رشته های دانشگاه علمی کاربردی قم ( جدیدترین لیست رشته های علمی کاربردی1402)

چه رشته هایی در علمی کاربردی قم ارائه می شود؟

برخی از افراد برای کسب مهارت و دانش کافی در زمینه های مختلف شغلی تصمیم می گیرند در دانشگاه های علمی کاربردی ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه علمی کاربردی قم یکاز جمله واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی است که با ارائه رشته های گوناگون فرصت ادامه تحصیل را برای متقاضیان در این دانشگاه فراهم می آورد.

رشته های دانشگاه علمی کاربردی قم در دفترچه راهنمای پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، درج شده و در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه علمی کاربردی قم تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ناپیوسته و یا کاردانی به پایان برسانند برای اطلاع از رشته های ارائه شده می بایست دفترچه راهنما انتخاب رشته را از سایت سازمان سنجش دانلود نمایند. همچنین برای دسترسی راحت تر به دفترچه می توانند مقاله دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه نمایند.

رشته های تحصیلی تمامی واحدهای دانشگاه علمی کاربردی با توجه به مقطع کاردانی و کارشناسی در دو دفترچه مجزا جمع آوری شده است.

لازم است داوطلبان با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر، برای اطلاع از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی قم یکی از دفترچه ها را مطالعه نمایند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی قم در دو نیمسال مهر و بهمن صورت می گیرد که برای اطلاع از رشته های ارائه شده در هر کدام از ورودی ها می توانید دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مربوط به همان ورودی را مطالعه نمایید.

در این مقاله لیست رشته هایی که در دانشگاه علمی کاربردی قم تدریس می شود، برای گروهی از داوطلبان که این دانشگاه را انتخاب نموده اند، گردآوری شده است.

مشاوران مرکز مشاوره آویژه در جهت خدمت رسانی به متقاضیان جهت سهولت دسترسی به لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی قم، به نگارش این مقاله پرداخته اند. پس اگر شما نیز به دنبال قبولی در دانشگاه علم کاربردی قم هستید و از رشته های ارائه شده در این دانشگاه اطلاع ندارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

در دانشگاه علمی کاربردی قم چه رشته هایی ارائه می شود؟

رشته های دانشگاه علمی کاربردی از تنوع بالایی برخوردار هستند که افراد می توانند با توجه به اهداف و میزان علاقه خود رشته مورد نظرشان را در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته انتخاب نمایند. تنها کافی است به زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توجه داشته و در زمان مناسب برای ثبت نام اقدام کنند.

شناخت رشته های دانشگاه علمی کاربردی قم به متقاضیان کمک می کند تا ابتدا نسبت به آنها اطلاعات لازم را به دست آورده و سپس برای نام نویسی در این دانشگاه اقدام نمایند.

رشته هایی که در دانشگاه علمی کاربردی قم برای دانشجویان تدریس می شود در چهار گروه آموزشی تقسیم بندی شده است.

این چهار گروه آموزشی عبارتند از: کشاورزی، فرهنگ و هنر، صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی

لازم است قبل از بررسی رشته های گروه های آموزشی، متذکر شویم که پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی قم ناپیوسته بوده و متقاضیان این دانشگاه به دو گروه تقسیم می شوند:

افرادی که با مدرک دیپلم و بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام در دانشگاه علمی کاربری قم را انجام می دهند.

این متقاضیان با توجه به مدرک تحصیلی دوران متوسطه خود برای ادامه تحصیل در مقطع کاردانی می توانند رشته مورد نظر خود را از بین گروه های آموزشی صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و خدمات اجتماعی انتخاب نمایند.

افرادی که دوران کاردانی خود را سپری نموده و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی قم ثبت نام می کنند.

همچنین داوطلبان برای سپری نمودن مقطع تحصیلی کارشناسی می بایست با توجه به نوع رشته خود در دوره کاردانی از بین چهار گروه آموزشی (صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و خدمات اجتماعی) یکی از آنها را انتخاب نمایند.

با توجه به اینکه در هر کدام از گروه های آموزشی رشته های بسیاری جای گرفته است، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی قم را به تفکیک گروه آموزشی و مقطع تحصیلی برای شما بیان می کنیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی قم در مقطع کاردانی

ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت ناپیوسته می باشد و داوطلبان برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نیاز دارند تا ابتدا دوره کاردانی را در این دانشگاه سپری نمایند.

بنابراین در این قسمت از مقاله به معرفی رشته های مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی قم می پردازیم. همچنین شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های دانشگاه های علمی کاربردی می توانید مقاله لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه نمایید.

رشته های کشاورزی مقطع کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی قم

دانشگاه علمی کاربردی قم این فرصت را برای داوطلبانی که شاغل هستند فراهم آورده است تا بتوانند در حیطه شغلی خود مهارت و دانش کافی را به دست بیاورند.

برخی از متقاضیانی که به رشته های دام، طیور و کشت و زراعت علاقه وافری دارند و هدفشان این است که با کسب علم و دانش در این زمینه ها، بتوانندبه خوبی فعالیت کرده و موفق باشند، به دنبال اطلاعاتی از رشته های ارائه شده در گروه آموزشی کشاورزی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی قم جدول زیر را مطالعه نمایید.

 

رشته های گروه کشاورزی دانشگاه علمی کاربردی قم
بهداشت ياري دامپزشكيگياه پزشكيفني باغباني – گياهان دارويي و معطرفني باغباني – گل و گياهان زينتي
شيلات – تكثير و پرورش آبزيان زينتيعلوم آزمايشگاهي دام پزشكي

رشته های صنعت مقطع کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی قم

اکثر طرفداران رشته های گروه صنعت دانشگاه علمی کاربردی قم در مقطع کاردانی افرادی هستند که دیپلم خود را از رشته های ریاضی و فنی دریافت کرده اند.

اگر از علاقمندان به رشته های مهندسی و رشته های فنی هستید می توانید این شاخه از رشته های دانشگاه علمی کاربردی قم را مورد بررسی قرار داده و در انتخاب هایتان آنها را لحاظ کنید.

اولویت قبولی در رشته های گروه صنعت در دانشگاه علمی کاربردی با متقاضیانی است که از رشته های ریاضی و فنی فارغ التحصیل شده اند.

بهتر است داوطلبان قبل از ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی، رشته های ارائه شده گروه صنعت را از جداول زیر مطالعه نمایند.

 

رشته های گروه صنعت دانشگاه علمی کاربردی قم
لوازم خانگيآسانسور و پله برقيمتالورژي – ريخته گريبرق صنعتي
ايمني كار و حفاظت فنيمكانيك – ساخت و توليد قالب هاي فلزيساخت و توليد قالب هاي پلاستيك

 

رشته های فرهنگ و هنر مقطع کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی قم

گروهی از داوطلبان ترجیح می دهند در دانشگاهی نزدیک به محل زندگی خود، تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز نموده و دغدغه ای بابت مسافت و مشکلات دوری از خانواده و … را نداشته باشند.

دانشگاه علمی کاربردی قم برای متقاضیانی که در مناطق نزدیک یا دور هستند رشته هایی در زمینه های هنر و فرهنگ ارائه می دهد که داوطلبان می توانند بدون محدودیت مکانی آنها را انتخاب نمایند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که ذوق هنری دارید و می خواهید این استعداد خود را با یادگیری اصولی گسترش دهید، دانشگاه علمی کاربردی قم این امکان را با ارائه رشته هایی در این زمینه برای شما فراهم نموده است. پس بهتر است قبل از ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی، زمانی را برای مطالعه رشته های ارائه شده در گروه آموزشی فرهنگ و هنر علمی کاربردی قم اختصاص دهید.

رشته های گروه آموزشی هنر دانشگاه علمی کاربردی قم در جدول زیر جمع آوری شده است که شما با مطالعه آنها می توانید انتخاب رشته خود را بدون سردرگمی و نگرانی انجام دهید.

 

رشته های گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی قم
طراحي گرافيكتربيت مربي قرآن كريمروابط عموميامور فرهنگي
دوخت و تكنولوژي لباسهنرهاي تجسمي – نقاشيطلا و جواهر – ساخت زيورآلات با دستهنرهاي تجسمي – عكاسي
سينما – فيلم سازيسينما – تدوين فيلمبازيگريطراحي لباس
گريم

 

رشته های مدیریت و خدمات اجتماعی مقطع کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی قم

گروهی از افراد هستند که رشته های مدیریت، مربی گری، آموزش، حقوق و … مورد توجه خود قرار می دهند و تلاش می کنند تا در این زمینه ها دانش لازم را به دست بیاورند.

مثلا برخی از داوطلبان هستند که به رشته خاص ورزشی علاقه دارند و هدفشان این است که در رشته انتخابی خود حرفه ای شوند و به عنوان مربی شناخته شوند.

انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی قم این امکان را در اختیار داوطلبان قرار داده است تا در رشته ای که مورد علاقه اشان است، ادامه تحصیل دهند.

رشته های گروه مدیریت و خدمات اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی قم تنوع زیادی دارد و اگر مایل هستید اطلاعاتی را در این باره کسب کنید، جدول زیر را مطالعه کنید.

 

رشته های گروه مدیریت و خدمات اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی قم
حقوق قضاييحقوق – حقوق ثبتيامور دفتريمديريت – امور اداري
مديريت كسب و كارحسابداري امور ماليتكنولوژي آموزشيتربيت مربي پيش دبستاني
تربيت بدني – مربيگري پايه آمادگي جسماني

رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی قم در مقطع کارشناسی ناپیوسته

لزوم ثبت نام و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی قم، این است که داوطلب حتما دوران کاردانی خود را گذرانده باشند.

رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی قم نیز همانند دوره کاردانی، در چهار گروه آموزشی صنعت، کشاورزی، هنر و مدیریت و خدمات اجتماعی قرار می گیرد.

رشته های کشاورزی مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی قم

رشد و پیشرفت علم در همه زمینه ها خود را به خوبی نشان داده است و تمامی رشته ها و مشاغل از آن برای بهبود تخصص خود استفاده می کنند.

با استفاده از علم و تکنولوژی، ابزارآلات جدیدی در اختیار کشاورزان قرار گرفته است که با کمک آنها می توانند بهترین محصولات را با ضرر و زیان کم مالی برداشت نمایند.

افرادی که به رشته های گروه کشاورزی علاقه زیادی دارند و می خواهند به ادامه تحصیلات در این شاخه بپردازند، می توانند تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی قم را در برنامه های خود برای رسیدن به هدفشان، قرار دهند. دانشگاه علمی کاربردی قم رشته های متنوعی را در مقطع کارشناسی ناپیوسته ارائه می دهد.

رشته های گروه کشاورزی دانشگاه علمی کاربردی قم که در ورودی مهر ماه سال جاری ارائه می شوند عبارتند از:

 

رشته های گروه کشاورزی دانشگاه علمی کاربردی قم
– كارشناسي حرفه اي بهداشت مواد غذايي با منشا داميمهندسي فناوري باغباني – گياهان دارويي و معطرمهندسي فناوري باغباني – گل و گياهان زينتيمهندسي فناوري باغباني – توليدات گلخانه اي
مهندسي فناوري شيلات – تكثير و پرورش آبزيان

 

رشته های صنعت مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی قم

با پیشرفت علم و تکنولوزی و نیاز روز افزون به مهندسان و نیرو های ماهر در این زمینه، دانشگاه علمی کاربردی قم رشته هایی را برای علاقمندان به گروه صنعت ارائه می دهد.

برخی از افراد شاغل برای ترفیع درجه در سمت شغلی، تصمیم می گیرند تا تحصیلات خود را ادامه دهند. بنابراین ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی موقعیت مناسبی برای دست یابی به هدفشان خواهد بود.

اگر افراد می خواهند در دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی قم ثبت نام کنند، لازم است تا رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود را نیز در نظر بگیرند. سپس از بین رشته هایی که در جدول زیر درج شده است انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 

رشته های گروه صنعت دانشگاه علمی کاربردی کرمان
مهندسي فناوري ايمني، سلامت و محيط زيست– مهندسي فناوري الكترونيك صنعتي

 

رشته های فرهنگ و هنر مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی قم

برخی از افراد تنها به تحصیل در دوره کاردانی اکتفا نمی کنند و به دلیل جذابیت و تنوع در رشته های فرهنگ و هنر تصمیم می گیرند تا به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز بپردازند.

علاقمندان به رشته های فرهنگ و هنر می توانند با مطالعه جدول زیر از رشته های ارائه شده مقطع کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی قم مطلع شوند.

رشته های گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی کرمان
كارشناسي حرفه اي طراحي گرافيك – تصويرسازيكارشناسي حرفه اي مديريت تبليغات تجاريكارشناسي حرفه اي مديريت امور فرهنگي – برنامه ريزي فرهنگيكارشناسي حرفه اي روابط عمومي – امور رسانه
كارشناسي حرفه اي طراحي و تكنولوژي دوختكارشناسي حرفه اي طراحي و الگوسازي پوشاك – لباس مجلسي و خانگيكارشناسي حرفه اي نقاشي – نقاشيكارشناسي حرفهاي عكاسي – تبليغات
كارشناسي حرفه اي سينما – كارگرداني

 

رشته های مدیریت و خدمات اجتماعی مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی قم

امروزه نیاز به رشته های مدیریت و خدمات اجتماعی مانند بازاریابی، امور کسب و کار، حسابرسی و … بیش از قبل احساس می شود.پس مهم است که به تربیت نیروی انسانی با علم و تجربه کافی در این زمینه پرداخته شود.

از این رو دانشگاه علمی کاربردی قم رشته هایی را در گروه مدیریت و خدمات اجتماعی در مقطع کارشناسی ارائه می دهد که داوطلبان می توانند با مطالعه جدول زیر از آنها آگاه شوند.

 

رشته های گروه مدیریت و خدمات اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی کرمان
كارشناسي حرفه اي حقوق ارشاد و معاضدت قضاييكارشناسي حرفه اي مديريت امور اداري و منابع انسانيكارشناسي حرفه اي حسابداري مالياتيكارشناسي حرفه اي حسابداري امور مالي
كارشناسي حرفه اي روانشناسي كيفريكارشناسي حرفه اي تربيت بدني – مربيگري آمادگي جسمانيكارشناسي حرفه اي حقوق ثبت اسناد و املاك

لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی قم

سخنی از مشاوران آویژه

🟢 همانطور که می دانید پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

🟢 داوطلبان با توجه به دلایل گوناگونی اقدام به انتخاب دانشگاه علمی کاربردی برای ادامه تحصیل می کنند.

🟢 ممکن است برخی به دلیل شهریه مناسب، نزدیکی به محل زندگی یا تنوع رشته های این دانشگاه باشد که آن را انتخاب کنند.

🟢 دانشگاه علمی کاربردی در سراسر کشور واحدهای زیادی دارد، که یکی از آنها دانشگاه علمی کاربردی قم می باشد.

🟢 دانشگاه علمی کاربردی قم با ارائه رشته هایی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به پذیرش دانشجو اقدام نموده است.

🟢 داوطلبان می توانند قبل از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی قم از رشته های ارائه شده در آن مطلع شوند. این موضوع به آنها کمک می کند که انتخاب رشته ای عالی داشته و هنگام اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی رضایت کافی را از دانشگاه و رشته پذیرفته شده خود داشته باشند.

🟢 در این مقاله لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی قم در اختیار متقاضیان قرار داده شده است که با کمک آن می توانند انتخاب رشته خود را اصولی تر انجام دهند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

رشته های دانشگاه علمی کاربردی قم ( جدیدترین لیست رشته های علمی کاربردی1402)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید