بهترین منابع زمین شناسی کنکور 1402

بهترین منابع زمین شناسی کنکور 1402

زمین شناسی، اولین درس دفترچه اختصاصی کنکور سراسری است که داوطلبان تجربی با آن روبرو خواهند شد. بیشتر شرکت کنندگان آزمون سراسری برنامه خاصی برای این درس نداشته و توجهی به منابع درس زمین شناسی کنکور نمی کنند و اکثرا زمان این درس را بر روی زمان سایر درس های تخصصی اضافه می کنند تا در آن ها نتیجه بهتری کسب نمایند.

دلیل این کار داوطلبان هم پایین بودن ضریب درس زمین شناسی در زیر گروه رشته های مورد نظرشان از جمله زیر گروه یک که شامل پزشکی و دندانپزشکی است، میباشد. در ادامه این مقاله ضمن معرفی بهترین منابع زمین شناسی کنکور، به شرح نحوه مطالعه در خصوص این درس خواهیم پرداخت.

منابع درس زمین شناسی کنکور تجربی

امروزه سوالات کنکور سراسری به شکلی طرح میشود که بدون داشتن منابع کمک آموزشی و تمرین انواع تست به سختی می توان نتایج خوبی را در این آزمون کسب کرد. از طرفی نیز تعداد و تنوع منابع درس زمین شناسی کنکور هم به میزان زیادی بالا رفته است.

به همین دلیل در ادامه این قسمت از مقاله به معرفی چند نمونه از بهترین منابع زمین شناسی میپردازیم، تا با دیدی باز و آگاهانه به سراغ تهیه منبع برای این درس بروید.

منابع درس زمین شناسی کنکور تجربی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

کتاب زمین شناسی جامع میکروطبقه بندی گاج

این کتاب دارای درس نامه های جامع و کاملی است که تمامی مطالب کتاب درسی به خوبی در آن گنجانده شده است.

تست های این کتاب نیز از سطح مطلوبی برخوردار میباشد و می تواند به طور کامل نیاز تست زنی شما را برطرف کند. در پایان کتاب نیز پاسخ نامه تشریحی کاملی برای تست ها در نظر گرفته شده است، کتاب زمین شناسی جامع میکرو طبقه بندی گاج توسط لیلی نظیف تالیف شده است.

کتاب زمین شناسی جامع کنکور مهروماه

این کتاب علاوه بر جامع و کامل بودن، از حجم مناسبی برخوردار است و وقت چندانی نیز، از داوطلب نخواهد گرفت. در ابتدای هر فصل، نمودار درختی رسم شده تا هم برای مرور و هم برای اینکه یک دید کلی از تمام مفاهیم درس بدست بیایید به خوبی به داوطلبان کمک کند.

طبقه بندی و نحوه چینش تست های این کتاب نیز به صورت کاملا استاندارد و کنکوری در نظر گرفته شده است. روزبه اسحاقیان تالیف کننده کتاب زمین شناسی انتشارات مهروماه است.

زمین شناسی یازدهم خیلی سبز

زمین شناسی یازدهم خیلی سبز یکی از چند کتاب کمک درسی پرفروش و محبوب برای درس زمین شناسی محسوب میشود. این کتاب توسط دکتر حمیدرضا میرعالیلو و ریحانه شعبان زاده گردآوری و تالیف شده است و شامل مواردی مثل درس نامه کامل، تست های طبقه بندی شده و پاسخ نامه تشریحی میباشد، همه این موارد باعث شده که کتاب زمین شناسی یازدهم خیلی سبز یکی از کتاب های محبوب و کامل در این زمینه باشد.

زمین شناسی یازدهم کنکور رپیتیچ

این کتابی که توسط سرکار خانم دکتر گلنوش شمس با شعار (به جای اینکه چند کتاب زمین بخوانید زمین شناسی رپیتیچ را مطالعه کنید) تالیف شده و کتابی تست محور به همراه درس نامه جامع و پر از نکات مهم میباشد.

زمین شناسی یازدهم رپیتیچ 140 تست متنوع از کنکورهای سال های اخیر و همچنین تست های تالیفی دارد. که به همراه پاسخنامه و درسنامه در این کتاب 107صفحه ای جمع آوری شده است.

نحوه مطالعه منابع درس زمین شناسی کنکور

نحوه مطالعه درس زمین شناسی برای کنکور، تاثیر بسیاری در میزان فهم و یادگیری شما از این درس دارد.

زمین شناسی درسی است که شامل مطالب حفظی، مسئله ای و مفهومی میباشد. بنابراین اگر قصد بدست آوردن یک تراز برتر در این درس را دارید، باید با یک برنامه ریزی برای کنکور و استراتژی خوب و دقیق به سراغ مطالعه آن بروید.

نحوه مطالعه منابع درس زمین شناسی کنکور

در ادامه به شرح نحوه صحیح مطالعه این درس میپردازیم:

  • مطالعه روزنامه وار کتاب درس زمین شناسی

در گام نخست برای مطالعه زمین شناسی، بدون توجه به میزان سختی مطالب، مانند یک روزنامه شروع به خواندن محتوای کتاب درسی خود کنید. در هیچ جایی مکث نکرده و به خواندن ادامه دهید. هدف از این مرحله ایجاد یک تصویر ذهنی از کل محتوای این درس در ذهن شما است.

  • مطالعه دقیق منابع کمک آموزشی درس زمین شناسی

حال به سراغ درس نامه کتاب کمک آموزشی خود رفته و به طور دقیق و آرام تمام آن را مطالعه کنید، تا همه مطالب را درک کنید.به طوری که 70 درصد مطالب را درک کنید. درس نامه را به طور کامل مطالعه کرده و به سراغ مرحله بعد بروید.

  • حل تمرین

در گام سوم مجددا کتاب درسی خود، که از مهم ترین اعضای مجموعه منابع جمع بندی کنکور سراسری است را باز کرده و شروع به مطالعه آن نمایید، اما این بار آهسته و شمرده این کار را انجام دهید تا مطالب به آرامی در ذهن شما تثبیت شود. همزمان با این کار، باید تمرین و فعالیت های کتاب درسی را نیز انجام دهید، خیلی از اوقات تست ها و سوالات درس زمین شناسی از همین تمرین های کتاب درسی استخراج و طرح میشود.

  • تست زنی

اکنون دیگر وقت آن است که به سراغ تست زنی بروید، منبع کمک آموزشی خود را باز کرده و تعدادی تست را انتخاب کنید، لازم نیست به صورت آزمونی جواب دهید و تمرین تست ها به صورت آموزشی نیز کفایت می کند.

لازم به ذکر است که تحلیل آزمون آزمایشی و تست ها از حل آن ها بسیار واجب تر می باشد. حتما تست ها را به طور کامل تحلیل و بررسی کنید.

  • مرور کلی

از آنجایی که قسمت وسیعی از مطالب کتاب درسی زمین شناسی، حفظی است، توصیه می کنیم که حداقل هر دو هفته یک زمانی را در برنامه مطالعاتی خود به مرور مباحث زمین شناسی اختصاص دهید. با این کار به تدریج مطالب از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت شما انتقال خواهد یافت.

کلام آخر

زمین شناسی از درس های دشواری است که دانش آموزان تجربی می خوانند و اولین دسته از سوالات دفترچه اختصاصی را شامل می شود و دارای 25 سوال در کنکور میباشد.

درس زمین شناسی تاثیر زیادی در رتبه دانش آموزانی که به رشته هایی مانند داروسازی علاقه دارند، می گذارد؛ همچنین منابع کمک آموزشی برای یادگیری و رسیدن به مهارت در پاسخگویی به سوالات زمین شناسی را در این مقاله معرفی کردیم؛ که تاثیر بسزایی در موفقیت شما در کنکور خواهد گذاشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره زیر با مشاورین با تجربه مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل کنید. موفق باشید.

سوالات متداول

سوال علامتبهترین منابع درس زمین شناسی کنکور سراسری کدامند؟

منابعی مختلفی مانند کتاب زمین شناسی جامع میکرو طبقه بندی گاج، زمین شناسی خیلی سبز و… منابع خوبی برای زمین شناسی کنکور می باشند. منابع بیشتر در این مقاله درج شده است.

سوال علامتآیا ضریب درس زمین شناسی برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی چقدر است؟

از آنجایی که ضریب درس زمین شناسی در زیر گروه یک که دارای رشته های پزشکی و دندانپزشکی است صفر می باشد، تاثیری در محاسبه تراز نهایی این رشته ها نخواهد داشت.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بهترین منابع زمین شناسی کنکور 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید