بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت در سال 2023

بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت در سال 2023

تعداد بسیاری از افراد، آرزو و رویای مهاجرت را در سر دارند و بنا به چنین دلایلی تمام انتخاب ها، تصمیمات و برنامه های زندگی خود را نیز در این هدف و راستا جلو می برند. مهاجرت تحصیلی یکی از روش هایی می باشد که از طریق آن شما توانایی این را دارید به مهاجرت اقدام نمایید.

پس اگرچه تصمیم دارید از طریق تحصیل که مهاجرت کنید، دقت بسیار زیادی در گزینش رشته تحصیلی دبیرستان و همچنین دانشگاه خود داشته باشید. در ادامه این مقاله آویژه به معرفی بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت می پردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت

عموما رشته های تجربی در دو گروه پیراپزشکی و پزشکی قرار می گیرند. چه در سایر کشورها و چه در ایران و کادر درمان دائما از موقعیت اجتماعی بسیار بالایی برخوردار می باشند. در نتیجه می توان گفت که اکثر این رشته ها، در کشورهای مختلف نیز خواستار بسیاری دارند، ولی بهتر است اولویت بندی آن ها را بررسی کنیم.

معرفی بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رشته پزشکی

اکثریت افراد متقاضی رشته تجربی، به دلیل پزشکی وارد این رشته تجربی می شوند. یکی از پر تقاضاترین و پردرآمدترین رشته ها در ایران و دور تا دور جهان را، پزشکی را می توان دانست. یکی از بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت پزشکی حساب می شود.

موقعیت های شغلی بسیار خوب و متفاوتی برای پزشکی در خارج از ایران و ایران وجود دارد؛ ولیکن معمولا مهاجرت دانشجویان پزشکی و یا پزشکان، دشواری های بسیار زیادی را داراست. معادل سازی مدرک تحصیلی دلیل این امر می باشد. جهت انجام معادل سازی مدرک، دانشجویان پزشکی و پزشکان در کشور مقصد می بایست در یک آزمون شرکت کرده و قبول شوند.

برای مهاجرت، پزشکان باید به زبان کشور مورد نظر تسلط داشته باشند. دانمارک یکی از بهترین کشورهایی می باشد که پزشکان بسیاری را از سایر کشور ها می پذیرد. شما سه سال در این کشور مهلت دارید تا برای شرکت در آزمون معادل سازی خودتان را آماده سازید. اگر متأهل باشید، توانایی این را دارید که در طی این سه سال در این کشور همراه با همسر و فرزند زیر 18 سالتان زندگی کنید.

پرستاری

پرستاری یکی دیگر از بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت می باشد. برای مهاجرت کاری نیز رشته پرستاری بسیار مناسب است؛ چون جهت مراقبت از بیماران در هر کشوری نیاز به پرستار از حساسیت بالایی برخوردار است. مانند پزشکی نیز پرستاری در خیلی از کشورها به معادل سازی مدرک تحصیلی نیازمند است.

اگرچه به پرستاری علاقه دارید یا در این رشته تحصیل کرده اید، برای مهاجرتتان دانمارک می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. زیرا در آزمون معادل سازی نیازی نیست شرکت داشته باشید و فقط یادگیری زبان این کشور برای مهاجرت پرستاران کافی می باشد. کشورهای آلمان، سوئد و اتریش نیز از دیگر کشور هایی می باشند که پرستار از کشور های دیگر می پذیرند.

پرستاری

داروسازی

نسبت به رشته پزشکی و دندان پزشکی، شرایط تحصیل در رشته داروسازی تا حدی ساده تر می باشد و می توان از آن را به عنوان یکی دیگر از مناسب ترین رشته های تجربی جت مهاجرت حساب کرد.

شما نیاز دارید که به زبان انگلیسی و یا زبان کشور مقصد تسلط داشته باشد تا بتوانید با مدرک داروسازی مهاجرت کنید. لازم به ذکر است که شما باید برای مهاجرت در آزمون معادل سازی کشور مورد نظر نیز شرکت نمایید.

دندان پزشکی

دندانپزشکی یکی دیگر از بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت می باشد. در کشور خودمان نیز این رشته علاقه مندان بسیار زیادی دارد و افراد زیادی فقط برای پذیرش در این رشته، به تجربی وارد می شوند.

برای مهاجرت دندان پزشکان نیز باید بر زبان کشور مورد نظر تسلط داشته و همچنین لازم است در آزمون معادل سازی مدرک تحصیلی شرکت کنند. برای دندان پزشکان کشور بلژیک می تواند یک انتخاب مناسب باشد؛ زیرا که برای دندان پزشکان سطح حقوق، رفاه خوب و مزایا و امکانات شگفت انگیزی را در نظر گرفته است. علاوه بر آن، اتریش و آلمان نیز از دیگر کشور های می باشند دندان پزشک می پذیرند.

فیزیوتراپی

نیاز به فیزیوتراپیست ها اکنون به دلیل تغییرات به وجود آمده در سبک زندگی، در هر کشوری بسیار بیشتر از گذشته شده است. پس در اغلب کشورها می توان گفت، نیاز به فیزیوتراپیست احساس می شود. در همین راستا می توان ادعا کرد یکی از بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت فیزیوتراپی نیز حساب می شود.

کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا و انگلستان جزء بهترین کشور هایی می باشند که برای مهاجرت فیزیوتراپیست ها مناسب است. شما در این رشته علاوه بر معادل سازی مدرک تحصیلی خود و یادگیری زبان کشور مورد نظر، لازم است جهت دریافت مجوز کار در کشور اقدام کرده و در آزمون های علمی مورد نیاز شرکت نمایید.

فیزیوتراپی

دام پزشکی

نگهداری از حیوان خانگی در بسیاری از کشورهای خارجی خیلی رایج و به روز است. همین کار موجب شده تا در این کشورها نیاز به دام پزشک نیز بسیار زیاد احساس شود. از همین رو برای مهاجرت می توان این رشته را به عنوان یکی از بهترین رشته های تجربی و هم یک رشته دوست داشتنی و شیرین معرفی نمود.

از نظر دامداری کشورهایی پیشرفته هستند و فعالیت گسترده ای دارا هستند، قابلیت این را دارند که انتخاب مناسبی برای مهاجرت دام پزشکان باشند. معادل سازی مدرک تحصیلی و همچنین تسلط به زبان کشور مورد نظر، برای مهاجرت از شرایط لازم دام پزشکان می باشد. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید، کشورهای نیوزیلند، استرالیا، آمریکا، انگلستان و کانادا می توانند گزینه های خوبی برای شما باشند.

مامایی

داشتن یک ماما از نیازمندی های یک زن حامله در طول دوران حاملگی و همچنین هنگام زایمان و حتی در زمان مراقبت های اولیه نوزاد می باشد. با تحصیل در رشته مامایی در دانشگاه های ایران و یا تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، این امکان برای شما فراهم می باشد که در بیمارستان ها مشغول به کار شوید.

از طرفی بعد از مهاجرت شما قادر هستید، در دوره کلاس های مامایی شرکت کرده و مدرک آن را دریافت کنید؛ ولی در این صورت حق استخدام در همه بیمارستان ها را ندارید.

رادیولوژی

یکی از رشته های نسبتا جدید و پرطرفدار رشته تجربی رادیولوژی می باشد. امروزه نیز این رشته به یکی از بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت تبدیل شده است. لازم است رادیولوژیست ها نیز جهت مهاجرت به زبان کشور مورد نظر خود باید کاملا تسلط داشته باشند.

اگر تصمیم دارید به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و همچنین انگلستان گزینه های مناسبی برای رادیولوژیست ها حساب می شوند. در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، توانایی این را دارید که با این رشته در کشورهای عمان و قطر نیز اقامت کاری گرفته و به درآمد خوبی برسید.

نتیجه گیری

تصمیم و اقدام برای مهاجرت، یکی از دشوار ترین ترین تصمیماتی می باشد که هر فرد می تواند بگیرد. در این مورد می بایست اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین و بهترین تصمیم را بگیرید. بخاطر اینکه در خارج از کشور بتوانید یک زندگی با رفاه و خوبی داشته باشید، در مرحله نخست به یک شغل تضمین شده نیاز دارید. در نتیجه بهتر است در رشته هایی تحصیل کنید که برای مهاجرت بهتر تر می باشند.

در این مقاله از آویژه بهترین رشته های تجربی را برای شما مفصل و کامل توضیح دادیم. با شماره گیری 09099071985 می توانید با مرکز مشاوره آویژه در ارتباط بود ه و سوالات خود را مطرح کنید.

سوالات متداول

سوال علامتاکثر داوطلبان بخاطر کدام رشته ها وارد رشته علوم تجربی می شوند؟

اکثریت افراد متقاضی رشته تجربی، به دلیل پزشکی و دندان پزشکی وارد این رشته تجربی می شوند.

سوال علامتچرا دام پزشکی در کشور های خارجی شغل محبوبی به حساب می آید؟

زیرا نگهداری از حیوان خانگی در بسیاری از کشورهای خارجی خیلی رایج و به روز است. به همین دلیل دام پزشکی در کشور های خارجی محبوب است.

سوال علامتلازمه مهاجرت رادیولوژیست ها چیست؟

لازم است رادیولوژیست ها نیز جهت مهاجرت به زبان کشور مورد نظر خود کاملا تسلط داشته باشند.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت در سال 2023

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/3/26

یکشنبه

1403/3/27

دوشنبه

1403/3/28

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید