آیا سفر به کشور ترکیه ویزا می خواهد؟

آیا سفر به کشور ترکیه ویزا می خواهد؟

آیا کشور ترکیه ویزا می خواهد؟ در ترکیه برای ایرانیان شرایط اقامت چگونه است؟ همواره کشور ترکیه در طی سالیان اخیر، برای ایرانیان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری برای تجارت، تفریح و تحصیل بوده است.

با توجه به روابط سیاسی و با تمرکز بر این که یکی از همسایه های ایران به حساب می آید، این کشور این امکان را به افرادی که شهروندی ایران را دارند داده است که در این کشور به مدت 3 ماه بتوانند بدون داشتن ویزا بمانند و به تفریح بپردازند. در این مقاله از آویژه می خواهیم به ویزای ترکیه بپردازیم.

آیا کشور ترکیه ویزا می خواهد؟

در نخست می بایست خدمتتان عرض کنیم که به کشور ترکیه، مسافران ایرانی که می خواهند به قصد سفر تفریحی مسافرت کنند، احتیاجی به آن که ویزا اخذ نمایند، ندارند و فقط با دارا بودن گذرنامه توانایی این را دارند که در کشور ترکیه به مدت 1 ماه حضور داشته باشند.

البته توجه داشته باشید که ایرانیان در کشور ترکیه، در طول مدت اقامت با این نوع ویزا حق انجام دادن فعالیت‌ هایی از جمله کار، تحصیل و یا تجارت در این کشور نیستید و در اتمام مدت اقامت تان می بایست به تمدید مدت اقامت یا ترک خاک این کشور اقدام نمایید، چون در صورت اقامت بیش از اندازه به صورت قانونی با متخلفان برخورد می‌ شود.

اکنون اگر شما تصمیم کار یا تحصیل در ترکیه را دارید، می بایست نخست نسبت به اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای کار اقدام نمایید. جهت درخواست ویزای تحصیلی و کاری این کشور، می بایست نخست به سفارت ترکیه مراجعه کنید. شما توانایی این را دارید که از طریق سایت سفارت ترکیه و به طور آنلاین، از سفارت ترکیه وقت بگیرید.

آیا کشور ترکیه ویزا می خواهد؟

باید برای دریافت ویزای کار ترکیه چکار کرد؟

شما جهت دریافت مجوز تحصیل و کار در کشور ترکیه می بایست شرایط متفاوتی را داشته باشید. شما لازم است که برای اخذ مجوز تحصیل و اقامت در کشور ترکیه، اول در ایران به سفارت یا کنسولگری این کشور مراجعه نمایید و مدارک مورد نیاز را برای کامل کردن پرونده ارائه دهید.

بعد از انجام این مرحله به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه، مدارک شما ارسال می شود و در صورت تائید به عنوان متقاضی مجوز صدور ویزا برای شما از طرف اداره کار ترکیه صادر می شود، و شما توانایی این را خواهید داشت که در مدت 3 ماه از نمایندگی مربوطه روادید خود را دریافت نمایید.

نیاز به یاد آوری می باشد که طبق قانون کار در ترکیه، ویزای کار شامل اجازه کار نامحدود و مدت دار برای کارکنان مستقل، کارکنان وابسته و موارد استثنایی می باشد. ویزای کار ترکیه به مدت زمان یک سال اعتبار دارد و بعد از به پایان رسیدن آن، شما قادر هستید به مدت سه سال برای همان محل کارتان و شغل ویزای خودتان را تمدید نمایید.

امکان تمدید مجوز تا شش سال، در صورت پایان این دوره نیز وجود دارد. و هم در صورتی که کلیه این دوره را شهروند خارجی بدون مشکل سپری کند، توانایی این را دارد که بدون محدودیت جغرافیایی اجازه کار دائم در این کشور را اخذ نماید.

ویزای تحصیلی کشور ترکیه چگونه است؟

اخیرا در کشور ترکیه با توجه به پیشرفتی که شاهد بوده ایم و با توجه به آن که از لحاظ علمی دانشگاه های آن در رتبه ی خوبی قرار گرفته اند، برای تحصیل دانشجویان ایرانی خیلی مشتاق هستند که به این کشور همسایه مسافرت کنند.

نیاز به یاد آوری است که جهت اخذ این نوع از ویزای کشور ترکیه نیاز است که مراحل مختلفی را سپری کنید، به این ترتیب که بعد از دریافت قبولی و ثبت نام در دانشگاه مد نظر می بایست به به نمایندگی کشور ترکیه در ایران مراجعه و گواهی پذیرش تان را جهت اخذ ویزای تحصیل ارائه دهید.

این روادید یک سال اعتبار دارد ولی بعد از ورود به خاک ترکیه تا 3 ماه، می بایست دانشجو به اداره امنیت مراجعه و دفترچه اقامت خود را اخذ نماید. لازم به ذکر است که دولت کشور ترکیه به صورت الکترونیکی، امکان صدور ویزا را برای همه افراد متقاضی فراهم کرده است.

البته امکان آن که شما به صورت حضوری درخواست ویزا در نمایندگی‌ و سفارتخانه های کشور ترکیه بدهید را نیز دارید. اکنون در تهران، سفارت ترکیه مستقر بوده و در بعضی از شهرها نیز کنسولگری‌ های این کشور دایر و مشغول به فعالیت می باشند.

ویزای تحصیلی کشور ترکیه چگونه است؟

مدارک مورد نیاز دریافت اقامت یک ساله ترکیه

پونزشما جهت اخذ مجوز اقامت 1 ساله کشور ترکیه از طریق اجاره خانه به مدارک زیر نیاز دارید:

 1. فرم راندوو به صورت پرینت شده
 2. اجاره نامه نوتر که در آن حضور صاحب خانه در نوتر قید شده باشد
 3. بیمه سلامت
 4. کد مالیاتی
 5. هزینه کارت کیملیک و رسید پرداخت حق خاک
 6. کپی سند منزل و نوماراتاژ
 7. چهار قطعه عکس

انواع ویزای ترکیه

با توجه به نوع کاربرد، می ‌توان ویزا ترکیه را به پنج گروه کلی تقسیم کرد که در این قسمت تصمیم داریم ضمن معرفی هر گروه و ویزا‌ های زیر مجموعه آن و شرایط گرفتن ویزای ترکیه برای هر گروه را نیز به صورت جداگانه و کامل مورد بررسی قرار دهیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه آیا سفر به کشور ترکیه ویزا می خواهد؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ویزای توریستی

کشورهای ترکیه و ایران 2 کشور همسایه می باشند که از دیرباز روابطی دوستانه و عمیق داشته اند و به دلیل همین روابط عمیق و قدیمی، برای ورود به خاک یکدیگر، شهروندان این 2 کشور نیاز به دریافت ویزای توریستی ندارند و فقط با دارا بودن گذرنامه با اعتباری که شش ماه از زمان اعتبار آن باقی مانده باشد، توانایی این را دارند که به مدت 3 ماه در کشور یکدیگر، با اهداف توریستی اقامت کوتاه مدت و داشته باشند.

شهروندان دارای تابعیت ایرانی احتیاجی به دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه و تشکیل پرونده برای آن ندارند و بنا به چنین دلایلی که شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای توریستی احتیاجی به پرداخت هزینه ترکیه ندارند.

البته به غیر از ایرانیان و با توجه به معاهدات بین المللی، کسانی که دارای تابعیت کشورهایی از جمله آلمان، فرانسه، بلژیک، هلند، ایتالیا، اسپانیا، گرجستان، سوییس، لوکزامبورگ، قسمت ترکی قبرس، مالت، لیختنشتاین، پرتغال، اوکراین و یونان نیز به ارائه ویزای توریستی کشور ترکیه احتیاجی ندارند و حتی شهروندان این کشورها توانایی این را دارند که به ترکیه با کارت شناسایی کشور خود نیز مسافرت کنند.

شرایط دریافت ویزای تجاری ترکیه نیز شبیه به ویزای توریستی است و در دسته ویزا های توریستی تجاری طبقه‌ بندی می‌ شود. ویزای تجاری برای مسافرانی است که به طور موقت و برای حضور در جلسات، کنفرانس‌ ها و انجام سخنرانی وارد ترکیه می‌ شوند. تمام شرایط آن برای ایرانیان همانند ویزای توریستی است.

ویزای تحصیلی ترکیه

کشور ترکیه در سال‌ های اخیر سرمایه ‌گذاری‌ های بسیاری بر روی سیستم درمان و بهداشت خود را انجام داده است، به همین علت در این کشور تحصیل در رشته‌ های پزشکی طرفدار های زیادی پیدا کرده است.

و هم کشور ترکیه در زمینه مد و فشن دارای بهترین دانشگاه‌ ها می ‌باشد. پس با توجه به افزایش افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه‌ ها و مدارس ترکیه، تعداد زیادی علاقه دارند تا از نحوه دریافت ویزای تحصیلی ترکیه اطلاع داشته باشند.

انواع ویزای تحصیلی ترکیه

پونزبه منظور اهداف آموزشی گوناگونی ویزا های تحصیلی ترکیه صادر می‌ شوند که شامل موارد زیر است:

 • ویزای کار آموزی
 • کار آموزی آراسموس
 • کارآموزی AISEC
 • دوره‌ های آموزشی زبان ترکی
 • دوره ‌های آموزشی متفرقه
 • تحصیل در دانشگاه ‌ها و مدارس ترکیه
 • تحصیل در جمهوری ترکی قبرس شمالی

انواع ویزای ترکیه

نتیجه گیری

در این مقاله از آویژه در مورد ویزای ترکیه و این که آیا این کشور ویزا می خواهد یا خیر؟ صحبت کردیم. اگر تصمیم دارید شرایط دریافت ویزای کشورهای دیگر جهان را بدانید، کافیست با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید. مشاوران با تجربه آویژه آماده مشاوره هستند. با شماره گیری 09099071985 با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

سوال علامتایرانیان به چه مدت می توانند بدون ویزا در ترکیه بمانند؟

ایرانیان در این کشور به مدت 3 ماه بتوانند بدون داشتن ویزا بمانند و به تفریح بپردازند.

سوال علامتویزای کار ترکیه چقدر اعتبار دارد؟

ویزای کار ترکیه به مدت زمان یک سال اعتبار دارد در مقاله بالا به آن اشاره شد.

سوال علامتانواع ویزای ترکیه کدام هستند؟

ویزای توریستی و ویزای تحصیلی دو ویزای ترکیه می باشد.

آیا سفر به کشور ترکیه ویزا می خواهد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آیا سفر به کشور ترکیه ویزا می خواهد؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/7/6

جمعه

1402/7/7

شنبه

1402/7/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید