استخدامی نیروی دریایی ارتش در سال 1403

استخدامی نیروی دریایی ارتش

نیروی دریایی یکی از بخش های مهم در ارتش است که وظیفه حفاظت و حراست از امنیت دریاها، انجام عملیات نظامی در آب‌های بین‌المللی، حفاظت از مرزهای دریایی و سواحل، حمل و نقل دریایی، مبارزه با تهدیدهای دریایی، و اجرای قوانین و مقررات دریایی را بر عهدا دارند.

نیروی دریایی در زمان نیاز اقدام به استخدام کمبود نیروهای خود از بین داوطلبان واجد شرایط استخدام می نماید.

در سال 1403 هم مانند سال های پیشین این ازمون برگزار خواهد شد و داوطلبان می توانند برای ثبت نام به مراکز مشخص شده مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که پذیرش در این ازمون استخدامی با اگاهی از نکات کاربردی و مهم می تواند برای داوطلبان ساده تر شود.

اگر شما هم می خواهید در این ازمون شرکت کرده و پذیرفته شوید بهتر است از خدمات یک مشاور حرفه ای استفاده کنید. مرکز مشاوره اویژه به کمک مشاوران خبره و حرفه ای خود به شما مشاوره ای اصولی ارائه می کند تا در این مسیر با موفقیت عمل کنید.

شرایط استخدامی نیروی دریایی ارتش در سال 1403

برای استخدام شدن در نیروی دریایی ارتش تمامی داوطلبان باید شرایط عمومی و تخصصی مورد نظر ارتش جمهمری اسلامی ایران را داشته باشند.

توجه داشته باشید که درصورتیکه هر کدام از داوطلبان شرایط مورد نظر را احراز نکنند از ادامه باقی مراحل توسط آنها جلوگیری خواهد شد. شرایط عمومی ذکر شده در پایین بین تمامی داوطلبان مشترک است.

شرایط استخدامی نیروی دریایی ارتش

شرایط عمومی:

 • داشتن تعهد به اصول دینی و اجرای فرایض دینی و اطلاع کامل و صحیح از احکام شرعی برای شرکت در ازمون ضروری است.
 • داوطلبان باید توانایی قرائت و روخوانی صحیح و روان قرآن کریم را داشته باشند
 • اعتقاد بی قید و تردید به دین اسلام، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای داوطلبان است.
 • تابع جمهوری اسلامی ایران بودن، یک شرایط لازم و ضروری است و نشان از پایبندی به اصول نظام و اراده بی‌تزلزل به خدمت به این سرزمین است.
 • اعتقاد قلبی به جمهوری اسلامی و آمادگی کامل برای انجام امور با توجه به صلاح دید نظام و فداکاری برای رسیدن به اهداف تعیین شده در نظام جمهوری اسلامی ایران. این امانت و آمادگی، نمایانگر پیوند عمیق با اراده نظام و اهداف آن است.
 • التزام عملی و اعتقاد راسخ و بی قید و شرط به ولایت مطلقه فقیه،اصول انقلابی و ساختار نظامی ایران
 • داوطلبان نباید هیچ گونه سابقه و یا پرونده ای در زمینه فعالیت های ضد نظام جمهموری اسلامی داشته باشند.
 • داوطلبان نباید برای استخدام و فعالیت در ارگان های دولتی هیچگونه ممنوعیت و محدودیتی داشته باشند.
 • داوطلبان نباید سابقه فعالیت و یا عضویت در گروه های سیاسی غیر قانونی، حزب های سیاسی مختلف، نهادها و فرقه های مختلف را در سابقه خود داشته باشند.
 • نداشتن سابقه فساد اخلاقی و شناخته شدن به آن ضروری است.
 • داوطلبان نباید سابقا از هیچ گونه مواد مخدری استفاده کرده و یا به آن اعتیاد داشته باشند.
 • داوطلبان موظف به ارائه مدارک اثبات نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری از مراجع ذی‌ صلاح و مورد تایید هستند.
 • سلامت جسمانی و روانی کامل داوطلبان و تایید آن توسط کادر درمان نیروی زمینی ارتش برای اطمینان از توانمندی داوطلبان برای انجام وظایف محوله ضروری است.
 • به عنوان یک شرط ضروری داوطلبان باید میانگین قدی 165 به بالا را برای ورود به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.
 • داوطلبان باید دارای دید حداقل 0.8 برای چشم باشند.
 • داوطلبان باید آماده خدمت در هر نقطه از کشور با توجه به نیاز بوده و روحیه رزمندگی و علاقه مندی به خدمت را در خود داشته باشند.
 • دو شاخصه تدین و انقلابی بودن، به‌عنوان مولفه‌های اساسی، نشان‌دهنده تعهد به اصول دینی و اراده قاطعانه برای حمایت از انقلاب و اهداف نظام می‌باشند و در تمامی مراحل مورد توجه قرار خواهد گرفت.
 • استخدام در این سازمان براساس نیازهای سازمان انجام می‌شود و نیازمندی های داوطلبان مورد توجه قرار نخواهد گرفت.
 • داوطلبان موظف هستند تا متعهد شوند اگر در هر صورتی از دوره آموزشی اخراج شده و یا انصراف خود را اعلام دارند، مبلغی بالغ بر 2 برابر هزینه صرف شده برای آموزش را پرداخت نمایند.
 • داوطلبانی که به هر دلیل پزشکی از خدمات سربازی معاف شده اند و یا دفترچه اعزام به خدمت آنها دارای مهر غیبت سنواتی است حق ثبت نام در این آزمون را نخواهند داشت.
 • داوطلبان برای این آزمون باید حداقل 17 سال تمام و حداکثر 23 سال داشته باشند. درصورتی که داوطلبان خدمت سربازی را گذرانده باشند طول دوره خدمت به سن آنها اضافه خواهد شد.
 • درصورتی که بنیاد شهید و ایثارگران تایید نماید فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان می توانند از شرایط سنی و معدل معاف شوند.
 • پذیرش داوطلبان حافظ قرآن، ایثارگر و فرزندان آزادگان و شهدا در اولویت است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام نیروی دریایی ارتش

شرایط اختصاصی

 • کلیه داوطلبان موظف هستند برای خدمت به جمهوری اسلامی ایران تعهد محضری برابر با قوانین ارائه کنند.
 • داوطلبان باید حداقل مدرک دیپلم در رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی، فنی‌حرفه‌ای و دریانوردی و رشته های مهارتی کاردانش با حداقل معدل كل 13 را ارائه نمایند.
 • کسب نمره مورد نظر در آزمون های علمی، معاینات پزشکی ( سلامت و مقاومت جسمانی) و صلاحیت لازم برای گزینش برای پذیرش ضروری است.
 • داوطلبان نباید برای خدمت به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، هیچ گونه تعهدی به سایر دستگاه های دولتی و یا بخش خصوصی داشته باشند.
 • کلیه دانشجویان در حال تحصیل درصورتی که دارای شرایط فوق هستند می توانند برای آزمون ثبت نام کنند. لازم به ذکر است در صورت پذیرش و کسب نمره قبولی در مراحل بالا ثبت نام منوط به ارائه برگه انصراف از دانشگاه می باشد.

تبصره1: توجه داشته باشید که درصورتی که در هر مرحله از فرآیند پذیرش مشخص شود داوطلب فاقد شرایط اعلام شده است امکان ادامه فرآیند برای او وجود نداشته و حذف خواهد شد.

تبصره2: ثبت نام به صورت حضوری بوده و به مدارک ارسال شده از طریق پست ترتیب اثر داده نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام نیروی دریایی ارتش در سال 1403

 • 2 قطعه عکس در ابعاد 3*4 – اطلاعات کامل داوطلب در پشت عکس نوشته شود.
 • 3 سری کپی از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی به همراه اصل شناسنامه ی عکس دار و اصل کارت ملی داوطلبان
 • 3 سری کپی از اصل و یا گواهی موقت دیپلم که به تایید اداره آموزش و پرورش رسیده باشد.
 • ریز نمرات دیپلم داوطلبان که لازم است به تایید اداره آموزش و پرورش رسیده باشد.
 • در صورتی که از خانواده های شهدا ،جانبازان ،آزادگان، فرزندان کارکنان نیروهای مسلح و بسیجیان فعال هستید لازم است تا در هنگام ثبت نام اصل نامه معتبر از سازمان مربوطه را جهت برخورداری از امتیازهای مصوب ارائه نمایند در غیر این صورت امتیازی محاسبه نمی شود.
 • درصورتی که مشغول به خدمت سربازی هستید لازم است اصل نامه اشتغال به خدمت یا معرفی نامه از کانون بازنشستگان ،والدین جهت فرزندان کارکنان نیروهای مسلح را ارائه نمایید.
 • داوطلبان در زمان ثبت نام موظف به ارائه اصل کارت پایان خدمت، کارت معافیت غیر پزشکی، گواهی اشتغال به تحصیل يا برگه اعزام به‌ خدمت بدون مهر غيبت می باشند.
 • داوطلبان باید مبلغ یکصد هزار تومان به حساب 5151579007008 بانک سپه ( به نام تمرکز وجوه عواید دارایی پشتیبانی قرارگاه نداجا) واریز کرده و اصل برگۀ واریزی در زمان ثبت نام ارائه نمایند. توجه داشته باشید که این مبلغ به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.
 • توجه داشته باشید که لازم است اصل کلیه مدارک تحصیلی و شناسایی صرفا جهت کنترل همراه داوطلبان باشد و پس از کنترل و بررسی به داوطلب عودت داده می شود.

گرایش های استخدامی نیروی دریایی ارتش

گرایش های استخدامی نیروی دریایی ارتش در سال 1403

پونزنیروی دریایی ارتش در سال 1403 در موارد زیر اقدام به جذب داوطلبان خواهد کرد:

رشته های مورد نیاز نیروی دریاییتفنگدار دریایی
مدیریت منابع انسانی
روانشناسی
مهندس کشتی
مدیریت و کمیسر دریایی
مهندسی ناوبری و فرماندهی کشتی
مهندسی الکترونیک و مخابرات دریایی

 

نحوه ثبت نام نیروی دریایی ارتش در سال 1403

ثبت نام نیروی دریایی برخلاف سایر آزمون های استخدامی دستگاه های دولتی است و به صورت اینترنتی انجام نخواهد شد. داوطلبان باید به همراه کلیه مدارک ذکر شده در بالا به یکی از مراکز مشخص شده برای ثبت نام مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است درصورتی که داوطلبان فقط مدارک خود را ارسال کنند و در زمان ثبت نام حضور نداشته باشند، ترتیب اثری به مدارک ارسال شده داده نخواهند شد. در جدول زیر مراکز ثبت نام در استان ها آورده شده است.

درصورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری دارید و یا سوال دیگری در زمینه استخدامی نیروی دریایی ارتش دارید می توانید همین حالا با موسسه اویژه تماس بگیرید. مشاوران با تجربه این مجموعه پاسخگوی تمام سوالات شما خواهند بود.

شهرآدرس
اراکخیابان شهید بهشتی (عباس‌آباد) جنب امامزاده، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی تلفن 32235290و 32215852 _086
اردبیلشورابیل، نمایشگاه بین المللی ساختمان همیاری شهرداری، طبقه اول، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی تلفن 33593869_045
اصفهانخیابان ارتش، سه راه حكیم نظامی، خیابان صفه، نرسیده به اتكا، جنب كانون بازنشستگان نیروهای مسلح، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی تلفن 36202146_ 0
بجنوردخیابان امام خمینی (ره)، امام خمینی24، خیابان اطلس، اطلس8، ساختمان استانداری قدیم، طبقه دوم، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی – تلفن 32231130 _ 058
بندر عباسجاده اسكله شهید باهنر، جنب درمانگاه تخصصی نیروی دریایی، نیروی انسانی/ شعبه گزینش و استخدام تلفن 33543028_ 076، داخلی 2055
بندر جاسکجنب میدان شهدا، منطقه دوم ولایت نیروی دریایی ارتش جمهوی اسلامی ایران، نیروی انسانی/ شعبه گزینش و استخدام – تلفن 42520682 _ 076
بوشهربلوار شهدای نیروی دریایی، پایگاه دریایی بوشهر، نیروی انسانی/ شعبه گزینش و استخدام تلفن 19_ 42524033، داخلی 3036
تبریزخیابان آزادی، جنب بیمارستان ارتش، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی تلفن 35414136_ 041
چابهارکنارک، منطقه سوم نیروی دریایی ارتش جمهوی اسلامی ایران، جنب درب دژبان، نیروی انسانی/ شعبه گزینش و استخدام تلفن 312145 و 312922 و 31242006 _ 054
خرم‌آبادخیابان 60 متری، پل مدیریت، نبش افلاک، ساختمان بنیاد نخبگان (طبقه همكف)، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی – تلفن 33213586 _ 066
خرمشهرپایگاه نیروی دریایی، نیروی انسانی/ شعبه گزینش و استخدام تلفن 53531835 _ 061
رشتخیابان رسالت، انتهای منازل سازمانی نیروی دریایی، جنب کانون بازنشستگان آجا، گزینش و استخدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران – تلفن 33339975 _013
سمنانبلوار ولی عصر، روبروی پارک سنگی، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی تلفن 33331528 _ 023
سنندجمیدان مولوی كرد، بلوار شهید شبلی، ساختمان شماره 2 استانداری، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی – تلفن 33286615 _ 087
سیرجانبلوار امام رضا(ع)، ابتدای جاده راه آهن، پایگاه پشتیبانی سیرجان، درب شهید زارعی (درب لنگر)، نیروی انسانی/ شعبه گزینش و استخدام تلفن 41323564 _ 034
شهرکردمیدان امام حسین (ع)، بلوار انقلاب، جنب اورژانس115، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی – تلفن 32229909 _ 038
شیرازمیدان قائم (اطلسی)، بلوار آزادی، نبش خیابان شهید فروغی، روبروی بانک سپه، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی تلفن 32286313 _ 071
كرمانشاهسه راه حافظیه، بلوار شهید غیرتمند، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی تلفن 38395093 _083
گرگانبه سمت جاده آق قلا،جنب ترمینال، پشت جایگاه سی ان جی، کیانشهر کیان پنجم، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی تلفن 32686023 _017
مشهدانتهای كوه سنگی هشت، مجتمع تشریفات میلاد نداجا، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی – تلفن 38598811 _ 38598300 _ 051
نوشهرخیابان شهید عمادالدین کریمی، جنب مصلی، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره)، نیروی انسانی/ شعبه گزینش و استخدام تلفن 52353083 _ 011
یزدامام شهر، بلوار کارگر، خیابان باهنر شمالی، پلاک 2، دفتر نمایندگی گزینش و استخدام نیروی دریایی – تلفن 35236390 _ 035

منابع امتحانی آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

منابع امتحانی آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش 1403

داوطلبان برای استخدامی در نیروی دریایی ارتش موظف به گذراندن آزمون های تئوری و مصاحبه هستند. منابع مطالعاتی برای آزمون های کتبی این نهاد در جدول زیر آورده شده است و داوطلبان می توانند با مطالعه آنها شانس خود را برای پذیرش در آزمون افزایش دهند.

همچنین توجه داشته باشید که مطالعه سوالات استخدامی سال های گذشته هم خالی از لطف نیست و می تواند شما را با سطح سوالات آزمون آشنا کند. درصورتی که هر سوالی در زمینه منابع آزمون و یا نحوه برگزاری آن دارید همین حالا با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

دروس امتحانیمنابع
احکام و معارف اسلامی (دین و زندگی)معارف و احکام اسلامی – داود مجیدی
زبان ادبیات فارسیزبان و ادبیات فارسی ویژه آزمون استخدامی – انتشارات آراه
رایانهکامپیوتر (ICDL) آمادگی برای آزمونهای استخدامی – کاظم زرین
آزمون هوشهوش و استعداد تحصیلی برای آزمونهای استخدامی انتشارات امید انقلاب – محمود شمس و عباس شجاعی
اطلاعات عمومی و مسائل روز جامعهکتاب نمونه آزمونهای استخدامی و اطلاعات عمومی انتشارات رویای سبز – حسینی و سایرین
زبان انگلیسیکتاب ۵۰۴ لغت ضروری انگلیسی
کتاب لغات اول دبیرستان تا پیش دانشگاهی لقمه مهر و ماه

 

سخن آخر

همانطور که در بالا بیان شده است استخدامی نیروی دریایی ارتش در سال 1403 برگزار خواهد شد و داوطلبان واجد شرایط می توانند برای این آزمون ثبت نامی اقدام نمایند.

داوطلبان بسیار زیادی برای این آزمون ثبت نام خواهند کرد بنابراین برای موفقیت در آن باید از کمک مشاوران حرفه ای استفاده نمایید. مرکز مشاوره آویژه با سال ها تجربه در زمینه ارائه خدمات مشاوره آزمون های استخدامی، کنکور ( کارشناسی، ارشد و دکتری) ، مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم بهترین انتخاب برای موفقیت در آزمون های استخدامی و استخدام در شغل مورد نظرتان است.

زمان را از دست ندهید و همین حالا با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

سوال علامتچگونه باید برای آزمون استخدامی نیروی دریایی اقدام کنیم؟

نحوه ثبت نام در آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش بر اساس متن این مقاله به صورت حضوری انجام می‌شود. جهت اطلاعات دقیقتر و مراحل ثبت نام، می‌توانید به این مقاله مراجعه کرده و توضیحات کامل را مطالعه نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

سوال علامتشرایط دقیق استخدامی در نیروی دریایی ارتش چیست؟

برای ثبت نام در آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش سال ۱۴۰۲، لازم است تا داوطلبان شرایط عمومی و اختصاصی را که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است مطالعه نمایید.

سوال علامتزمان ثبت نام ازمون استخدامی نیروی دریایی چه زمانی است؟

داوطلبان واجد شرايط از تاريخ 1402/9/13 تا تاريخ 1403/1/20 فرصت دارند با در دست داشتن مدارك مورد نياز ذکر شده در بالا به یکی از مراکز معتبر ذکر شده در جدول بالا مراجعه نمایند.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

استخدامی نیروی دریایی ارتش در سال 1403

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

دوشنبه

1403/5/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید