داروسازی بدون کنکور – شرایط تحصیل بدون کنکور در رشته داروسازی 1402

داروسازی بدون کنکور - شرایط تحصیل بدون کنکور در رشته داروسازی 1402

یکی از رشته های محبوب کنکور تجربی رشته داروسازی است، که با شناسایی مواد دارویی و ساخت دارو بر اساس فرمول خاص، دانش آموختگان این رشته توانایی این را دارند که بیماری های مختلفی را درمان کنند. در حقیقت این اشخاص قادر هستند با ترکیب مواد مختلف با یکدیگر و کشف آن ها در راستای تامین سلامت جامعه گام موثری بردارند.

بر اساس ظرفیت پایین دانشگاه های علوم پزشکی برای قبول کردن دانشجو در رشته داروسازی و نیز رقابت سنگین در میان افراد داوطلب برای پذیرش در این رشته، قبول شدن نسبت به سال های پیشین خیلی دشوار تر شده و این کار موجب شده تا افراد متقاضی کنکور سراسری تجربی به فکر ورود به دانشگاه هایی که رشته داروسازی دارند، به طور بدون کنکور باشند.

در ادامه این مقاله از آویژه به رشته داروسازی و شرایط تحصیل بدون کنکور آن می پردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چشم اندازی به رشته داروسازی

پنج الی شش سال طول دوره داروسازی می باشد که افراد علاقمند ورود به این رشته لازم است توسط دانشگاه های معتبر، در این مدت به مطالعه این رشته بپردازند. با تحقیق و پژوهش، این رشته آمیخته شده است. پس یکی از اصلی ترین توانایی های مورد نیاز برای ورود به این رشته علاقه به انجام کارهای پژوهشی است.

اکثر منابع درسی این رشته به زبان انگلیسی بوده و دانشجوی رشته داروسازی می بایست به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد تا قادر باشد به خوبی از مجلات و کتب علمی موجود بهره‌ ببرد. در سال ابتدایی تحصیل، این دانشجویان به سپری کردن واحدهای علوم پايه از جمله شیمی، فیزیولوژی و فیزیک اقدام می کنند و بعد در سال های آتی به سپری کردن واحد های تخصصی می پردازند.

می توان گفت فارغ التحصیلان رشته داروسازی، از نظر شغلی توانایی این را دارند که به تاسیس داروخانه اقدام کرده، یا به عنوان مسئول فنی داروخانه شروع به کار کنند، در کارخانه‌ های آرایشی ـ بهداشتی و صنايع‌ داروسازی مشغول به کار شوند.

این اشخاص در صورت تمایل و علاقه توانایی این را دارند که در قسمت های تحقیقاتی از جمله مطالعه در مورد نوع بیماری های هر منطقه، الگوی مصرف دارو ها، بهینه سازی مصارف دارویی و کمک به افزایش سطح آگاهی عمومی پرداخته و یا در کارخانه های داروسازی عهده دار وظایفی از جمله نظارت بر اجرای فعالیت های آزمایشگاهی و بررسی کیفیت داروها و ساخت داروها بپردازد.

پس از رشته دندانپزشکی و پزشکی، یکی از مهم ترین رشته های گروه علوم تجربی، رشته داروسازی می باشد که سالانه شاهد رقابت قوی مابین افراد داوطلب کنکور سراسری تجربی جهت پذیرش در این رشته می باشیم.

این رقابت قوی موجب شده تا بازار قبول شدن رشته های دسته پزشکی بدون کنکور گرم شده و خیلی از داوطلبان کنکوری و والدین به دنبال راه حلی جهت ورود به این رشته به صورت بدون کنکور باشند.

به این نکته توجه داشته باشید که قبول شدن در این رشته هیچ یک از دانشگاه های آزاد و سراسری کشور به طور بدون کنکور امکان پذیر نمی باشد. چون به دلیل اهمیت این رشته، صرفا از رتبه های برتر کنکور سراسری پذیرش دانشجو انجام می گیرد.

اگر علاقه دارید در این رشته علوم پزشکی به تحصیلات خود ادامه دهید، حتما در کنکور تجربی شرکت کرده و جهت ورود به این رشته نمره قبولی را کسب کنید.

چشم اندازی به رشته داروسازی

تحصیل رشته داروسازی بدون کنکور

اکثر افراد داوطلبی که در کنکور علوم تجربی شرکت کرده و موفق به پذیرش در رشته های محبوب از جمله داروسازی نشده اند، بنا به دلایلی از قبیل افزایش تقاضا جهت ورود به رشته های پر متقاضی، مشکلات پشت کنکور ماندن، دشواری کنکور و یا… دیگر در کنکور سراسری علاقه ای به شرکت نداشته اند.

این افراد به دنبال راه حلی جهت ورود به رشته داروسازی و دیگر رشته های گروه پیراپزشکی و پزشکی به صورت بدون کنکور هستند، تحصیل در خارج از کشور اصلی ترین گزینه موجود برای این گروه از داوطلبان می باشد.

در داخل کشور علیرغم دغدغه ها و دشواری های ورود به رشته های گروه پزشکی، خارج از کشور دانشگاه های علوم پزشکی به صورت بدون کنکور در تمامی رشته ها اقدام به قبولی می کنند.

افراد علاقمند به این رشته ها توانایی این را دارند که در صورت دارا بودن مدرک زبان با اعتبار و سایر شرایط خاص دانشگاه مد نظر خود و هم تمکن مالی پرداخت هزینه زندگی و شهریه، به قبول شدن در رشته مورد نظر خود اقدام نمایند.

با در نظر گرفتن تغییرات روزانه نرخ ارز در کشور، میزان هزینه زندگی و شهریه دانشگاه ها در هر کشور متغیر می باشد و بطور دقیق نمی توان میزان هزینه مورد نیاز در طول تحصیل افراد داوطلب را تخمین زد.

گروهی از افراد داوطلب که در دانشگاه های خارج از کشور علاقه به ادامه تحصیل را داشته و تصمیم برگشت به ایران را دارند، پیشنهاد می شود لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت حتما را بررسی کنند.

چون در خارج از کشور بعضی از دانشگاه های علوم پزشکی وجود دارند که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد و در این دانشگاه ها افراد داوطلبی که فارغ التحصیل شده باشند، مدرک آن ها ارزش علمی نداشته و قادر نیستند در کشور با مدرک دریافت شده فعالیتی داشته باشند.

تحصیل رشته داروسازی بدون کنکور

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی بدون کنکور در خارج از کشور 1402

برای مهاجرت تحصیلی در رشته داروسازی به صورت کلی مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می باشد:

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی بدون کنکور در خارج از کشور
مدارک مربوط به تحصیل 12 سال در ایران و دارا بودن مدرک دیپلم
کامل کردن انگیزه‌ نامه جهت ورود به دانشگاه مورد نظر و رشته داروسازی
دارا بودن مدرک زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس)
ارائه دادن رزومه پژوهشی، فعالیت‌ های اجتماعی و مهارت‌ ها
ثابت کردن تمکن مالی از طریق گردش حساب بانکی
ترجمه و اصل گذرنامه به همراه کپی از آن
دارا بودن کارت اتمام سربازی یا معافیت
موفقیت در مصاحبه ورودی دانشگاه

نتیجه گیری

امروزه به دلیل سختی کنکور سراسری تجربی، پذیرش در رشته های آن از جمله داروسازی سخت است. ولی برخی داوطلبان به دلیل رهایی از کنکور، ترجیح می دهند در دانشگاه های شهریه پرداز بدون کنکور به تحصیلات این رشته بپردازند.

همانطور که در بالا اشاره شد، تحصیل بدون کنکور رشته داروسازی در دانشگاه های ایران امکان پذیر نیست، ولی در کشور های خارج از کشور می توان بدون کنکور در این رشته به تحصیلات پرداخت. چنانچه بعد از مطالعه این مقاله نیاز به مشاوره داشتید، با شماره گیری 09099071985 با مشاوران مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

علامت سوالطول دوره آموزش رشته داروسازی چقدر است؟

طول دوره آموزشی رشته داروسازی پنج الی شش سال می باشد.

علامت سوالآیا تحصیل در رشته داروسازی در ایران بدون کنکور امکان پذیر است؟

خیر، همانطور که در مقاله بالا اشاره شد، تحصیل این رشته در ایران بدون کنکور امکان پذیر نمی باشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

داروسازی بدون کنکور – شرایط تحصیل بدون کنکور در رشته داروسازی 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/5/4

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید