پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی

پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی

گذراندن خدمت سربازی برای همه مردان ایرانی بالای 18 سال ضروری است. این دوران برای بسیاری از فارغ‌التحصیلان ممکن است چالش‌هایی را به همراه داشته باشد و باعث وقفه در ادامه تحصیل یا پروژه‌های کاری و پژوهشی آنان شود.

اما سازمان نظام وظیفه کشور، راهکارهایی را برای این دسته از افراد و برای کسر از خدمت سربازی آنان در نظر گرفته است. این تسهیلات به خصوص برای نخبگان در رشته‌های گوناگون در نظر گرفته شده است.

خبر خوب برای فارغ‌التحصیلان و دانشجویان در مقاطع ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف این است که با انجام پروژه‌هایی که پروژه کسری خدمت نامیده می‌شود، می‌توانید چندین ماه را از سربازی خود کم کنید.

اگر در رشته روانشناسی تحصیل می‌کنید و یا مدرک ارشد و دکتری دارید، می‌توانید با انجام پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی، چندین ماه تا یک سال کمتر به سربازی بروید.

در این مقاله قصد داریم تا با بررسی مراحل و ارگان‌هایی که می‌توانید پروژه کسر خدمت روانشناسی دریافت کنید، راهنمای شما در این زمینه باشیم.

کسری خدمت سربازی چیست و به چه کسانی اعطا می‌شود؟

دوران سربازی در ایران و در حال حاضر که در نیمه دوم سال 1402 به سر می‌بریم، 21 ماه برای عموم افراد پیش‌ بینی شده است. مدت این دوران البته ثابت است اما می‌توان با راهکارهایی این دوره را کوتاه ‌تر کرد. کسری خدمت روش‌ها و انواع گوناگونی دارد و باعث می‌شود تا مدت زمان کمتری را در پادگان یا مرکز نظامی خاص طی کنید.

این کسری‌ها ممکن است با توجه به وضعیت خانوادگی، سابقه جبهه، ایثارگری، خدمات گوناگون مانند بسیج و دیگر نهادها به افراد تعلق گیرد. یکی از مهم ‌ترین شروطی که برای استفاده از این کسری‌ها در نظر گرفته شده است این است که مشمول نباید غیبت داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای گرفتن کسری خدمت، به خصوص برای متخصصان و افرادی که در حوزه آکادمیک فعالیت می‌کنند، انجام پروژه‌های کسری خدمت است که در ادامه مقاله آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پروژه کسری خدمت و کم شدن مدت سربازی

اگر در محیط‌های آکادمیک و در مقاطع بالا یعنی کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل هستید و یا در این مقاطع فارغ‌التحصیل شده‌اید، می‌توانید از تسهیلاتی با نام «پروژه کسری خدمت» برای کم کردن طول دوره سربازی خود استفاده کنید.

در این روش از کسری خدمت، متقاضیان می‌توانند پرژه‌های عملی و یا تئوری را برای مراکز مختلف مانند بنیاد ملی نخبگان انجام دهند و در عوض چندین ماه کسری برای هر پروژه دریافت کنند.

این پروژه‌های کسر خدمت صرفا برای دارندگان مدارک ارشد به بالا در نظر گرفته شده است. یعنی اگر شما در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری مشغول به تحصیل هستید و یا در این مقاطع فارغ‌التحصیل شده‌اید، می‌توانید برای کم کردن دوره سربازی، به دنبال پرو‌ژه باشید.

این پروژه‌ها در دو بخش رشته‌های فنی و رشته‌های غیرفنی به متقاضیان و مشمولان ارائه می‌شود. چندین ارگان و بنیاد در ایران وجود دارند که این پروژه‌ها را ارائه می‌دهند.

شما می‌توانید دو پروژه از این موارد را انتخاب کرده و پس از انجام، کسری خدمت دریافت کنید. گرفتن این پروژه‌ها البته به آسانی نیست و شرایط و ضوابط خاصی دارد و به همه متقاضیان تعلق نمی‌گیرد. در ادامه مقاله بیشتر به صورت تخصصی، نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت برای رشته روانشناسی را بررسی خواهیم کرد.

 پروژه کسری خدمت و کم شدن مدت سربازی

پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی چیست و چگونه می‌توان آن را دریافت کرد؟

اگر در رشته روانشناسی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل هستید و یا فارغ‌التحصیل شده‌اید، خبر خوب این است که در شرایطی می‌توانید از تسهیلاتی به نام پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی برای کم کردن مدت سربازی خود استفاده کنید.

همان طور که گفتیم این پروژه‌ها در دو دسته فنی و غیرفنی به متقاضیان داده می‌شود. پروژه‌های رشته روانشناسی در دسته غیرفنی قرار می‌گیرند. این پروژه‌ها هم از سمت ارگان‌های گوناگون و هم بنیاد نخبگان به متقاضیان و مشمولان ارائه می‌شود. شما می‌توانید حداکثر دو پروژه را از بین موارد ذکر شده انتخاب کرده و برای دریافت کسری انجام دهید.

انجام هر پروژه در رشته روانشناسی به دلیل این که در دسته پروژه‌های غیرفنی قرار می‌گیرد، حداکثر تا 6 ماه کسری خدمت برای شما به همراه خواهد داشت. یعنی شما روی هم و با انجام دو پروژه می‌توانید تا 12 ماه کسری خدمت از این روش دریافت کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط دریافت پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی چیست؟

تسهیلات در نظر گرفته شده توسط سازمان نظام وظیفه، برای کم کردن دوران سربازی افرادی است که سطح بالایی از نظر علمی و تحقیقاتی دارند و می‌توانند در پروژه‌های علمی بیشتر و موفق‌تر از عملیات رزمی و آمادگی دفاعی عمل کنند. نظام وظیفه با این وسیله طول مدت درگیری این افراد در دوران سربازی را کمتر می‌کند تا بتوانند بهتر به جامعه خدمت کنند. دریافت پروژه‌های کسری خدمت در همه رشته‌ها ضوابط خاصی دارد که معمولا به صورت نانوشته توسط مسئولان اعمال می‌شود. اگر این شرایط را که بیشتر علمی و درسی است را دارید، می‌توانید برای گرفتن این پروژ‌ها از طریق بنیاد نخبگان و سایر ارگان‌ها اقدام کنید:

دانشجوی ارشد هستید و یا در مقطع دکتری تحصیل می‌کنید. همچنین اگر در این مقاطع فارغ‌التحصیل شده‌اید و هنوز در معافیت تحصیلی به سر می‌برید هم می‌توانید برای این کار اقدام کنید.

معدل خوبی در طول تحصیل خود داشته‌اید و نمرات خوبی در این مقاطع کسب کرده‌اید.

مدرک شما از دانشگاه‌های خوب و سطح بالای کشور است.

هر فرد در رشته‌های غیرفنی مانند روانشناسی می‌تواند حداکثر دو پروژه دریافت کند که هر پروژه تا 6 ماه کسری و روی هم تا 12 ماه کسری برای او همراه خواهد داشت.

روش‌ها و نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت چگونه است؟

پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی به دو روش کلی قابل دریافت است. اگر شما شرایط کلی که در بخش‌های قبلی به آن اشاره شد را دارا هستید از دو روش زیر می‌توانید این پروژه‌ها را انجام دهید.

روش اول، برای دسترسی به پروژه‌های کسری خدمت، بنیاد نخبگان و روش دیگر ارگان‌های خاص هستند. در ادامه هر کدام از این روش‌ها را به تفصیل بررسی می‌کنیم:

دریافت پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی از بنیاد نخبگان

یکی از مهم‌ترین روش‌ها و مراکزی که می‌توانید از آن طریق برای دریافت کسری سربازی اقدام کنید، بنیاد نخبگان است. این بنیاد که وظیفه اصلی آن شناسایی نخبگان و افراد مستعد و برتر در زمینه‌های گوناگون در داخل ایران است، تسهیلاتی را برای کم کردن دوره سربازی برای افراد دارای مدارک کارشناسی ارشد و دکترا و با معدل بالا در نظر گرفته است.

برای کار کردن با این بنیاد و دریافت اطلاعات و پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی، ابتدا باید وارد سامانه این بنیاد شوید که در آن آخرین خبرها و اطلاعات در این مورد درج می‌شود. برای شروع کار ابتدا شما باید در بنیاد ملی نخبگان ثبت نام نمایید.

مراحل دریافت پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی از بنیاد نخبگان

پس از وارد شدن به آدرس فوق و برای شروع مراحل ثبت نام در این بنیاد، بر روی گزینه نام‌نویسی متقاضی کلیک کنید. در صفحه باز شده؛ مشخصات فردی، اطلاعات تماس، اطلاعات شغلی و شاخص‌ها و دستاوردهای علمی کسب شده توسط شما، وارد خواهد شد.

پس از ثبت، اگر روزمه و اطلاعات شما کامل باشد، پرونده به یکی از مراکز سازمان ملی نخبگان ارجاع داده می‌شود و اگر مدارک و اطلاعات کافی نباشد، به متقاضی برای تکمیل آن‌ها ارجاع می‌شود تا مدارک را کامل کند.

در مرحله بعدی برای تایید رزومه، فرد باید به یکی از شعب بنیاد ملی نخبگان مراجعه کند. شما همچنین می‌توانید برای پیگیری و دریافت پروژه برای کسری خدمت در رشته‌های گوناگون از جمله روانشناسی، به بنیاد ملی نخبگان نیروهای مسلح، به صورت حضوری مراجعه نمایید. شما طی مراجعه حضوری باید به ارائه مدارک زیر بپردازید.

اصل شناسنامه و دو کپی از شناسنامه

2 عدد کپی از کارت ملی

4 عدد عکس پرسنلی جدید

کپی از آخرین مدرک تحصیلی

رزومه به زبان فارسی که حداکثر در 5 صفحه تنظیم شده باشد.

در این حالت نیز کارشناسان در این بنیاد، با توجه به رزومه و نمرات و سطح تحصیلات شما، پروژه‌هایی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

پس از گرفتن پروژه از مراکزی که بیشتر وابسته به نیروها و بخش‌های نظامی و دولتی هستند، باید روی آن کار کنید. برای این پروژه‌ها زمانی نیز به شما برای کار کردن روی آن اختصاص پیدا می‌کند.

این زمان بسته به موضوع و نیز گستردگی پروژه می‌تواند متغیر باشد. پس از اتمام پروژه شما باید نتایج آن را در اختیار مسئولان قرار داده و تاییده‌ای دریافت کنید. پس از ارسال این تاییدیه به نظام وظیفه، میزان کسری بسته به سطح پروژه به شما اختصاص پیدا می‌کند.

کسانی که نتوانسته اند از معافیت سربازی بهره مند گردند، با ارائه پروژه می‌توانند حداکثر تا 6 ماه کسریدریافت نمایند. شما برای موضوعات روانشناسی تنها می‌توانید دو پروژه دریافت کرده و تا 12 ماه کسری را دریافت کنید.

شرایط دریافت پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی

مراجعه به ارگان‌ها و دریافت پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی

یکی دیگر از روش‌ها برای دریافت پروژه‌های کسری خدمت سربازی در رشته‌ روانشناسی، مراجعه به ارگان‌هایی خاص برای این موضوع است. ارگان‌های نظامی و مراکز دانشگاهی و پژوهشی وابسته به آن‌ها، مهم‌ترین ارگان‌هایی هستند که این پروژه‌ها را در اختیار دانشجویان و مشمولان قرار می‌دهند.

هدف این ارگان‌ها، به کارگیری نخبگان، دانشجویان و متخصصان در پروژه‌های مفید و کاربردی برای ارتقای سلامت روانی جامعه و نیز کم کردن اتلاف وقت و استعداد آن‌ها در دوره‌های عمومی و رزمی سربازی است. با مراجعه به ارگان‌هایی خاص می توان از استعدادهای افراد برتر در جهت پیشبرد تحقیقات تخصصی به بهترین شکل استفاده خواهد شد.

در چه ارگان‌هایی می‌توانیم پروژه کسری خدمت روانشناسی دریافت کنیم؟

ارگان‌های زیادی در ایران در رشته روانشناسی پروژه‌های کسری خدمت ارائه می‌کنند. بخشی از مهم‌ترین ارگان‌هایی که می‌توانید از آن‌ها این پروژه‌ها را دریافت کنید، دانشگاه‌های وابسته به مراکز نظامی مانند دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و نیز دانشگاه جامع امام حسین هستند.

شما می‌توانید با مراجعه به این دانشگاه‌ها از پروژه‌های کسری خدمت در زمینه رشته روانشناسی مطلع شوید. البته توجه داشته باشید که ممکن است میزان اعلام پروژه‌ها در سال‌های گوناگون و نیز در زمان‌های مختلف با هم تفاوت داشته باشد.

از دیگر مراکزی که می‌توانید به آن‌ها برای گرفتن این پروژه‌ها مراجعه داشته باشید، ناجا، مرکز تحقیقات راهبردی، سپند و جهاد خودکفایی آجا هستند.

پروژه‌هایی که در این مراکز و ارگان‌ها به متخصصان ارائه می‌شود نیز حداکثر دو مورد برای هر نفر خواهد بود. ثبت نام پروژه کسری خدمت در این ارگان‌ها هم بیشتر به صورت حضوری و در بخش منابع انسانی انجام می‌شود و در شهرها و مراکز گوناگون نیز متفاوت است.

شما می‌توانید با انجام هر کدام از پروژه‌ها تا 6 ماه کسری دریافت کنید. نحوه دریافت و اولویت این پروژه‌ها نیز به نمرات و درجه علمی شما بستگی دارد.

شما حداکثر می‌توانید برای پروژه‌های روانشناسی که در دسته پروژه‌های غیرفنی قرار می‌گیرد، دو پروژه دریافت کنید و حداکثر تا 12 ماه روی هم کسری دریافت کنید. طرح جایگزین خدمت نیز از جمله طرح های تسهیلاتی سازمان نظام وظیفه می باشد.

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

یکی از بهترین روش‌ها برای کوتاه‌تر کردن دوره سربازی برای افراد متخصص با میزان تحصیلات بالا، استفاده از پروژه کسری خدمت است. شما اگر در رشته روانشناسی و در مقاطع ارشد و دکتری مشغول تحصیل هستید و یا فارغ‌التحصیل شده‌اید، می‌توانید این پروژه‌ها را از بنیاد نخبگان و یا ارگان‌های گوناگون دریافت کنید.

شروط عمومی برای گرفتن این پروژه‌ها بالا بودن رتبه دانشگاه و معدل شما است و باید در دوره معافیت تحصیلی اقدام به گرفتن این پروژه‌ها کنید. به جز بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، می‌توانید در ارگان‌های نظامی و دانشگاه‌های وابسته به سپاه و ارتش هم به دنبال این پروژه‌ها باشید.

به دلیل این که مراحل اخذ پروژه کسر خدمت روانشناسی کمی پیچیده است و به صرف زمان برای شناسایی و اقدام نیاز دارد، بهتر است در این زمینه از راهنمایی کارشناسان مجرب استفاده کنید. کارشناسان آموزشی و پژوهشی ما در مرکز مشاوره آویژه می‌توانند بهترین مشاوره نظام وظیفه را در این زمینه به شما ارائه دهند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

یکشنبه

1403/3/27

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید