بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان در سال 2023

بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان در سال 2023

برای تحصیل باید ملاک های زیادی را در انتخاب بهترین کشور در نظر بگیرید. هدف شما از مهاجرت تحصیلی یکی از مهم ترین این فاکتورها می باشد. اگر تصمیم دارید که در همان کشور پس از به پایان رسیدن تحصیلات خود کار و زندگی کنید، لازم است به این نکته توجه داشته باشید که از نظر نرخ بیکاری و سطح رفاه اجتماعی کشور مقصد در جایگاه خوبی قرار گرفته است یا خیر.

در این مقاله از آویژه سعی کردیم بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان در سال 2023 را برای شما ارائه دهیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

معرفی بهترین کشورها برای تحصیل

تعداد زیادی از افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی در زمینه تحصیل ارزان در اروپا، به دنبال کسب اطلاعات در خصوص گارانتی کار بعد از تحصیل در خارج از کشور، ضمن تحصیل امکان کار در خارج از کشور هستند. برای رسیدن به این مزیت ها چند فاکتور در مقوله مهاجرت تحصیلی می باشد که لازم است رعایت شود.

از مهم ترین این فاکتورها، انتخاب رشته مناسب و کشور می باشد. کشورهایی در این میان هستند که برای تحصیل دانشجویان بین المللی شرایط مناسبی را در نظر گرفته اند. این بدین منظور می باشد که با تحصیل در دانشگاه های این کشورها، دانشجویان توانایی این را دارند که ضمن تحصیل، کار کنند و برای تحصیل هزینه هایی که پرداخته اند به دست آورند.

معرفی بهترین کشورها برای تحصیل

پونزبهترین کشور ها برای تحصیل به شرح زیر می باشد:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تحصیل در کشور آمریکا

یکی از برترین کشورهای دنیا آمریکا می باشد که در خود، بیشترین جمعیت بین المللی دانشجویان را جای داده است. در کشور آمریکا طول دوره کاردانی به طور متوسط دو ساله است، در حالی که افراد متقاضی در آمریکا برای دریافت مدرک لیسانس لازم است حداقل سه الی چهار سال زمان صرف کنند.

برای متقاضیان بین المللی امکان ادامه تحصیل در این کشور در مقاطع تحصیلات تکمیلی فراهم شده است. گزینه های برنامه های تحصیلات تکمیلی شامل مدرک کارشناسی ارشد و دکترا است. لازم به ذکر است که افراد متقاضی اطلاعات بسیار جامعی در یک موضوع خاص را در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دست می آورند.

در حالی که در مقاطع قبل تنها اطلاعات مختصر و کلی را در مورد موضوع های مختلف دریافت می کنند. کلا می توان گفت معمولاً مقطع لیسانس و مقاطع تحصیلات تکمیلی تخصصی، عمومی تر می باشند.

تحصیل در کشور ایرلند

ایرلند، جزو معدود کشور های انگلیسی زبان قاره اروپا و کشوری تحت نظر اتحادیه اروپا می باشد. اشخاصی که با مدرک دیپلم تصمیم دارند در دانشگاه های ایرلند به تحصیلات خود ادامه دهند، می بایست جهت اخذ دوره های فاندیشن قبولی بگیرند.

در این دوره ها، درس های تخصصی مناسب با سیستم آموزشی کشور ایرلند به شخص متقاضی آموزش داده شده و متقاضیان برای ورود به دانشگاه و رشته مورد علاقه خود آمادگی خواهد داشت. در کشور ایرلند دوره های فاندیشنی که ارائه می گردد در چهار گروه اصلی قرار دارند که شامل: فاندیشن رشته های مهندسی، فاندیشن علوم، فاندیشن پزشکی و فاندیشن بیزینس و مدیریت می باشد.

در کشور ایرلند دوره های فاندیشن 1 ساله می باشند. در مقایسه با دوره دو ساله A-Level که جهت تحصیل پزشکی در انگلستان برگزار می گردد، مدت زمان سپری کردن این دوره خیلی کمتر بوده و این به تنهایی قادر است دلیلی باشد که برای مهاجرت تحصیلی این کشور را در لیست بهترین کشور ها قرار دهد.

تحصیل در کشور ایرلند

تحصیل در کشور دانمارک و سوئد

در دانمارک هزینه تحصیل از دوازده هزار دلار آغاز شده و معمولا حدود بیست هزار دلار می باشد. در مدت زمان تحصیل در دانمارک لازم است در دوره های زبان دنیش شرکت کنید که برای آن باید هزینه پرداخت نمایید. جهت قبول شدن در دانشگاه های دانمارک لازم است نمره آیلتس 6 تا 6.5 دریافت کنید.

این نمره در سوئد بین 5.5 تا 6 پذیرفته خواهد شد. شایان ذکر است که در کشور های دانمارک و سوئد اجازه کار نیز وجود دارد. بعد از اتمام تحصیل، دانمارک و سوئد موعدی شش ماهه برای پیدا کردن شغل مرتبط به شخص می دهند.

تحصیل در کشور فنلاند

هزینه های پایین زندگی در کشور فنلاند، می توان اولین نکته مهم در تحصیل در این کشور و گزینش آن به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی اشاره کرد. در فنلاند مبلغ تحصیل مابین نه تا یازده هزار دلار می باشد که نسبت به دانمارک و سوئد تفاوت چشم گیری دارد. دانشگاه ها در فنلاند، وظیفه دارند به دانشجویان بین المللی خود کلاس های آموزش زبان فنلاندی را ارائه دهند.

بعد از مسلط شدن به زبان فنلاندی در سطح A2 در این کشور، هزینه های تحصیل بیست تا سی درصد کاهش پیدا می کند. از این رو در کشور فنلاند با ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر، به دانشگاه هزینه ی پرداختی صفر می گردد و به صورت رایگان شما مجاز به تحصیل خواهید بود.

در دانشگاه های این کشور برای تحصیل، به مدرک زبان نیازی ندارید. مسلط بودن شما به زبان برای امتحان دادن الزامی می باشد ولی به مدرک با اعتباری چون آیلتس یا تافل احتیاج نخواهید داشت. بعد از اتمام تحصیل، فنلاند به فرد 1 سال زمان برای کاریابی خواهد داد.

تحصیل در کشور بلژیک

بلژیک را بی اغراق می توان برای مهاجرت تحصیلی، به عنوان یکی از بهترین کشور ها معرفی نمود. در بلژیک شهریه هر ساله تحصیل مابین 2500 تا 3000 یورو می باشد. در بسیاری از دانشگاه های بلژیک، پیش نیاز تحصیل نمره آیلتس 5.5 می باشد.

فرانسوی، زبان اصلی کشور بلژیک بوده که فرصت تسلط به سه زبان زنده دنیا را با تحصیل در کشور بلژیک پیدا خواهید کرد. از طرف دانشگاه های بلژیک تنوع رشته هایی که نیاز بازار در آن ها زیاد می باشد به دانشجویان ارائه می گردد.

در کشور بلژیک همینطور شرایط خاصی وجود دارد که بعد از به پایان رساندن تحصیل، توانایی این را دارید که به مدت 1 سال در کشور بمانید و با رشته تحصیلی خود شغل مرتبط را پیدا کنید. ویزای تحصیلی خود را به این ترتیب به ویزای کاری تبدیل کرده و وارد پروسه اقامت بلژیک می گردید.

در خیلی از دانشگاه ها، پس از تحصیل کار به صورت گارانتی شده ارائه می گردد. و هم در طی زمان تحصیل، کار دانشجویی در هفته به مدت بیست ساعت نیز در اختیار شخص متقاضی قرار می گیرد. باید بدانید که از دیگر مزایای این نوع تحصیل، امکان اخذ ویزا همراه است.

تحصیل در کشور آلمان

در بسیاری از مقاطع و دانشگاه های آلمان تحصیل کاملا رایگان می باشد. نسبت به قبل زمان سفارت آلمان کوتاه تر شده و برای آموزش زبان آلمانی به دانشجویان بین المللی کالج هایی اختصاصی راه اندازی شده است. همچنین در آلمان دانشگاه های انگلیسی زبان وجود دارد که با حداقل نمره آیلتس شش توانایی این را دارید که در این دانشگاه ها تحصیل کنید.

از این رو نسبت به دانشگاه های خصوصی، هزینه این دانشگاه ها بسیار کمتر بوده و برای شما بعد از فارغ التحصیلی احتمال کاریابی بالای 95 درصد می باشد.

تحصیل در کشور آلمان

تحصیل در کشور انگلستان

در دنیا کشور انگلستان تنها کشوری بوده که در لیست 10 دانشگاه برتر دنیا، بیشترین تعداد دانشگاه ها را دارد. از بین ده دانشگاه برتر دنیا، چهار دانشگاه در کشور انگلیس قرار دارد و از طرفی می توان گفت برای مهاجرت تحصیلی، انگلستان بهترین کشور حساب می شود.

نظام تحصیلی این کشور همیشه بر آموزش حرفه و مهارت های لازم برای نیاز جامعه و زندگی تاکید داشته و به طور آشکار در این کشور آمار اندکی از درس های حفظیاتی تدریس می گردد. در دانشگاه های انگلستان دوره تحصیل کوتاه بوده و در مقطع کارشناسی به مدت سه سال، در مقطع کارشناسی ارشد به مدت یک سال طول می کشد.

در زمان تحصیل در انگلستان اجازه کار وجود داشته و دانشجو توانایی این را دارد که بیست ساعت هفته ای کار کند.

تحصیل در کشور کانادا

در صدر لیست محبوب ترین و بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی، می توان کشور کانادا را قرار داد. اولین مزیت کشور کانادا مهاجر پذیری می باشد. در کشور کانادا تحصیل به زبان انگلیسی است و در صورتی که تصمیم دارید ویزای همراه برای فرزندان و همسر خود تهیه نمایید، لازم است بدانید که برای همراه اجازه کار فول تایم وجود دارد.

ده تا بیست ساعت کار دانشجویی تنها بخشی از مزایای تحصیل در کشور کانادا حساب می گردد. در زمان هایی که تعطیلات تحصیلی وجود دارد، زمان کار دانشجویی اجازه کار فول تایم امکان پذیر است.

تحصیل در کشور کانادا

نتیجه گیری

مهاجرت تحصیلی کاری می باشد که اگر تصمیم اشتباهی در اول آن گرفته شود، تبعات این تصمیم اشتباه تا آخر مسیر گریبان گیر شخص یا حتی خانواده او می گردد.

در این مقاله از آویژه سعی کردیم به بهترین کشور ها برای تحصیل در سال 2023 اشاره کنیم. در صورت نیاز به مشاوره در خصوص بهترین کشور ها برای تحصیلی در سال 2023، با شماره گیری 09099071985 با مشاوران آویژه در تماس باشید.

سوالات متداول

علامت سوالدوره های فاندیشن کشور ایرلند کدام اند؟

فاندیشن رشته های مهندسی، فاندیشن علوم، فاندیشن پزشکی و فاندیشن بیزینس و مدیریت دوره های فاندیشن کشور ایرلند می باشد.

علامت سوالسالانه هزینه تحصیل در کشور بلژیک چقدر است؟

در بلژیک شهریه هر ساله تحصیل مابین 2500 تا 3000 یورو می باشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان در سال 2023

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید