وارد کنند.

بر این اساس ایثارگرانی که متقاضی دریافت کارت ایثارگری نیروهای مسلح می باشند، جهت تکمیل اطلاعات ایثارگری خود می بایست به سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگران آجا مراجعه نمایند.

پیگیری و ثبت درخواست اینترنتی صدور کارت ایثارگری، از طریق پورتال اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی اینترنتی www.aja.ir اقدام می گیرد، که در ادامه به توضیح مراحل آن می پردازیم.

پونزمراحل تکمیل فرم برای دریافت کارت ایثار ارتش، به صورت زیر است:

مراجعه به پورتال اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی اینترنتی www.aja.ir

انتخاب گزینه «سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگری آجا» از منوی سمت راست

وارد کردن اطلاعات خواسته شده (کدملی و شماره کارت ایثار)

 تکمیل اطلاعات

دریافت پیغام «اطلاعات با موفقیت ثبت شد.»

نحوه پیگیری کارت ایثارگری سپاه با کدملی

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی نیز در طول جنگ تحمیلی یکی از ارگان هایی بود که رزمندگان بسیاری را به مناطق عملیاتی اعزام کرد.

پونزرزمندگانی که از طریق این ارگان در جنگ حضور داشتند، برای دریافت و پیگیری کارت خود می توانند اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهند:

 مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به نشانی www.isaar.ir

 انتخاب گزینه ای با عنوان خدمات پر کاربرد از منوی سمت چپ

 انتخاب گزینه درخواست صدور کارت از ستون وسط

 در صورت نداشتن نام کاربری باید به نزدیک ترین دفتر بنیاد به محل سکونت خود مراجعه کنید.

 وارد کردن نام کاربری و رمز عبور

 تکمیل اطلاعات خواسته شده

تذکرات مهم برای پیگیری کارت ایثارگری

نحوه دریافت کارت ایثارگری

در حال حاضر، سیستم یکپارچه و مشخصی برای جمع آوری اطلاعات رزمندگان دفاع مقدس وجود نداشته و این کارت ها برای رزمندگانی که از طریق ارگان های سپاه و ارتش اعزام شده اند، به صورت جداگانه صادر و ارائه می شود.

نکته مهم در این رابطه این است که رزمندگان جهت دریافت کارت ایثارگری باید ثبت نام کنند؛ در واقع کارت ایثارگری تنها برای آن دسته از رزمندگان صادر می شود که مراحل نام نویسی را با موفقیت پشت سر می گذارند.

با توجه به اهمیت این کارت برای رزمندگان و هم چنین خدمات و مزایایی که در ادامه برای آن ها دارد، بهتر است کسانی که از طریق هر کدام از ارگان های سپاه و ارتش در جبه حضور یافته اند، هر چه سریع تر جهت ثبت نام کارت ایثارگری اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: راهنمای تصویری نحوه ورود و استفاده از سامانه ایثار isaar.ir


تذکرات مهم برای پیگیری کارت ایثارگری

پونزمتقاضیان دریافت کارت ایثارگری، باید تمامی اطلاعات را به درستی وارد کنند و به موارد زیر توجه داشته باشند:

اگر شماره ملی مندرج بر روی کارت ایثار اشتباه باشد، برای ورود به سامانه، همان شماره ملی اشتباه را وارد کنید.

اگر با شماره کارت ایثار و شماره ملی مندرج بر روی کارت موفق به ورود به سامانه نشوید، می توانید با شماره ۷۴۵۴۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

اگر اطلاعات هویتی غیر قابل ویرایش با اطلاعات شناسنامه ای ایثارگر مطابقت نداشته باشد، باید گزینه «اطلاعات هویتی درج شده در سامانه با شناسنامه و کارت ملی مغایرت دارد» را انتخاب کنید.

در صورتی که دکمه انتخاب را تایید کنید و پیغام «اطلاعات با موفقیت ثبت شد» نمایش داده نشود، یکی از موارد اطلاعاتی به درستی وارد نشده است؛ بنابراین باید موارد وارد شده را مجددا بررسی و اصلاح کنید.

تذکرات مهم برای پیگیری کارت ایثارگری

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سخن آخر

همان طور که اشاره شد، تمامی کسانی که از ۳۱ شهریور ۵۷ تا ۳۱ شهریور ۶۷ از طریق ارتش یا سپاه به منطقه عملیاتی اعزام شده و در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند، کارت ایثارگری دارند.

این افراد برای پیگیری کارت ایثارگری با کدملی خود می توانند وارد سامانه های ارتش یا سپاه شوند و با تکمیل فرم های مربوطه، کارت خود را دریافت کنند.

با توجه به اینکه دریافت این کارت برای داوطلبان کنکور سراسری بسیار مهم است، افراد واجد شرایط باید فرم های مربوطه را به درستی پر کنند و از تسهیلات اعطایی بهره مند گردند.

برای کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را تا مسیر دریافت این کارت یاری رسانند. از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتپیگیری کارت ایثارگری به چه شکلی ممکن است؟

ثبت درخواست و پیگیری کارت ایثارگری به دو صورت حضوری از طریق مراجعه به بنیاد و یا به صورت غیرحضوری از طریق از سایت ارتش و یا سپاه پاسداران امکان پذیر است.

سوال علامتچه افرادی مشمول دریافت کارت ایثارگری می باشند؟

تمامی کسانی که از ۳۱ شهریور ۵۷ تا ۳۱ شهریور ۶۷ از طریق ارتش یا سپاه به منطقه عملیاتی اعزام شده و در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند، مشمول دریافت کارت ایثارگری هستند.

نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 518 نظر:
 1. با عرض سلام من باشماره کد ملی ۱۸۱۵۹۳۵۷۱۵بیشتر از یک سال که تمام مدرک لازم به سپاه ماهشهر دادیم وبا تشکیل پرونده معسر ی تکمل کردم ولی هیچ خبر از معیشتی و کارت ایثار لطفا همکاری کنید من الله التوفیق

 2. ۶۴۴۹۷۰۴۶۲۴شماره ملی من است تکریم کارت هم دارم۷۳۲روز جبهه بودم۶۳سال عمردارم ناراحتی اعساب ورییه دارم کی حقوق می دهند

  1. با عرض سلام من عبدالرحیم البو غبیش نزدیک به یک سال تشکیل پرونده کارت ایثار و هم زمان تشکیل پرونده معسر ی کردم ولی ولی تا گونن هیچ نه کارتی به دستم رسید و نه حقوق معسر ی بنده نزدیک به ۷ ماه در جهبه داوطلب بودم

 3. ۶۴۴۹۷۰۴۶۲۴شماره ملی من است تکریم کارت هم دارم۷۳۲روز جبهه بودم۶۳سال عمردارم ناراحتی اعساب ورییه دارم کی حقوق می دهند

 4. سلام من کارت ایثار رزمنده نیروی انتظامی در منطقه اذربایجان غربی خدمت نمودام بالای ۶ ماه داوطلب منطقه جنگی از کشورم دفعاه کردم الان از کمرم رنج میبرم مجروع هستم مستاجر م شغل ندارم ۵۵ سال دارم بخدا شرمنده زن و فرزندم هستم خواهشن حقوق بدین معمنونمیشم چاره ندارم روستاه بودم چند سال است امدم مشهد کار برام بکنید از خجالت میمیرم

 5. سلام حدود الان یک سال واندی هست که برای کارت ایثار گری که در ژاندارمری در جبعهای جنگ بودم وپرونده هم تشکیل دادم هم در سپاه بسیجی وهم در نیروی انتظامی ولی هنوز کارت وکد پیگیری ایثارگری بدستم نرسیده تکلیف من چیه لطفآ راهنمائی بفرمایید من چکار کنم که به کارت ایثار برسم لطفا.

 6. سلام من از شهریور سال ۱۳۶۳تااخر اذر۱۳۶۴در جزیره خارک سرباز مخابرات نیروی دریایی بودم و بعد از آن به نیروی دریایی منطقه یکم بندرعباس منتقل شدم و بیست روز بستری و ۴۵روز مرخصی جنگی گرفتم و بعد از مرخصی با نیروی دریایی تسویه و کارت پایان خدمت دریافت کردم ولی الان پرونده من در نیروی دریایی موجود نیست هیچ کس هم جوابگو نیست بعداز رفت آمد زیاد برام ۱۳ماه ایثار گری دادند رفتم اجرای تهران گفتم بر چه اساسی کارت پایان خدمت من تبدیل به کارت هوشمند شده گفتند که شما چون در اوج جنگ در مناطق جنگی بودی هر۲۴ماه باید به شما ایثارگری بدهند ولی متاسفانه اینقدر ارتش بی برنامه است که به یکی که تو مناطق غیر جنگی خدمت کرده به جای ۲۴ماه ایثارگری که اصلا برایش یک روز هم تعلق نمی گیرد ۲۸ماه ایثار گری داده ولی نیروی دریایی به سربازی پایان خدمت داده نمی داند کجا خدمت کرده خیلی متاسفم

 7. با سلام و خسته نباشید ببخشید من‌حدودی.ساله.که.مدارک.دادم.هنوز.هیچ.خبری.نیست.؟؟؟

 8. سلام وقتی ۱۸ماه در سال ۶۳و۶۴در جزیره خارک خدمت می کنی و سه ماه آخر به منطقه یکم نیروی دریایی بندرعباس منتقل می شوی و کل پرونده خدمتی آت مفقود می شود چه می توان کرد

 9. سلام خسته نباشید اینجانب هیچ درآمدی ندارم بیمه نیستم حقوق ندارم دوتافرزنددارم اجاره نشین بیکار هستم ۲۸ماه خدمت درزمان جنگ ایران عراق خدمت کردم خواهش میکنم دستورفرمایید کارت ایثارکران زودتر انجام بدهندیک پایه حقوق اداره کار را انجام بدهندممنون اینجانب تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستم ممنون ۰۶۰۰۴۴۵۴۹۶

  1. باسلام من ثبت نام کردم ازسپاه کردستان یک برگ بهم دادن ک ثبت نام کردم الان نزدیک ۲سال من راسرکاذگذاشتن این همه راه رفتم ازتهران اما هنوز کارت نیومده بکجا مراجعه کنم

 10. سلام من الان ۱۸ ماه درخواست کارت ایثار دادم از نیر انتظامه هنوز کارتم به دستم نرسیده

  1. با سلام و خسته نباشید ببخشید من‌حدودی.ساله.که.مدارک.دادم.هنوز.هیچ.خبری.نیست.؟؟؟

 11. سلام من سال ۱۴۰۰ برای کارت ایثار درخواست کردم هرچه مدارک خواستن تحول دادم هیچ خبری نشده هم دورهای ما که باهم خدمت کردیم باهم درخواست کردیم۴ چهار ماه کارشان درست شده حقوق میگیرند چه فرقی باهم داریم یک منطقه بودیم ۲۸ ماه هم خدمت کردیم تورا خدا پیگیری کنید

 12. سلام چقدردیدگاه نوشتم یک نفرپاسخی نداد تمام مراحل انجام دادم برای تعویض کارت ایثار منتظرم مدت هاست چندین سال ازجنگ می گذرد چندین بارفرا خان دادند و چقدرپولی که نداریم هزینه کردیم ببیمارستان نزد دکترفرستادن هردکترچقدرویزیت بیکاریم نداریم اگرحقوقی شغلی داشتیم طوری نبود همینکه نداریم رنج می بریم .
  ایثارگر .
  محمود سلطانی تاج ابادی
  زرند ککرمان روستا
  شماره ملی ۳۰۹۰۲۶۲۳۳۹
  کد ایثار ۳۳۳۰۹۰۲۶۲۳۳۹

  1. سلام برای ثبت کارت ایثارگری و دریافت به سایت ارتش مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید

 13. باسلام بنده ایثارگران ۲۴ ماه خدمت در منطقه عملیاتی بودم ۳ سال پیش در پادگان ثبت نام انجام دادم ولی هیچ خبر مضایا نیست این ۵ درصد جانبازی که کار یگان هس چقدر باید منتظر ماند بدی مردن به چه دردی خواهد کرد یوسف یوسفی خانقاه ش

 14. سلام پدرم سال ۹۶ مدارکشون رو از طریق پست فرستادن ولی هنوز هیچ خبری نشده؟دوباره اقدام کنیم؟

 15. سلام
  عیدغدیراست شمارا به علی قسم ان دسته ازایثارگران ارتش سرباز که شغلی نداشته وندارند تحقیق کنید به انهاحقوق بدهید حتی خودم اگرشغل داشتم یادارم ویا حقوق بگیرهستم به من هم ندهند همسرم بیمه قالی بافی خودش پرداخت می کرد بازنشست شده ماهی ده روزحقوق می گیرد مبلغ یک میلیون و دوبیست هزارو بیست تومان می گیرد یک ریال به من نمی دهد یک شارژبریزم گوشیم اگرهم بدهد باهزار سروصدا و سرکوت که مردن بهتره که زن پول بدهد مردش شمارا بخدا زودت خیلی رنج می برم زمانی جوان تمام جبهه هاجنوب غرب زیرپام زمین می لرزید حالا شدم نیازمند چه کنم

 16. سلام الان مدت ۲ماه است یک برگی در لشگر ثامن در مشهد امور آثار امضا کردیم گفتن برین کارترایثار ملی تون اداره پست مبار در خونتون اصلا خبری نیست
  با تشکر حمید نژاد حسینی

  1. سلام‌من‌مدت‌دو‌سال‌هست‌تمام‌مدارک‌تکمیل
   کردم‌وتائیدی‌یگان‌‌هم‌شده‌لطفا‌پیگیری‌نمایید
   ش‌کارت‌ملی۳۳۹۲۳۲۵۲۳۶
   اجرتان‌با‌خدا

 17. من تمام مراحل صدور کارت رزمندگی اعزامی سپاه را انجام دادم ویرایش پیگیری حتی ستادکل هم مراجعه کردم گفتندبرای صدوررفته نهاد ریاست جمهوری اما کو کجا دریغ ازصدورفکرکنم سرکاریه

 18. سلام ضمن تبریک عید غدیر علی محمدی باکد ملی ۰۹۱۹۵۲۰۷۹۰مدت دوسال است که برای کارت ایثاری گری ثبت کرده وقرار بوده که اداره پست به آدرس مشهد مقدس بلوار دلاوران دلاوران ۱۰ پلاک ۵ ارسال کنند ولی هنوز خبری نشده تقاضای پیگیری دارم باتشکر

 19. سلام ضمن تبریک عید غدیر علی محمدی باکد ملی ۰۹۱۹۰مدت دوسال است که برای کارت ایثاری گری ثبت کرده وقرار بوده که اداره پست به آدرس مشهد مقدس بلوار دلاوران دلوران ۱۰ پلاک ۵ ارسال کنند ولی هنوز خبری نشده تقاضای پیگیری دارم باتشکر

 20. با عرض سلام و درود فراوان،اینجانب نزدیک ۱۸ماهه که برای کارت ایثارگری اقدام کرده ام ولی تا الآن هیچگونه خبری نشده حتی چند بار هم حضوری به سپاه مرکزی اردبیل مراجعه کرده ام که متاسفانه مثل همیشه جواب سربالا داده اند،لذا عاجزانه درخواست دارم دستور فرمائید تا اقدامات لازم را در این مورد انجام دهند تا بتوانم به کارت ایثارگری خود که حق مسلم بنده است برسم/.قبلاً از همکاری شما نهایت تشکر و قدردانی را دارم.والسلام
  با تقدیم احترام:مسعود جوهرچی‌.

 21. باسلام پرونده صورت سانحه بالینی را تکمیل و تحویل لشکر ۱۸۱ کرمانشاه داده ام کی اقدام میشه؟ چمنی کد ملی ۲۶۶۸۴۳۱۲۴۷

 22. ایا زمانی که اطلاعات سابقه جبهه ی شخصی ثبت سیستم سپاه شود اطلاعات قابل دسترسی ست ؟

 23. باعرض سلام خدمت شمابنده محمدامین امینی باشماره ملی ۰۷۳۱۳۴۴۷۵۱بنده درسال ۶۱تا۶۳درمنقطه عملیاتی سومارغرب سرپل زهاب درتیپ ۴۰سراب سردشت خدمت خودرادرمنطقه عملیاتی پایان رساندم ومدت سه ماه رپادگان تربت جام ارتش جمهوری اسلامی ایران تقاضای کارت ایثارکردم وهنوزمدت سه ماه است وکه کارت ایثار حقوق دریافت نکرده ام وازشماتقاضادارم که ماراراهنمایی کنید وبه ماگفتندکه پیامک می ایدولی نیامده است اسلام علیک

 24. سلام من برای کارت ایثار حدود شش ماه پیش درخواست کردم گفتن اداره پست درب منزل میاورد ولی خبری نشده رضا شکفته مطلق قریه عباس کد ملی ۰۸۷۱۲۸۸۴۶۱ شهر چناران ادرس ۱۵خرداد یک پلاک ۵۳

  1. سلام به عالم قسم دیگه نابود شدم ۶ ساله هر چه مدارک خواستن دادیم چندین بار هزار کیلومتر برو پادگان مدارک بیار اوردیم برو مراحله ۸ گانه رفتیم روز اول ۳۰ سال پیش یک کارت ایثار دادن که مانده بو گند گرفته هیچ امتیازی هم که ندادن برای تعویض یک کارت جدید ۶ ساله اسیر مان کرد ارتش ایا همه دنیا اینحوری با کهنه سرباز جنگ بر خورد می کنند واقعا یک بار بگن نمی دهیم خلاص تازه من فکر نمی کنم اگر هم یک روزی بخوان کارت سرباز بدبخت نگون بخت را بدن ایا در قید حیات باشد یا نباشد چه گلی به سرش با این کارت جدید میزنند

  2. سلام من در دیماه ۱۴۰۰پرونده ام راتحویل دادم.درپایان اسفند ماه ۱۴۰۰یک پیام برام ارسال شد که پرونده شما ثبت ودرحال بررسی است.دیگر خبری نشد چطوری پیگیری کنم.ممنون

  3. سلام به آقایانی که منتظرکارت ایثارگری هستیدبنده زمستان ۱۴۰۰کارت ایثاروکارت تکریم راتحویل گرفتم ولی اونهم کارت خالی مثل کارتهای قبلی هنوزکه به دردم نمیخوره همانتوری که درسال ۸۵توی فیشهای حقوقمان نوشته بودن حقوقتان باحقوق کارکنان دولت همسان میشودباگذشت ۱۵یا۱۶ سال هنوزعملی نشده زیادپیگیر کارت ایثارگری نباشیداونهم یک کارت خالی مثل کارتهای قبلی

 25. وقت بخیر
  من تمامی مدارکو دادم
  بعد از مدتی صدام کردن رفدم یک برگه امضا کردم و گفتن که کارت به آدرستان ارسال خواهد شد
  الان نزذیک دو ماه هست مه خبری نیست
  جطور میشه اینو پیگیر شد

  ممنون

  1. سلام الان ۶ماه مدارک دادم هنوز کارت ایثار دریافت نکردم این هم شماره موبایل
   ۰۹۱۶۷۶۰۰۳۱۱ ولی اله امیر حسینی کد ملی
   ۱۹۱۰۹۴۳۰۴۵

   1. سلام من حدود یک سال تشکیل پرونده کردم بعداز ۶ماه گفتن مشخصات یکی از فرزندان کامل نیست درست کردم اما جوابی نگرفتم

   2. اینجانب نزدیک دوسال است مدارک لازم جهت کارت ایثارگری تحویل دادم لطفا راهنمایی کنید برای دریافت یا پی گیری به کجا باید مراجعه کنیم ممنون وسپاس

  2. سلام ۵ماه پیش مدارک راتحویل دادم ولی هنوزخبری نیست باتشکر۰۹۱۳۱۸۴۹۸۳۸

   1. سلام من رزمنده هستم الان نزدیک دو سال است برای کارت ایثار ثبت نام کردم شش ماه سیزده روز به عنوان بسیج در جبهه بودم.مراجعه کردم میگن میاد.خبری نشده تو این دو سال.ح

  3. با نام ویاد یگانه خالق جهان هستی وبا سلام بر نائب بر حقش مهدی فاطمه( س) وبا سلام ودرود خداوند بر تمامی مسعولین بویژه علماء وبزرگان که راه امام راحل بزرگ مرد تاریخ قرن حاظر را با انجام کارهای که می‌تواند روح امام را شاد کنند اگر چه بسیاردر طی این سالیان فراموش شده اند اما باز هم دیر نیست این بندگان مخلص که در طول دوران دفاع برای آرامش تمامی هم میهنان عزیزمان که در این مرزو بوم در حال زندگی هستند منت بی ادعا وبدون هیچ چشم داشتی راهی را انتخاب کرده بوده وهستند که راه تمامی شهدا وراه گرفتن حق مظلوم از ظالم بوده است اما همکنون هم با داشتن تمامی مشگلات که در حال حاظر دارند باز حتی هستند بسیاری که شرمنده خانواده‌ای خود هستند از طرفی هم مورد تحقیر افراد بسیاری در جامعه کنونی روبرو شده اند ؟؟؟؟!!!! راه ما راه امام التماس دعا ایثارگر جانباز ؟؟؟ در حال حاظر مدت یک سال است که به علت بیماری بیکار بدون داشتن هیچگونه درآمدی

  4. با سلام من نزدیک یک سال تمام مدارک ایثارگری تکمیل دادم تا به امروز هیچ خبری نیست چندین بار مراجعه کردم گفتن طبق ادرس میاد ولی تاکنون دریافت نکردم کارت ملی بنده ۱۹۸۸۷۶۲۴۳۱ناصر ابراهیمی راد

  5. .سلام ببخشید من میخوام یکمقدار درد دل کنم من کارت عسی را گرفتم گفتند برای مدتی دیگه اعلام میکنیم که بیاید شنبول موسی را بگیرید یعنی آن زمان نفسهای اخر رو میکشیم وامروز فردا میکنیم من خوشم میاد از زرنگی این دولت سازمان ملل و آمریکا را سر کار گذاشته از نظر دور زدن تحریم وانوقت نمیتونه مارا سر کار بذاره خیلی راحت دیگه کسی نمانده همه از بین رفتند مثلی قدیمی هست میگن دیگران کاشتند ما خوردیم ما بکاریم دیگران بخورند
   حالا اینجا مال ما برعکس شده دیگران ریدند ما خوردیم ما کاشتیمو اختلاس گران خوردند حالا آمدند کارد ایثار به ما بدند آخر پیری مردکه گیری فقط پول مردم بدبخت رو می‌گیرند به بهانه پست دولت اگر راست میگه بیاد بیمه کنه فردا که خیلی نزدیک است باز نشته به زن بچه هاشون بدند فردا همان زن بچه نگه روحتون شاشیدیم

 26. برادر این همه ایثارگران بدبخت سر کار نگذارید چگونه است که سرباز نیروی زمینی. هوایی . ژاندارمری از دم ۲۴ماه ایثارگری می گیرند ولی سرباز نیروی دریایی که بیش از ۲۴ما ایثارگری دارد و سابقه زخمی شدن و بستری دارد آن وقت پرونده اش گم می شود به خدا اکثر آنهایی که در سال ۱۴۹۰و ۱۴۰۱ ایثارگری گرفتن اصلا منطقه نبودند و با پارتی گرفتند مگر می شود شخصی منطقه رفته باشه سال ۱۴۰۱ پیگیر کارش باشه آنم منطقه یکم نیروی دریایی چنان ایثارگری براش جور کنه که نه ماه باشد که اگر سه چهارم کم شد حقوق و مزایا شاملش باشد مردم دیگه نادان نیستند

  1. ضمن عرض سلام وخسته نباشید.
   احتراما ب عرض میرسانم اینجانب در۱۶سالگی بنابه فرمان امام دردفاع ازخاک وطن درجنگ شرکت کردم وبه مدت ۸ماه ونیم در مناطق سردشت وشلمچه بودم درسردشت انکشتان دست راستم ترکش خمپاره گرفت وتوسط بهیار پایگاه مداوا شدم حتی ب اسرار فرمانده هم جهت مرخصی رفتن نشدم ودرشلمچه وقتی اژیر خطر بمب شیمیائی زدن ماسکهائیکه در انبار بوده وقبلا الوده بودن رو بین بچه ها تقسیم کردن که دچار سرفه وسرگیجه تنگی نفس شدیم که یکسری رو به بیمارستان اهواز کردن که در انجا بعداز ۳روزبستری وبهبودی نصبی وتجویز دارو ازجمله چندیت اسپری مرخص نمودن دوباره به منطقه بازگشتیم . ازانجائیکه بنده بشخصه ارزوی شهادت داشتم ولی متاسفانه لیاقت شهادت رانداشتم وهرگز فکر استفاده ازمزایای مجروحیت وجانبازی ب سرم نزده بود تا اینکه برای شرکت درکنکور پسرم اقدام کردم وقتی مسئول ذی ربط پذیرش گفتن بوی پول به مشامت زده الان امدی واقعا دوست داشتم بمیرم تا همچین جمله ای نشنوم … خلاصه مدارک کمسیونو پاره کردم برگشتم . وحالا به اسرارهمسرم که میگوید کارت ایثارگری میدهند چرا اقدام نمیکنی حداقل از مزایای ان درجهت کمک هزینه زندگی که مستاجر هستیم کمک حالی بشود .
   نمیدانم تقدیرمان دراین راه چ بوده ماکه بخاطر این چیزا نرفته بودیم وازطرفی ناسزاهای مردم که پشت سر خانوادهای شهدا وجانبازان میزنن نیز مزید علت پیگیر نشدن بنده بوده وتاکنون کوچکترین استفاده ای نکردم ونه کارت جانبازدارم نه ایثارگری امیدوارم خداوند ازتقصیرات تمام بندگانش بگذرد وکمک کند زود قضاوت نکنیم دیگران را ……

  2. نادر بهرامی تمامدارکم رادوبار به پادگان دادم متاسفانه نه کارت ایثارم آمده نه در صد جانبازی لطفاً رسیدگی کنید

  1. سلام بنده ۲سال هست تشکیل پرونده کردم برای کارت ایثار هنوز خبری نشده لطفا راهنمایی کنید

 27. سلام ببخشید شوهرم پنج سال دنبال جنبازیش هست پرونده قانون ۸۷ بت تابیده یگان اعزام کننده وصورت سانحه تاریخ مجروحیت سندج ارسال کرد لویزان روش کرون پرکندن بردگردون سندج الان هم فرم مجروحیت برای کارت ایثار گری در یگان نیروزمینی شیراز فرستادن هنور نه وکارت ایثارگری ونه مجروحیت نیست مگه من جز بنده خدا نیستم چه فرقی با آن افغانی دارم

 28. باسلام احتراما اینجانب ازتاریخ ۶۲.۲.۲۲ تاتاریخ۶۴.۲.۲۲ درمنطقه جنگی سنندج خدمت کردیم بخدا انموقع یه دقیقه نمی تونستیم براحت دردستشویی بشینیم هرروز کمین وتامین جاده هم جنگ داخلی وهم خارجی بوده که فرماندهی محترم کردستان آنرا تائید کرده ونامه ایشان دردستم می باشد والان می گویندقانون عوض شده این چه حرفی ؟؟؟؟

  1. باسلام و بااحترام به استحضارتمامی کارکنان وزحمتکشان دراین زمینه اجرتان نزدخدا
   اینجانب حسن غریب پذیردرمورخه تیر۷۷عازم سربازی شدم ودرمنطقه بداسلاندوزمشغول خدمت سربازی شدم بعلت آب بسیارکثیف جفت کلیه هام سنگ تولیدوچندتاازبچه هاکه یکی دوست بنده باسم بهروزیوسفیان دردست خودم شهیدوبه رحمت خدارفت وبنده بخاطرناراحتی کلیه دربیمارستان ارتش ۲اعزام وبستری وعمل کلیه بازکردم وبعدازاتمام خدمت چندین بارسنگ شکنی رفته ام والان که ۴۴سال دارم ازدردکلیه ومثانه خداشاهدبعضی روزهانزدیک گریه کنم وازکارافتاده ام ونه بیمه ای دارم نه چیزی،ازشمابزرگواری که این پیام من میخواندلطف کندماهم درخدمت به وطن که لیاقت شهیدشدن نداشتیم حداقل کمک بنده هرطورکه صلاح میدانیدازمزایده های جانبازی قربون حضرت عباس ع برم برخورداربشم کاش منم ارزوم بخداقسم بودشهیدمیشدم تاالان باجسم ناتوان شرمنده خانواده ام نمیشدم.ممنون

 29. سلام اگر پارتی داری برو مهم نیست جبهه رفته باشی یا نه مهم پارتی و آقا زاده باشی اجا مناطق جنگی اعلام کرده ولی آقا تو میناب بندرعباس خدمت کرده ۲۴ماه ایثارگری گرفته در صورتیکه بندرعباس جز منطقه درگیر نیست نیروی دریایی به هر کس دوست داشت ایثارگری می دهد من مدارک دارم سپاه هم هر کس شلغ در آورد و خودش به دیوانگی زد شش ماه داوطلب می دهد این است حق رزمندگان

 30. سلام ضمن خسته نباشید من از شهریور سال ۶۳تا نیمه آخر سال۶۴سرباز نیروی دریایی خارک بودم و در چند ماه آخر بنا به دلایلی که زخمی شدن به منطقه یکم بندرعباس منتقل شدم در سال ۹۴که پیگیر کارت ایثار بودم هیچ پرونده ای در بندرعباس ندارم در صورتیکه من بعد از انتقالی از خارک به بندرعباس بیست روز مرخصی و ۴۵روز مرخصی جنگی گرفتم و اینها همه تو پرونده ام موجود است اگر نبود که من بایست غیبت می خوردم من هم کارت هوشمند پایان خدمت دارم هم برگ تسویه حساب خلاصه به من ۱۳ماه ایثارگری به نظر خودشان در راه خدا دادن ولی هم دوره من که محل خدمتش بندرعباس بوده ۲۲ماه ایثارگری گرفته الان من فرزندم در حال خدمت سربازی است حداقل همان سیزده ماه به فرزند من کسر خدمت ارسال کنند و برای خودم کارت هوشمند ایثارگری نزدیک به یک سال است مدارک خودم در دو نوبت و مدارک فرزندم با کل مدارک جهت گرفتن کسری ارسال کردم نه زنگ می زنند و نه پیام می دهند در ضمن اگر آنهایی که در سال ۱۴۰۰ و۱۴۰۱ایثارگری گرفتن و اعمال شده حداقل ۶۰درصد با پارتی است اگر نه چگونه خدمت در بندر شامل من نمی شود ولی شامل فلان زئیس اداره می شود در کجای اجا نوشته که خدمت در بندرعباس ۲۲ماه ایثارگری دارد حتی شهرستان بوشهرم ندارد چه برسد به بندرعباس به منی که تمام خدمتم زیر بمباران خارک بوده فقط چند ماه جهت مداوا به بندرعباس آنم به درخواست خودم بصورت اعزامی و یک نفره منقل شدم پرونده گم می شود و ۱۳ماه ایثارگری می دهند والان ۶سال است منتظرم

 31. چقدر زشت بازی با شخصیت کهنه سربازانی که جانشان دردست گرفتن تا شما صاحبان پست و جا مقام بشوید الان بعد ۴۲ سال و ۳۶ سال از جنگ گذشته هنوز هشت هزار نفر کارت هویت ایثارگری نداشته باشد و از تمام مزایای حقه رزمندگان بی بهره باشد مثال سهمیه دانشگاه فرزند . بیمه و حق معیشت و هزاران امتیازی که خودشان بهره مند شدن من و امثال من بجرم خدمت در سپاه تا کنون کارت نباید می‌گرفتیم و از برج دی سال ۹۹ با فراخوان و ارایه مدارک کامل تا الان پانزده ماه یک کارت هنوز صادر نشده …به یگان مراجعه میکنم تمسخر میکنند …با کد ملی پیگیری میکنم کلا نمی‌شناسد ..و پس کی و کجا پاسخ گو من و امسال بنده را جواب میدهند ۰۰۳۶۴۱۶۸۰۰ کد ملی رزمنده گمنام

 32. من برای کارت ایثار به بنیادشهیدوامور ایثارگران شهرستان پاکدشت مراجعه کردم میگه شما با ما هیچ کاری نداری باید بری سپاه میگم مگه اینجا امور ایثارگران وجانبازان نیست میگه با ما شما کاری نداری نه راهنمایی .هیچی .جهت اطلاع

  1. سلام .من برای کنکور ارشد ثبت نام کردم تازع پیامک برام اومده که مشکلی در سهمیه شما بوجود امده خواستم بدونم اگه میتونید مشکل من را حل کنید من قبلا از امتیاز ایثارگری استفاده میکرذم مشکل نداشت و حتی با شماره ملی بابام وارد مبشدم مشخصات بابام رویت میشد ولی الان که شماره ملی را در سامانه میزنم میگه که این شماره ملی در سامانه ثبت نشده است

   1. سلام بنده ۲۱ماه جبهه دارم دربیشتر
    عملیاتها بودم سال ۶۳تاسال ۶۵
    دریدا کرمان پروندم موجود هسته چند بار مراجه کردم جواب نگرفتم در صورتی بند چند بار موج انفجار گرفت نه روان درستی داریم نه ریه درستی داریم در اثر همین شیمیای دندانهایمان ریختن چندماه پیش رفتیم پرونده تشکیل دادیم دیگه خبری نشد تا حالا خدا میداند حقمون ضایه شده العانم جواب نمیدن
    ولی اگر پارتی ندارین هیچ وقت درست نمیشه

 33. سلام من یکسال جبهه داشتم ولی آلان که بیش از سی وپنج سال از جنگ می گذرد نزدیک سه ما از مدت حضور در جبهه ام رو کم کردن،که میگویندبعد از پذیرش قطعنامه بوده؟ ومرخصی که نرفته ام ودر جبهه حضور داشتم کم کردن گفتند میبایست می رفتی و مدتی هم که در عملیات مرصاد بودم گفتند بعد از قطعنامه است،واز همه بدتر نزدیک یک ساله مدارک ایثار گری ارسال کردم کارت ایثارم رو هنوزنفرستادن،والبته دلتنگم که هنوز یکبار کسی در خانه ام رو باز نکرده فقط بگوید شما هم جبهه بودید،و زمانی که شیمیایی شدم و موج انفجار هم گرفتم و مجروح شدم نرفتم پرونده ای درست کنم،چراکه گفتم نیاز نیست،و نرفتم چون اعتقاد به این دارم که من نسبت به دیگران که جبهه رفته و یا نرفته برتری ندارم ولی زمانی که همسر و فرزندان من میگویند مگر با دیگران شما چه فرقی داری که فقط احوال آنها را جویا می شوند،کمی دلتنگ می شوم .

 34. سلام .نه امکان شناسایی کد ملی دارم و حضوری طی این چهارده ماه میروم یگان خود میگویند اینها فقط ثبات بودن از صدور و در کجا صدور هیچ اطلاعاتی ندارند فقط تمسخر و خنده و پوزخند دریافت نمودم کد ملی ۰۰۳۶۴۱۶۸۰۰

  1. ببخشید بعد از ارسال و‌تایید برگه بعد شش ماه در دفاتر یگان

   چه مدت طول میکشه کارت دستمون بیاد

   اصلا چطور و از کجا میشه پیگیر شد
   ۰۹۱۲۸۰۷۷۷۶۲

 35. سلام چرا سربازان گمنام فراموش شدن یا تحقیر آنقدر بشوند بلاخره بعد از ۴۳ سال متوجه شدند که این عزیزان آنوقت ها بدون چشم داشت و درجه و پست آماده هر لحظه گشته شدن بود رفتن ولی هنوز هیچ کارت هویتی ندارند بقول دولتیان ۸۰۰۰ نفر هستن ولی بدون مدرک کارت ایثارگری تا برج ده سال ۱۳۹۹ با فراخوان بنده رفتم بدون هیچ کم و کاستی مدارک به پادگان سپاه حضرت ابوالفضل سه راه شهریار تحویل دادم تا الان هیچ کارت صادر نشد چرا درک نمیکنید سن این عزیزان بالای ۵۵ سال شدن دریک از یک ریال امتیاز نه برای خود نه فرزندان فقط کارت ایثارگران یک برگ کاغذ باید ۱۵ ماه تا این لحظه بطول بکشد پس کجا و کی پاسخ گو مرسی از بی احترامی به این عزیزان با کد ملی موفق نمی‌شوم پیگیری کنم حضوری سی بار رفتم ناموفق شدم باور کنید این تحقیر یا بی احترامی صحیح نیست کد ملی ۰۰۳۶۴۱۶۸۰۰

 36. ازسال۱۳۶۰تاسال۱۳۶۲خدمت سربازید جهبه بودن از ارتش جا نبازشودم ۳۱وازبنیاد۲۵درصددارم کمک مشعت میگیرم باید چکار کنم یا حق من این است

  .

 37. باسلام من ۲۰ ماه هورالعظیم بودم سال۶۳تا۶۵سه بار مجروح شدم یک بار شیمیایی ولب اقدام نکردم مگر ژاندارمری نیروی جمهوری اسلامی نبود جند سال اقدام میکنم امروز فردا میکنند ایا وقتی مردیم جواب میدهند بعداز مردن سهراب نوشدارو

 38. از اذر ماه سال ۱۳۹۹ ثبت نام کرده ام درسپاه تا کنون از کارت ایثار خبری نییست چرا اینقدر طول کشیده

 39. بسم الله الرحمن الرحیم با درود فراوان به رهبر معظم من هستم علی سرباز جنگ ۸ ساله کجا بودم سومار چکاره بودی ۱۰۰ متری دشمن چند ماه ۲۵ جای سالم داری نه بگو به خدا گوش شنوا ندارم کتف دست چپ شکسته ‌

  1. باسلام
   بنده درسال ۶۴ اعزام به خدمت درارتش شدم حدود یک سال وهشت ماه درمنطقه عملیاتی سومار حضورداشتم وسال ۶۵ باشیمایی دشمن روبروشدم هنوزم وهنوزم ازناحیه سینه درد دارم .کارت ایثاربه مادادن ولی هیچ چی ازاین کارت ماندیدیم .سه سال پیش پرونده بهداری تشکیل دادیم وباکلی جرج ومخارج گفتند ببرم بدم به پادگانیکه اعزام شدم .دادیم اما بازم خبری نشد .لطف کنید ماراراهنمایی کنید که چجوری از کارت ایثار جدید ودرصد جانبازی وکارت تکریم خبربگیریم.ممنون میشم

 40. سلام برادر خوب است عمل کنید من از سال ۹۴دنبال پرونده ام هستم با اینکه از سال ۶۳تاپایان۶۴جزیره خارک بودم و سه ماه آخر خدمت شاید بیشتر چون من در حالت موج انفجار و تنهایی به منطقه یکم منطقی شدم و نمی دانم فکر کنم نزدیک به بیست روز بستری شدم بعد هم چون مرخصی جنگی طلب داشتم ۴۵روز مرخصی رفتم و بعد از مرخصی فوری تسویه حساب کردم و بدون یک روز غیبت کارتم گرفتم این مدارک کجا بایگانی شده که من پرونده ندارم اگر دارم که همه چیز مشخص است شخصی که آخر خدمت مرخصی جنگی گرفته هر عقل سلیمی می داند از منطقه جنگی آمده تو را خدا اینقدر به سربازان نیروی دریایی اذیت نکنید در صورتیکه هم هوایی هم زمینی هم ژاندارمری ۲۴ماه ایثارگری به سربازانش می دهد ولی من که واقعا منطقه جنگی بودم بعلت گم شدن پرونده ۱۳ماه آنم منطقه یکم قبول نمی کند پرونده خدمت خودم ببینم اشکال ندارد حداقل همین سیزده ماه کسری خدمت فرزندم که تمام مدارکش ارسال کردم بفرستی تا بعد حتما به مراجع بالاتر مراجعه می کنم من نقص عضو هستم چون سرباز نیروی دریایی بودم و پرونده ندارم نباید به حقم حداقل ۵درصد ایثارگری برسم

 41. باسلام همسرم دوسال در منطقه جنگی خدمت کرده الان چند نوع بیماری داره نه بیمه هستیم نه میتونه جای کار کنه رفتیم ایثار گری مازندران براش پرونده تشکیل دادن اونو به اونوان معسرین قرار دادن که دولت بهشون حقوق بده الان پنج ما از اون روز میگذره کاری نکردن با مشاوره تماس گرفتم اواین اوضاع برام ۳۰۰هزار تومن پول تلفن اومده نه کاری برای ما کردن نه هیچ نمیدونم باید چیکار کنم روز به روز حال همسرم بدتر میشه باید ببرمش دکتر دستمون خالیه اخه کی میخواین به داد ما برسین

 42. سربازی که بیش یک سال درجنگ بودن باید برای مشخص شدن کارتی که هیچ ارزشی ندارند باید دقیقه‌ای هزار پانصد تا چهار هزار تومان با وضعیت فرودست بودن جیب کسانی که از این تلفن‌ها ی پول سازی بیهوده هزینه کنه در ضمن من بیست هشت ماه جبهه بودم البته دوران سربازی و هیجده ماه بسیجی جبهه بودم هیچ اقدامی برای کارت ایثارگری سربازی نکردم چون بدرد نمیخوره . اما سپاه چرا

  1. سلام بنده مهرماه ۱۳۹۹ تشکیل پرونده دادم برای کارت ایثار هنوز نرسیده لطفا راهنمایی کنید

 43. سلام کارت ایثار در دستکاهای دولتی ثبت شده من بسیجی ۳۱ ماه جبهه دارم ر از وزارت دفاع مگر نباید در سیتم بسیج کل یا بسیج سپاه ثبت بشه ولی هیچ اطلاعاتی وجود ندارد راهنمایی کنید فقط کارت کرفتیم ولی جایی ثبت نشده ممنون جواب بدهید

  1. ازسال۱۳۶۰تاسال۱۳۶۲خدمت سربازید جهبه بودن از ارتش جا نبازشودم ۳۱وازبنیاد۲۵درصددارم کمک مشعت میگیرم باید چکار کنم یا حق من این است

   .

  2. حسن غریبپدیر۰۹۱۶۴۱۴۲۱۰۰انشاالله پیام ماراهم کسی می‌بیند وماکه ناتوان وشرمنده خانواده شده ام بخاطرمشکلاتی که درخدمت سربازی برسرم امدبارهاگفته ام کاش منم لیاقت داشتم شهیدمیشدم تادرمقابل خانواده ام چنین روزی رانمیدیدم.ممنون ازانسانهای که حس انسان دوستی دارند

 44. سلام همسر جانباز اعصاب و روان هستم همسرم از سپاه اعزام به جبهه شدن و دی ماه ۱۴۰۰پرونده اش‌را در سپاه امیدیه درست کرد و گفتن پرونده باید بره کمیسیون بشه و برگرده اما هر چه با سپاه تماس میگیریم بازم اطلاعی در مورد پرونده به ما نمیدن لطفا کمکم کنید….در ضمن همسرم ایثارگر هم هست و در ارتش در منطقه جنگی سوسنگرد خدمت کرده و ما از سوسنگرد پرونده رو تکمیل کردیم و پرونده را به شهر یاسوج فرستادن الان ۴ ماه هست هیچ اطلاعی از پرونده ایثارگری نداریم لطفا کمکم کنید و هر دفعه به نیروی انتظامی مراجعه میکنیم درست جواب نمیدن خواهش میکنم رسیدگی کنید

 45. با سلام ودرود من اقای علیداد جوانمیری از شهرستان سرپل ذهاب هستم خانواده ام در سختی به سر می برند به علت اینکه پرونده ایثارگریم مخدومه کرداند تو را خدا مشکلات منو حل کنید به خدا ثواب دارد اگه حل نشود مشکلات خودم را رسانه ای می کنم

 46. با سلام بنده ۶۰ ماه منطقه ای جنگی دارم جانباز هم هستم وپاسدار بودم .با وحود اینکه لشکر که خدمت کرده ام تمام منطقه ای جنگ بنده مشخص هست با داشتن مسولیت و تمام مدت گردان خط شکن بودم .ولی کارت ایثار گری برایمان هنوز صادر نشده است با تشکر

 47. با سلام
  بنده در اسفند ماه سال۹۹ با مراجعه به نیروی هوا فضای سپاه مدارک خودم رو برای کارت ایثار به صورت حضوری ارایه کردم ولی متاسفانه تا به امروز دوم اردیبهشت ۱۴۰۱ خبری از کارت ایثار نیست میخواستم علت دیر رسیدن کارت برای بنده چه میباشد؟
  ممنون.

 48. ‌. بسمه تعالی
  احتراما به استحضار میرسانم ایثارگر و جانباز در وضعیت آشفته و تقریبا شهید زنده حساب میشوم .علت اینکه تحویل کارت ایثارگری بیشتر از یک سال طول میکشد و زمان میبرد چیست ؟از ارومیه هستم و من جانم را فدای وطن نمودم و این منطقی و رویه درست نیست لذا از آن مقام والای ایثارگری تقاضای رسیدگی لازم را خواهانم .با تشکر

 49. با سلام درفروردین۶۴ ازاصفهان اعزام شدم به نیروی انتظامی ارومیه درپادکان قوشچی و۲ماه آموزش دیدیم وبعداتقسیم شدیم به گردستان مهابادو۲سال خدمت سربازی به پایان رسانیدم چرا کارت ایثارگری به اینجانب نمی دهید واینها که نشسته اند ومیان رزمندگان نقاق می اندازن وسیاه وسفید میکنند

 50. سلام خسته نباشید ببخشید ما کارت ایثارگری نداشتیم و پدرم تازه برای کارت اقدام کرد که گفتن باید برای کارت هوشمند اقدام کنید تمام مدارک رو تکمیل کردیم و ثبت نام رو انجام دادیم ولی نمیدونم در چه تاریخی کارت به دست ما میرسه و من کد رهگیری ندارم برای ثبت نام کنکور که تو زمان ویراش کنکور وارد که کنم سهمیه شامل منم بشه الان باید چیکار کنم؟معمولا کارت ها چندماهه میرسن؟

 51. من سال ۱۴۰۰ مدارک جهت دریافت کارت ایثارگری تحویل استان خودم اصفهان نیروانتظامی دادم ولی هنوز خبری از کار ت نیست

  1. سلام نزدیک هفت ماه مدارک را به ارتش دادیم اصلا خبری نشد پدرم خود جبه بوده تورا خدا خبر بدید

  2. سلام طاعات قبول من شعبان علی‌نژاد مقدم بلوچی آبان ۱۳۶۹ از بسیج استان گیلان لشت نشا به اردوگاه معلولین تنکابن آموزش جنگ دیدم ۴۵روز بعد از تنکابن به منطقه اهواز پل بستان اعزام شدم گردان شهید چمران گروهان امام رضا فرمانده گروهان هم آقای مزروعی از اصفهان بود درضمن هرسال اسم من را به عنوان شهید توی خیابان ورسانه تبلیغ می‌کنند اشتباهی
   ‌ومن تقاظای کارت می‌کنم سایت قبول نمی‌کنه لطفاً بفرمایید باید به کجا مراجعه کنم در ضمن مدرک عکسم هم عرض می‌کنم عکسی که زیر نخل نشسته تفنگ دست راست عکس امامخ روبسینه چپ تصویر هم رزم ها پشت سرم معلومه

 52. سلام بندازابان ماه سال گذشته (۱۴۰۰) برای کارت هوشمنداقدام کرده ام فرم تعیدیه هم امضاکردم تاچندوقت بایدصبرکنم تاکارت هوشمندبدستم برسه لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  1. سلام طاعات قبول من شعبان علی‌نژاد مقدم بلوچی آبان ۱۳۶۹ از بسیج استان گیلان لشت نشا به اردوگاه معلولین تنکابن آموزش جنگ دیدم ۴۵روز بعد از تنکابن به منطقه اهواز پل بستان اعزام شدم گردان شهید چمران گروهان امام رضا فرمانده گروهان هم آقای مزروعی از اصفهان بود درضمن هرسال اسم من را به عنوان شهید توی خیابان ورسانه تبلیغ می‌کنند اشتباهی
   ‌ومن تقاظای کارت می‌کنم سایت قبول نمی‌کنه لطفاً بفرمایید باید به کجا مراجعه کنم در ضمن مدرک عکسم هم عرض می‌کنم عکسی که زیر نخل نشسته تفنگ دست راست عکس امامخ روبسینه چپ تصویر هم رزم ها پشت سرم معلومه

  1. باسلام واحترام خدمت شما دوستان عزیز بنده ایثارگر دوران دفاع مقدس با ۲۱ماه حضور در جبهه ومجروح شدن چند مرححله متاسفانه چون کارگر بودم ودنبال امرار معاش بودم دیر برای پیگیری جنازی اقدام کردم که مسولین فرمودن تا حالا کجا بودی بگذریم تقاضای کارت ایثار ملی کردم وچون مساجرم ادرس تعغیر میکند یکبار ارسال شده ولی در محل نبودم خواشمندم راهنمایی کنید ۰۹۳۹۳۵۴۶۶۱۹

 53. سلام عرض ادب واحترام طاعات وعبادات قبول درگاه حق تعالی بزرگواران میخواستم بدونم اولین قدمی که باید بردارم برای دریافت کارت ایثار گری پدرم که درقید حیاط نیستن چی هست وازکجاشروع کنم وچقدر تا دریافت کارت زمان میبره تشکر از راهنمایتون ممنونم

 54. با سلام من چند ماهی است مدارکی که برای کارت هوشمند ایثار لازم بود به نیروی انسانی مرکز اموزش شهید خضرایی (شعبه رهایی) داده ام پیامی هم مبنی به رسیدن انها به سازمان صادر کننده هم برایم امد اما خبری از کارت ایثار نشده است لطفا طریقی به این جانب ارایه نمایید تا از کم و کیف صدور کارت ایثار مطلع شوم

  1. سلام .اینجانب درتیپ ۲۱ امام رضا ۲۶ماه در منطقه ی جنگی خدمت کردم و یک سال ونیم پیش ثبت نام کردم هنوز خبری نیست وان زمان شیمیایی شدم ولی پیگیرنشدم و الان خیلی اذیت میشم ودرضمن مشکل های دارم ونه بیمه و نه حقوق ونه درآمدی ندارم حالا من چکارکنم منو راهنمایی کنید.ممنون ومچکرم

 55. سلام
  بنده سال ۱۴۰۰ برج ۷ مدارک جهت کارت ایثار ملی تحویل یگان دادم و الان بعد از گذشت حدود ۷ ماه هنوز خبری نیس. به یگان مراجعه کردم میگن از تهران ثبت شده منتظره پیامک باش. میخواستم بدونم بعد از چه مدت از زمان ثبت؛ پیامک ارسال میشه ؟؟؟! خیلی ممنون

 56. با سلام من نظرمحمد خدری خوجه ساکن استان گلستان در روز ۲۷ اردیبهشت ۶۷ روستای مرزن آباد بیتوش سردشت روز عید فطر هواپیمای بعثی بمب شیمیایی زد من در گردان ۱۶۰ تیپ۳ لشکر۲۳دسته ش .م . .م .ر . بودم به کمک مجروحین شیمیایی من و چند تا از بچه های بهداری و دسته ش. م . ر رفتیم و مجروح شدم بعد از ۳۱ سال رفتم دنبال گرفتن درصد جانبازی از لشکر نامه گرفتم بهداشت و درمان نزاجا نوبت دادند به بیمارستان خانواده ریه چشم و پوست اینقدر رفت و آمد کردم و خرج کردم . ریه یه خانم دکتر معاینه کرد سی تی اسکن دادیم و ۲ تا دکتر جوان کارآموز از چشم و پوست یه نگاه میکرد . برو نفر بعدی آخر هم عدم ضایعه ات شیمیایی نامه دادند دست از پا دراز آمدم خانه پوست من خال خال است الان ریه خراب دارم چشمم کم سو است الان همان موقعه اعتراض را دادم یه سال بعد دیگه کرونا آمد نرفتم همه ی اهل روستا اون موقعه من سرباز زبان زد روستا بودم با جان دل کمک مجروحین این چه عدالتی است

 57. سلام من سال۱۴۰۰برای کارت هوشمند ثبت نام کردم۲۷مهر۱۴۰۰ولی هنوز کارت بدستم نرسیده کد ملی ۵۲۲۸۴۲۶۶۷۱ش تلفن۰۹۱۵۸۰۸۵۱۸۰ خراسان رضوی ش چناران دهستان رادکان مصطفی مهجوب

  1. سلام پدرم ایثارگر است و۴۲ماه جبهه دارد ومن کادر نیروی دریایی سپاه هستم وهنوز تبدیل وضعیت نشدم مدارک جبهه پدرن رو کجا باید ارائه بدم تا تبدیل وضعیت بشم

   1. سلام وقت بخیر باید ایشان کارت ایثار گری را اخذ و سپس شما در اداره مشغول به خدمتتان ارائه دهید . برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید .

 58. باسلام من مرتضی طهماسبی ازسال ۱۳۶۰تاپایان ۱۳۶۱درمنطقه عملیاتی بودم بیست ویک ماه وکارمنداستان قدس اکنون بازنشسته تامین اجتماعی هستم کارت ایثارگرفتم ولی مزایایی نگرفتم تکلیف چیست

  1. سلام
   بنده سال ۱۴۰۰ برج ۷ مدارک رو تحویل یگان دادم و در حال حاضر که مراجعه کردم میگن از تهران ثبت شده و منتظر پیامک باش . میخواستم بدونم چه مدت زمان بعد از ثبت ؛ پیامک ارسال میشه ؟؟؟؟ با تشکر

   1. سلام من منقضی ۵۶ هستم دو تا کارت دارم .از ژاندارمری اعزام شدم.کارت دوسال
    کارت ۶ماه زمان جنگ
    کارت ایثار ندارم
    ۰۹۱۴۴۴۱۷۵۰۵
    راهنمایی نیاز دارم

   2. سلام من سال ۱۴۰۰ برای کارت ایثار درخواست کردم هرچه مدارک خواستن تحول دادم هیچ خبری نشده هم دورهای ما که باهم خدمت کردیم باهم درخواست کردیم۴ چهار ماه کارشان درست شده حقوق میگیرند چه فرقی باهم داریم یک منطقه بودیم ۲۸ ماه هم خدمت کردیم تورا خدا پیگیری کنید

 59. سلام پدر بنده در ۱۳۶۱/۱۰/۲۰ به خدمت سربازی در ستاد مشترک نیروهای مسلح ژاندارمری قدیم و ۱۳۶۳/۰۴/۲۰ خدمت ب اتمام و در ۱۳۶۳/۰۴/۲۰ تا ۱۳۶۳/۱۰/۲۰ دوره احتیاط سربازی گذرانده و ۲ تا کارت دارد
  آیا ایثارگری یا امتیازی برای تبدیل وضعیت من نیروی تمدید طرحی وجود دارد

 60. برای کارت هوشمندسربازان ایثارگر مدارک تحویل دادیم ولی اقدامی صورت نگرفت تاکی باید منتظر بمانیم

 61. سلام من برای تبدیل وضعیت به سابقه پدرم در جبهه احتیاج دارم اما هیچ خبری نیست چقدر طول میکشه کارت صادر بشه

 62. برای من کادر ثابت ارتش جای سؤال دارد ارتش تمام بیوگرافی من و خانواده ام را کامل و روز در اختیار دارد اما متاسفانه تاکنون دو بار مدارک تهیه و به سازمان فرستاده ام جهت کارت ایثار ملی اما هنوز خبری نیست من جانباز ۵۰درصد با ۱۳۰ماه در جبهه تاکنون هیچ امتیازی داده نشده برای یک کارت ایثار هم باید ۴ساله منتظر ماند و فکر ن میکنم این کارت هم در سازمانها ارزشی داشته باشد کیا مشکل برای ایثارگران حل کند مجلس و دولت امتیازاتی آنچنان لیاقت پرسنل رزمنده وایاگرا ن باشد داده نشده و الان هم همگی پیر شدند و۴۰درصد هم مثل من یک متر زمین و خانه ندارد

 63. سلام من ۵۵سالمه در منطقه ساله ۶۶تا ۶۷خدمت نمودم حالا ثبت نام کارت ایثار گری کردم ولی هنوز درخواستی یا کارتم نیامده الان میخوام بدونم کی کارتم بهم تعلق میگیرد

 64. باسلام من بیش از دوماه است که مدارک مربوط به صدور کارت ایثار را به لشگر ۱۶ قزوین که نماینده ناجا بوده تحویل دادم ولی تا کنون هیچ اقدتمی نشده و کارت ایثار را دریافت نکردم لطفا راهنمایی فرمایید

 65. سلام وخسته نباشید چرا هر سایتی که کد ملی میزنم جهت پیگیری کارت ایثارگر ی می گوید کد ملی اشتباه است. ۶۵۶۹۸۱۳۶۴۱

  1. باسلام من بیش از دوماه است که مدارک مربوط به صدور کارت ایثار را به لشگر ۱۶ قزوین که نماینده ناجا بوده تحویل دادم ولی تا کنون هیچ اقدتمی نشده و کارت ایثار را دریافت نکردم لطفا راهنمایی فرمایید

 66. سلام من سربازبودم ودرمنطقه عملیاتی صدوشیش روزبرام امده ایاکارت ایثارگری به من تعلق میگیره

  1. سلام من در سال ۱۳۶۶ تا ۶۸ سرباز نیروی دریای سپاه بندر عباس خدمت کردم آیا کارت ایثارگری به من تعلق میگیرد با کمال تشکر خواهش میکنم راهنمای فرمایید

   1. باسلام
    من سرباز نیروی انتظامی در خوزستان بوده ام مدارک را نیزتحویل داده ام ولی متأسفانه تاکنون که قریب یکسال است کارت مربوطه برایم ارسال نشده با ۱۹۷ تماس می گیرم ولی نتیجه ای حاصل نشده

   2. سلام من ۲۴ ماه در ارتش تو منطقه جنگی ومدت ۶ ماه هم در سپاه در منطقه جنگی و عملیاتی بودم و کارت ایثار من صادر نشده و هیچ امتیازی هم بهم تعلق نگرفته واقعا این مسؽولین چکار میکنند در صدور یک کارت عاجزند و حق و حقوق ما را نمیدن

  2. سلام من هر موقع کد ملی ام را میزارم میگه مخصوص کارکنان است من چجوری باید بفهمم که کارت ایثار م حاضر شده در ضمن من از برج ۶ مدارکم رادادم. سرباز بودم .

  3. باسلام.بنده با۲۱ ماه حضور درجبهه دارم .درمهر ماه ۱۴۰۰ هم پرونده تشکیل دارم وهم ثبت نام انتیرنتی کردم.ولی هنوز کارت هوشمند برام صادر نشده.

  1. سلام من از سال ۶۸ _۷۰ در گیلان غرب منطقه ی درگیر بوده ام
   آیا به من کارت ایثار تعلق میگیرد؟

 67. سلام من مدارک تحویل پادگان ایرانشهر دارم ولی هنوز کارت ایثارگری صادر نشد

 68. سلام من مدارک تحویل پادگان ایرانشهر دارم ولی هنوز کارت ایثارگری صادر نشد

 69. سلام خدمت عزیزان همسنگر
  اینجانب کهنه سرباز فراموش شده جنگ بعد از ۴۳ سال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ مدارک خودم بدون هیچ نقص تحویل پادگان پشتیبانی حضرت ابوالفضل واحد مربوطه در تهران ارایه داده و تا کنون چندین بار مراجعه و پیگیری دریافت کارت نموده ام که فقط خنده تحویل گرفتم .با کد ملی هم موفقط نشدم پیگیری کنم کد ملی ما ۳۶۰نفر همرزم تایید نمیکند و هیچ کجا جوابگو نیست واقعا چند سال دیگر باید تحقیر بشویم

 70. با سلام
  بنده از شهریورماه ۶۸ تا شهریور۱۳۷۰ در ایامی که معاندین وضدانقلاب درتمام مناطق شمال غرب حضورداشت و با وضعیت نه جنگ وصلح هر روز و شب درگیری و جود داشت خدمت سربازی را در قرارگته حمزه شمالغرب مناطق اورامانات و پاوه و نوسود گذراندم الان چرا حداقل ازکارت ایثار بی نصیبیم آیا راهی برای دریافت آن وجود دارد ایا شامل ما می شود

  1. سلام وقت بخیر کارت ایثار به افرادی که در زمان جنگ در جبهه حضور داشته اند تعلق می گیرد نه افرادی که بعد از جنگ بوده اند

  2. سلام من مدارک تحویل پادگان ایرانشهر دارم ولی هنوز کارت ایثارگری صادر نشد

 71. سلام
  بابام در منطقه عملیاتی بوده و۱۸ سال از دنیا رفته ومادر که سرپرستی ما رو داره
  میخواستیم از حقوق معسر استفاده کنیم
  ولی مادرم زیر پوشش کمیته امداد است و ی حقوق ناچیزی مگیره و کمیته که داره بیمه تامین اجتماعی واسشون رد میکنه
  چکار کنیم که از حقوق معسر بابام استفاده کنیم
  آیا بیمه ای که از طریق کمیته امداد واسه مامانم واریز میشه مشکل ساز نیست
  خواهشا جواب بدین

 72. بعداز ثبت نام که انجام داده ایم کی کارت ایثارگری بدستمان میرسد ,آیاحقوقی که صحبت کردن جدی هست

  1. بنام خدا درودبررهبر سلام شاید دوسال است که برای کارت ایثار اقدام کردم ولی خبری از کارت نیست چندبار به سپاه محله خود مراخه کردم پاسخ پست کارت شما میاره دوسال گذشت خبری نشده است خواهش دارم مرا یاری کنید خدا خیرتان بدهت بوشهر کنگان کد ۳۵۰۰۴۸۱۳۳۷

   1. سلام خدمت عزیزان همسنگر
    اینجانب کهنه سرباز فراموش شده جنگ بعد از ۴۳ سال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ مدارک خودم بدون هیچ نقص تحویل پادگان پشتیبانی حضرت ابوالفضل واحد مربوطه در تهران ارایه داده و تا کنون چندین بار مراجعه و پیگیری دریافت کارت نموده ام که فقط خنده تحویل گرفتم .با کد ملی هم موفقط نشدم پیگیری کنم کد ملی ما ۳۶۰نفر همرزم تایید نمیکند و هیچ کجا جوابگو نیست واقعا چند سال دیگر باید تحقیر بشویم

   2. دوباره مراجعه کن به همونجا که ثبت نام کردی و یا اگه سرباز وظیفه بوده پدرتون زمان جنگ از روی کارت پایان خدمت پادگانش رو پیدا کن و برو پادگان حتما پیگیری کن دو سال طول نمیکشه

  2. باسلام به تمامی فرماندهان سپاه وتمامی دلسوزان به ایثارگران من بسیجی داوطلب درسن ۱۳سالگی به جبهه رفتم والان بیکار وبدونه هیچ درآمدی سالیانه وماهیانه وبدونه هیچ گونه حقوقی محتاج به حقوق ایثارگری هستم ازشما سرداران خواهش دارم به جای خانواده ایثارگر به خود این عزیزان حقوق بدهید چرا بعد از مرگ حقوق می دید

   1. باعرض ادب به آمید به خداوند وبه رهبری ما هروز به قول عزیزان دلسوز آمیدوار می شویم انشالله امسال همه عزیزان بدونه درامد ایثارگران داوطلب به حقوق برسند پیش از این شرمند زن وبچه هایشان نباشیم به خدا دیگر توان نداریم به ما جواب بدهید با آروزی سلامتی به همه

  3. سلام، من اواخر آذرماه سال گذشته مدارک را تحویل دادم بعد از ۳ ماه پیامک دادند که جهت امضا تایید مدارک به نزدیک ترین یگان مراجعه کنم، به‌ پرندک رفتم و امضا کردم یک هفته بعد دوباره پیامک عدم مراجعه آمده، چکار باید بکنم، راه غیر حضوری ندارد؟

 73. سلام خسته نباشید عبادات قبول من درسال ۱۳۷۴ودرسال۱۳۷۶درمنطقه عملیاتی درگیری در دکردستان مریوان بودم کارت ایتارگری چرا بهم نمی دهنند کسری خدمت برای فرزندم گرفتم خواهشمندم خواهشمندم دستور فرمایید اعلامی کنید کارت ایتار بهم بدهنند خداوند بهتون سلامتی تندرستی بدهد انشالله ایام عمر عزت برقرار باشد ومنتظر نتیجه نهای هستم التماس دعا دارم یاعلی مدد

  1. سلام خسته نباسید عبادات قبول من در منتطقه عملیاتی بودم بداز جنگ کسری خدمت برای فرزندم گرفتم کارت ایتار گری بهم میدهنند خداوند شما وخانواده محترمتان را تندرستی سلا متی تندرستی بدهد انشالله ایام عمرعزت برقرار باشد ومنت

  2. من هم ۷۱ تا۷۳ درلشگر۲۸ خدمت کردم قبلا کارت ایثاردادند حالا بما کارت جدیدنمیدند

 74. با عرض سلام بنده ۳۰ ماه جبهه دارم اما هیچ جوابی دریافت نکرده ام لطفا راهنمایی کنید.

 75. با‌سلام‌پدر‌من‌۲۵ماه‌در‌جبهه‌حضور‌داشته‌الان‌۴ماه‌میشه‌که‌به‌کارت‌ایثار‌گری‌اقدام‌نموده‌ولی‌هنوز‌خبری‌نیست‌لطفا‌راهنمایی‌کنید

 76. باعرض سلام
  اینجانب علی توبره ریزی که مدت ۱۳ ماه جبهه برایم تاید کردن محل خدمتم لشگر۷۷خراسان بوده که درمنطقه جنوب فکه وعبوقریب درخط مقدم بوده ام ازناحیه ی گوش واعصاب دچارموج گرفتگی شدم که ۳سه سال پیش بخشنامه امدگفتن کسانی که مجروحیت جبهه دارن بیان برای تکمیل پرونده منم رفتم معرفیم کردن دکترهای ارتش چندین دکترمعاینه کردن وبرایم فقط اسیب گوش برایم تاید کردن واقعا ازناحیه ی گوش خیلی ازیتم ازوقتی که ازخدمت برگشتم چندین ساله ومن هم مدارک بردم مشهد تحویل لشگر دادم حالا مدت سه ساله خبری ازش نیست دوبارهم مدارک دادم تحویل برای تعویض کارت ایثار مدت ۵ماه بازم خبری ازاینم نیست لطفا پیگیری بفرمایید ممنونم کدملی هم ۳۲۵۲۱۶۶۸۳۶
  باتشکر

  1. باسلام اینجانب عباس نوبهاری بازنشسته نزاجاباکدملی ۱۵۸۲۴۷۹۶۰۷وکدشناسایی ۱۱۰۵۵۰۲۸۷۸۳۰۰برای کارت ایثاراقدام کرده ام وکدرهگیری هم دارم ولی تاکنون برام کارت ایثاراقدام نشده.تلفن من ۰۹۱۴۸۴۹۵۲۵۹میباشدممنون میشم پاسخ بفرمایید.

  2. باسلام
   من پدرم سابقه ی ۲۴ماه جبهه دارن
   همه کارهاشون انجام شده الان ۳ماه گذشته اما هیچ خبری از کارت ایثارگری نیست
   میشه راهنمایی کنید باید چکار کنیم

 77. سلام بنده ۲۴ ماه در ارتش خدمت کردم ۱۸ماه جبهه بودم هشت سال پیش کارت ایثار گرفتم برادرم که سپاه بود کارت ایثار هم نداشت در عرض دو ماه کاراش تمام شد بهش حقوق دوودویست میدن جریان چ

 78. سلام بنده در ۱۸_۱۲_۶۶در منطقه جنگی و عملیاتی شمال غرب کردستان تا ۱۹_۹_۶۸ خدمت کردم بیش از یگ سال است برای کارت ایثار ثبت نام کردم ازامورایثارگران پیگیر شدم هنوز خبری نیست در ۶_۵_۶۷ هم زمان با عملیات مرصاد از ناحیه سر زخمی شدم واز گوش راست کر شدم ۳۰ ساله که از ناشنوائی رنج میبرم هیچ پیگیر نشدم ثبت نام کارت ایثار تا قطعنامه حساب شده کمتر از ۶ ماه لطفأ راهنمائی کنید از کار افتاده شدم بدون درامد سابت با سپاس

 79. بنده علی عباسی ازسال ۷۱تاسال ۷۲درمنتقه مریوان سربازوزیفه نیرویه انتظامی بودم ایاکارت ایثارگری به من تعلق میگیرد

 80. سلام بنده دو ماموریت به جبهه جنوب اعزام شدم ازششماه چند روز کمتر کارت ایثارمن ۱۷۶ روز است آیا امکان دریافت حقوق ایثارگری برای من وجود دارد؟

 81. سلام
  بیش از یکسال مدارک لازمه جهت صدور کارت ایثار به یگان هوا فضای سپاه در تهران تحویل دادم ولی تا به امروز خبری از کارت ایثار نشده است.
  خواهشمند است اطلاع رسانی بفرمایید.

  1. سلام. مراحل صدور کارت را از طریق یگانی که مدرک را تحویل داده آید پیگیری کنید.

   1. با سلام و خسته نباشید حدودا سه ماه هست از ما مدارک جهت تبدیل کارت ایثارگری به کارت هوشمند تحویل گرفتن تا کنون هیچ گونه پیامکی برایمان ارسال نشده از طریق پادگان شهرستان سلماس مدارک تحویل گردیده میخواستم بدونم کی صادر میشه و آیا مدارک بدستشون رسیده یا نه خلیل آذرآبادی تلفن ۰۹۹۰۳۷۶۹۱۰۰

  2. باسلام.بنده با۲۱ ماه حضور درجبهه دارم .درمهر ماه ۱۴۰۰ هم پرونده تشکیل دارم وهم ثبت نام انتیرنتی کردم.ولی هنوز کارت هوشمند برام صادر نشده.
   کد ملی۵۱۶۹۷۲۱۰۵۶

 82. سلام من قبلا کارت ایثار داشتم مجددا جهت صدور کارت ملی ایثار مدارک ارسال که اوایل برج ۱۲ جاری پیامک برام آمده که مدارک شما ثبت و در حال بررسی میباشد میخواستم ببینم با توجه ارسال پیامک کی کارت ایثار بدستم میرسه
  ممنونتانم

  1. سلام. پس از ثبت مراحل بررسی کارت صادر می‌شود نمی‌توان زمان دقیقی برای این پروسه بیان کرد.

  1. سلام من همسرم از سال ۵۷درکمیته بوده وچندین سال در جبهه حضور داشته هر وقت از سهمیه واین چیزها حرف می‌زدیم میگفت به من کار نداشته باشید من برای خدا رفتم وتا به امروز هیچ استفاده‌ای از کارشون نکردیم نه دانشگاه بچه ها نه سربازی فقط چند سالی بود وکالت همه چیز را به من داده بود من یک کم مدارک پیدا کردم بردم اداره وپسر کوچکم را معاف کردم الان همسرم یک سالو چند ماه است فوت کرده ومن خیلی مدارک پیدا کردم خواستم بدانم میشه اقدام کنم برای کارت ایثارگری کجا باید بیارم بیشتر مدارک برای کمیته بوده وخدا بیامورز بازنشسته نیروی انتظامی بوده لطفن راهنمایی کنید ممنون شما ه شناسایی ۲۲۴۰۱۰۴۶۹۴۰۰۱

 83. سلام وقت بخیر.پدرم بازنشسته ارتش میباشد.و چهارده ماه در زمان جنگ در بندر امام خمینی بوده است.سه ماه پیش پرونده ایثارگردی تشکیل دادم از طریق یگان خدمتی ارسال نمودم.و طبق پیگیریها از یگان همه امضاها و تایید های پرونده شده است ولی هنوز کارت صادر نشده.برای تبدیل وضعیت ایثارگری تا وقتی کارت ایثارگری صادر نشود جواب نامه استعلام داده نمیشود؟

  1. سلام‌چراکارتهای‌ایثاگری‌انقدر‌دیربدست‌مامیرسه‌چراکسی‌جواب‌مارانمیده‌بابت‌۵درصدها‌چندسال‌بایت‌منطزه‌باشیم‌من‌ازسال۷۹‌رفتم‌ولی‌کسی‌جواب‌نمیده‌بعداز‌مرگ‌ماجواب‌میدین

  1. سلام. با توجه به الکترونیکی شدن پرونده های ایثارگری بهتر است برای استفاده از مزایا کارت خود را تعویض کنید.

   1. ممنون سلام من ۲۴ماه از سال ۶۵تا۶۷در منطقه جنگی سومار بودم اکنون به مدت هفت یاهشت ماه مدارک فرستادم ولی خبری از کارت نیست کارت قبلی را داشتم ولی گفتن باید کارت هوشمند باشد لطفاً شما راهنمایی کنید کجا پیگیر شوم ممنون

 84. با سلام کارت ایثار ما صادر شده وتوسط پست برگشت خورده حالا من کجا باید برای گرفتن کارت مراجعه کنم ممنون میشم راهنمایی کنید کارت ایثار سپاه هست

  1. سلام وقت بخیر اگر همچنان در اداره پست باشد باید به پست مراجعه شود و در غیر این صورت باید از امور ایثارگری سپاه آن شهر پیگیری کنید .

 85. سلام مسلم جنتی کدملی۰۸۷۱۱۲۰۹۰۹ حدود شهریورماه ۸برگ مربوطه را بهمراه مدارک لازم به قسمت ایثارگران خیابان فاطمی تهران خیابان اعتبار زاده تحویل متاسفانه خبری نشده ممنونم اگه دسترسی دارید پیگیری کنید

  1. سلام. پروسه ی بررسی مدارک ایثارگری و صدور کارت طولانی است و ممکن است حتی تا یکسال طول بکشد اگر مدارک شما بررسی شود نتیجه از طریق پیامک ارسال میگردد.

 86. سلام بنده از ۱۳۶۳/۳/۱۹لغایت۱۳۶۳/۶/۱۹ در پادگان نیروی دریایی آموزش می دیدم بعد از آموزش مستقیما به نیروی دریایی خارک منتقل شدم در مخابرات به فرماندهی آقای تقی آرش تا پایان ۱۳۶۴یا یک ماه کمتر یا بیشتر. بخاطر موج انفجار که گرفته بودم . دست د.چپم شکسته بود . بطور کلی شنوایی ام را از دست داده بودم و خیلی تشنج داشتم به پیشنهاد آقای آرش بعد از بستری در خارک به منطقه یکم بندرعباس منتقل شدم فقط یادم هست من روز سیزده بدر سال ۶۵وارد پادگان نشدم بنده حدودا بیست روز در بیمارستان سورو بستری و بعد از اتمام بستری ۴۵روز مرخصی جنگی رفتم مرخصی که از خارک طلب داشتم اینها خدمت من زدند ۸ماه در بندر عباس اگر من عید نوروز بندرعباس بودم تو عید ۴۵روز مرخصی می گرفتم نه نیمه برج دو بگذریم در ضمن وقتی کارت پایان خدمت به من دادن و اعتراض کردم گفتم من ۱۹ماه جزیره خارک خدمت کرده ام چرا تو کارتم نوشته محل خدمت بندرعباس به خدایی که بالای سرما خسرو به کار من نظارت دارد به خدا من یادم نیست در منطقه یکم کدام قسمت کار می کردم شماره من زدی ۸ماه و ۱۳ماه ایثارگری کمیسیونی دادی چون به گفته خودتان پرونده شما نیست خلاصه من سال ۹۴امدم دنبال ایثارگری ام گفتند شما اینجا پرونده نداری عین همین حرف شاید خدمت نکردی کارت پایان خدمت و برگ تسویه حساب با ۱۵امضا نشان سرکار دادم رفتم پیش رییس گشتند فقط اسم من بود جلو اسم نوشته بود رفته کمیسیون چون چند بار رفتم اینها پرونده من بردن کمیسیون بعد از مدتی ۱۳ماه برام ایثارگری ارسال دادن که رفتم اجا تهران شرح دادم چون کارت پایان خدمت هوشمند کرده بوده گفتم من ۱۹ماه خارک بودم و بخشنامه. ارتش می گوید کسی که مثلا یزد دوره آموزشی دیده و از یزد به منطقه جنگی اعزام شده سه ماه آموزشی آنها هم جز سابقه مناطق جنگی شأن حساب می شود که صددر صد سربازان نیروی زمینی همه هر کجا خدمت کرده اند ۲۴ماه ایثار گری گرفتن چرا نباید شامل من که از سیرجان مستقیما به خارک رفتم نشود اجا گفت از نظر ماه شما ۲۴ماه ایثار گری داری و نیروی دریایی فقط تاریخ شروع و پایان خدمت شما فرستاده این ظلم نیست آقایان نیروی دریایی به یکی همکار من که بندرعباس خدمت کرده در سال ۱۴۰۰نه ماه ایثارگری داده در صورتیکه سرباز تو بندرعباس آنهایی که دو جزیره بودند پنج ماه ایثارگری می دادند شما را به خدا قسم حق من حق فرزندم که باید کسری خدمت بگیرد بدهید اگر دروغ می گویم از گوشت سگ برام کرامتر باشد چرا حرف من که آنقدر روشن و دقیق حرف می زنم قبول نمی کنید چرا نباید تو بهداری تا تو پرونده من موج انفجار و بستری و از دست دادن شنوایی نباشد من الآنم شنوایی ندارم چرا باید دروغ بگویم به خدا مگر سرباز نیروی زمینی و هوایی و ژاندارمری با ما دریایی ها فرق می کند که یک سایت ایثارگران هم درست نکرده که مثل نیروهای دیگر مشکلات مان را با آنها در میان بگذاریم . نیروی دریایی ارتش به ایثارگران خیلی بی خیال است شما تو اینترنت سرج کنید اسمی از ایثارگران یا شماره تماس یا راهنمایی نمی بینی

  1. سلام. محل خدمت بر حسب مکان ترخیص شما روی کارت قید می شود اگر از بندرعباس ترخیص شده آید پس محل خدمت بندرعباس است. برای دریافت اطلاعات ایثارگری باید به یگان مربوطه مراجعه کنید درصورت مفقود بودن مدارک میتوانید از همرزمان خودتان گواهی یا استشهادیه بگیرید و به سازمان ایثارگران ارائه دهید.

   1. باسلام خسته نباشید و قبولی طاعات و عبادات بند۲۸ خدمت ۲۵ درمنطقه کارت صدورشد۲۴ یکماه لازم دارم راهنمایی کنید باتشکر

  2. سلام خسته نباشید برادران هم رزم بی ادعا : رزمنده همسنگر : ۲۴ ماه منطقه جزیره مجنون شیمیایی ۱۰ سال رفت آمد بیمارستان خانواده فقط پول قبض آخرش خدا حافظ: بستری بیمارستان انصارالحسین اهواز بودم هیچ نگرد برای هیچ :کسی کارت خواست من بدم چون ازسال ۶۵ تا ۴۰۱ تو کیف نگه داشتم بدم به تازه نفس تو کیف نگهداره : از دولت خواهشن میخواهم کارت رزمنده را تحویل بگیرد از این جانب

 87. سلام دست عزیزانی که به فکر ایثارگران هستند درد نکند در ضمن آنهایی سال ۱۳۹۹تا۱۴۰۰ایثارگیشان تحویل دادن باید دقت کنید بعضی بخاطر چند غاز پول دست به هر کاری می زنند بعضی مثل ما که باید ۱۸ماه ایثارگری بگیریم ۱۳ماه دادن چون طبق بخشنامه ارتش سربازانی که از آموزش مستقیما به مناطق جنگی اعزام شدن سه ماه آموزشی آنها جز مچمناطق جنگی حساب می شود من از تاریخ۱۳۶۳/۳/۱۹لغایت۱۳۶۳/۶/۱۹در آموزش نیروی دریایی سیرجان بودم بعد مستقیما به نیروی دریایی خارک اعزام شدم و در پایان سال ۱۳۶۵یا اول ۱۳۶۵به منطقه یکم نیروی دریایی بندرعباس منتقل شدم به بهانه اینکه پرونده شماره نیست که حرف درستی نیست چون من کارت پایان خدمت و برگ تسویه حساب دارم به من از طریق گرفتن کمیسیون ۱۱ماه از ایثار گری من کم کردند سه ماهی که بندرعباس منتقل شدم مجروع بودم و بستری شدم و ۴۵روز مرخصی جنگی که از خار طلب داشتم گرفتم ولی الان هیچ پرونده ای متاسفانه ندارم ولی اکثرا بدون هیچ هر ۲۴ماه ایثارگری گرفتن بخصوص نیروی زمینی و تعدادی نیروی دریایی که تو بند خدمت می کردند ۹ماه ایثارگری گرفتن تا یک پایه حقوق و معاف از مالیات به آنها تعلق بگیرد

 88. سلام بنده ازسال ۱۳۶۳ تا۱۳۶۵ سربازارتش گردان ۱۹۳۸ قدس لشکر۲۱حمزه بودم هنوزکارتم نیامده

 89. با عرض سلام بنده ۳ماهو۱۵روز بسیجی ودرسن ۱۶سالگی در سال ۶۲ و ۲۴ماه سربازی داوطلبانه حضور در جبهه حضور داشتم ۲ساله پیگیر کارت ایثارگری هستم تشکیل پرونده داده ام. اما متاسفانه هرکجا میرم جواب درست نمیدهند لطفا راهنمایی فرمائید با تشکر

  1. سلام وقت بخیر باید مدارک خود را اعم از هرچیزی که باعث اثبات حضور شخص شما در منطقه مربوطه بود جمع اوری و به یگان خدمتی مراجعه پس از تایید مدارک برگه را شخصا به تهران ببرید و اقدام برای کارت کنید .

 90. باسلام من پدرم ۲۱ ماه توجه‌ها منطقه خرمشهر خدمت کرده لشکر۲۱ حمزه کد رهگیری ایثارگری داره ولی کارت صادر نشده از کجا بفهمیم کی کارت صادر میشه واینکه من میتونم باهمین کد رهگیری آزمون استخدامی شرکت کنم؟

  1. الان سال ۱۳۶۷ کارت ایثارگر گری دارم ولی هیچ حقوقی ندارم لطفاً توجه کنید

  2. سلام مسلم جنتی کد ملی ۰۸۷۱۱۲۰۹۰۹ازسال۶۵ در لشگر۲۱حمزه سرباز بودم کارت ایثار قدیم دارم حدود۷ماه قبل کلیه مدارک روبه ایثارگری خیابان فاطمی تهران خیابان اعتبارزاده تحویل وتاکنون خبری نشده ممنونم که چنانچه دسترسی به سیستم دارید پیگیری کنید

   1. سلام. پروسه ی بررسی مدارک ایثارگری و صدور کارت طولانی است و ممکن است حتی تا یکسال طول بکشد اگر مدارک شما بررسی شود نتیجه از طریق پیامک ارسال میگردد.

    1. سلام برهمه اینجانب محمدنورمحمدی که شهریور۱۴۰۰مدارک کامل داده ام جهت حقوق بگیری وبعدازچهارماه برام ارطرف ایثارگری سربازان معسرحساب افتتاح شده ولی الان به مدت دوماه ونیم است که هیچ مبلغی واریزنشده ایاباید بیشترصبرکنم لطفا مراراهنمایی کنیدواقعا به این حقوق نیازمندم شدید چون هیچ کاری ندارم تاکسی اژانسی داشتم که
     کلا اتش گرفته سوخته واقعا بیکارم فقط یارانه ومعشیتی وپول بنزین ماشین روزگارموسپری مکنم خداخیرتون بده متشکرم که خبری بهم بدید خداحافظ

 91. سلام خسته نباشی آیا منطقه یکم نیروی دریای سپاه بندر عباس زمان جنگ منطقه جنگی به شمار می آید وایثار گری به سربازان آن دوره تعلق میگیرد

  1. سلام و خسته نباشی من در سال ۱۳۶۶ تا سال ۱۳۶۸ در منطقه یکم نیرو در یای سپاه سرباز بودم آیا کارت ایثار به من تعلق مگیرد خواهش می کنم راهنمایم کنید

   1. سلام باید به مراجعات مردمی امور ایثارگری سپاه در شهر خودتان مراجعه کنید در صورت تایید منطقه عملیاتی معاف می شوید

 92. سلام،اینجانب عمران داورپناه در سال۷۴ الی ۷۶ در منطقه ی جنگی و عملیاتی بانه در پایگاه و پاسگاه خدمت نموده ام .
  آیا امتیاز ایثارگری شامل بنده میشود.

  1. سلام من پدرم سال۶۷ بعد از جنگ برج ۱۰ در مناطق جنگی کردستان خدمت کرده ایا ایثارگری شاملش میشود برای تبدیل وضعیت ایثارگران

   1. سلام لیست مناطق درگیر بعد از جنگ به صورت عمومی منتشر نمیشود، با مراجعه به یگان محل خدمت یا نظام وظیفه استان پیگیری کنید.

 93. سلام من سال ۶۸ الی ۶۹ درمنطقه گیلان غرب درمنطقه عملیاتی بود کارت ایثارگری شامل من میشه

  1. با سلام من علی صادقی دیزجی در تاریخ ۱۳۶۰ درمنطقه خوزستان سوسنگرد وابادان خدمت کردم ودرسازمان ژاندارمری بودم بعد از تمام خدمتم تا بحال کارت ایثارگری نگرفتم برای کسر خدمت کجا بروم ممنونم

 94. با سلام
  پدر بنده کارت ایثارگری داشتند وتو منطقه پیرانشهر خدمت کرده بودند هم دوره احتیاط و هم قانونی متاسفانه چند سال پیش فوت کردند .چون بیمه روستایی داشتند مادرم از این بیمه استفاده می کرد این بیمه هم که سیصد چهرصد هزار تومان ماهیانه پرداخت میکنه می تونیم برای دریافت حقوق ایثارگری اقدام کنیم شرایطش چگونه خواهد بود.

 95. سلام و عرض ادب.خدمت شما عزیزان عرض کنم بنده حدود ۱۶ماه جبهه در مناطق غرب کشور داشتم باتوجه به پیدا کردن دو عدد از فیش های حقوقی آن زمان ۶ماه برایم تایید کردن اما هنوز نه حقوقی دریافت کرده ام نه کارن ایثار بهم دادن انشاالله که مشکل همه عزیزان رزمنده حل شود.

 96. سلام چند مدتی است فرمها را پر کرده ام حتی حضوری جهت تحویل مدارک رجوع کردم گفتند باید نوبت بگیری شماره ای که پیامک بدم خیلی پیامک زدم ولی نوبتی برام منظور نکردند وزنگ میزنم جواب نمیده,ایثار قدیم دارم
  مفقود شده کپی,دارم راهنمایی ام کنید ممنون ۵۸۰۷۰۸۹۰کارت قدیم

   1. سلام.برای کارت ایثار هوشمند ثبت نام وتکمیل پرونده کردم درتاریخ ۳/۹/۱۴۰۰تاکنون خبری نشده بااین کهولت ومشکلات کهنه سربازان دفاع مقدس چنین رفتارها جایزنیست دستمزدشان اینگونه پرداخت میشود واقعا انسان حیران میشه فکرمیکنم اینم نوعی بازی با این سربازان جان برکف است افسوس!!!!!!!!

 97. باسلام واحترام،
  من در سال ۱۳۶۶ بصورت دانشجویی وبا عضویت بسیج از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به جبهه‌های دفاع مقدس اعزام ودرتیپ ۵۷ابوالفضل(ع)لرستان واحد بهداری حضور داشتم،ولی تا کنون نه کارت برام آمده ونه مزایایی دریافت نموده ام،در ضمن درواحد بهداری مدارک را ثبت وضبط بوده ولی متاسفانه واحد بسیج همین تیپ پذیرای نامه ی واحد بهداری نبوده وپرونده ی من بلاتکلیف مانده است،لطفا راهنمایی بفرمائید.
  با سپاس فراوان.
  اسداله سلیمانی کدملی:۰۰۴۵۹۶۰۳۴۸

  1. سلام و عرض ادب .
   بنده دارنده کارت ایثار به مدت ۲۵ ماه پرسنل وظیفه ارتش لشکر ۵۸ میباشم در شهریور سال ۹۸ برای اختصاص درصد جانبازی از طریق بیمارستان ارتش در ارومیه لشکر ۶۴ مدارک‌خودم رو در ابان ماه همان سال ۹۸ به صورت حضوری و دستی به واحد ایثارگران لشکر ۵۸ مستقر در شاهرود تحویل نمودم متاسفانه بعد از دو سال هنوز هیچ خبری در مورد جانبازی پرسنل فاقد صورت سانحه واصل نکردیم لطفا بتده رو راهنمایی بفرمایید چگونه پیگیر باشم تا بتونم از طریق اون برای مهافیت از خدمت سربازی فرزندم استفاده کنم .خسته نباشید ارادتمندم محمدحسن نوعی از شخر ارومیه

   1. سلام. با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از ثبت درخواست گذشته است باید از طریق ارگانی که مدارک را تحویل داده آید پیگیر روند پرونده شوید.

   2. سلام من علی نوری ترکمانی هستم درمورخه ۱۸/۵/۱۳۶۷به خدمت اعزام شدم و۳۱ماه خدمت کردم شماره کدملی من ۵۴۵۸۹۲۵۲۸۹ میباشد و برای کارت ایثار گری اولین بار است اقدام میکنم وکل خدمتم به غیراز آموزشم کلا درمنطقه بودم

  2. سلام و عرض ادب .
   بنده دارنده کارت ایثار به مدت ۲۵ ماه پرسنل وظیفه ارتش لشکر ۵۸ میباشم در شهریور سال ۹۸ برای اختصاص درصد جانبازی از طریق بیمارستان ارتش در ارومیه لشکر ۶۴ مدارک‌خودم رو در ابان ماه همان سال ۹۸ به صورت حضوری و دستی به واحد ایثارگران لشکر ۵۸ مستقر در شاهرود تحویل نمودم متاسفانه بعد از دو سال هنوز هیچ خبری در مورد جانبازی پرسنل فاقد صورت سانحه واصل نکردیم لطفا بتده رو راهنمایی بفرمایید چگونه پیگیر باشم تا بتونم از طریق اون برای معافیت از خدمت سربازی فرزندم استفاده کنم .خسته نباشید ارادتمندم محمدحسن نوعی از شهر ارومیه

   1. سلام. با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از ثبت درخواست گذشته است باید از طریق ارگانی که مدارک را تحویل داده آید پیگیر روند پرونده شوید.

 98. سلام من حدود۴ماه هست مدارک به تیپ۳ لشکر۲۱ تبریز تحویل دادم ازمشهد چطوری پیگیری کنم کارت صادرشده یانشده

  1. با سلام کارت ایثار ما صادر شده وتوسط پست برگشت خورده حالا من کجا باید برای گرفتن کارت مراجعه کنم ممنون میشم راهنمایی کنید کارت ایثار سپاه هست

   1. سلام وقت بخیر اگر همچنان در اداره پست باشد باید به پست مراجعه شود و در غیر این صورت باید از امور ایثارگری سپاه آن شهر پیگیری کنید .

    1. باعرض سلام
     اینجانب علی توبره ریزی که مدت ۱۳ ماه جبهه برایم تاید کردن محل خدمتم لشگر۷۷خراسان بوده که درمنطقه جنوب فکه وعبوقریب درخط مقدم بوده ام ازناحیه ی گوش واعصاب دچارموج گرفتگی شدم که ۳سه سال پیش بخشنامه امدگفتن کسانی که مجروحیت جبهه دارن بیان برای تکمیل پرونده منم رفتم معرفیم کردن دکترهای ارتش چندین دکترمعاینه کردن وبرایم فقط اسیب گوش برایم تاید کردن واقعا ازناحیه ی گوش خیلی ازیتم ازوقتی که ازخدمت برگشتم چندین ساله ومن هم مدارک بردم مشهد تحویل لشگر دادم حالا مدت سه ساله خبری ازش نیست دوبارهم مدارک دادم تحویل برای تعویض کارت ایثار مدت ۵ماه بازم خبری ازاینم نیست لطفا پیگیری بفرمایید ممنونم کدملی هم ۳۲۵۲۱۶۶۸۳۶
     باتشکر

 99. سلام خسته نباشید
  بنده فرزند رزمنده نیروی مسلح هستم امروز هرچی کردم کد ملی پدرم رو وارد کنم تا کد پیگیری برای کنکور بگیرم میگن با این کد ملی ایثارگری وجود ندارد این راهم بگویم که کارت ایثارگری هم دارم ۶ ماه در تنگه ابوغریب خدمت کرده است

   1. شما به سایت نیروی زمینی آجا مراجعه و کد ملی پدرتان را وارد کنید و کد رهیگیری رو دریافت کنید ،،

  1. سلام و عرض ادب .
   بنده دارنده کارت ایثار به مدت ۲۵ ماه پرسنل وظیفه ارتش لشکر ۵۸ میباشم در شهریور سال ۹۸ برای اختصاص درصد جانبازی از طریق بیمارستان ارتش در ارومیه لشکر ۶۴ مدارک‌خودم رو در ابان ماه همان سال ۹۸ به صورت حضوری و دستی به واحد ایثارگران لشکر ۵۸ مستقر در شاهرود تحویل نمودم متاسفانه بعد از دو سال هنوز هیچ خبری در مورد جانبازی پرسنل فاقد صورت سانحه واصل نکردیم لطفا بتده رو راهنمایی بفرمایید چگونه پیگیر باشم تا بتونم از طریق اون برای معافیت از خدمت سربازی فرزندم استفاده کنم .خسته نباشید ارادتمندم محمدحسن نوعی از شهر ارومیه

   1. سلام. با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از ثبت درخواست گذشته است باید از طریق ارگانی که مدارک را تحویل داده آید پیگیر روند پرونده شوید.

 100. من سال ۶۸ عزام به منطقه جنگی ۲۴ ماه خمت کردم به من کارت ایثار تعلق میگیره ممنو ن

  1. سلام اگر در سال ۶۸ جزو مناطق جنگی بودید بله باید از طریق یگان استعلام مدت خدمت را بگیرید و برای گرفتن کارت درخواست دهید.

 101. سلام پدر من سابقه سه ماه خدمت در محل دارخوین و شش ماه هم کردستان لشکر ۵۸ذوالفقار بوده.ولی اسمش جزو رزمنده ها اعلام نشده.ما مستند عکس زمان جنگ و اسم هم سنگرش ک شهید شده رو داریم.کجا و چگونه باید پیگیری کنم ک کارت ایثارگری بهمون یدن؟

  1. سلام با مراجعه به یگان خدمتی ایشان و ارائه مدارک و برگه ترخیص و…. میتوانید درخواست گرفتن ایثارگری و بعد از آن درخواست کارت دهید.

 102. مدت شش ماه است برای دریافت کارت ایثار اقدام کردم ولی دریافت نکرده ام ،دلیلش چیست؟

  1. سلام. رسیدگی به پرونده های ایثارگری و صدور کارت گاها ممکن است تا یکسال طور بکشد.به دلیل حجم بالای درخواست ها زمان صدور. کارت طولانی میشود.

 103. سلام. من از سال ۶۹ الی ۷۱ در منطقه شمال غرب ( پیرانشهر ) در سپاه پاسداران خدمت کردم.
  آیا مشمول صدور کارت ایثارگری می شوم ؟

  1. سلام. خیر مشمول دریافت کارت ایثارگری نمیشود طبق اطلاعیه ها تنها درصورتیکه که میخواهید از سوابق فعالیت جهت کسر از خدمت فرزند پسر استفاده کنید میتوانید به این سوابق استناد کنید.

 104. ببخشید چراپس از یکسال تکمیل پرونده ازطریق نیروی انتظامی هنوز کارت ماصادر نشده‌ خواهش میکنم پی گیری فرمایید بنده حسین پارسی زاده ازاستان بوشهرهستم

  1. سلام وقت بخیر کارت های ایثار زمان بر هست و گاها تا یکسال طول میکشد شما برای پیگیری درخواست خود باید به صورت حضوری اقدام و پس از تااید منتظر بمانید تا برای شما ارسال شود .

 105. سلام.عذر میخوام پدر من الان ۶ ماه شده که اقدام کرده برای کارت ایثار گری ولی هنوز خبری نشده.میخواستم ببینم چقد طول میکشه که کارت صادر بشه.با تشکر

  1. سلام درحال صادر شدن به ترتیب ثبت نامی است، به دلیل یکپارچه کردن سوابق و بررسی ، زمان بر است.

  2. سلام من‌درسال‌۷۹درمنطقه‌سوماردرحال‌ماموریت‌باماشین‌بنزدچارسانحه‌شدیم‌که‌من‌ازناحیه‌سرضربه خوردم‌وسه‌روزبیهوش‌بودم‌بعدپرونده بیمارستان‌تکمیل‌کردم‌درسال‌۹۶بردم‌کمیسیون‌پزشکی‌بایکسال‌دوندگی‌۱۵درصدکارافتادگی‌دادند‌بعد‌ازیکسال‌اعتراض‌زدم‌دوباره‌‌رفتم‌کمیسیون‌پنج‌درصد‌کارافتادگی‌دادند‌میخام‌ببینم‌که‌حق‌من‌این‌بوده‌یامیتونم‌ایثارگری‌بگیرم

 106. سلام بند یک سال برای کارت رزمندگان ثبت نام کردم هنوز هیچ خبر نیست به‌ به ایثارگران سپاه شهرستان پیرانشهر مرجع کرد م هیچ جوابی نیست

  1. باسلام لطفا مجدد صبوری کنید و درصورت تاخیر بیش ازنهایت به مرکز مربوطه مراجعه حضوری داشته باشید

    1. سلام. با توجه به الکترونیکی شدن پرونده های ایثارگری بهتر است برای استفاده از مزایا کارت خود را تعویض کنید.

 107. ۲۴ ماه جبههبودم ۱۴ ماه ر۴اعزام داوطلب ۱۰ماه رسمی سپاه کارت ایثار مدتی صادرشده نرسیده گلایه دارم اسمس هم آمده جوابگو هیچ کس نیس

   1. سلام
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    پدر من هشت ماه در جبهه حضور داشته ولی هیچوقت ازون سال تا الان دنبال کد رزمندگی و این صحبت ها نرفته
    میشه راهنمایی کنید که الان چطور میتونم از سهمیه رزمندگی پدرم استفاده کنم ؟

    1. با سلام ابتدا باید برای گرفتن کارت ایثار اقدام کنید و سپس می توانید از خدمات آن استفاده کنید

  1. سلام یکماه پیش فرم هشت گانه جهت صدور کارت هوشمند جدید ایثارگری تحویل منابع نیروی انسانی ارتش دادم ولی خبری نشد جهت پیگیری کجا مراجعه کنم سلامتی بگیرم

  2. سلام یکماه پیش فرم هشت گانه جهت صدور کارت هوشمند جدید ایثارگری تحویل منابع نیروی انسانی ارتش دادم ولی خبری نشد جهت پیگیری کجا مراجعه کنم یا باچه شماره ای تماس بگیرم

  1. بنام آن دهنده بی منت خداراشاهدمیگیرم ما بی منت رفتیم جنگ ولی الان بامنت بایدبریم بدنبال حق مسلم خودمان که آنهم دریافت کارت ایثارگریست الحقیراحسان الله جعفری ازشهرستان مظلوم یکهزارشهیداندیمشک.

  2. باسلام پدرم دوسال درجبهه بوده ولوح تقدیر جانبازی دریافت کرده ایاایثارگراست

   1. سلام. برای اظهار نظر دراینباره باید محل خدمت ، سال و نوع فعالیت ایشان مشخص باشد برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 108. بنام خدا.بنده یک سال پیش مدارک را تکمیل نموده و نیروی انسانی سپاه آنرا به مرکز ستاد عالی ارجاع نموده خبری نیست فرق شعار تا عمل از اینجاست تا هند وستان

 109. سلام من از تاریخ ۱۵. ۸. ۶۸تا ۱۵. ۸. ۷۰ در تیپ ۵۵ هوابرد ارتش شیراز در منطقه عملیاتی جنوب دشت عباس وعین خشک خدمت کردم آیا کارت ایثار گری به من تعلق میگیرد

  1. پس از ارسال مدارک بررسی میشود در صورت حضور در جبهه کارت ایثارگری برای شما صادر میشود

 110. باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره احتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

  1. سلام وقت بخیر برای دریافت کارت ایثار باید به همان یگانی که خدمت کرده اید مراجعه کنید. برای سهولت کار باید به مرکز ایثارگری آجا در شهر خود مراجعه کنید. مراجعات مردمی پاسخگوی شما خواهند بود

   1. یک سال دوماه پروند تکمیل کردم برای کارت یثار ملی هنوز هیچ خبری نیست چند دفعه سر به یگان سپاه زدیم هیی مگویید خبر نیست باتشکر

  2. یک سال دوماه پروند تکمیل کردم برای کارت یثار ملی هنوز هیچ خبری نیست چند دفعه سر به یگان سپاه زدیم هیی مگویید خبر نیست باتشکر

 111. باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

  1. سلام وقت بخیر برای دریافت کارت ایثار باید به همان یگانی که خدمت کرده اید مراجعه کنید. برای سهولت کار باید به مرکز ایثارگری آجا در شهر خود مراجعه کنید. مراجعات مردمی پاسخگوی شما خواهند بود

 112. باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه دادهباسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

  1. سلام وقت بخیر برای دریافت کارت ایثار باید به همان یگانی که خدمت کرده اید مراجعه کنید. برای سهولت کار باید به مرکز ایثارگری آجا در شهر خود مراجعه کنید. مراجعات مردمی پاسخگوی شما خواهند بود

 113. باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه دادهباسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم میگن ژاندامری همون نیروی انتظامی است باسپاس

  1. سلام وقت بخیر برای دریافت کارت ایثار باید به همان یگانی که خدمت کرده اید مراجعه کنید. برای سهولت کار باید به مرکز ایثارگری آجا در شهر خود مراجعه کنید. مراجعات مردمی پاسخگوی شما خواهند بود

 114. باسلام من درسال ۶۶بمدت ۱۸ ماه درمنطقه اذربایجان غربی محور مهاباد سردشت در گردان عملیاتی نجف اشرف خدمت کردم ویگان اعزام کننده من ژاندرمری جمهوری اسلامی بود الان به هر یگانی که مراجعه میکنم میگن به ژاندرمری کارت ایثار نمیدن لطفا راهنمایی کنید به کجا مراجعه کنم

  1. سلام. میتوانید برای دریافت کارت ایثارگری از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر محل سکونت خود اقدام کنید.

   1. سلام منم در ژاندارمری ۲۸ ماه خدمت کردم و در زمان اخذ گواهی کسر خدمت فرزندم ۲۱ ماه به عنوان مناطق عملیاتی مورد تایید واقع شداعزامی از ارومیه به ماکو سپس سردشت و مجدداًماکو و از اونجا ترخیص شدم.اما الان که رفتم کارت ایثار بگیرم میگن مدارک ژاندارمری موجود نیست و چون از منطقه آرام یعنی ماکو ترخیص شدین بهتون کارت ایثار تعلق نمیگیرد.رفتم بنیاد شهید گفتن ما نمیتونیم کاری کنیم. کلاً اخذ کارت ایثار برای سربازان ژاندارمری یک معضل بزرگ شده.

   2. سلام بنده پدرم در جبهه بوده ولی معافیت گم شده واو چندسال فوت کردند چگونه کارت ایثاردریافت کنم

  2. سلام وقت بخیر من پدرم سال ۷۰ منطقه کرمانشاه نیرو انتظامی سربازی کرده آیا کارت ایثارگری بهش تعلق میگیره

   1. سلام. کارت ایثارگری با توجه به منطقه خدمت و نوع فعالیت ممکن است به ایشان تعلق بگیرد شما میتوانید برای دریافت اطلاعات کامل ‌ به دفاتر پیگیری کارت ایثارگری مراجعه کنید.

  3. باسلام عرض به رهبرعزیزم اینجانب ولی لله بابای هستم فرزندمصیب درمنطقه جوان رودوپاوه نوصودوهمچنین سردشت ۹ماه ۱درجنگ۶۷/۲/۱۱ حضورداشتم اگه میشه برای کارت رهنمای کنید

 115. باسلام پدر من ارسال ۶۴تا۶۷
  ۲۸ماه در لشکر ۵۸ذولفقار سربازی کرده آیا کارت ایثار بهش تعلق میگیره

  1. سلام ای کاش مقامات و مدیران دفتری نیروهای مسلح به صورت هوشمند خودشان برای رزمندگان زمان جنگ که سرباز بوده اند وتاریج هم مشخص هست برای اینک این عزیزان که اکثرا دارای سن بالا هستند کارت ایثارگری صادر میکردنند و به ادرسها میفرستادند

 116. سلام‌من‌ازتاریخ‌۲۰اسفند۱۳۶۶تاتاریخ۱۸فروردین۱۳۶۸خدمت‌سربازیم‌رادرسپاه‌ومنطقه‌جنگی‌بودم‌برای‌دریافت‌کارعت‌ایثارگری‌کجامراجعه‌نمایم‌ممنونم

   1. ۲۴ ماه جبههبودم ۱۴ ماه ر۴اعزام داوطلب ۱۰ماه رسمی سپاه کارت ایثار مدتی صادرشده نرسیده گلایه دارم اسمس هم آمده جوابگو هیچ کس نیس

   2. من سال ۶۸ عزام به منطقه جنگی ۲۴ ماه خمت کردم به من کارت ایثار تعلق میگیره ممنو ن

    1. سلام اگر در سال ۶۸ جزو مناطق جنگی بودید بله باید از طریق یگان استعلام مدت خدمت را بگیرید و برای گرفتن کارت درخواست دهید.

  1. باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره احتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

   1. سلام وقت بخیر برای دریافت کارت ایثار باید به همان یگانی که خدمت کرده اید مراجعه کنید. برای سهولت کار باید به مرکز ایثارگری آجا در شهر خود مراجعه کنید. مراجعات مردمی پاسخگوی شما خواهند بود

  2. باسلام من کارت ایثار ارتش رادارم اما نمی دانم چرا برای استعلام کد ملی راکه وارد میکنم می نویسد اطلاعت کارت شما موجود نیست لطفاً راهنمایی کنید

   1. سلام. برای استعلام کارت ایثارگری ارتش باید از طریق سامانه اجا استعلام بگیرید. در صورت پیدا نشدن اطلاعات در این سامانه به دفاتر پاسخگویی ایثارگران مراجعه کنید.

 117. سلام به علت مفقوذ شدن کارتهای پایان خدمت راهنمای لازم دارم ۲۱ ماه ایثار دارم

  1. سلام.من چند ماه پیش برای دریافت کارت اقدام کردیم و کارت هنوز به دستمون نرسیده و من الان برای ثبت نام کنکور کد کارت رو لازم دارم.باید چیکار کنم؟ خواهشا راهنماییم کنید

   1. سلام وقت بخیر با مراجعه حضوری به بخش مربوطه استعلام بگیرید که اگر مدارک کامل و مورد تایید است کد رهگیری را به شما داده و بتونید استفاده کنید .

 118. سلام وقت شما بخیر واسه کارت هوشمند ایثارگران ارتش رمز عبور میخواد باید چطوری بگیرم محمد صابری نژاد

  1. سلام. با مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران رمز ورود به سیستم را دریافت کنید.

 119. پدر من نه ماه در جبهه حضور داشته ولی در کارت ایثارگری فقط پنج ماه زده اند آیا امکان پیگیری وجود دارد ؟؟؟

  1. بله . البته ممکن است با توجه به فعالیت و مکان حضور برای ایشان مدت سابقه کمتری ذکر شده باشد.

 120. سلام
  کارت ایثارملی صادر شده یکسال بیشتره ادرس دادم هزینه پرداخت شده تاکنون بدستم نرسیده چکار کنم

   1. سلام. با توجه به الکترونیکی شدن پرونده های ایثارگری بهتر است برای استفاده از مزایا کارت خود را تعویض کنید.

 121. خدابهتان توفیق روزافزون بده الهی شادباشیدکه دراین بحران مالی نورامیدی دردل ماروشن کردید سپاس عزیزان

 122. ایثارگر نیروی انتظامی هستم وتایید گردیده ونامه تاییده دارم هیچگونه درامدی ندارم به سازمان مربوطه مراجعهکردم میگویند باید سهمیه بدهند یعنی هیچ باید چیکار کنم زندگیم درحال نابودیست

 123. باسلام و عرض ادب مدت پنج ماهی می شود که مدارک مورد نظر برای کارت ایثار راتحویل داده ایم ولی هنوز خبری نیست و برای پیگیری هرموقع می رویم می گویند خدمت شما کمتر از شش ماه است وبرای شما تعلق نمی گیرد
  لطفاً راهنمایی بفرمائید

  1. سلام طبق قوانین کارت ایثار ملی کسانی که بیش از ۴۵ روز خدمت کردند شامل میشوند.

 124. سلام من ۲۹ کارت ایثار گری دارم از ارتش‌ آیا بنده به کجا مراجعه کنم که حقوقی برام تولوق می‌گیرد و ۸ درصد هم جانبازی از ارتش‌ دارم من به کجا مراجعه کنم

  1. سلام به بنیاد مراجعه کرده و درصورت اثبات نداشتن هیچگونه حقوق یا شغل در حال حاضر ، حقوق تعلق میگیرد.

  1. سلام وقت بخیر برای این کار شما ابتدا باید به صورت حضوری به یگان خدمتی رفته مدارکتان را ارائه و تایید بگیرید و برگه تاییدی را به تهران برده و پس از تایید و ثبت سوابق در خواست چاپ کارت شما صادر شود و همچنین اگر نیاز مبرم به این اطلاعات دارید با توجه به اینکه شما در تهران به عنوان ایثار گر ثبت خواهید شد کد رهگیری خود را گرفته و میتوانید استفاده کنید تا کارت برایتان پست شود .

 125. سلام درتاریخ ۶۸/۲/۱۸به خدمت مقدس سربازی اعزام شدم ازتبریز بعدا سه ماه آموزش در عجب شیر به تهران اعزام شدم ودرپادگان ۰۱ لشگر۲۳ نوهد آموزش تکاوری بمدت یکماه فشرده دیدم وبعد ازیکماه آموزش تکاوری به سردشت اعزام شدم ودرگردان نوهدمشعول خدمت شدم نگفته نماند که گردان ندهد پایگاهی داشت به نام نقطه پنج که زاغه مهمات بود حراست این زاغه به عهده ما بود بنده به مدت بیش از۱۶ ماه دراین پایگاه بودم و دقیقا یادم نیست درچه تاریخی ولی با جابجایی لشگر ۲۳ نوهد شبانه مارا ازکردستان به گیلانغرب انتقال دادند ودرمنطقه ای به نام گورسفید مستقر شدیم که تا پایان خدمت درآنجا بودم مسول سوخت گردان ندهد بودم و مدت بیست چهارماه هم خدمت کرده ام حالا نمیدانم چرا آمرزنده حساب نمیشیم حتما لرزنده بوده ایم حتی یکروز که به مرخصی میام دم چون بلیط ازکرمانشاه برای تبریز نبود مارا به یک مسجد هدایت کردند و گفتند که امشب دراین مسجد که مسجد رزمندگان بود استراحت کن تا فردا بلیط بگیری که همانطور هم شد بالاخره نفهمیدیم اگررزمنده نبودیم چی بودیم موقع آمدن از سردشت به مرخصی برایتون امنیتی میآمدیم ودوشکاها مارا تا مهاباد تامین میدادن تااتوبوسها به مهاباد برسند چون امنیت نبود حالا به خاطر کارت ایثار ما اصلا نبودیم ما کی هستیم اصلا خدمت هم نرفتیم حتما برای صدام خدمت کرده ایم الله اعلم
  خدایا خودت گواه باش که حتی دوپسرم هم تماما خدمت قانونی را انجام دادند بدون یک روز کسری

 126. سلام من کد پیگیری کارت به دستم رسیده ولی شماره های سپهر اجا پاسخگو نیستن باید چه کنم

  1. سلام اگر برای پیگیری کارت ایثار میفرمایید باید از طریق نزدیکترین مرکز مراجعه ایثارگری اقدام کنید.

 127. سلام ٢٢ ماه خدمتم را در سوسنگرد بودم ولی ١٢ماه گواهی به من دادند ١٨/۶/۵٩ تا ١٨/۶/۶١خدمت بودم بقیه خدمت من چطور میشود میخواهم کسر خدمت برای فرزنم بگیرم لطفا راهنمایی کنید بابت ١٢ماه فرم ایسار درناحیه انتظامی اهواز پرکردهام یکسال گذشته ولی ازکارت خبری نیست

  1. سلام خدمت شما باید طبق مدارک موجود به پادگان محل خدمت مراجعه کرده و استعلام سوابق بگیرید ، کارت ایثار ملی در حال صدور است باید منتظر باشید.

 128. باتشکر حقیر قریب ۱۴ماه ازناجااستان‌قم گواهی حضور دارم وسی‌و‌شش‌روز ازبسیج حال برای دریافت کارت ایثار بکجا باید مراجعه کنم

  1. با سلام شما باید به صورت حضوری و با مدارک لازم اعم از کارت ملی و شناسنامه شما فرزندان و همسرتان با تمامی صفحات کپی عکس ۳ در ۴ دو قطعه مدارک تحصیلیو کارت پایان خدمت و هر مدرکی که اثبات کند شما در زمان مربوطه در آنجا حضور داشتیدبه یگان و امور ایثارگری یگان خدمتی خود باید کرده و درخواست کارت ایثارگری بدید همچنین می توانید از طریق سایت آجا به صورت اینترنتی با دریافت فرم ها و کامل کردن آنهابه صورت اینترنتی اقدام و درخواست کارت ایثارگری ارتش را در بخش مربوط به بدهید

 129. سلام من ۱۸ ماه جبهه دارموکارت ایثارگران رو دارم ولی حالا پسرم برای ارشد کد ملی رو وارد می کنه می گه شناخته نشده وکد ۱۲ رقمی رو نمی ده مراجعه کردم تیپ می گه باید کارت عوض بشه وکارت ملی بگیری پنج روز بیشتر وقت برای ثبت نام باقی مونده باید چکار کنم برای دریافت کد۱۲رقمی چون کارت جدید ۶ماه طول می کشد خواهش می کنم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر در اردیبهشت ماه و یا خرداد ماه دوباره امکان ویرایش اطلاعات هست و میتوانید تا آن موقع کارهای ایثارگری تان را پیگیری کنید

 130. رضاجعفری استان هرمزگان بازنشسته آموزش وپرورشم زمان دفاع مقدس ۱۸ ماه درمنطقه سقز
  کردستان خدمت کرده دوماهه مدارک جهت دریافت کارت ایثاربه نیروی انتظامی سقز فرستادم
  اما متاسفانه تاکنون جوابی وکارتی دریافت نکرده ام راهنمابی فرماید متشکرم

  1. سلام. طبق روال باید برای دریافت اطلاعات سوابق ایثارگری به محل ترخیص یعنی سقز مراجعه کنید و پس از دریافت تاییدیه سوابق آنها را به بنیاد ایثارگران شهر خود تحویل دهید.

   1. از سال ۶۳تا۶۵ به مدت ۲۲ ماه جبهه از لشگر ۶۴ اورمیه کارت ایثارارتش دارم

   2. سلام پدرم جانباز روانی است مدارک بالای هم زمان دارد کمسیون شد ۳سال است تا حالا هیچ جوابی ندادن

    1. سلام. از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر خود مراحل پرونده را پیگیری کنید .

   3. باسلام پدرم دوسال درجبهه بوده ولوح تقدیر جانبازی دریافت کرده ایا ایثارگراست

    1. سلام. برای اظهار نظر دراینباره باید محل خدمت ، سال و نوع فعالیت ایشان مشخص باشد برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 131. سلام خسته نباشید
  خدمت جنابعالی عرض شود از بابت کارت ایثارگری مدارکم را به لشکر ۳۱ عاشورا تحویل دادم پرونده ام تکمیل بوده حدودا ۸ ماه است ارسال شده به تهران هنوز خبری نیست خواهشمند است دستور فرمایید بررسی و به اینجانب کارت ایثارگری تحویل نمایند با تشکر جانباز ، رزمنده و ایثارگر

  1. سلام. صدور کارت ایثارگری ممکن است تا یکسال زمان ببرد در صورت عدم صدور تا یکسال مراتب را در ادا ه امور ایثارگران شهر خود پیگیری کنید.

 132. باعرض.سلام.من.۶ماه.جبهه.دارم.کارتم.نیامده.کدملی.۰۹۳۶۴۳۲۷۷۲٫رجبعلی.نوری.باید.چکارکنم.ممنون.میشم.راهنمایی.کنید.؟؟؟

  1. سلام. اگر مدارک خود را بنیاد تحویل داده آید باید از طریق خود بنیاد پیگیر کارت ایثارگری باشید.

 133. سلام بزرگوار خداقوت
  پس چرا کارت ایثارگری را نمی دهند و امتیازهایی قرار بود به ایثاگران بدهند تورخدا دیگه قول وعدهای الکی ندهید چون عمرمان هم داره غزل خداحفظی را می خونه آبرویمان رفت بس دیگه

  1. ببخشید چراپس از یکسال تکمیل پرونده ازطریق نیروی انتظامی هنوز کارت ماصادر نشده‌ خواهش میکنم پی گیری فرمایید بنده حسین پارسی زاده ازاستان بوشهرهستم

   1. سلام وقت بخیر کارت های ایثار زمان بر هست و گاها تا یکسال طول میکشد شما برای پیگیری درخواست خود باید به صورت حضوری اقدام و پس از تااید منتظر بمانید تا برای شما ارسال شود .

 134. باسلام:
  خواهش میکنم پیگیری کنیدآخه چه بین ایثارگر دست فرق میگذارندپدرم ۶ماه آخر خدمت سربازیش را در جبهه خط مقدم بوده بعد چندسال که برای استخدام رفته ام میگویند۴ماهش را قبول هست وبقیه را پذیرفتند ومن را خیر
  شما را به خدا من را راهنمایی کنیدکجا مراجعه کنم

 135. سلام من قبل ابنکه کارت ابثار بگیرم کسری
  خدمت به پسرم دادن ایا ایثارگری برام تعلق
  میگیره یانه

  1. سلام. این موارد با توجه به سوابق ایثارگری تایید و اجرا می‌شود و داشتن یا نداشتن کارت تاثیری در آن ندارد.

 136. سلام بنده ۲۴ ماه جهبه دارم و ۱۰ سال است کارت ایثار دارم و پرونده خودم تمام کامل انجام دادم و بردم دادم محل ترخیص پادگان ابوذر سرپل ذهاب الان سه سال است هیچ خبری نیست نه بیمه دارم نه حقوق دارم بیکارم هیچ درامدی هم ندارم پس گیه به من حقوق تعلوق می گیرت حتا به حال یک ریال به کمک نکردن خدای حق ما اینه هر روز یک بخشنامه میاد بیرون سهرستان پلدشت اذربابجان غربی

  1. سلام . برای دریافت حقوق یا مستمری از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه محل سکونت خود اقدام کنید.

 137. سلام آیا بعدقعطنامه را تعلق میگیره
  ایثارگری کسانی که در شمالغرب بودند
  لشگر شانزده قدس سپاه

  1. سلام بنده ۲۴ ماه جهبه دارم و ۱۰ سال است کارت ایثار دارم و پرونده خودم تمام کامل انجام دادم و بردم دادم محل ترخیص پادگان ابوذر سرپل ذهاب الان سه سال است هیچ خبری نیست نه بیمه دارم نه حقوق دارم بیکارم هیچ درامدی هم ندارم پس گیه به من حقوق تعلوق می گیرت حتا به حال یک ریال به کمک نکردن خدای حق ما اینه هر روز یک بخشنامه میاد بیرون سهرستان پلدشت اذربابجان غربی

   1. سلام . برای دریافت حقوق یا مستمری از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه محل سکونت خود اقدام کنید.

  2. من کارت ایثار و کد رهگیری دارم‌ولی هیچوقت برای من پیامی در گوشی ثبت نشده ولی برای دوستانم اومده جهت بیمه و باز کردن حساب در بانک سپه جهت حقوق ، باید کجا مراجعه کنم

   1. سلام باید با توجه به ارگان خدمتی به قسمت مراجعات مردمی همان ارگان مراجعه کنید

  3. سلام میخام از سهمیه ایثارگری پدرم درکنکور استفاده کنم در کنکور ۱۴۰۱ الان سه ماه است که کارتی هنوز صادر نشده است یعنی امکانش هست تا موقع دریافت کارت ورود ب جلسه کد رهگیری دریافت کنم؟؟؟

 138. سلام من برای دریافت کد رهگیری وارد سایتajaشدم اما کد ملی رو که میزنم میگه یافت نشد کارت هم ۵ ۶ سال پیش صادر شده مشکل کجاست کسی میتونه کمک کنه

  1. شما می توانید به نزدیک ترین دفتر ایثارگری ارگان مربوطه مراجعه کنید و از آن پیگیر مراحل اداری باشید.

    1. سلام برای ثبت کارت ایثار ملی به نزدیک ترین یگان خدمتی محل سکونت مراجعه کنید

  2. باسلام.من ۲۴ماه کارت ایثار ارتش دارم.الآن آگهی استخدام زده برای فرزندم.میگن شماره ایثارگری ۱۲ رقمی را وارد کنید.لطف کنید بمب بگید اصلا این کارت دراین موارد اعتبار یا عملکردی دارد .یا نه.منتظر جوابتون هستم.براتی از اهواز

 139. سلام سال ۹۸ مدراکم کلا دادم برای کارت ایثار ملی ولی تا الان کارتی دست ما نرسیده

   1. سلام خسته نباشید
    بنده فرزند رزمنده نیروی مسلح هستم امروز هرچی کردم کد ملی پدرم رو وارد کنم تا کد پیگیری برای کنکور بگیرم میگن با این کد ملی ایثارگری وجود ندارد این راهم بگویم که کارت ایثارگری هم دارم ۶ ماه در تنگه ابوغریب خدمت کرده است

 140. سلام سال ۹۸ مدراکم کلا دادم برای کارت ایثار ملی ولی تا الان کارتی دست ما نرسیده

  1. سلام ببخشید من ایثارگری ۲۵درصد برام زدن در قبولی دانشگاه روزانه توی سایت میرنم کد نلی پدرم میگه اطلاعات وارد شده نامعتبر

   1. سلام. برای استفاده از سهمیه های ایثارگری باید کد رهگیری ایثارگری را دریافت کنید این کد برای هر ارگان متفاوت خواهد بود .شما میتوانید برای دریافت کد به اداره ایثارگران شهر خود مراجعه کنید.

  2. باسلام بنده از استان سمنان سال ۱۳۶۶ اعزام رزمندگان به جبهه شدم حدود ۵ماه
   هواپیما جنگی امد راکد زد زانویم زخمی شد ولی خودمان بستیم ادامه دادیم و هیچ مدارکی ندارم نه جانبازی گرفتم نه ایثار کردی حدود هم اه اما استخدام شدم در اداره ای ایا میتوانم مزایای ۳۵سال میتوانم استفاده کنم حالا معاونت پشتیبانی ادارات و مدیر عامل با مارا مورد تمسخر قرارداده لطفا مرا راهنمایی کنید ممنون برادر بزرگوار محمد جوراباو

 141. سلام من سا ۹۸ برای ‌کارت ایثار ملی اقدام کردم ولی تا کنون خبری نشد کی جواب ان بهاز ۳سال می اید

  1. سلام از استان ایلا م نیاز به کارت ایثاردارم جحت کسر خدمت پسرم در سال تاریخ ۱۹ر۶ر۶۳ تا ۱۸ر۶ ر ۶۵ چکار کنم £

 142. باعرض سلام وخسته نباشید حدودی ازچهارماه پیش اقدام به صدور کارت ایثارگری نموده ایم هنوز جوابی نشده خواهشمندیم عنایت ویاری کنید خیلی متشکرم

  1. اگر بعد از ۶ ماه کارت صادر نشد از طریق ستاد مشترک ارگان محل خدمت اقدام و پیگیری کنید.

   1. سلام کارت ایثار پدرم فامیلیش اشتباه تایپی داره الان ک لازمش دارم میگه با شناسنامه نمیخونه.، راهنماییم کنید چ اقدامی بکنم

 143. در تاریخ ۶۷/۱۰/۱۸ به خدمت سربازی رفتم که لشکر ۸۴ خرم آباد اعزام شدم به منطقه عملیاتی سومار که مدت ۲۷ ماه در این منطقه خدمت نمودم خواستم بپرسم که کارت ایثارگری به بنده تعلق میگیرد که پیگیری کنم یا نه ممنون از راهنمایی تون با تشکر

  1. سلام با توجه به مشخص نبودن منطقه دقیق عملیاتی به یکی از دفاتر امور ایثارگری مراجعه کنید

   1. باسلام.من ۲۴ماه کارت ایثار ارتش دارم.الآن آگهی استخدام زده برای فرزندم.میگن شماره ایثارگری ۱۲ رقمی را وارد کنید.لطف کنید بمب بگید اصلا این کارت دراین موارد اعتبار یا عملکردی دارد .یا نه.منتظر جوابتون هستم.براتی از اهواز

  1. سلام کارت احتیاط و پایان خدمتم مفقود شده از گردان یکم تکا ور ان نیروی دریای ارتش بوشهر به مناطق عملیاتی ۲۱ماه ایثارگری.دارم

  2. یک سال مدارک رااز طرق نا حیه استان فارس ارسال کرده ام وایمیل وکدی ندارم از یادم رفته وکد ملی من ۲۳۷۱۱۰۱۵۴۰ مباشد لطفا راهنمایی بفر مایی

 144. سلام پدرم در زمان جنگ در اهواز ساکن بود ودر ۸ سال زمان جنگ در آنجا سکونت داشت و در فعالیت های مردمی وبسیجی من جمله آماده کردن مهمات نیز نقش داشته است . آیا میتوان الان به ثبت فعالیت و حضور در زمان جنگ اقدام کرد ؟

 145. سلام کارت ایثار کی به دست ما میرسد پرونده تکمیل شده حدود ۱۲ ماه ارسال شده ولی کارت هنوز نیامده

  1. ۰کارمنداحمدقاسمی پرسنل نیروی دریایی ارتش هستم مدارک کامل تحویل دادم وپیغام ثبت برایم ارسال شده ولی کارت ایثاربدستم نرسیده

   1. از طریق سایت aja.ir استعلام بگیرید اگر ثبت شده باشد و بعد از ۶ ماه کارت ب دست شما نرسید از طریق یگان مربوطه پیگیری کنید

  2. سلام بنده ۲۴ ماه جهبه دارم و ۱۰ سال است کارت ایثار دارم و پرونده خودم تمام کامل انجام دادم و بردم دادم محل ترخیص پادگان ابوذر سرپل ذهاب الان سه سال است هیچ خبری نیست نه بیمه دارم نه حقوق دارم بیکارم هیچ درامدی هم ندارم پس گیه به من حقوق تعلوق می گیرت حتا به حال یک ریال به کمک نکردن خدای حق ما اینه هر روز یک بخشنامه میاد بیرون سهرستان پلدشت اذربابجان غربی

  3. باتشکر حقیر قریب ۱۴ماه ازناجااستان‌قم گواهی حضور دارم وسی‌و‌شش‌روز ازبسیج حال برای دریافت کارت ایثار بکجا باید مراجعه کنم

   1. با سلام شما باید به صورت حضوری و با مدارک لازم اعم از کارت ملی و شناسنامه شما فرزندان و همسرتان با تمامی صفحات کپی عکس ۳ در ۴ دو قطعه مدارک تحصیلیو کارت پایان خدمت و هر مدرکی که اثبات کند شما در زمان مربوطه در آنجا حضور داشتیدبه یگان و امور ایثارگری یگان خدمتی خود باید کرده و درخواست کارت ایثارگری بدید همچنین می توانید از طریق سایت آجا به صورت اینترنتی با دریافت فرم ها و کامل کردن آنهابه صورت اینترنتی اقدام و درخواست کارت ایثارگری ارتش را در بخش مربوط به بدهید

 146. حسن سلمانی چاری من از سال ۶۲ سرباز وظیفه به مدت ۲۱ ماه متوالی در خط مقدماتی عملیاتی غرب کشور پاوه نوسود حضور داشتم ولی از این کارت ایثار گری هیچ گونه امتیازی حاصل بنده نشده است و حتی جهت معرفی تک فرزندم جهت امرار معاش اشتغال بکار که نامبرده متاهل تحت تکفل دو فرزند نشده ام

 147. سلام ببخشید کارت ایسار تعویض میشه وبه بدست ما میرسد نزدیک یک ما نیم هست مدارکها را فرستادیم یگان اعزام کننده سندج ومریون ۲۴ ماه همش درعملیاتها بود

 148. باسلام فیروزناصری ۲۵ ماه جهبه دارم سال ۹۹ مدارکم دادم به تیپ ۲۸۱ کرمانشاه هنوز کارت ایثار بدستم نرسیده لطفن کمکم کنید

  1. اینجانب فتح اله ذوالقدری ۲۳ ماه در منطقه عملیاتی جلدیان و سردشت درسال ۶۳ الی ۶۵ خدمت مقدس سربازی در گردان ژاندارمری ( نیروی انتظامی فعلی ) رو گذراندم ودر تاریخ
   ۱۴۰۰/۳/۳ مدارک ومستندات مرتبط به جبهه به معاونت نیروی انسانی اردبیل جناب پور ناصر تحویل دادم به ما گفت حدوداً سه ماه دیگر کارت ایثارگری شما به دم درتان تحویل خواهد شد اما الان از تحویل مدارک پنج ماه سپری شد
   هنوز هیچ خبری نیست وقتیکه هم پیگیری میکنم برام میگه الان میگیری ۵و۶ میکنی با تعنه

  2. سلام من قبل ابنکه کارت ابثار بگیرم کسری
   خدمت به پسرم دادن ایا ایثارگری برام تعلق
   میگیره یانه

   1. سلام. این موارد با توجه به سوابق ایثارگری تایید و اجرا می‌شود و داشتن یا نداشتن کارت تاثیری در آن ندارد.

 149. با سلام پس اینهایی که بعد از جنگ به خدمت سربازی رفته اند چی در حق این قش تبعیض نکنید

  1. سلام بنده ۲۴ ماه جهبه دارم و ۱۰ سال است کارت ایثار دارم و پرونده خودم تمام کامل انجام دادم و بردم دادم محل ترخیص پادگان ابوذر سرپل ذهاب الان سه سال است هیچ خبری نیست نه بیمه دارم نه حقوق دارم بیکارم هیچ درامدی هم ندارم پس گیه به من حقوق تعلوق می گیرت حتا به حال یک ریال به کمک نکردن خدای حق ما اینه هر روز یک بخشنامه میاد بیرون سهرستان پلدشت اذربابجان غربی

 150. با سلام چرا به آنانی که بعد از جنگ خدمت سربازی سختی به مراتب سختر به جهت آمادگی دفاعی داشته اند کارت ایثار تعلق نمی گیرد این یک تبعیض است چون به هر حال از سال ۶۸ که جنگ تمام شد عده بسیاری به خدمت وظیفه رفته اند و هیچ فرقی به نظر من با زمان جنگ نداشته است مانورها و سختی های خدمت در صلح نیز کمتر از زمان جنگ نبوده است

  1. جنگ یعنی مرگ وزندگی اما مانور نوعی تمرین دفاعی ورزشی است و خطر جانی ندارد ضمن اینکه رزمندگان آن زمان نیز همین مانور ها را می گذاراندند.

 151. سلام ببخشید پدر من ۴ ساله برا کارت ایثارگری ثبت نام کرده ولی ۴ ساله هنوز هیچ کارتی برا مانیومده باید چیکار کنیم

 152. سلام من از پرسنل ناجا هستم ۲۱ ماه جبهه و۸ ما هم بعد از قطعنامه در شمال عرب بودم بصرت بسیجی وسرباز سپاه برای کارت ایثار هم بسیج وهم واحد سربازی ثبت نام کردم خبری از صدور کارت نشده در صمن ارتقا تحصیلی شامل حالم میشه یانه در زمان سربازی سپاه فرمانده پایگاه هم بودم

 153. با سلام چرا باکد ملی کارت ایثارگری کارت ایثار پی گیری نمیشود ۵ ماه اقدام کردم در سپاه نیروی انسانی اورمیه اگر امکان پی گیری نیست چرا سایت کذاشتن متااسف هستم برای انترنت

 154. سلام پدر من ۶ماه در جبهه حضور داشته و کارت ایثارگری براش اومده ایا از شهریه دانشگاه من کم میکنه

 155. سلام بیش از ۵ماهه برای دریافت کارت ایثارگری از طریق سپاه اقدام کرده ام ولی تاکنون کارتی ارسال نشده ،دقیقا مشخص نیست چقدر زمان میبره تا ارسال بشه؟واز کجا باید پیگیری کنیم؟ با تشکر فراوان

  1. سلام نگران نباشید ،حدود دوهفته است کارت ها صادر میشود و طبق نوبت ثبت نامی ارسال میشود، میتوانید از نزدیکترین یگان خدمتی محل سکونت پیگیری کنید.

 156. ۱۹ ماه ۲۱ روز از صددرصد خدمتم که درمنطقه بودم. داوطلبانه حساب کردن آیا حقوقی به اینجانب تعلق می گیره یا نه

 157. من خیلی وقت برای کارت جانبازی وفرزند شهید بودن پرونده دادم چرا کارت صادر نمی کنند اطلاع رسانی نمی کنند لطفا جواب بدهید به کدملی ۱۶۷۱۰۰۳۰۲۰

 158. سلام..پدر بنده پنج ماه جبهه داره برای استخدامی خودم می توانم استفاده کنم یا باید بیشتر باشه..

  1. باعرض سلام بنده ۲۵ماه کارت ایثارگری دارم ۵۸سال سن من میتونم بازشته شوم

   1. سلام اگر حداقل ۲۰سال بیمه پرداخت شده است میتوانید برای بازنشستگی اقدام کنید.

    1. تاریخ ۶۷/۵/۲۹ قعطنامه امضا شد واز این تاریخ به بعد حساب نمیشه باز برای مطمئن بودن از بنیاد بپرسید

  1. باسلام پدرمن از سال ۶۴تا۶۷
   ۲۸ماه در لشکر ۵۸ذولفقار خدمت کرده آیا کارت ایثار بهش تعلق میگیره؟

 159. سلام
  حدود ۵۵ روز داوطلب در جبهه حضور داشته ام
  در رتبه بندی معلمان تاثیرگذار خواهد بود؟

  1. سلام خیر رتبه بندی معلمان با توجه به مقطع تحصیلی و سابقه کار در دست بررسی است و تا کنون بند دیگری به آن اضافه نشده است.

  2. باسلام فیروزناصری ۲۵ ماه جهبه دارم سال ۹۹ مدارکم دادم به تیپ ۲۸۱ کرمانشاه هنوز کارت ایثار بدستم نرسیده لطفن کمکم کنید

 160. با سلام وقت بخیر
  پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در ارتش گیلان غرب خدمت کرده و در جبهه حضور داشته،آیا کارت ایثارگری تعلق میگیرد ؟یا سابقه جبهه؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید. باتشکر

 161. با سلام وقت بخیر
  پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در ارتش گیلان غرب خدمت کرده و در جبهه حضور داشته،آیا کارت ایثارگری تعلق میگیره؟ یا سابقه جبهه؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید. باتشکر

 162. با سلام
  به عرض می رساند که اینجانب هم در بسیج به مدت ۹ ماه و هم در خدمت سربازی به مدت ۱۱ ماه و بیست و سه روز در جبهه و تعدادی از عملیات ها حضور داشته ام. آیا این دو مدت حضور در جبهه روی هم جمع می شوند و به عنوان یک کارت ایثارگری محسوب می شوند یا اینکه باید از هر دو سازمان اقدام نمایم (دو کارت مجزا). لطفا مرا راهنمایی کنید.
  ممنون

  1. سلام. وقت بخیر برای دریافت میزان ایثارگری خود باید به هر دو ارگان مراجعه کنید و با توجه به طرح کارت ایثار ملی به شما یک کارت ایثار اهدا می شود

 163. سلام یک سال هست مدارک داده ام برای صدور کارت ایثار ولی متاسفانه هنوز کارتی بدست ما نرسیده

  1. سلام. چنانچه از ارتش به جبهه اعزام شده اید وارد سایت http://www.isaar.ir شوید. از منوی سمت چپ وارد خدمات پرکاربرد شوید و درخواست صدور کارت را انتخاب و نام کاربری و رمز عبور را وارد نمایید و اطلاعات خواسته شده را تکمیل فرمایید. در وارد کردن کدملی و اطلاعات دقت کنید. چنانچه نام کاربری ندارید به دفتر بنیاد محل سکونتتان مراجعه کنید
   اگر از طریق ارتش ب جبهه اعزام شده اید وارد سایت http://www.aja.ir شوید و از منوی سمت راست سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگری اجا را انتخاب و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.
   از این طریق با کدملی میتوانید پیگیر کارت ایثارگری خود باشید. اما اگر این مراحل را قبلا طی کرده اید وارد سایت http://www.aja.ir شوید و مشکلتان را بنویسید. جانشین فرناتده کل ارتش شخصا پیگیری می کنند اما در نوشتن نام و نام خانوادگس- کدملی- آدرس- منطقه عملیاتی و تاریخ عملیات و… را به درستی وارد فرمایید

   1. باسلام فیروزناصری ۲۵ ماه جهبه دارم سال ۹۹ مدارکم دادم به تیپ ۲۸۱ کرمانشاه هنوز کارت ایثار بدستم نرسیده لطفن کمکم کنید

  2. عباس نوروزی مدت دوسال درکمپ اسرای عراقی عراقی مهراباد در بهداری خدمت کددم ایا جز سوابق ایثارگری می شود گفت:

   مدت دوسال دراردوگاه اسرای عراقی .دربهداری کارکردم بادرجه استوار پزشکیار ایا ایثار گری تعلق میگیرد

 164. سلام خسته نباشید بنده فقت می خواهم ببینم که ای کارت به اسمم ثپت شده یا نه

  1. دریافت سوابق جبهه بسیجی داوطلبانه قربان رسولی کیا(آب باز)حدوددوسال درجبهه هاداوطلبانه بعنوان بسیجی شرکت داشتم ولی هیچ مدرکی ندارم خوهشن رسیدگی کنیدحدودن سالهای ۶۱و۶۲،بوده

 165. سلام خسته نباشید بنده فقت می خواهم ببینم که ای کارت به اسمم ثپت شده یا نه

 166. سلام من تمام مدارک را در پادگان ارتش تربت حیدریه خراسان رضوی تحویل دادم

  1. سلام من ۲سالی میشه که درخواست کارت ایثارگری کرده ام مدارک تکمیل پول هم واریز کردم اما کسی جواب نمیده

 167. سلام پدر بنده اعزامی از هنگ مشهد (ژاندارمری) به کردستان شهر بانه میباشد ولی پرونده موجود نیست و پادگان اعزامی ( هنگ مشهد) جمعاوری شده.از کجا میتونم استعلام بگیریم که پرونده کجاست و اقدام برای کسری خدمت کنیم.برای کارت ایثارگری هم اقدامی نکردیم ممنونم

  1. سلام. به پادگان خدمتی یعنی کردستان بانه مراجعه نمایید و سوابق را جمع آوری کنید و به مراکز بنیاد شهید مراجعه نمایید

 168. یک ساله مدارکم را به تیپ ۲۸۱ شهید نیکخاه دادم هنوز کارت ایثار بدستم نرسیده لطفاً کمکم کنید

   1. باسلام کارت ایثارم گم شده به کجا مراجعه کنم یگان خدمتی یا بنیاد محل سکونت لطفا راهنمایی بفرمایین

  1. سلام من از سال ۶۸_۷۰ تو منطقه ی درگیر گیلان غرب بوده ام
   آیا به من کارت ایثار گری تعلق میگیره؟

 169. با سلام
  کارت ایثار نیرو انتظامی(ژاندارمری سابق) را دارم چطوری میتونم کد رهگیری ۱۲ رقمی واسه سهمیه کنکور رو بگیریم؟

  1. سلام. برای دریافت کد ایثارگری باید به بنیاد ایثارگران شهر محل سکونت خود مراجعه کنید و مراحل تکمیل پرونده و اخذ کارت را انجام دهید.

   1. سلام ایثارگر دوفاع مقذس ۱۷ ماه منطقه کردستان خدمت کردم ۵۷سال عمرم است عمل قلب باز دارم کارگر ساختمانی هستم درآمدی ندارم لطفا مرا راهنمایی کنید

    1. سلام. به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر خود مراجعه کنید و مراتب را شرح دهید

  2. من یه بار رفتم سپاه شهدا ارومیه به ۵ماه وقت دادن و مدارکم را از طریق پست فرستادم وبعد از ۵ماه دوباره رفتم گفتن نام شما جهت صدور کارت ایثا ر ثبت شده وهنوز از خبری نیست از کجا تعقیب کنم

 170. سلام پدر من سال ۶۳در منطقه کردستانه بانه ۱۸ماه خدمت سربازی بوده جز گردان شهدا بوده درگیری با کومله ها بوده بعد انتقال به کاشان شده ۷ماه آران بیدگل کاشان خدمت کرده کارت پایان خدمت از کاشان گرفته برای دریافت کارت ایثارگری به کجا مراجع کند کاشان یا کردستان

  1. سلام. جهت دریافت کارت ایثارگری پدر شما در قدم اول می بایست به صورت حضوری به محل اعزام خدمت خود مراجعه نمایند.

  2. سلام خسته نباشید بنده فقت می خواهم ببینم که ای کارت به اسمم ثپت شده یا نه

   1. من ۸ماه پیش به سپاه شهداارومیه باچه مشغلاتی مراجعه ومدارک تحویل دادم هیچ خبری نیست که نیست ساکن تهرانم خواهشا پیگیری کنید

 171. سلام
  من بهمن ماه ۱۳۹۹ در پادگان سپاه یکم کربلا رفتم وثبت نام کردم برای کارت ایثارگری ولی متآسفانه هنوز هیچ خبری من چطوری پیگیر کارت ایثارگری باشم حتی یک شماره تلفن از اینترنت برداشتم و تماس گرفتم که جواب بگیرم شانس من تهران یا مرکز اینترنتشون قطع شد بود گفتن بعدآ تماس بگیر و حالا هر وقت تماس می گیرم میگن شما قبِلا تماس داشتی من هم مثل همیشه مطلبی نگرفتم

 172. سلام برابر قانون وامریه ستاد کل ن م پرسنل کادر ارتش کسانی که بعداز جنگ در مناطق شمالغرب کشور خدمت کردند جز جبهه منصوب میشه ایا در کارت ایثار رزمندگان که توسط ستاد کل ن م رونمایی شده در ان کارت قید میشه یا خیر این کارت رزمندگان انقدر بار مالی دارد که بنده ۱۸ماه انرا از طریق کافینت ارسال کردم هنوز از کارت خبری نیست برای برنامه ۷ انهم اخر ها بدست رزمندگان برسد و اگر انهم برای رزمندگان ارزشی داشته باشد نه فقط دکوری باشد

  1. سلام فلسفه کارت ایثار ساماندهی به وضعیت ایثارگران است پس از جمع آوری اطلاعات هم در کارت و هم در پرونده الکترونیکی ثبت میشود

   1. سلام ایثارگر دوفاع مقذس ۱۷ ماه منطقه کردستان خدمت کردم ۵۷سال عمرم است عمل قلب باز دارم کارگر ساختمانی هستم درآمدی ندارم لطفا مرا راهنمایی کنید کد ملی۰۸۷۰۸۸۶۷ه۲

    1. سلام. به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر خود مراجعه کنید و مراتب را شرح دهید

   2. سلام ایثارگر دوفاع مقذس ۱۷ ماه منطقه کردستان خدمت کردم ۵۷سال عمرم است عمل قلب باز دارم کارگر ساختمانی هستم درآمدی ندارم لطفا مرا راهنمایی کنید کد ملی۰۸۷۰۸۸۶۷ با عرض پوزش

    1. سلام. به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر خود مراجعه کنید و مراتب را شرح دهید

 173. سلام شش ماه فرم کارت ایثارگری پر کردم تا کنون هیچ جوابی یا کارتی برام ارسال نشده چکار یا کجا مراجعه کنم کد ملی۲۴۳۱۶۱۱۶۲۰

 174. سلام اینجانب بهرامعلی آزادنیا شماره ملی ۳۸۰۰۸۹۲۲۵۱چند بار حضوری چند بار مشاوره برای جانبازی برای کارت ایثارگری یک پارچه هوشمند اقدام کردم ولی هنوز جوابی نگرفتم کلی هزینه کردم کسی پاسخ گو نیست حداقل جواب

  1. حجم من جهانبخش بختیاری هستم دارای کد ملی ….. چندین ماه است جهت تعویض کارت ایثار گری ثبت نام کردم ولی هنوز جوابی دریافت نکردم باید چکار کنم

   1. سلام . کارت ایثارگری پس از طی مراحل مربوطه به محل زندگی شما ارسال میشود چنانچه این زمان بسیار طولانی شده است میتوانید از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه محل سکونت خود استعلام بگیرید.

  2. سلام من سال ۶۵ یکباربسیجی رفتم سه ماه ماندم ودوباره سال ۶۶ رفتم تا آخرجنگ بودم اما سال۶۶ ازبس گفتند سرباز شوید اسم منو بعنوان سربازنوشتند متولد اول آذرچهل وهشت هستم سنم هم به سرباز نمیخورد بعدازدوسال خدمت تمام شد دوسال بعدش رفتم دفترچه آماده به خدمت گرفتم وارسال کردم به سپاه تاکارت پایان خدمتم آمد این دوسال توی مناطق جنگی بودم وتااین ساعت هم هیچ خدماتی هم دریافت نکرده ام چیزی شامل حال من میشود یاخیر باتشکر

   1. سلام شما و خانواده تون فقط توی ازمون های کنکور و …. شامل سهمیه میشوید و برای پسر ها تون شامل معافیت داییم و کسر از خدمت باید برای این ادعا تون از بنیاد شهید کارت ایثار گری بگیرید

  3. با عرض سلام بنده ۳ماهو۱۵روز بسیجی ودرسن ۱۶سالگی در سال ۶۲ و ۲۴ماه سربازی داوطلبانه حضور در جبهه حضور داشتم ۲ساله پیگیر کارت ایثارگری هستم تشکیل پرونده داده ام. اما متاسفانه هرکجا میرم جواب درست نمیدهند لطفا راهنمایی فرمائید با تشکر

   1. سلام وقت بخیر باید مدارک خود را اعم از هرچیزی که باعث اثبات حضور شخص شما در منطقه مربوطه بود جمع اوری و به یگان خدمتی مراجعه پس از تایید مدارک برگه را شخصا به تهران ببرید و اقدام برای کارت کنید .

 175. باعرض سلام هرکاری انجام می دهم برای پیگیری کارت ایثارگری وظیفه سپاه جواب نمی دهد باید چکار کرد

 176. علی نیاز طالخونچه فرزنده هوشنگ متولد ۱۳۴۹ دررسته زرهی درلشگرنجف اشرف که دراثر موج انفجار چشم سمت راستم انحراف پیدا کرده ویازده ماه درمنطقه فاو حضور داشتم وپیگیر نشدم شماره کد ملی۱۲۹۰۲۷۶۵۹۵

  1. واقعا موندم چطورمیفرماییدبا واردکردن شماره ملی پیگیرکارت ایثارگری خود باشیم‌ ولی هیچ جاندیدم باکدملی بشه پیگیری کرد

    1. سلام وقت بخیر.پدر من ۳سال در منطقه سرپل ذهاب خدمت سربازی بوده در دوران جنگ.خیلی اوضاعش بد هس .مادر هم معلول هس چیکار باید کنم.کجا باید برم.از جایی ک اعزام شده یا کرمانشاه ک خدمت بوده باید بره؟

     1. سلام. برای دسترسی به سابقه ایثارگری به یگانی که از آنجا ترخیص شده اند مراجعه کنید.

   1. سلام این کارتها موقعی که ازخدمت سربازی ترخیص شدی حالاچه ارتش چه سپاه روپرونده موجوده صادرشده ولی یه عده نرفتن دنبالش تحویل بگیران البته تو اون یگانی که خدمت کردی اونج موجوده موفق باشی

    1. سلام وقت بخیر.پدر من ۳سال در منطقه سرپل ذهاب خدمت سربازی بوده در دوران جنگ.خیلی اوضاعش بد هس .مادر هم معلول هس چیکار باید کنم.کجا باید برم.از جایی ک اعزام شده یا کرمانشاه ک خدمت بوده باید بره؟

     1. سلام. برای دسترسی به سابقه ایثارگری به یگانی که از آنجا ترخیص شده اند مراجعه کنید.

  2. سلام من دوسال پیش درکمسیون نیروی انتظامی تشکیل پرونده دادم از۲۲ماه حضوردرجبهه ۱۸ ماه برام تایید کردن فعلا کارت ایثار تحویل نگرفتم متولد۴۷ چکار کنم ممنونم

   1. ۱۸ جهبه دارم ۱سالپروده فرستادم ولی هنوز کارت ایثارگری نیامده کد ملی ۳۲۵۱۷۷۹۱۵۱

   2. با عرض سلام بنده ۳ماهو۱۵روز بسیجی ودرسن ۱۶سالگی در سال ۶۲ و ۲۴ماه سربازی داوطلبانه حضور در جبهه حضور داشتم ۲ساله پیگیر کارت ایثارگری هستم تشکیل پرونده داده ام. اما متاسفانه هرکجا میرم جواب درست نمیدهند لطفا راهنمایی فرمائید با تشکر

    1. سلام وقت بخیر باید مدارک خود را اعم از هرچیزی که باعث اثبات حضور شخص شما در منطقه مربوطه بود جمع اوری و به یگان خدمتی مراجعه پس از تایید مدارک برگه را شخصا به تهران ببرید و اقدام برای کارت کنید .

  3. سلام جمشید بهنام دوزدوزان از تاریخ ۱۸ ۷ ۶۹ الی ۱۸ ۷ ۷۱ در منطقه مریوان خدمت کردم به من کارت ایثار گری تعلق می گیره ممنون

  4. سلام
   حدود ۵۵ روز داوطلب در جبهه حضور داشته ام
   در رتبه بندی معلمان تاثیرگذار خواهد بود؟

   1. سلام خیر رتبه بندی معلمان با توجه به مقطع تحصیلی و سابقه کار در دست بررسی است و تا کنون بند دیگری به آن اضافه نشده است.

    1. من کارت ایثار ارتش دارم ولی توی سایت تاریخ تولدم اشتباه درج شده
     چطور باید اصلاح کنم که برا کنکور بچه ها ایراد مغایرت نگیرند

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1401/7/9

یکشنبه

1401/7/10

دوشنبه

1401/7/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید