شرایط خروج از کشور کارکنان دادگستری

شرایط خروج از کشور کارکنان دادگستری

وزارت دادگستری یکی از 19 وزارتخانه‌ های جمهوری اسلامی ایران است، که به موجب اصل 160 قانون اساسی این وزارتخانه مسئولیت کلیه مسائل مربوط به روابط قوه قضائیه با قوه مجریه و قوه مقننه را عهده دار است و از میان افرادی که رئیس قوه قضائیه به رئیس ‌جمهور پیشنهاد می‌ کند انتخاب می‌ شود.

وزیر دادگستری تنها وزیری است که برای انتخاب شدن به این سمت، باید اعتماد رؤسای هر سه قوه کسب نماید. در ادامه این مقاله به بررسی شرایط خروج کارکنان دادگستری خواهیم پرداخت.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط خروج از کشور کارکنان دادگستری

کارکنان دادگستری برای خروج از کشور بل مانع میباشند، اما اخیرا دستورالعمل ویژه‌ ای از سوی رئیس قوه قضاییه برای کاهش تشریفات و هزینه‌ ها در سفرهای خارجی کارکنان قوه قضاییه و دعوت از مقامات و هیئت‌ های خارجی ابلاغ شده است؛ که در ادامه به بررسی این دستور العمل ها میپردازیم.

این دستورالعمل برای ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در اقدامات مربوط به انجام ماموریت‌ های خارج از کشور مقامات و کارکنان قوه قضاییه در قالب اعزام هیئت‌ های قضایی و کارشناسی، گروهی، انفرادی و نیز دعوت از هیئت‌ های قضایی و کارشناسی دیگر کشورها توسط واحدهای مختلف قوه قضاییه ایران و با نگرش به راهکارهای مربوط به عرصه بین‌ الملل ارائه شده در سند تحول قضایی، تهیه و ابلاغ شده است.

بر اساس این دستورالعمل ها، بررسی سفرهای خارجی کارکنان قوه قضاییه و دعوت از مقامات و هیئت‌ های خارجی بر عهده یک کارگروه ویژه به نام (کارگروه سفرهای خارجی قوه قضاییه) گذاشته شده است.

این کارگروه که از رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، دادستان کل کشور و یا یکی از معاونین وی، معاون امور بین الملل (رئیس کارگروه)، معاون پشتیبانی و مالی و عمرانی و رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه تشکیل شده است، درباره انجام سفرهای خارجی کارکنان قوه قضاییه و دعوت از مقامات و هیئت‌ های خارجی به کشور تصمیم گیری می‌ کند.

شرایط خروج از کشور کارکنان دادگستری

در این دستورالعمل تاکید شده است، درخواست‌ های واصله، درخواست برای انجام سفرهای خارجی به دبیرخانه، توسط دبیر کارگروه در جلسه کارگروه مطرح خواهد شد و کارگروه باید در بررسی‌ های خود به اصل صرفه جویی و کاهش سفرهای خارجی، توجه ویژه داشته باشد.

همچنین در دستورالعمل آمده است؛ کارگروه در مورد ضرورت و یا عدم ضرورت سفر، تعداد و ترکیب اعضای هیئت اعزامی، تعداد روزهای سفر و موارد مربوط تصمیم گیری خواهد کرد.

هرگونه دعوت از مقامات یا هیئت‌ های خارجی یا پذیرش درخواست سفرهای موضوع این دستورالعمل به جمهوری اسلامی ایران در زمان مقتضی همراه با دلایل توجیهی و اهمیت سفر، محل تامین هزینه‌ ها و برنامه‌ های سفر می بایست توسط این کارگروه مورد ارزیابی قرار بگیرد.

حساسیت به موضوع صرفه جویی در هزینه سفر های کارکنان قوه قضاییه به همین نکات ختم نشده و در ماده 10 فصل اول این دستورالعمل حتی به لزوم توجه کردن به کاربرد این سفرها طبق وظایف قوه قضاییه اشاره شده است.

در این دستورالعمل تاکید شده است، پس از ماموریت خارجی، فرد یا رئیس هیئت موظف است با ارائه صورتحساب هزینه و اسناد مربوط به انجام ماموریت، از قبیل لاشه بلیت، هزینه و صورت حساب اقامت، غذا، جابجایی، هزینه ثبت نام و سایر هزینه‌ های مرتبط با انجام ماموریت خارجی، با اداره کل امور مالی قوه قضاییه یا بخش مالی واحد متبوع تسویه حساب نماید.

همچنین دبیرخانه کارگروه موظف است تا بانک اطلاعاتی کاملی از سفرها و ماموریت‌ های خارجی واحدهای زیر مجموعه قوه قضاییه از قبیل تعداد سفرها در سال، تعداد افراد یا هیئت‌ های اعزامی، تعداد هیئت‌ های خارجی و نتایج حاصله را تهیه و نگهداری نماید.

در پایان

برای بسیاری این سوال پیش آمده بود که آیا کارکنان دادگستری هم مانند ارگان های نظامی کشور مثل ارتش و سپاه ممنوع الخروج هستند؟ به همین منظور در این مقاله به بررسی این موضوع پرداختیم و جزئیات سفر کارکنان دادگستری را نیز در این مقاله ارائه کردیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید با مشاوران باتجربه مرکز مشاوره آویژه بگیرید.

سوالات متداول

سوال علامتآیا کارکنان دادگستری ممنوع الجروج هستند؟

خیر، اما باید دستور العمل های ابلاغ شده را رعایت فرمایند که این دستور العمل ها در این مقاله ذکر شده است.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط خروج از کشور کارکنان دادگستری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید