ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد

ممکن است برخی از افراد نتوانند به دلایل مختلفی در کنکور سراسری شرکت کرده و یا رتبه مناسبی در کنکور سراسری کسب نکرده اند.

این افراد برای قبولی در دانشگاه ها می توانند به انتخاب رشته در دانشگاه هایی که بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارند، بپردازند.

یکی از دانشگاه هایی که تنها بر اساس سوابق تحصیلی به جذب دانشجو می پردازد دانشگاه علمی کاربردی است.

این دانشگاه واحدهای زیادی را در سراسر کشور به خود اختصاص داده و باعث شده داوطلبان بتوانند در نزدیکی محل زندگی خود به ادامه تحصیل در دانشگاه بپردازند.

در دانشگاه های علمی کاربردی مختلف رشته های متفاوتی ارائه شده که با توجه به علاقه و استعداد می توانید به تحصیل در آنها مشغول شوید.

مشاوران مرکز مشاوره آویژه در این مقاله به طور اختصاصی به بررسی رشته های دانشگاه علمی کاربردی یزد پرداخته و اطلاعات به روز و معتبری را از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی یزد در اختیار شما قرار داده اند.

اگر به دنبال قبولی در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

بررسی رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد

همانطور که می دانید قبولی در دانشگاه های علمی کاربردی تنها بر اساس سوابق تحصیلی است. قبولی بدون کنکور را می توان یکی از مزیت های بسیار مهم دانشگاه های علمی کاربردی دانست که باعث می شود داوطلبان زیادی طالب تحصیل در این دانشگاه باشند.

دانشگاه علمی کاربردی یزد نیز مانند سایر دانشگاه های دیگر از جمله دانشگاه پیام نور، آزاد، سراسری و … در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه اقدام به جذب دانشجو می کند.

رشته های دانشگاه علمی کاربردی یزد در دو نیمسال تحصیلی بسیار متنوع بوده و شما می توانید با در نظر گرفتن علاقه، استعداد، توانایی و مهارت های خود به انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی بپردازید.

بررسی رشته های ارائه شده در دانشگاه های مختلف علمی کاربردی قبل از ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردیبه شما کمک می کند تا در زمان انتخاب رشته و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی، به راحتی و به دور از استرس و اضطراب در رابطه با انتخاب های خود بهترین تصمیم را گرفته و در نهایت قبولی در رشته مد نظر خود را کسب کنید.

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی یزد نیز مانند سایر دانشگاه های علمی کاربردی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت شده و شما می توانید با مطالعه آن انتخاب رشته مناسبی داشته باشید.

همچنین برای دسترسی راحت تر شما عزیزان به رشته های ارائه شده دانشگاه علمی کاربردی یزد در این مقاله به گردآوری به روز ترین لیست رشته های علمی کاربردی یزد پرداخته و با تفکیک مقطع و گروه آموزشی، جداول رشته های علمی کاربردی یزد را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

لیست رشته های علمی کاربردی یزد

به طور کلی تمامی دانشگاه های علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به جذب دانشجو می پردازند.

در هر مقطع تحصیلی نیز رشته های مختلفی که می توان آنها را در چهار گروه آموزشی دسته بندی کرد، ارائه می شود. چهار گروه آموزشی دانشگاه های علمی کاربردی عبارتند از:

صنعت

کشاورزی

مدیریت و خدمات اجتماعی

فرهنگ و هنر

تعداد رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد می تواند در هر کدام از گروه های آموزشی متفاوت بوده و یا در یکی از این گروه ها در سال جاری هیچ رشته ای در دانشگاه علمی کاربردی مدنظر، ارائه نشده باشد.

اکثر افرادی که به دنبال اطلاع از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی یزد هستند، افرادی هستند که در همان استان و یا شهر زندگی کرده و یا محل زندگیشان نزدیک به شهر یزد می باشد.

پس اگر شما نیز محل زندگیتان نزدیک به یزد است بهتر است قبل از فرارسیدن زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، از رشته های ارائه شده در این دانشگاه اطلاعات مناسبی داشته باشید.

رشته های ارائه شده در مقطع کاردانی علمی کاربردی یزد

رشته های ارائه شده در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی یزد بسیار متنوع و کاربردی است.

تحصیل در رشته های علمی کاربردی یزد می تواند شما را به بازار کار نزدیک کرده و بعد از فارغ التحصیلی برای شما درآمد مناسبی به همراه داشته باشد.

پس مهم است که ابتدا از رشته های بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی یزد در سال جاری اطلاع یافته و بعد از آن مشغول به انتخاب رشته علمی کاربردی در مقطع کاردانی دانشگاه یزد شوید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رشته های کاردانی علمی کاربردی یزد در گروه آموزشی صنعت

رشته های گروه آموزشی صنعت یکی از پرطرفدارترین رشته ها در بین داوطلبان دانشگاه علمی کاربردی است که بازار کار مناسبی داشته و می تواند آینده شغلی خوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

اگر کشوری به دنبال پیشرفت و رقابت در سطح بین المللی در شاخه صنعت باشد، پس باید بیش از پیش به تحصیلات در این شاخه اهمیت داده و به دنبال تربیت نیروی انسانی ماهر با آگاهی و دانش به روز باشد.

به همین دلیل امروزه به رشته های گروه صنعت بیشتر اهمیت داده و به دنبال تربیت نیروی ماهر در این زمینه هستند.

اگر شما نیز علاقه دارید تحصیلات دانشگاهی خود را در شاخه صنعت سپری کنید و قبولی در دانشگاه علمی کاربردی یزد مدنظر شما است، بررسی جدول زیر را از دست ندهید.

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی یزد گروه آموزشی صنعت
متالورژي – آزمون فلزاتتعمير و نگهداري ماشين هاي الكتريكيبرق صنعتي
ايمني كار و حفاظت فنيفناوري اطلاعات – اينترنت و شبكه هاي گستردهمكانيك تاسيسات صنعتي
كنترل كيفيت مواد غذاييمكانيك – تعميرات ماشين آلات صنعتي

 

رشته های کاردانی علمی کاربردی یزد در گروه آموزشی کشاورزی

در قدیم تنها به صورت تجربی به کشاورزی و مشاغل مربوط به آن مشغول بودند. اما امروزه با گسترش علم و فناوری شما شاهد مدرن شدن حرفه کشاورزی با هدف افزایش تولیدات، کاهش ضرر و زیان و صرفه جویی در زمان بوده اید.

افراد زیادی هستند که به تحصیل در حرفه های مختلف کشاورزی علاقه مند هستند.

دانشگاه های علمی کاربردی به طور تخصصی رشته های مختلفی را در شاخه کشاورزی ارائه می دهد.

در سال جاری در دانشگاه علمی کاربردی یزد رشته های گروه آموزشی کشاورزی ارائه نشده و این دانشگاه در مقطع کاردانی به جذب دانشجو در گروه کشاورزی نمی پردازد.

 

رشته های کاردانی علمی کاربردی یزد در گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی

با افزایش بی شمار تعداد سازمان ها، ارگان ها و کارخانه ها و … نیاز به رشته هایی مانند حسابداری، مدیریت بازرگانی و … بیش از قبل احساس می شود.

همچنین بازار کار رشته هایی که جزء گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی هستند تحول یافته و فارغ التحصیلان زیادی از این گرایش به سرعت وارد بازار کار می شوند.

شما می توانید لیست رشته های کاردانی مدیریت و خدمات اجتماعی که در دانشگاه علمی کاربردی یزد ارائه می شود را در جدول زیر مشاهده کنید.

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی یزد گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی
حقوق قضاييحقوق ثبتيمديريت – امور اداري
حسابداري امور ماليتربيت مربي پيش دبستانيمددكاري خانواده
تربيت بدني – مربيگري پايه فوتسالتربيت بدني – مربيگري پايه تيراندازيمديريت كسب و كار
آرايش و پيرايش زنانه

 

رشته های کاردانی علمی کاربردی یزد در گروه آموزشی فرهنگ و هنر

اگر ذوق هنری مناسب و علاقه فراوانی به ادامه تحصیل در شاخه فرهنگ و هنر دارید، می توانید در شاخه گروه آموزشی فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی یزد به انتخاب رشته پرداخته و مدرک کاردانی خود را از این دانشگاه کسب کنید.

رشته های ارائه شده در گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی یزد در سال جاری را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از رشته های دانشگاه علمی کاربردی در شهرهای مختلف می توانید مقاله لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنید.

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی یزد گروه آموزشی فرهنگ و هنر
طراحي گرافيكروابط عموميامور فرهنگي
هنرهاي تجسمي – نقاشيمعماري داخليعكاسي خبري
سينما – فيلم سازيبازيگريگردشگري
گريمنوازندگي ساز ايراني

 

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی یزد

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی نیاز است که شما مدرک کاردانی خود را کسب کرده و سپس به انتخاب رشته در مقطع کارشناسی نایپوسته بپردازید.

اکثر رشته هایی که در مقطع کاردانی تدریس می شوند، در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز ارائه شده و حتی ممکن است برخی از گرایش ها به رشته های تخصصی تری تقسیم شوند.

مهم است که شما برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی یزد از بروزترین اطلاعات و لیست رشته های ارائه شده در سال جاری آگاه باشید تا هنگام اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی با قبولی در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود مواجه شوید.

برای کسب اطلاعات از رشته های علمی کاربردی یزد در مقطع کارشناسی ناپیوسته جداول زیر را بررسی نمایید.

رشته های کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی یزد در گروه آموزشی صنعت

اگر می خواهید تحصیلات خود را در شاخه صنعت ارتقاء داده و به کسب مدرک کارشناسی ناپیوسته فکر می کنید، دانشگاه علمی کاربردی یزد می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

برای کسب اطلاع از رشته های ارائه شده در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ناپیوسته می توانید جدول زیر را مطالعه نمایید.

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی یزد گروه آموزشی صنعت
صنايع غذايي – صنعت شيريني و شكلاتمهندسي فناوري اطلاعاتمهندسي فناوري الكترونيك صنعتي
مهندسي فناوري ايمني، سلامت و محيط زيست (HSE)

 

رشته های کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی یزد در گروه آموزشی کشاورزی

امروزه تعداد داوطلبانی که به شاخه کشاورزی علاقه داشته و به دنبال این هستند که علم مربوط به این حرفه را نیز کسب کنند بسیار زیاد است.

متاسفانه دانشگاه علمی کاربردی یزد در مقطع کارشناسی ناپیوسته گروه آموزشی کشاورزی در سال جاری رشته ای ارائه نداده است. اگر به دنبال ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور علمی کاربردی در گروه کشاورزی هستید، باید به ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی اطراف شهر یزد و شهرستان های دیگر استان یزد بپردازید.

 

رشته های کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی یزد در گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی

در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز دانشگاه علمی کاربردی یزد رشته های متنوع و کاربردی را ارائه می دهد. اگر می خواهید از رشته های ارائه شده در سال جاری علمی کاربردی یزد مطلع شوید، جدول زیر را بررسی کنید.

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی یزد گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی
حقوق قضاييحسابداري امور ماليمددكاري اجتماعي – خانواده
مديريت كسب و كارمديريت دفتريمديريت امور اداري و منابع انساني
تربيت مربي پيش دبستانيحقوق قضاييحقوق ثبت اسناد و املاك

 

رشته های کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی یزد در گروه آموزشی فرهنگ و هنر

ادامه تحصیل در گرایش های فرهنگ و هنر می تواند برای برخی از افراد موقعیت های مناسبی را در زمینه کاری، مهاجرت و … فراهم کند.

در زیر می توانید آخرین لیست به روز رشته های ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی یزد را مشاهده کنید. علاقمندان به رشته های فرهنگ و هنر می توانند با مطالعه جدول زیر از رشته های علمی کاربردی یزد آگاه شوند.

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی یزد گروه آموزشی فرهنگ و هنر
مديريت گردشگريمديريت امور فرهنگي – برنامه ريزي فرهنگيروابط عمومي – رفتار اجتماعي و افكارسنجي
موسيقي – آهنگسازي ايرانيكارگردانيعكاسي خبري
گريم – چهره پردازي

 

سخنی از مشاوران آویژه

دانشگاه علمی کاربردی یزد مانند دیگر دانشگاه های علمی کاربردی کشور هر ساله بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

از آن جایی که تنوع رشته های دانشگاه علمی کاربردی زیاد است، افراد زیادی متقاضی ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی هستند. پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی یکی از دیگر مواردی است که سبب محبوبیت این دانشگاه بین داوطلبان شده است.

از مهم ترین اطلاعات ضروری برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی یزد می توان به مندرجات لیست رشته های این دانشگاه اشاره کرد.

همان طور که گفته شد رشته های این دانشگاه در 4 گروه دسته بندی می شوند که هدف دانشگاه علمی کاربردی از ارائه این رشته ها پرورش نیروی ماهر در زمینه های مختلف است.

به دلیل اینکه لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه یزد هر ساله دستخوش تغییراتی می شود، اطلاع از جدیدترین لیست رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند بسیارحائز اهمیت می باشد.

سوالات متداول

دانشگاه علمی کاربردی در چه مقاطعی دانشجو می پذیرد؟

در مقاطع کاردانی و کارشناسی

ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی چه شرایطی نیاز دارد؟

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور است و با توجه به شرط معدل و سوابق تحصیلی است.

آیا به جز سوابق تحصیلی شرایط خاص دیگری نیاز است؟

اکثر رشته ها نیاز به شرط خاصی ندارند و فقط در برخی از رشته ها اشتغال در رشته مورد نظر و بومی بودن لازم است.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/7/6

جمعه

1402/7/7

شنبه

1402/7/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید