صفر تا صد شرایط دریافت مدرک بین المللی آشپزی برای مهاجرت در سال 2023

صفر تا صد شرایط دریافت مدرک بین المللی آشپزی برای مهاجرت

اگر شما هم علاقه مند به دنیای خوراکی و شیرینی های مختلف هستید و قصد دارید از این طریق برای دریافت فرصت های شغلی در خارج از کشور اقدام کنید، تا پایان این مقاله همراه ما بمانید.

آشپزی یکی از مشاغل پردرآمد سال 2023 شناخته می شود که متقاضیان این رشته در برخی از کشورها حتی درآمدی از بالاتر از بسیاری از مشاغل مهندسی خواهند داشت.

یکی از راه هایی که می توان در این کشورها به عنوان آشپز شروع به کار کرد، دریافت پیشنهاد شغلی است که این امر نیز مستلزم برخورداری از رزومه ای قابل قبول و معتبر است که شرکت در دوره های بین المللی آشپزی این راه را برای شما هموارتر خواهد کرد.

در این مقاله صفر تا صد شرایط دریافت مدرک بین المللی آشپزی برای مهاجرت در سال 2023 را بررسی خواهیم کرد. پس لطفا با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

دلایل نیاز به آشپزی در کشورهای پیشرفته دنیا

صنعت غذا امروزه در تمامی کشورها نقش مهمی در فرهنگ مردم در نتیجه آن علاقه مند گردشگران خارجی و گسترش صنعت توریسم دارد. به همین علت تمرکز و تاکید زیادی بر آشنایی با نحوه طبخ غذا، سبک های آشپزی و حتی نحوه برخوردار با مشتریان می شود.

به طور مثال یکی از مهمترین دلایل علاقه مندی مردم جهان به کشورهایی مانند ایتالیا، علاوه بر تمدن و تاریخ این کشور، توجه خاص به حوزه غذا و برخورداری از طیف وسیعی از خوراکی هاست که نقطه تمایز آنها از سایر کشورها شده است.

طبیعتا چنین کشورهایی به استخدام و آموزش آشپزها نیز توجه ویژه ای خواهند داشت. یکی از راه هایی که فرد از طریق آن برای ارسال رزومه در کشورهای مختلف می تواند اقدام کند، مدارک بین المللی آشپزی است.

تحصیل رشته آشپزی در موسسات و دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل رشته آشپزی شاید در ایران خیلی نام آشنا و کارآمد جلوه نکند؛ ولی در کشورهای مختلف جهان موسسات و آکادمی های زیادی این رشته را برای علاقه مندان ارائه می دهند.

این آموزش ها در ایران عموما با مبالغی بالا و سرسام آور توسط برخی آموزشگاه ها ارائه می شوند.

شما در انتخاب مرکز آشپزی مورد نظر خود باید توجه داشته باشید که این مرکز مورد تایید سازمان جهانی IAF و سازمان جهانی Word Chefs باشد؛ چرا که به این صورت از شانس زیادی برای جلب نظیر کارفرمایان خارجی برخوردار خواهید بود.

تحصیل رشته آشپزی در موسسات و دانشگاه های خارج از کشور

نحوه دریافت مدرک بین المللی آشپزی

بطور معمول دو شیوه برای دریافت مدرک بین المللی آشپزی امکان پذیر است.

پونزاین دو روش بشرح زیر می باشد:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

1- دوره های حضوری آموزشگاه آشپزی

این دوره ها عموما مربوط به آموزشگاه های خصوصی می شود که عموما با اخذ نمایندگی از مراکز آموزشی مشهور جهان، در سایر کشورها اقدام به پذیرش هنرآموز آشپزی می کنند.

به این صورت متقاضیان با ثبت نام در این دوره و کسب نمرات لازم در آزمون کتبی شرکت، اجازه شرکت در آزمون عملی را خواهند داشت.

در نهایت نتایج و نمرات هنرجویان زیر نظر داوران سازمان فنی حرفه ‎ای قرار می گیرد تا فرم تهیه غذاها متناسب با استاندارد های تعریف شده برای این افراد مورد ارزیابی و سنجش قرار بگیرد.

2- دوره های آنلاین آموزشگاه آشپزی

این دوره ها با ثبت نام و کسب مهارت بصورت کلاس های آنلاین پیگیری می شود، که در نهایت متقاضیان برای شرکت در آزمون ملزم به پرداخت هزینه جداگانه ای هستند.

شاید موارد کمتری از آموزش های آنلاین را پیدا کرد که به صورت کاربردی قادر به ارزیابی سطح متقاضیان باشند؛ ولی در هر صورت این هم راهی برای پربار کردن رزومه شغلی است تا بتوانید با نشان دادن عزم خود در اخذ مدارک مختلف آشپزی، توجه کارفرمایان خارجی را بهتر جلب کنید.

نحوه دریافت مدرک بین المللی آشپزی

تأثیر مدرک فنی حرفه ای در مهاجرت

یکی از مدارکی که برای بسیاری از کشورها دارای اعتبار قابل قبولی است، مدارک ارائه شده توسط مراکز آموزش فنی حرفه ای است، که قابلیت ترجمه شدن به زبان های مختلف جهان و در نتیجه استفاده را نیاز دارد.

جالب است که بدانید این مدرک امروزه در بیش از ۱۶۰ کشور دنیا دارای اعتبار است و هنرجویان آشپزی می توانند این دوره ها را بدون نیاز به پیش زمینه خاصی دنبال کنند.

انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت از طریق آشپزی

بهترین روش که می توان برای انتخاب کشور مورد نظر برای هنرجویان آشپزی پیشنهاد کرد، اطلاع از سطح درآمد و جامعه ایرانیان آن کشور است که به شما برای کار و سازگاری در آن ناحیه جغرافیایی شوق و علاقه زیادی را اضافه می کند.

مزیتی که در این مورد برای ایرانیان وجود دارد، جامعه قابل توجه هموطنان ما در تمامی کشور های توسعه یافته است، که باعث آشنایی و سازگاری راحت تر کارفرمایان شده و به عبارتی حس اعتمادپذیری بیشتری را ایجاد می کند.

البته معمولا آشپزهای دارای مدرک بین المللی آشپزی، به دلیل مطالعه و تحقیق در مورد غذاهای کشورهای مختلف، تا حدودی با فرهنگ و آداب و رسوم این کشورها هم آشنا هستند. زیرا انواع غذاهای مورد استفاده ی هر کشور، جزو مواردی است که نشان دهنده ی فرهنگ و شاخص ها در این کشورها می باشد.

کشورهایی مثل کانادا، استرالیا و آمریکا از جمله کشورهای توسعه یافته ای هستند که به دلیل داشتن پناهنده ها و مقیم هایی از کشورهای مختلف، نیاز به آشپزهای دارای مدرک بین المللی آشپزی می باشند، که قادر به ارائه انواع غذاها و دسرها باشد.

انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت از طریق آشپزی

سخن آخر

صنعت غذا امروزه به یکی از پولسازترین حوزه های کسب درآمد برای بنگاه های اقتصادی تبدیل شده و عمدتا کشورهای توسعه یافته تلاش زیادی در آموزش و بکارگیری آشپزهای ماهر از خود نشان می دهند.

دلایل زیادی برای این اتفاق می توان مثال زد؛ ولی تحولات فرهنگی و افزایش تعداد رستوران ها و هتل ها در سراسر جهان، و بالطبع افزایش تعداد مجموعه های خدماتی و رفاهی، از مهمترین عللی هستند که نیاز به نیروی انسانی در این حوزه را افزایش داده اند.

علاقه مندان به این حرفه با در اختیار داشتن مدرک آشپزی، شانس این را خواهند داشت تا در کشورهای پیشرفته جهان برای دریافت شغل رزومه خود ارسال کنند.

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات کافی در خصوص شرایط دریافت مدرک بین المللی آشپزی برای مهاجرت در سال 2023 را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای دریافت راهنمایی بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه آویژه در تماس باشید.

سوالات متداول

سوال علامتبهترین مدرک برای مهاجرت آشپزها چیست؟

آموزشگاه های زیادی این روزها اقدام به ارائه مدرک به هنرجویان آشپزی می کنند، که آموزشگاه فنی حرفه ای در میان آنها شاید شناخته شده تر محسوب شود.

سوال علامتچه معیارهایی را باید برای انتخاب بهترین کشور برای آشپزها لحاظ کرد؟

زبان کشور – میزان درآمد آشپزها – جامعه ایرانیان موجود در آن کشور

سوال علامتاز روش های مختلف دریافت مدرک بین المللی آشپزی در ایران به چه مواردی می توان اشاره کرد؟

دوره های حضوری آموزش آشپزی (آموزشگاه های خصوصی و سازمان فنی حرفه ای) – دوره های آنلاین آموزش آشپزی


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

صفر تا صد شرایط دریافت مدرک بین المللی آشپزی برای مهاجرت در سال 2023

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/5/4

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید