مدت زمان خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

مدت خدمت سربازی در سال 1400 چند ماه است

طول دوره سربازی، از جمله سوالات پر تکرار مشمولان سربازی می باشد که به دلیل تفاوت آن با سایر کشورها، همواره شاهد انتقادات زیادی به آن هستیم؛ که میزان طی چند سال اخیر دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفته و شایعات زیادی پیرامون آن به گوش می رسد.

این میزان خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲، با سال گذشته تفاوت خاصی نخواهد داشت و صرفا تسهیلاتی شامل حال مشمولین قرار خواهد گرفت.

در این مقاله قصد دارم تا شما را با آخرین تغییرات طول دوره خدمت در سال ۱۴۰۲ آشنا کنیم؛ لطفا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مدت زمان سربازی در سال ۱۴۰۲

بر اساس جدیدترین اخبار، طول دوره خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ برای دریافت کارت معافیت سربازی، همانند سال گذشته ۲۴ ماه تمام می باشد، که این میزان بر اساس محل خدمت مشمولان شامل تغییراتی می شود.

پونزبرخی از این تغییرات مدت سربازی، بشرح زیر است:

 مدت خدمت سربازی برای دستگاه های دولتی ۲۴ ماه است.

 مدت خدمت سربازی برای نیروهای مسلح مناطق عادی ۲۱ ماه است.

 مدت خدمت سربازی برای مناطق محروم ۱۹ ماه است.

 مدت خدمت سربازی برای مناطق امنیتی درگیر ۱۸ ماه است.

پیش از این طول خدمت وظیفه ضروری در ایران، ۲۱ ماه تعیین شده بود که این مدت در مناطق محروم به ۲۰ ماه و در مناطق مرزی به ۱۹ ماه کاهش پیدا کرد.

البته در سال ۸۸ قانونی مبنی بر تغییر طول مدت خدمت سربازی برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته شد؛ که در سال ۹۰، کسری های مربوط به این مقاطع تحصیلی نیز حذف گردید.

برای اطلاع از جدید ترین خبر ها در مورد مدت خدمت سربازی با مشاوران ما در آویژه تماس بگیرید.

مدت زمان سربازی در سال 1401

مدت زمان خدمت سربازان متاهل در سال ۱۴۰۲

افرادی که در طول دوره خدمت سربازی و یا پیش از آن وارد زندگی مشترک شده باشند، طبق اعلام سازمان نظام وظیفه شامل تسهیلات مختلفی می شوند که از این جمله می توان به دریافت کسری خدمت اشاره کرد.

میزان خدمت سربازان متاهل، طبق اعلام سازمان نظام وظیفه با سایر مشمولان تفاوتی نداشته و اخبار مبنی بر کاهش زمان خدمت متاهلین حقیقت ندارد.

این افراد در طول خدمت از حقوق بیشتری نسبت به سایر مشمولین برخوردار بوده و محل خدمت آنها نیز نزدیکترین مکان به محل زندگی همسر آنها در نظر گرفته می شود؛ علاوه بر این موارد مشمولین متاهل شامل کسری های خدمت مختلفی می شوند.

پونزشرایط اخذ این کسری ها بشرح زیر است:

در رابطه با داشتن فرزند، نظام وظیفه به ازای هر فرزند، سه ماه از سربازی مشمول را کم می کند و لازم به ذکر است که این قانون مشمول افرادی که غیبت سربازی دارند نیز هست.

کسری خدمت بدون فرزند امکان پذیر نیست.

زمان مرخصی برای سربازان متاهل از ۲۲ روز به ۳۰ روز تغییر یافته است.

سربازان متاهل حداقل سه روز در هفته باید به مرخصی بروند.

تمامی سربازان متاهل در شهر سکونت همسر به خدمت گرفته می شوند.

اولویت آموزش فنی حرفه ای، برای سربازان متاهل است که از طرف نیروهای مسلح برگزار می شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مدت زمان خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

قانون مرخصی سربازان متاهل

مرخصی برای سربازان متاهل، بسته به محل خدمت و ارگان نظامی آنها متفاوت می باشد.

پونزعموما مرخصی این سربازان طبق دستورالعمل زیر اعطا می شود:

 • مسافت

به ازای هر یکصد کیلومتر فاصله از خانه، یک روز به مرخصی اضافه می شود.

 • شرایط جوی

برای مناطقی با آب و هوای بد درجه‌ ی ۲، شش روز، درجه‌ ی ۳، هشت روز و درجه‌ ی ۴ ده روز به مرخصی اضافه می‌گردد.

قانون مرخصی سربازان متاهل

شرایط خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

در حال حاضر خرید خدمت سربازی برای مشمولین داخل کشور امکان پذیر نبوده و طرحی نیز مبنی بر پرداخت جریمه خدمت سربازی، در دستور کار سازمان نظام وظیفه قرار ندارد.

در سال ۱۴۰۲، تنها افرادی می توانند اقدام به خرید خدمت سربازی کنند که به عنوان مشمول غایب خارج از کشور اقامت داشته و از مدت زمان غیبت آنها حداقل ۵ سال گذشته باشد؛ این افراد با پرداخت جریمه ۱۵ هزار یورو، می توانند کارت پایان خدمت خود را دریافت نمایند.

میزان کسری خدمت سربازان در سال ۱۴۰۲

شرایط دریافتی کسری خدمت سربازان در سال ۱۴۰۲ نیز همانند سال های گذشته شامل موارد مختلفی می شود که هر فرد بسته شرایط خود می تواند از آنها برخوردار شود.

در ادامه جدولی از انواع مختلف کسری خدمت سربازی و نحوه محاسبه هرکدام را برایتان آورده ایم.

انواع کسری خدمت مدت زمان کسری خدمت
کسر خدمت ایثارگران ۱۲ روز به ازای هر درصد جانبازی، هر ماه اسارت و هر ماه رزمندگی
کسر خدمت نخبگان پروژه های تحقیقاتی این دسته از مشمولان توسط هیئت داوران مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و در صورت تایید، فرد مشمول از امتیازاتی همچون کسری خدمت بهره مند می شود و یا پس از طی دوره آموزش، کارت پایان خدمت خود را دریافت می نماید.
کسر خدمت فرزند ۳ ماه به ازای هر فرزند
کسر خدمت مشمولان و سربازان جانباز ۶۳ روز به ازای هر درصد جانبازی
کسر خدمت مناطق امنیتی و مناطق محروم و بد آب و هوا  سربازان غیر بومی که در مناطق امنیتی و مرزی در حال خدمت سربازی می باشند، با احتساب قوانین کسری خدمت، ۱۷ ماه خدمت خواهند کرد. همچنین سربازان غیر بومی که در مناطق محروم و بد آب و هوا مشغول به خدمت هستند، با در نظر گرفتن ضوابط کسری خدمت، موظف به ۱۸ ماه خدمت خواهند بود.

میزان کسری خدمت سربازان در سال ۱۴۰۱

سخن آخر

طول دوره خدمت سربازی از جمله دغدغه های اصلی مشمولان سربازی می باشد که همواره سوالات زیادی در رابطه با آن به گوش می رسد. این میزان بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته در سال ۱۳۹۹، به دو سال (۲۴ ماه) افزایش یافته و در سال ۱۴۰۲ نیز شاهد اجرایی شدن همین قانون خواهیم بود.

بر همین اساس، مدت خدمت سربازی نیروهای بومی ۲۴ ماه، نیروهای غیربومی در مناطق عادی ۲۱ ماه، مناطق محروم ۱۹ ماه و مناطق امنیتی درگیر ۱۸ ماه می باشد.

در این مقاله تلاش بر این بود که شما را از مدت زمان خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ آگاه سازیم؛ چنانچه نیاز به دریافت راهنمایی بیشتری دارید، با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

مشاورین مجرب این مجموعه، شما را در کمترین زمان ممکن راهنمایی کرده و مشاوره دقیقی از آخرین اخبار نظام وظیفه به شما ارائه خواهند کرد. از همراهی شما با آویژه سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتمدت زمان خدمت سربازی افراد متاهل در سال ۱۴۰۲ چه میزان خواهد بود؟

طول خدمت سربازان متاهل با سایر افرادی تفاوتی نداشته و صرفا در جهت آسایش حال این افراد تمهیداتی اندیشیده شده است.

سوال علامتمیزان خدمت افراد در مناطق غیر عملیاتی چه میزان است؟

این میزان ۲۱ ماه می باشد.

سوال علامتچه افرادی در سال ۱۴۰۲ قادر به پرداخت و جریمه و خرید خدمت خواهند بود؟

مشمولانی که مدت زمان غیبت سربازی آنها حداقل ۵ سال باشد، با پرداخت جریمه ۱۵ هزار یورو، می توانند کارت پایان خدمت خود را دریافت نمایند.

مدت زمان خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدت زمان خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 309 نظر:
 1. سلام وقت بخیر
  محل خدمت بنده عملیاتی هست و ۱۸ ماه باید خدمت کنم، پدرم ۲۴ ماه حضور در جنگ داره (قبل از قطعنامه)، با توجه به محل خدمتم که خودش هم کسر داره، کسری جبهه پدری به ازای هر ماه ۱۲ روز حساب میشه یا ۹ روز؟ چون شنیدم کمتر حساب میکنن

  1. سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از نحوه ی محاسبه کسری ایثارگری با کارشناسان ما تماس بگیرید

 2. باسلام من سرباز منطقه عملیاتی جاسک هستم متاهل هستم وبچه کوچیک دارم تو این وضعیت بد اقتصادی و خرج خیلی بالا واقعا سخته سربازی من اینجا خدمت هستم بومی هستم اصلا اینجا توجهی به بومی بودن متاهل بودن بچه کوچیک داشن اینا توجهی نمیشه وقتی حتی بچه مریض میشه مرخصی نمیدن یا دو سه روز بد میفرستن مرخصی اونم یک روز بری نرسیدی به دکتر برگردی خواهشا پیگیری کنید بحث متاهل بودن بچه کوچیک داشتن اجاره های سنگین مسکن خرج خیلی بالا قیمت های مواد غذایی حداقل بزارن بد ظهر ها بد تایم اداری بیایم خونه بریم کارگری کنیم شام زن بچه مون پیدا کنیم

 3. سلام
  مدت خدمت در بندرعباس برای سربازان غیر بومی چند ماه تست؟این منطقه جزو مناطق محروم و بد آب و هوا هست؟

 4. سلام من ۲ سال پیش کلاس یازدهم رو تموم کردم و کلا مدرسه رو ول کردم پارسال قبل از این که ۱۸ سالم تموم بشه رفتم ادامه تحصیل بدم ولی آموزش پرورش بهم گفت شما ترک تحصیل کردی نمی تونی بخونی و باید بری سربازی منم رفتم پلیس +۱۰ گفتن تا ۲۰ سالگی میتونی درس بخونی حالا موندم چیکار کنم اصلا حرفاشون جور در نمیاد لطفا راهنماییم کنید تشکر

 5. درود. من دفترچه پرکردم ولی رفتم دانشگاه که اوایل اضافه میخوردم و دانشگاه میگفت درست میکنه. بعد دانشگاه نرفتم سربازی. آیا غایب حساب میشم یا خدمت نرفته؟

 6. سلام
  سربازان متاهل خدمت سربازیشون تو تایم اداریه؟
  یعنی میتونن بقیه ی روز رو از پادگان خارج بشن؟

 7. سلام من در منطقه ای خدمت میکنم که ۱۸ماه هست
  ۶ماه هم کسری بسیج دارم
  الان یعنی کل خدمتم میشه ۱۲ ماه یا کسری کمتر بهم تعلق میگیره؟

 8. سلام من اعزام مهرماه ۱۴۰۰ درحال حاضر تو کرمانشاه خدمت میکنم الان انتقالی گرفتم اهواز من هم متاهل هستم خدمت تو اهواز چند ماه هست من الان ۶ ماه مونده از خدمتم این ۶ ماه اصافه میشه اگه برم اهواز بخاطر این که بومی میشم

 9. سلام من سال ۱۹/۰۱/۹۷ب خدمت اعزام شدم و تو انوزشی فرار کردم الان ۴ سال گذشته متهل شدم اگه معرفی کنم ۶ ماه کسری بهم تعلق میگیره ویه سوال دیگه که دارم میتونم اضاف خدمتی که ب خاطر فرارم خوردم رو جریمشو بریزم پاگ بشه ممنون میشم جوابمو بدین

  1. سلام
   ۶ ماه اضافه خدمت دارید که تو بعضی از بازه های زمانی مثل هفته بسیج میتوان عفو گرفت

  2. من هم فراری بودم ومتاهل جریمه دادم درست شد الآنم ۲۰روز دیگه بیشتر ندارم تا ترخیص بشم.بهتره بری و تمومش کنی😊

 10. سلام‌من ۱۹/۰۱/۹۷اعزام شدم ب خدمت بنا ب دلایلی ازاموزشی فرار کردم الان ۴ سال گذشته متهل شدم من‌اگه برگردم کسری ۶ ماه بهم تعلق میگیره و یه سوال دیگه که کارم من میتونم جریمه اضاف خدمت هامو بریزم

  1. سلام
   ۶ ماه اضافه خدمت دارید که تو بعضی از بازه های زمانی مثل هفته بسیج میتوان عفو گرفت

 11. سلام وقت بخیر من اعزام ۱۴۰۱/۷/۱ مهر ماه هستم .و هنوز دوره آموزشی هستم در تهران ۰۲ شهید انشاعی
  با مدرک زیر دیپلم . خواستم بپرسم که یگانم بنظر شما کجا میوفته و کدام یگان راحت میگیرن ممنون میشم پاسخ بدهید اضافه هم ندارم سپاس .

 12. سلام وقت بخیر من اعزام ۱۴۰۱/۷/۱ مهر ماه هستم .و هنوز دوره آموزشی هستم در تهران ۰۲ شهید انشاعی
  با مدرک زیر دیپلم . خواستم بپرسم که یگانم بنظر شما کجا میوفته و کدام یگان راحت میگیرن ممنون میشم پاسخ بدهید اضافه هم ندارم سپاس .

 13. سلام
  شخصی که مرز افتاده دقیق چندماه خدمت میکنه؟
  و میشه انتقالی گرفت به جای دیگه؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   امکان انتقالی بستگی به شرایطی دارد ، برای اطلاع از شرایط با موسسه تماس بگیرید.

 14. سلام
  من مشکل میگرن چشم دارم به ای صورته
  که هنگام فعالیت حالت سردرد،حالت تهوع،سرگیجه،سیاهی چشم،تشنج میشم و به جز ایناهرشب باید دو نوع قرص دیپاکین۵۰۰و نورتریپتیلین۲۵مصرف کنم
  تو گرمافعالیتم بره بالا.یا افتاب بهم بخور زیاد اون حالاتی ک گفتم پیش میاد.تو سرماهم بادبخوره بهم حالتی مثل سینوزید میشم
  حالا من باید چیکار کنم با ای مشکلم ایا معاف میشم.خواهشا توضیح بدید

 15. سلام علیکم وقت بخیرمن متولد۱۳۶۴هستم متاهل سه تابچه دارم بامادرپیرکارت فعال دارم سربازی نرفتم ایااقدام کنم چه مجازاتی داره باتشکر

 16. سلام خسته نباشید من سال ۹۶رقتم سربازی ۱۰ماه خدمت کردم فراری شدم اونموقع ۲۱ماه خدمت بود الان خودمو باز معرفی کردم دادسرا هم رفتم بخشیدم الان باید ۲۱ماه خدمت کنم یا ۲۴ماه؟

 17. سلام خسته نباشید بنده ۳۰سال سن دارم زن و۲تا بچه دارم الان برم خدمت به اعزای هر بچه چند ماه کم میشه

 18. سلام وقت بخیر
  برا دفترچه پست کردن اگر با دوستم تمام کارهارا انجام بدیم چقدر امکانش هست آموزشی و خدمت باهم باشیم؟
  ممنون میشم اگر جواب بدید.

 19. سلام
  در طول خدمت ماه ملاک هستش یا روز؟
  یعنی ماه های ۳۱ روزه اون یک روز از تعداد روزای خدمت کسر میشه؟؟

 20. اگر کسی سال ۱۴۰۰ اعزام بشه و در سال ۱۴۰۱ مدت زمان مصوب برای خدمت به ۲۱ تغییر کنه ، آیا شامل حالش میشه؟

 21. سلام،درسته که افراد معاف از رزم صددرصد در شهر خودشان هستند؟و سوال دیگه اینکه این مدت سربازی که میگید با آموزشی باهم هست؟

 22. سلام من دوسال پیش دیپلم گرفتم ولی ادامه ندادم تا الان چند روز یا چند ماه اضافه خدمت دارم
  چطوری حساب میشه

 23. سلام و خسته نباشید. جایی که خدمت می کنم هجده ماه است دارای شش ماه کسری هستم. سوال این است که این شش ماه از هجده ماه کم می شود یا بیست و چهار ماه؟؟؟ زیرا به من گفته شده است به جای دوازده ماه، چهارده ماه باید خدمت بکنم با این عنوان که هر ماه ده روز کسری مناطق آب و هوا بد و غیر بومی است. ممنون می شوم جواب بدهید.
  با سپاس فروان از شما

 24. سلام من همیشه رویای امریکا رو داشتم فقط هم به خاطر همین می‌خوام برم سربازی که پاسپورت بگیرم ولی اگه بیفتم سپاه دیگه باید قید امریکا رو بزنم
  راهی هست که سپاه نیفتم؟؟؟

 25. سلام. این شایعه ۲۱ ماه شدن سربازی چقدر واقعیت داره؟ تو کل پادگان ها پخش شده خبرش. میگن که امیر پوردستان و امیر موسوی امضا کردن. ما که تو پادگان اقدسیه هستیم میبینیم هر روز امیر پوردستان رو.

  1. سلام.. منم همچین چیزی شنیدم ولی هیچ خبری نیست.اگه بشه ک خوبه ی خرده زودتر به زندگیمون میرسیم!

 26. سلام من تو پادگان سراب ارتش خدمت خواهم کرد خواستم بدونم پادگان خوبی هستش یا نه ممنون میشم جواب بدین

  1. خوش بحالت الان اونجا هتله چون تیپ اعزام شده منطقه عملیاتی سوما تو کرمانشاه که خیلی سخته اونجا ولی شانس بیاری بمونی خود سراب میشی جزو باقی مانده ها وحال میکنی .انقد خوبه که من خودم الان ۵ساله اونجا سربازم نمیتونم دل بکنم…😂

 27. با سلام بنده ساکن پاوه که یه شهر مرزیه و متاهل د داری یک فرزند و مدرک لیسانس میباشم اگه الان بخوام برم سربازی باید چند ماه خدمت کنم ایابعد تایم اداری میتونم برگردم خونه یا باید تو پادگان و..بمونم ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.ممنون

 28. سلام من برج ۸ سال ۱۴۰۰ اعزام شدم متاهل هستم ۶ ماه پشت دفترچه دارم خواستم بببینم ۲ ماه کسری بهم تعلق میگیره

 29. سلام وقت بخیر من اعزامی ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ هستم نیروی زمینی ارتش و مجرد
  الان یگان در تیپ ۲۸۸ خاش در استان سیستان و بلوچستان خدمت میکنم میخاستم بدونم خدمت من چقدره و چقدر حقوق شمامل من میشه
  —————————————————–
  ممنون میشم اینم جواب بدین در ضورتی که بیام مشهد خدمت کنم اونجا چقدره خدمت و حقوق چقدره

 30. سلام من ی سربازم کرمان برای ارتش خدمت میکنم و مجرد هستم مدت خدمت من ۲۱ماه هستش یا۲۴ماه؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر برای اطمینان از این قضیه با یگان خدمت خود یا پلیس +۱۰ صحبت کنید

 31. سلام من اعزامی ۱۴۰۱٫۴٫۱ هستم متاهل هم هستم خدمت من چند ماه میشه؟وبرای متاهلی هم کسری بهم میدن؟لطفا راهنمایی کنید

 32. ۲۴ماه واقعا بی انصافیه کمش کنید ک لااقل سرباز توی کشور زیاد بشه ۲۱ماه خب بود نه دوسال واقعا ظلم و هیچ کی نمیاد خدمت. 😎

 33. سلام من اهل قایمشهر هستم سربازیم افتاده سنندج خواستم ببینم سنندج جزو مناطق عملیاتیه یا منطقه محرومه
  و مدت سربازی در سنندج چند ماهه
  نیروی زمینی ارتش افتادم

 34. سلام من آبیک خدمت میکنم
  خودمم قزوین سکونت دارم
  از محل خدمتم با خونم ۷۰ کیلو متر فاصله است
  خدمت من چند ماه حساب میشه؟

 35. من سرباز عملیاتی پدافند هوایی هستم. بومی هستم ولی روز برگ نیستم و باید ۹۰ روز حضور بزنم خدمت ماهم ۲۴ ماه هست؟

 36. سلام خسته نباشید خدمت تو مرزبانی از۱۷یا۱۸ماه هستش آیا با بردن کسری بسیج و ایثارگری از این کسری تو مرزبانی کم میکنن؟

 37. سلام خواستم بدونم من برادر بزرگم کسری اینکه پدرم زمان جنگ خدمت کرده ۲۴ ماه رو گرفت باز هم ب فرزند دوم تعلق میگیره

  1. سلام وقتتون بخیر اگر از تمام مدت استفاده کرده باشند امکانش نمیتواند برای شما وجود داشته باشد.

 38. سلام من سال ۹۷ چهارده ماه خدمت کردم بعد ارشد قبول شدم استاپ خوردم. الان میخام ادامه اشو برم. مدت زمان خدمت زمان ما ۲۱ ماه بود. با توجه به اینکه پایه خدمت من سال ۹۷ است طبق قانون همان سال با من برخورد می شود؟ خدمت من ۲۱ ماه خواهد بود؟

  1. باسلام برای معافیت پزشکی اصولا برای استخدام ارگان های دولتی مشکل بوجود می اورد

 39. سلام من ۲۳ سالمه الان میخوام دفترچه پست کنم اما میخوام بیفتم نیرو دریایی باید چیکار کنم که اعزام به نیرو دریایی بشم؟؟؟ ممنون از پلسخگوییتون

 40. سلام وقت بخیر من زاهدان لب مرز خدمت میکنم الان۹ ماه میشه ک اونجام…و این ک الان کارم درست شده برایی این ک استان خودم بیفتم میخواستم ببینم استان خودم باشم چند ماه اضافه میشه ب خدمتم و زمانی ک ما رفتیم ۱۷ ماه بودش منطقه محروم

 41. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من کارت فعال دارم عضو شورا پایگاه هم هستم نامه اینکه حافظ ۱ جز قران هستم رو از سازمان تبلیغات اسلامی دارم میخواستم بدونم چقدر تاثیر داره برای سربازیم با تشکر

 42. سلام .عرض ادب واحترام.خدمت دوستان
  پسری دارم درتاریخ ۱۴۰۱/۲/۱ اعزام شد.سپاه نیروی دریایی ..خواستم بدونم.مدت زمان خدمت وی چقدر.
  دارای ۳ سال بسیج فعال
  ایشان مجرد
  باتشکر از بزرگان.ومشاورین محترم
  درضمن خدمت من پدرسرباز هم درسال ۶۷/۱۲/ تا۶۹
  در جزیره ابوموسی خدمت میکردم
  بازهم کسری داره برای پسرم نیرو دریای ارتش بودم
  باتشکر

 43. سلام ببخشید من اعزامی ۱۴۰۰/۵/۱ هستم ده ماه خدمت هستم که و غیر بومی ۲۱ماه قرار بود اما الان کرمانشاه کع در آن هستم به منطقه عملیاتی تبدیل شد الان من ۱۸ شدم ۸ ماه دیگر خدمت دارم یا نه به ازای ۸ ماه باقی مانده ۴۰ روز میگیرم به جای ۳ ماه هر ماه منطقه ۵ روز آیا این صحت دارد یا نه ۳ ماه کامل لحاظ می‌شود جواب لطفا

 44. سلام وقت بخیر گذراندن چند ماه از خدمت در شهر زاهدان کسری منطقه عملیاتی و شرایط بد و آب و هوایی و منطقه محروم تعلق می‌گیرد ؟

 45. با سلام
  من ۱۱ماه کسری دارم و میخوام بدونم اگه برم منطقه مرزی یا عملیاتی چند ماه باید خدمت کنم و همون ۱۷_۱۸ماه حساب میشه یا به نسبت کسری بهم تعلق میگیره

 46. سلام خسه نباشد من بهمن ۹۹اعزام شدم ب خدمت بدون هیچ‌ غیبتی افتادم ۴۰۰کیلومتر دور تر از محل سکونت بعد انتقالی گرفتم بعد ۵یا ۶ماه اومدم محل سکونتم بعد گفتن بهم ک خدمت اینجا ۲۱ماهه هس اگه برم تو چندتا پاسگاه خدمتم کمترم میشه گفتن ۷ماه وایسی ۷۰روز کسری میگیری بعد هر ماه کسری بسیجی بیاری ۷یا ۸روزش کم میشه از این کسریع پاسگاه الان چقدر دیگه من خدمت دارم؟ب حساب خودم این ماهه اخرمه ولی میگن قانون جدید اومده ک نع این ماه تموم نیسی….میشه ی توضیح بدین؟

 47. با سلام من اردیبهشت سال ۱۴۰۱اعزام به خدمت شدم دوره آموزشی ما سربازان نظام چند روز است

 48. سلام من متاهل هستم .لیسانس دارم و اعزامی ۱۴۰۱/۲/۱ نیرو انتظامی هستم خواستم بپرسم اگه موقع تقسیم بندی کجا بیوفتم خدمتم تایم اداری هستش؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام با توجه به تاهل در شهر خودتون هستید مدت خدمت۲۴ماه کسر خدمت همسر هم دارید دوماه در صورت نداشتن غیبت به شما تعلق میگیرد

  2. نه داداش تازه گیر اینا افتادی من با یک سال خدمت دوتا بچه تایم اداری نکردن دلت خوش نبااشه خودت و بدترین حرفها و شرایط اماده کن

 49. سلام وعرض ادب من ازمحل سکونت تامحل خدمتم تقریبا ۱۰۰کیلومتر خواستم اعزامی ده هزاروچهارصدم خواستم بدونم چند ماه خدمت باید کنم

  1. نه عزیز دل
   باید هجده سالت کامل بشه یعنی نوزده سال رو پر بکنی
   چه کاریه با سن کم بری سربازی؟
   اگه میتونی دانشگاه برو درس بخون
   یاهم اگه خواستی بری
   حتما پذیرش سپاه رو بگیروقبل از خدمت فعال بسیج داشته باش همراه با کسر خدمت ،بعد ببین پدرتون خدمتش زمان جنگ بودیانه
   چقدر کسری میتونی بگیری
   بعد سربازی رو اقدام بکن
   اگه میخواهی سربازیت راحتتر ونزدیک خونتون باشه این اقدامات رو انجام بده

 50. من سال ۹۱فرارکردم سال ۱۴۰۰رفتم سربازی خدمتم برج یک۱۴۰۱تموم شد دوفرزند دارم شرایطم سخت نه خونه دارم کرایه خونه بدبختیام هیچی کارگرم کرایه ماشین راهم دور ۲۱ماه خدمتم تموم شدالان زنگ زدن اظاف کردن درک کنید ۳۴ سال سن دارم رحم کنید۰۸خاش خدمت میکنم خیلی ممنون جواب بدین

  1. سلام دوست عزیز. یعنی اضاف خدمتت بخشیده نشد؟ اینکه میگن تمام اضافها بخشیده میشن دروغه؟؟؟

 51. با سلام
  بنده در اسفند سال ۹۹ اعزام به خدمت شدم و در حال خدمت هستم ، میخواستم بدونم که آیا صحت داره که اعزامی های سال ۹۹ ، ۲۱ ماه شدند یا خیر ؟!
  سوال دوم اینکه منزل بنده استان قزوین هستش ولی تهران خدمت میکنم ، کسری راه دور به بنده تعلق خواهد گرفت یا خیر ؟! ممنون

   1. سلام وقتتون بخیر
    شرط بومی یا غیر بومی بودن دقیقا چیه؟
    آدرس محل سکونت ؟
    محل تولد ؟
    یا از جایی که دفترچه ارسال میشه؟
    برای مثال من اهل استان گلستان هستم خانواده ام گلستان هستن ولی خودم تهرانم
    اگر از تهران دفترچه ارسال کنم و تهران بیافتم شامل غیر بومی میشم ؟
    ممنون میشم پاسخ بدین

   2. من تو تهران هستم خدمتم هم تهران هستش ولی الان میگه بومی های ۹۹ هم ۲۱ ماه شدن.این درسته؟؟؟

   3. سلام من اعزامی اسفند۹۹ هستم ولی تهرانم منزل هم تهران هستش.میگن که اعزامی های ۹۹ خدمتشون ۲۱ ماه شده. درسته؟؟

   4. سلام ارادت ، ممنون از وقتی که می‌دارید
    من هم دقیقا همین شرایط رو دارم ولی به نیرو انسانی گفتم ، گفتند ک تاحالا همچین چیزی نشنیده ، باید نامه و بند نیرو های مسلح رو ببرم براشون ، از کجا باید پیدا کنم سندیتش رو 🙏

 52. سلام خسته نباشین
  من اعزامی برج ۸ سال ۱۴۰۰ هستم اون موقع که ما اعزام شدیم سربازی ۲۴ ماه بود جدیدا شنیدم طول مدت سربازی ۲۱ ماه شده. مثل اینکه به صورت بخش نامه ابلاغ شده. شما اطلاعی دارین ازاین موضوع؟؟؟ الان ما هم سربازی مون ۲۱ ماه میشه یا همون ۲۴ ماه خدمت میکنیم؟؟؟
  ممنونم.

 53. سلام من اعزامی ۱۴۰۰/۵ هستم و در یگان حفاظت خدمت می کنم طول خدمت من چقدره ؟؟؟
  مگه شما نمیگین ۲۱ ماه پس چرا فرمانده میگه نه ۲۴ ماهه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 54. سلام ما در استان سیتان بلوچستان در شهرستان قصرقند خدمت در سپاه میکنم گفتن خدمت بیست یک ماه شده در اگر میدانی جواب بدهی

  1. سلام ما در استان سیتان بلوچستان در شهرستان قصرقند خدمت در سپاه میکنم گفتن خدمت بیست یک ماه شده در اگر میدانی جواب بدهی

 55. سلام بنده کرمانشاه خدمت میکنم کلانتری بومی هستم چند ماه باید خدمت کنم اینجا میگن ۲۴ماه هیچکی جواب نمیده

  1. سلام . بنده ۱۵ ماه کسری دارم و الان ۴ ماه خدمتم . سرباز مرزبانی منطقه عملیاتی و درگیر هستم و خدمتش ۱۷ ماهه . امروز رفتم که شاید تسویه‌م کنن که گفتن که دستورالعمله و باید حداقل ۵ ماه خدمت کنی . یعنی یه ماه دیگه . اینجور قانونی هست؟
   ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره جوابمو بده

 56. باسلام برای دوفرزندو زن چقدر کسری میدن ودر ضمن بچه اذربایجان غربی هستم وخدمتم در. دزفول است چقدر کسری میتوانم بگیرم

 57. سلام آیا طرح معافیت افراد متاهل بالای سی سال و دارای دو فرزند و بیشتر بطور کل منتفی شده؟ یا امکان داره نیرو های مسلح یه اقدامی در این راستا انجام بده؟

 58. سلام
  خسته نباشید
  شما توی مطالبتون عنوان کردین که توی سال ۱۴۰۱ هم کسری برای فرزندان ایثارگر اعطا خواهد شد!
  در حالی که من چن جا خونده بودم که این قانون تا پایان این سال هستش و در سال ۱۴۰۱این کسری لغو خواهد شد؟؟؟؟

  1. سلام. معافیت یا کسری ای که مربوط به سالهای بعد از قطعنامه است در سال ۱۴۰۱ اجرا نمی‌شود. قانون معافیت و کسری ایثارگران مربوط به سالهای جنگ تحمیلی کماکان اجرا خواهد شد.‌

 59. سلام وقت بخیر
  مدت خدمت سربازی در مرزبانی استارا برای فرد غیر بومی ( ساکن رشت) چند ماه هست؟

   1. سلام من ۸ سال غیبت دارم الان میخوام برم خدمت ایا اضافه خدمت میخورم یا اضافه ها بخشیده شدن

 60. سلام
  ما در یگان حفاظت پیرامونی خدمت می کنیم پس چرا ۲۱ ماه نیست برای ما؟ به ما گفتن باید ۲۴ ماه خدمت کنین اینجا. ولی شما ها گفتین حفاظت پیرامونی ها ۲۱ ماه هست

 61. سلام
  من اعزامی ۱/۳/۱۴۰۰ هستم، تهران خدمت میکنم محل سکونت ام تهران هست.
  الان خدمتم ۲۴ ماه یا۲۱ ماه هستش؟

   1. سلام وقتتون بخیر
    من سرباز آموزشی شهید رجایی کرمانشاه بودم که در حین آموزشی به علت متاهل بودن یه سری مشکلات مجبورا فرار کردم .والان بعد ۵ سال میخوام بصورت آماده باش بیام خدمت
    با این حال من اضافه خدمت میخورم یا بازداشت ؟

 62. سلام
  من تاریخ اعزامم ۱۴۰۰٫۱۲٫۱ هستش تعداد ماه های سربلزی بذای بنده چقدر سات؟

 63. سلام من اعزامی ۹۹/۹/۱هستم درمنطقه مرزی عملیاتی ودرگیر سراوانخدمت میکنم مدت خدمت من چندماه هست

 64. باسلام
  سرباز نیرو انتظامی هستم، متاهل میباشم
  در محل خدمتی ما هفته ای سه روز بعد تایم اداری مرخص میشویم ولی هیچگونه مرخصی استحقاقی به ما داده نمیشه، حرف‌ فرمانده هم اینه ک چون شما سه روز بعد زمان اداری‌ مرخص میشین مرخصی استحقاق ندارین، ایا همچین چیزی حقیقت داره؟

  1. سلام. این امر با توجه به نظر فرماندهی اجرا میشود و نمیتوان به روند آن ایرادی وارد کرد.

   1. س من در سیستان بلوچستان خدمت میکنم اعزامی برج ۵ سال۱۴۰۰ هستم حقیقت داره ک ۲۱ ماه تصویب شده

 65. سلام خسته نباشید من پایه خدمتی مردادماه۹۹وسرباز غیر بومی درمنطقه محروم وبد آب هوا هستم،خدمت سربازی واسه ما چند ماه میشه؟

 66. سلام
  احتمال خدمت وظیفه پزشک عمومی مجرد در چه مناطقی بیشتر است؟ ایا می تواند در منطفه محروم استان محل سکونت (یزد) باشد

 67. سلام من تو یگان ویژه بوشهر خدمت میکنم و اهل اهواز هستم برای من چند ماه کسری داره و برای همسرم چند ماه حساب میشه

   1. من خدمت نرفتم سه تا بچه دارم میخواهم برم خدمت واا نمخواهم تو شهر خودم خدمت کنم هواش گرم بعدش دیسک کمر دارم دست سمت راستم از کیتف در اومده میشه راهنمای کنید ممنون میشم

 68. سلام پسرم متاهل بدون فرزند اعزامی اول آذر۱۴۰۰ ساکن بیرجند کجاوچندماه میشه خدمتش

  1. سلام تا جایی که امکان دارد افراد متاهل در شهر محل زندگی خدمت میکنند ، با اینحال همه چیز به تقسیم بندی خود نظام وظیفه برمیگردد برای متاهل بودن نیز ۲ ماه کسری محاسبه میشود.

   1. سلام خوب هستین ببخشیدمن اعزامی ۱۳۸۸سال ۱۳۸۹فرارکردم الانم متاهل هستم بابام هم ایثارگرهستش توجپهه بودمیتونم الان کسری بگیرم وبه متاهل بودنم ممنون

 69. سلام من اهل بوشهر هستم ومحل خدمتم هم بوشهر هست متاهل هم هستم، مدت خدمت من چند ماه است؟

   1. سلام خسته نباش من در شهرستان مگس زندگی میکنم خدمت سربازی در زاهدان افتادم سربازی چند ماه بزنم ۱۸ماه یا۲۱ماه
    جواب بدین ممنون میشم

    1. سلام طبق قوانین سربازی درمناطق بد آب و هوا یا درگیر و عملیاتی کسری به همراه دارد ولی لیست شهر ها توسط خود نظام بررسی و متغیر است، باید از خود نظام وظیفه پیگیری کنید.

   2. ولی دو شرط داره یک.تاریخ اعزامت از۱/۹/۹۹بالاتر باشه.دو.تاریخ عقدتم باید ازین تاریخ بالاتر باشه.خودم متاهلم اقدام کردم کسریه متاهلیو ندادن اعزامی۱/۱۲/۰۰هم هستم

 70. سلام من اهل بوشهر هستم ومحل خدمتم هم بوشهر هست متاهل هم هستم، مدت خدمت من چند ماه است؟

 71. با وجود سه ملیون مشمول غائب آیا عقلانی است برای کسانی که بدلائلی دیر ثبت میکنند شش ماه اضافه می بورند.

  1. اگر دلایل شما مستند و همراه مدرک معتبر باشد که غیبت را موجه کند میتوانید اضافه خدمت را کاهش یا حذف کنید

   1. سلام من سرباز م ودرمنطقه عملیاتی سراوان خدمت می کنم متاهل هستم وماهی.خدمتی.دی.ماه‌.۹۹.هستم.قبلا.به.ما.گقتین.خدمت.۱۷.ماه.الان.اگه.۲ماه.کسری.بگیرم.۱۵.نمایشه.الان.واقعا.همین.قدرمن.خدمت.می.کنم.یانه

    1. سلام وقت بخیر برای حالت عادی ۲۴ ماه خدمت است تاهل ۲ ماه و منطقه بد اب و هوا ۲ ماه و منطقه عملیاتی ۳ ماه در نظر خواهد گرفته شد .

 72. سلام من هرمزگان شهرستان سیریک خدمت میکنم خودم مال شهر فین بندر عباس هستم من چند ماه باید خدمت کنم

 73. سلام خسته نباشد
  بنده سرباز دی ماه ۹۹
  تو منطقه بدی اب وهوا خدمت میکنم
  خدمتم یگان ویژه استان خوزستان
  الان باید چند ماه خدمت کنم ؟

  1. . با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه عمومی، در حال حاضر مدت خدمت سربازی در مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه می باشد.

 74. سلام خسته نباشید
  بنده سرباز اعزام دی ماه ۹۹
  ودر شهر بدی اب وهوا خدمت میکنم
  خدمتم هم یگان ویژه
  الان باید چند ماه خدمت کنم ؟

  1. با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه عمومی، در حال حاضر مدت خدمت سربازی در مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه می باشد.

  1. سلام. خیر امکان خرید خدمتذتنها برای افرادی که بیش از ۸ سال غیبت دارند وجود دارد. میتوانید برای دریافت انواع معافیت ها اقدام کنید برای دریافت اطلاعات کامل در زمینه معافیت های گوناگون با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

   1. ببخشید ولی همسر من الان با ۱۰ سال غیبت نمیتونه سربازیش رو بخره ، میگن اصلا دیگه خرید سربازی وجود نداره همه باید برن سربازی

   2. سلام من متولد۶۹هستم متاهل هستم ودوبچه هم دارم چقدحقوقم میشه چن ما کم میکنن برابچه هام

  2. سلام وقتتون بخیر من ۲۸ سالمه برای معافی رفتم ک منو معاف نکردن معاف از رزم شدم الان هشت ساله ایا میشه خرید یا این ک اگ برم خدمت میتونم معاف شم ۲۵ درصد از بدنم سوخته و پای چپم پلاتین داره متاهل هم هستم اگر برم امکانش هست معاف شم لطفا جواب بدین ممنون میشه؟

   1. خرید خدمت در حال حاضر فقط در حد ارائه جهت اجرا شدن بوده و جهت بررسی به بازرسی نظام وظیفه ارجاع شده است.در صورت تایید این مرحله اجرایی می شود ، در غیر اینصورت خیر.
    شما میتوانید مدارک پزشکی خود را قبل از اعزام به نظام وظیفه ارائه دهید و با توجه به محدودیت پزشکی درخواست کنید حدالامکان در محل سکونت خدمت کنید.

  1. سلام خسته نباشید من اهل گیلان چابکسر زندگی میکنم، اما در استان تهران منطقه پرندک خدمت میکنم زمان خدمت من چقد هستش.؟؟؟ ۲۱ یا ۲۴؟؟

 75. سلام من برای خدمت سربازی اقدام کرده ام و از کارکنان کادر درمان هستم خواستم ازاین طریق خواهش کنم برای جبران ذره ای از زحمات این عزیزان باتوجه به شرایط فعلی و خستگی مفرط این عزیزان در عرصه سلامت ترتیبی اتخاذ گردد که بخشی از سربازی این عزیزان کسر شود تا بتوانند در عرصه سلامت خدمت رسانی نمایند باتشکر

 76. سلام من برای خدمت سربازی اقدام کرده ام و از کارکنان کادر درمان میباشم میخواستم پیشنهاد بدهم برای جبران ذره ای از زحمات این عزیزان درعرصه سلامت ترتیبی اتخاذ گرددو امتیازی برای این افراد درنظر گرفته شود تا حدودی از سربازی این افراد بخشیده شود تا بتوانند بیشتر در عرصه سلامت خدمت نمایند ممنون از زحمات شما عزیزان

  1. سلام من متاهل هستم دوتا فرزند دارم چکار کنم خودشم اجاره نشین پدرم مادرم نگهمیدارم چه کاری کنم منو راهنمایی کنید 😔😔😔

  1. سلام. بله برای محاسبه کردن کسر از خدمت متاهلی مدارک ازدواج را فرماندهی یگان محل خدمت تحویل دهید.

   1. سلام من بچه مشهدم سرباز شاهرود هستم ولی ماموریتی آمدم مشهد میخاستم بدونم خدمت ماموریتی همان ۲۱ماه خدمته یا میشه ۲۴

   2. سلام خسته نباشی من همسرم الان حدود ۳ماه از خدمتش میگذره دارای فرزند هستیم قرار بود متاهل و بزارن تو شهر خودشون الان همسرم و گذاشتن شوشتر ما درشوش دانیال هستیم برا ما سخته دوره ازما دخترم هم همش گریه میکنه هرجا رفتم میگن هیچ راهی نداره چکار کنم ک بیارن تو شهر خودمون تایم اداری باشه ک شبها پیشمون بمونه ممنون میشم راهنمایی کنید حتی مرخصی هم بهش نمیدن میگن هر ماه فقط ۲روز میتونه بیاد

    1. ا از طریق سازمان بازرسی موضوع را اعلام نمایید یا از طریق ستاد فرماندهی ارگان مربوطه تقاضای انتقالی دهید تا زودتر به نتیجه برسید

 77. سلام،‌ من متاهل هستم،‌ خونمم اهواز هست. ۱ شهریور ۱۴۰۰ تاریخ اعزامم هست. خواستم بدونم بعد از دوره ی آموزشی حتما شهر خودم میافتم؟ و اینکه چون اهواز جز مناطق با بدی آب و هوا هست چند ماه باید خدمت کنم؟
  تشکر

  1. سلام بله به احتمال زیاد درشهرخودتان هستید طول دوره سربازی در مناطق بد آب وهوا نوزده ماه است

 78. سلام… کسی که مرداد ۱۴۰۰ میره اموزشی با مدرک پزشکی ایا میتونه توی ازمون دستیاری ۱۴۰۱ شرکت کنه؟
  چند ماه باید خدمت کنه یه پزشک؟

  1. سلام شما درحین خدمت میتوانید دررشته های بدون کنکور ادامه تحصیل دهید

 79. سلام خسته نباشید من محل سکونتم ساوه محل خدمتم گلستان میخواستم ببینم ۲۱ ماه شاملم میشه یا ۱۸ ماه

 80. سلام .من اعزامی ۲ مرداد ۱۴۰۰ هستم خدمت سربازی برای من چقدره ؟من استان ایلام قراره خدمت کنم. یکی از شهرستان هاش .اینجا محرومه ..بنظرتون من ۲۱ شاملم میشه یا ۱۹؟

  1. سلام خسته نباشید وقت به خیر من ۱۴۰۰/۴/۱ اعزام شدم محل سکونتم ساوه محل خدمتم گلستان ایا ۲۱ ماه شاملم میشه یا ۱۸ ماه

 81. سلام من برج ۹ سال۹۹ اعزامی تاریخ دفترچه بیمم سال ۱۴۰۱ برج ۳ الان من چندماه خدمت دارم؟

   1. سلام من دوتااز داداشام سربازی رفتن و میکن به ازای هر فرزند ۳ ماه کم میشه راسته یا نه ممنون

  1. سلام همدوره ای عزیز …دفترچه بیمه ی منم تو آموزشی که بهم دادن ۲۱ ماه خورده بود …باید وقتی تاریخش تموم شد تمدید کنی

  2. سلام من در۲ اسفند ۹۹ اعزام شدم درکلانتری اصفهان خدمت میکنم تک فرزند هم هستم بچه ایلامم اما مامان وبابام بخاطرسربازی من به اصفهان کوچ کردند گفتم ببینم چند ماه دیگه باید خدمت کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

   1. سلام وقتتون بخیر من سال ۹۳ برای معافیت اقدام کردم از نوع پزشکی ۲۵ درصد از بدنم سوخته و پای چپم پلاتین داره معاف از رزم شدم ایا امکانش هست بخرم یا اگ برم میشه شهر خودم بیوفتم

    1. خرید خدمت در حال حاضر فقط در حد ارائه جهت اجرا شدن بوده و جهت بررسی به بازرسی نظام وظیفه ارجاع شده است.در صورت تایید این مرحله اجرایی می شود ، در غیر اینصورت خیر.
     شما میتوانید مدارک پزشکی خود را قبل از اعزام به نظام وظیفه ارائه دهید و با توجه به محدودیت پزشکی درخواست کنید حدالامکان در محل سکونت خدمت کنید.

    1. سلام. بله برای محاسبه کردن کسر از خدمت متاهلی مدارک ازدواج را فرماندهی یگان محل خدمت تحویل دهید.

    2. سلام من سال ۹۹برج ۹ اعزام سربازی شدم الانم تو شهر خودم خدمت میکنم توی دفترچه بیمم هم ۲۱ ماه اعتبار زده خاستم بدونم ۲۱ماه خدمت میکنم یا ۲۴ ماه ممنون ازلطفتون

   1. سلام خسته نباشی شهرستان سوران نشستم من خدمت سربازی در زاهدان افتادم باید چند ماه سربازی رو بزنم ۲۱مه یا۱۸ماه

    1. سلام طبق قوانین سربازی درمناطق بد آب و هوا یا درگیر و عملیاتی کسری به همراه دارد ولی لیست شهر ها توسط خود نظام بررسی و متغیر است، باید از خود نظام وظیفه پیگیری کنید.

  1. سلام خسته نباشید من اعزامی برج ۹۹٫۹٫۱ هستم در نیرو زمینی ارتش که در منطقه عملیاتی سومار کرمانشاه خدمت میکنم که انتقالی را گرفتم قراره چند روز بعد به پادگان شهر خودم قزوین برم میخواستم بپرسم باید چند ماه خدمت کنم

    1. سلام سرباز وظیفه عبدالعظیم هستم تاریخ اعزام ۱۴۰۰٫۰۹٫۰۱نیروی هوایی ارتش هستم بعداز آموزشی اعزام به نیرو هوایی چابهار شدم آیا کسر خدمتی شامل من میشه یا نه .تشکر

 82. سلام من۳۳سالمه و۵فرزنددارم.وبه علت.معیشتی نتوانستم.به خدمت سربازی برم هالا چتور معاف بشم

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی شرایط خود با کارشناسان تماس بگیرید در حالت عادی راهی نیست مگر برسی دقیق تر

    1. با سلام وخسته نباشین من اعزامی ۱/۹/۹۹ هستم در منطقه عادی هم خدمت میکنم آیا خدمت بنده ۲۴ ماه اعمال میشود ؟؟ باتشکر

   1. سلام من پدرم ارتشی بودن ۷۴ سال سن داشتن ۱ سال میشه فوت کردن قبلش ازش نگهداری میکردم با ویلچر و اعصا میبردمش جایی
    الان از مادرم نگهداری میکنم مشکل شنوایی دارن و جایی بلد نیستن برن
    ۲۰ سالمه برادر تنی ندارم

    1. سلام. در صورت نداشتن غیبت و پسر بزرگتر تنی میتوانید برای دریافت معافیت کفالت اقدامات لازم را انجام دهید اگر به دلیل شرایط حاکم بر خانواده برای شما مدتی غیبت لحاظ شده باشد لازم است ابتدا جهت توجیه غیبت اقدام کنید سپس پ چنده کفالت را مطرح کنید میتوانید برای دریافت اطلاعات کامل با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

 83. سلام خسته نباشید من ۲۳سالمه و سربازی نرفتم به خاطر پدرو مادر پیرم وسر کار رفتن آیا در حین خدمت امکان دارد که به تحصیلم ادامه بدهم و جزب نظام مقدس بشوم چون آرزوی قلبی بنده حفاظت از این مرزوبوم و انقلاب اسلامی است وخدمت صادقانه به میهن

  1. سلام خسته نباشید در ابتدای سال صحبت از طرح سرباز ماهر بود. طرحی که امکان ادامه ی تحصیل را برای سربازان فراهم می کرد ولی متاسفانه به علت شرایط کرونا وکسری بودجه این طرح عملیاتی نشده و حداقل تا سال بعد امکان تحصیل در حین خدمت وجود ندارد

    1. سلام من بچه مشهدم سرباز شاهرود هستم ولی ماموریتی آمدم مشهد میخاستم بدونم خدمت ماموریتی همان ۲۱ماه خدمته یا میشه ۲۴

 84. سلام. من قبلا دوره آموزشی سربازی رو رفتم. بعد که کارشناسی ارشد قبول شدم، سربازیم ناتمام موند. حالا که تحصیلات تکمیلی من تموم شده، ظاهرا باید دوباره دوره آموزشی رو بگذرونم. چیکار کنم که این دوره رو نرم؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز شما راهی ندارید مگر اینکه اگر سرباز سپاه بودید دوره های تکمیلی بسیج را بگذرانید.

 85. واقعا ناراحت شدم امروز وقتی جمله جزایر طرح نازعات خواندم،خدمت مهم نیست میگذره ولی چطور یک عده نفوذی سند و مدرک میدن دست خارجیها میگن بیاید ببینید ما خودمان هم میدانیم این جزایر طرح نازعات هستش،جزایری که ۵۰۰۰ ساله خاک ایرانه،جزایر طرح نازعات اون اسکاتلند یا ایرلند بیچاره هستش،انگلیس خبیث ول کن ایران ما نیست،با مطرح کردن جزایر طرح نازعات سعی در عادی جلوه دادن این جملات و درست کردن مدرک و سند برای دیگر کشورهاست،ما نزاعی با کسی نداریم

  1. سلام خسته نباشی من اعزامی یکم اذر ۹۹ هستم بعد تاریخ دفترچه بیمم سقفش ۲۱ماه الان باید چند ماه خدمت کنم ۲۱یا ۲۴

    1. سلام علیکم من اعزامی برح ۹ سال ۹۹ تاریخ دفترچه بیمم سقفش برج ۳ سال۱۴۰۱ یعنی من الان چند ماه باید خدمت کنم

    2. سلام من برج ۹ سال۹۹ اعزامی تاریخ دفترچه بیمم سال ۱۴۰۱ برج ۳ الان من چندماه خدمت دارم؟

    3. سلام من برج ۹ سال۹۹ اعزامی تاریخ دفترچه بیمم سال ۱۴۰۱ برج ۳ الان من چندماه خدمت دارم؟

  2. سلام من متاهل هیتم ویک فرزند دادم گفتن که ساعات کاری سربازی همراه با تایم کارهای اداری مثلن از ساعت ۷صبح تا ۲ظهر حقیقت داره؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1402/3/14

دوشنبه

1402/3/15

سه شنبه

1402/3/16

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید