ویرایش اطلاعات ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی( بدون کنکور) دانشگاه آزاد

مراحل ویرایش اطلاعات انتخاب رشته دانشگاه آزاد

شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد با آزمون و یا بدون آزمون باید پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اطلاعاتی را ثبت کنید. در فرایند انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ممکن است اشتباهات مختلفی از روی سهل انگاری و ناآگاهی رخ دهد. مثلا اگر اطلاعات سوابق تحصیلی خود را نادرست ثبت کرده باشید. در این صورت باید از نحوه ویرایش و جزئیات مربوط به آن مثل مهلت ویرایش سوابق تحصیلی خود با خبر باشید. معمولا پس از ثبت نهایی اطلاعات درخواست های حذف، اضافه و جابه جایی کد محل رشته ها افزایش می یابد. همچنین علی رغم اینکه مشاوران انتخاب رشته تاکید زیادی بر وارد کردن صحیح اطلاعاتی مثل مشخصات فردی و معدل کتبی دیپلم ممکن است مجبور به ویرایش شوید. به همین منظور در این مقاله سعی کردیم به نحوه ویرایش اطلاعات ثبت شده شما در سامانه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد بپردازیم. شما متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی در راستای افزایش شانس قبولی خود در رشته مد نظرتان می توانید از مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد مرکز مشاوره آویژه بهره مند شوید. شما می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و به گفت و گو با مشاوران مجرب مرکز آویژه بپردازید. در این صورت می توانید پاسخ سوالات خود را بیابید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونگی ویرایش اطلاعات پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد

به دلیل اینکه ثبت اطلاعات مورد نیاز پذیرش در دانشگاه آزاد به صورت سامانه ای می باشد، سازمان سنجش تعابیری در جهت ویرایش اطلاعات اندیشیده است. شما با طی کردن مراحل زیر می توانید اقدام به ویرایش اطلاعات خود کنید.

 

در مرحله اول باید طبق تصویر زیر به سایت دانشگاه آزاد وارد شوید.

 

نحوه ویرایش اطلاعات

با توجه به مقطع مد نظرتان و انتخاب رشته ای که برای آن دوره انجام داده اید باید بر روی لینک مختص آن دوره کلیک کنید. فرض کنید در مقطع کارشناسی پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی قصد ادامه تحصیل دارید و برای این مقطع نیز انتخاب رشته کرده اید. در این صورت باید بر روی لینک دوم کلیک کنید.

چگونه اطلاعات اشتباه انتخاب رشته را ویرایش کنیم؟

 

بعد از باز شدن این پنجره باید بر روی گزینه ثبت نام بزنید.

 

ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد

 

در این قسمت با وارد کردن اطلاعاتی از قبیل شماره کارت اعتباری که قبل از انتخاب رشته خریداری شده است، کد ملی و انتخاب تابعیتتان به اطلاعات شخصی خود دسترسی پیدا کنید.

 

خرید کارت اعتباری انتخاب شته دانشگاه آزاد

در این قسمت شاهد اطلاعات شناسنامه ای و یک سری اطلاعات شخصی دیگر خود هستید. باید اطلاعات را ثبت و به مرحه بعدی بروید.

اطلاعات شخصی ثبت نام دانشگاه آزاد

در این قسمت نیز باید اطلاعات را ثبت کنید و به مرحله بعدی بروید.

اطلاعات ثبت نامی دانشگاه آزاد

حالا باید تصویر خودتان بارگزاری شده باشد که در این حالت باید اقدام به ثبت اطلاعات کنید اما در صورت وجود مغایرت به ویرایش بپردازید و سپس ثبت کنید.

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نامی

حالا به صفحه ویرایش دسترسی پیدا کردید، در این قسمت می توانید با کلیک بر روی فلش آبی کنار هر انتخاب آن به اندازه یک ردیف پاییین بیاورید. شما با کلیک بر فلش سبز نیز می توانید هر انتخاب را یک ردیف بالا ببرید. آیکون حذف هم که به برداشتن انتخاب از میان سایر اولویت ها می پردازد. شما پس از اعمال تغییرات باید اقدام به ثبت نهایی اطلاعات کنید.

مهلت ویرایش سوابق تحصیلی

 

در انتها لیست اولویت های خود را به صورت کامل مشاهده می کنید.

فرم الکترونیک انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

زمان ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس سوابق تحصیلی همزمان با انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید اقدام به ویرایش اطلاعات خود کنند. داوطلبان ورودی نیمسال اول معمولا تا اواسط شهریور ماه می توانند به ویرایش اطلاعات خود اعم از اطلاعات فردی و شناسنامه ای، چینش اولویت ها، اطلاعات سوابق تحصیلی و… بپردازند. از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی داوطلبان ورودی نیمسال دوم یعنی بهمن ماه را به منظور تکمیل ظرفیت می پذیرد، شرایط پذیرش محدود می شود. معمولا پذیرش نیمسال دوم به صورت حضوری انجام می شود. اما اگر به صورت سامانه ای نیز انجام گیرد، مهلت ویرایش تا پایان فرصت ثبت نام خواهد بود. پس از انجام ویرایش و چینش اولویت های خود به نحو دلخواهتان باید منتظر اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور بمانید.

 

نکاتی مهم برای ویرایش اطلاعات ثبت شده در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

معدلی که برای ثبت نام وارد می شود باید معدل صحیح دیپلم یعنی همان معدل کتبی باشد، که برای ثبت نام دانشگاه آزاد حتما باید دقیق وارد شود.

در صورتی که تصمیم گرفتید، عملیات ثبت نام خود را به کافی نت بسپارید حتما اطلاعاتی مانند تصویر بارگزاری شده و مدارک اسکن شده را در نهایت بررسی کنید. زیرا بخاطر ازدحام بالای مراجعه کنندگان ممکن است تداخلاتی در بارگزاری مدارک شما صورت گیرد.

بهتر است در انتخاب مقطعی که باید در آن ادامه تحصیل بدهید دقت کنید. زیرا با انتخاب مقطع نادرست مجبور به ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد خواهید شد.

حتما همه انتخاب های خود را با توجه و مطالعه خود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اولویت بندی کنید. اصلا از لیست های شامل کد رشته محل که در دسترس است استفاده نکنید و کد رشته محل های انتخابی را از جداول دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد بردارید. در غیر این صورت به دلیل احتمال بروز خطا ممکن است مجبور به ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شوید.

توجه داشته باشید سهمیه های مختلف از جمله سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران و… برای پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد تاثیری ندارند.

داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کل 100 انتخاب دارند. شما با خرید کارت اعتباری مربوط به هر یک از پنج گروه آزمایشی می توانید حداکثر بیست کد رشته محل مربوط به همان گروه آزمایشی را انتخاب کنید.

باید به مهلت ویرایش سوابق تحصیلی نیز توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا پس از پایان یافتن این زمان شما دیگر مجاز به ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نخواهید بود.

ویرایش اطلاعات نادرست در فرم انتخاب رشته بدون کنکور

سخنی از مشاوران آویژه

پیشنهاد می کنم پس از ثبت اطلاعات نهایی خود حتما به بررسی دقیق اطلاعات و ترتیب اولویت های خود بپردازید. همچنین متقاضیان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی( بدون کنکور) دانشگاه آزاد باید به مهلت ویرایش سوابق تحصیلی نیز توجه ویژه ای داشته باشند. داوطلبان باید در بازه زمانی مجاز اقدام به حذف و اضافه و یا جابه جایی اطلاعات خود کنند. در غیر این صورت موفق به ویرایش نمی شوند.

مسئله دیگری که برای ادامه تحصیل در دوره بدون کنکور دانشگاه آزاد بسیار حائز اهمیت است، تحقیق در مورد هزینه ثبت نام و شهریه دانشگاه های آزاد اسلامی است. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آزاد را دارند، حتما باید به سنجش شرایط مالی و میزان هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد بپردازند. در این مقاله سعی کردیم به نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بپردازیم و متذکر نکات مهمی در راستای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد شویم. امید است با مطالعه این مقاله به اطلاعات ضروری انتخاب رشته دست یابید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ویرایش اطلاعات ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی( بدون کنکور) دانشگاه آزاد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/2/20

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید