زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402

تمدید مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور

افرادی که به هر دلیل نتوانستند در آزمون سراسری 1402 شرکت کنند و یا شرکت کرده اما مجاز به انتخاب رشته با آزمون کنکور سراسری 1402 نشده اند، می توانند شانس قبولی و پذیرش در دانشگاه دولتی را در زمان ثبت نام دانشگاه دولتی بدون کنکور، امتحان کنند.

داوطلبانی که به دنبال پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری هستند، باید در مدت زمان تعیین شده از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به طور کلی احتمال بالایی برای تمدید مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور وجود دارد. اما بهتر است شما داوطلبان عزیز در بازه زمانی ثبت نام بدون کنکور، انتخاب های خود را نهایی کنید. تا استرس و اضطرابی در رابطه با تمدید یا عدم تمدید مهلت انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی را نداشته باشید. برای این منظور نیاز است از زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی اطلاع کامل داشته باشید.

به دلیل اهمیت بالای اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، مشاوران مرکز مشاوره آویژه به بررسی و تحقیق در رابطه با زمان ثبت نام بدون کنکور سراسری پرداخته اند و در مقاله جامع و کاربردی زیر در رابطه با این بازه زمانی اطلاعات مناسبی در اختیار شما قرار داده اند.

اگر به دنبال انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی هستید اما از زمان ثبت انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی اطلاع ندارید، با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402

همانطور که در بالا اشاره شد دانشگاه های دولتی، موعد زمانی مشخص شده ای را برای پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی تعیین می کنند و افرادی که به دنبال تحصیل بدون کنکور در دانشگاه هستند باید در بازه زمانی تعیین شده به ثبت نام و انتخاب رشته بپردازند.

شما برای ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی باید در مدت زمانی تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و بعد از خرید کارت اعتباری، انتخاب های خود را ثبت کنید.

دانشگاه های سراسری در دو نوبت به جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی می پردازند.

نوبت اول پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی

نوبت اول پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های دولتی در مهرماه خواهد بود. داوطلبان می توانند در مهلت زمانی داده شده برای پذیرش دانشجو در نوبت اول، انتخاب رشته خود را تکمیل کرده و به ثبت نهایی برسانند.

اکثر داوطلبانی که رتبه نسبتا مناسبی کسب کرده اند می توانند نسبت به ثبت نام بدون کنکور ورودی مهر ماه اقدام کرده و به راحتی پذیرش در دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی را کسب کنند.

نوبت دوم پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی

برخی از داوطلبان به صورت انتخابی تصمیم می گیرند که ورودی بهمن ماه را انتخاب کرده و قصد دارند در زمان ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه 1402 نسبت به انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنند.

برخی دیگر از افراد نیز به دلیل کسب رتبه نامناسب مجبور به انتخاب نوبت دوم پذیرش دانشگاه ها هستند.

به هر حال مهم است که شما متناسب با نیاز خود از زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1402 و یا زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1402 اطلاع کامل پیدا کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

⏰ زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهرماه 1402

اولین دوره برای پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری بدون کنکور، مهرماه می باشد.

داوطلبانی که به دنبال قبولی در دانشگاه های سراسری بدون کنکور هستند، باید در زمان اعلام شده از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور، دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی را از سایت سازمان سنجش دانلود کرده و به مطالعه دقیق آن بپردازند.

✅ همچنین شما برای دسترسی راحت تر به دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور سراسری و دریافت اطلاعات کامل در رابطه با بخش های مختلف دفترچه، می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 1402

هر ساله دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بعد از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

امسال نیز با توجه به اینکه نتایج اولیه در اواخر مرداد ماه اعلام شد، دفترچه نیز بعد از اعلام نتایج در سایت منتشر شد و مهلت زمان انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی نیز از سه شنبه مورخ 1402/5/31 شروع شد و تا پایان روز سوم شهریور ماه ادامه داشت.

مهلت زمان انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402 ورودی مهر ماه

زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ورودی مهرماه تمدید شده است. این روند هر ساله تکرار شده و حداقل یکبار زمان ثبت نام برای انتخاب رشته بدون کنکور تمدید می شود.

شما داوطلبان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تا نهم شهریور ماه 1402 فرصت دارید تا انتخاب های خود را نهایی کرده و نسبت به ثبت آنها اقدام کنید.

توجه داشته باشید که احتمال تمدید مجدد زمان ثبت نام بدون کنکور بسیار کم بوده و معقولانه است که در فرصت داده شده انتخاب های خود را ثبت کنید.

همچنین داوطلبانی که قبلا انتخاب های خود را نهایی کرده اند می توانند در مهلت زمانی تمدید شده، مجددا به ویرایش انتخاب رشته خود دسترسی پیدا کرده و نسبت به ایجاد تغییرات در انتخاب رشته اقدام کنند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1402

همانطور که اشاره شد برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، دانشگاه های سراسری در دو نوبت اقدام به جذب دانشجو می کنند. زمان ثبت نام بدون کنکور مهر ماه مشخص شده و فرایند انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی هم اکنون تا تاریخ نهم شهریور ماه فعال است.

اما هنوز نوبت به اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ورودی بهمن ماه فرا نرسیده است. مطابق تجربه هر ساله، معمولا زمان ثبت نام برای دوره بهمن ماه دانشگاه های سراسری بدون کنکور، از آذر ماه شروع می شود.

پس مهم است که شما از اوایل آذر ماه به فکر انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی و اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن ماه باشید.

⭐ هنوز زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن ماه 1402 اعلام نشده است. به محض اعلام خبر دقیق در این باره، این مقاله به روز رسانی شده و به شما اطلاع رسانی می کنیم.⭐

زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی

سخنی از مشاوران آویژه

 اطلاع داشتن از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری به شما این امکان را می دهد که در مهلت زمانی داده شده بدون استرس و اضطراب به انتخاب رشته پرداخته و انتخاب های خود را نهایی کنید.

اگر شما در بازه زمانی ثبت نام بدون کنکور اقدام به انتخاب رشته نکنید، دیگر شانس قبولی در آن دوره پذیرش دانشگاه ها را ندارید و باید منتظر ثبت نام بر أساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها در نوبت دوم یعنی ورودی بهمن ماه بمانید.

به یاد داشته باشید که لازمه یک انتخاب رشته اصولی، تصمیم گیری به دور از استرس و اضطراب و عجله است.

پس از طریق سایت های معتبر و همچنین سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، اخبار و اطلاعیه های مربوط به انتخاب رشته بدون کنکور را دنبال کرده و در زمان تعیین شده اقدامات لازم برای قبولی و پذیرش در دانشگاه ها را انجام دهید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1403/3/7

سه شنبه

1403/3/8

چهارشنبه

1403/3/9

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید