تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه + تمامی شرایط و هزینه های آن

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه + تمامی شرایط و هزینه های آن

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه چیست؟ شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاههای ترکیه چیست؟ این ها سوالاتی است که قبل از تصمیم به تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ترکیه باید از خودتان بپرسید. ضمن آشنایی با دانشگاه های ارائه کننده این رشته هزینه تحصیل و بازار کار فیزیوتراپی در ترکیه نیز می تواند، در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کند.

بازار کار گسترده رشته فیزیوتراپی و درآمد مناسب آن باعث شده تا بسیاری از دانشجویان به این رشته روی بیاورند. از آنجا که قبولی در این رشته در کنکور ایران کار چندان راحتی نیست، بسیاری از دانش آموزان ایرانی ترجیح می دهند تا برای تحصیل فیزیوتراپی راهی کشورهای خارجی شوند.

در این مقاله از آویژه قصد داریم تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه را به عنوان یکی از رشته های قابل توجه تحصیل در ترکیه بررسی کرده و به شرایط مختلف آن در سال 2023 بپردازیم.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

رقابت بالا برای قبولی در کنکور داخلی از یک سو و علاقه ایرانی ها به تحصیل در خارج از کشور از سوی دیگر باعث شده تا طی این سال ها شاهد مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشجویان ایرانی باشیم.

در این شرایط کشور ترکیه با توجه به همسایگی با ایران و شباهت های فرهنگی، گزینه مناسبی برای دانشجویان ایرانی محسوب می شود. علاوه بر این کیفیت آموزش و امکانات دانشگاهی ترکیه، دائما در حال پیشرفت بوده و هزینه تحصیل در ترکیه نیز نسبت به بسیاری دیگر از کشورها مقرون به صرفه است.

علاوه بر شرایط کلی که کاملا مساعد است باید به صورت اختصاصی در مورد مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه صحبت کنیم. در کنار امکانات علمی و تحقیقاتی، باید به اعتبار مدارک دانشگاه ترکیه در رشته فیزیوتراپی اشاره کنیم که در کشورهای مختلف دنیا مورد تایید است. با ارائه دادن آن می توانید مشغول به کار شوید ضمن اینکه بازار کار این رشته در خود کشور ترکیه هم شرایط خوبی دارد.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در ترکیه

با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش تحصیلی رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های ترکیه محدود است، برای گرفتن پذیرش باید در یکی از آزمونهای ورودی SAT و یا YOS شرکت کرده و نمره قبولی را به دست آورید. آزمون SAT برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند. آزمون یوس برای ورود به برنامه هایی است که به زبان ترکی تدریس می شوند.

پونزدر این صورت باید مدارک زیر را ارائه دهید:

تیکارائه نمره آزمون SAT یا YOS

تیکاثبات مهارت در زبان انگلیسی یا ترکی

تیکمدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی برای متقاضیان مقطع کارشناسی

تیکمدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد فیزیوتراپی برای متقاضیان مقطع ارشد و دکترا

این ها مدارک عمومی هستند که هر دانشگاهی در ترکیه از شما می خواهد. اما ممکن است برخی دانشگاه ها مدارک دیگری مانند انگیزه نامه تحصیلی توصیه نامه از مدرسه و…. را نیز از شما بخواهند

نمره مورد نیاز آزمون های SAT و YOS توسط دانشگاه مورد نظرتان تعیین می شود. اما به طور معمول کسب حداقل نمره 1200 در آزمون SAT و حداقل نمره 92 در آزمون YOS تضمین کننده اخذ پذیرش در رشته فیزیوتراپی است.

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه در مقاطع مختلف

خوشبختانه دانشگاه های ترکیه رشته فیزیوتراپی را در تمام مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکترا ارائه می دهند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

کارشناسی

در دوره کارشناسی فیزیوتراپی باید مباحثی مانند تمرین درمانی درد ،درمانی روانشناسی الکتروتراپی و… را بگذرانید. مدت تحصیل در این مقطع 4 سال و تعداد واحد های درسی آن 180 واحد است.

کارشناسی ارشد و دکتری

دوره کارشناسی ارشد دو ساله است و برای فارغ التحصیل شدن در آن باید از پایان نامه خود دفاع کنید. دوره دکتری 4 ساله است و مانند دوره کارشناسی ارشد هزینه به مراتب کمتری نسبت به مقطع کارشناسی دارد.

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه در مقاطع مختلف

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ترکیه بر اساس موارد مختلفی از جمله دانشگاه مورد نظر مقطع تحصیلی و شهر محل زندگی تعیین می شود. اما به طور کلی می توان گفت که هزینه سالانه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه چیزی بین 5 هزار تا 9 هزار دلار است. به عنوان مثال هزینه سالانه رشته فیزیوتراپی در دانشگاه Biruni ترکیه 6 هزار دلار است.

دانشگاه های دولتی ترکیه هزینه به مراتب کمتری را نسبت به موسسات خصوصی دارند. ضمن اینکه هزینه زندگی در شهرهای مختلف ترکیه نیز در ماه بین 250 تا 500 دلار است.

بورسیه فیزیوتراپی ترکیه

یکی از روش هایی که از طریق آن می توانید هزینه تحصیل در ترکیه را کاهش دهید، گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه های این کشور است. دولت ترکیه بورسیه های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهد که برای دانشجویان ایرانی هم قابل دسترس است.

پونزاز جمله بورسیه های تحصیلی که رشته فیزیوتراپی را هم شامل می شود، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

تیکبورسیه تحصیلی پیشرفت و حمایت از دانشجویان بین المللی

تیکبورسیه تحصیلی پژوهشی تحقیقی STRC

علاوه بر این دانشگاه هایی هم هستند که دانشجویان این رشته تحصیلی را بورسیه می کنند. از جمله این دانشگاه ها باید از دانشگاه مدیترانه شرقی EMU نام ببریم که با گرفتن بورسیه آن برای رشته فیزیوتراپی می توانید بین 25 تا 50 درصد در هزینه های تحصیل خود صرفه جویی کنید.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل فیزیوتراپی

دانشگاه های مختلفی در ترکیه رشته فیزیوتراپی را ارائه می دهند. شما می توانید بر اساس مواردی نظیر شهریه زبان آموزشی و رنکینگ دانشگاه، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پونزدر ادامه نام بهترین دانشگاه های ترکیه که ارائه دهنده رشته فیزیوتراپی هستند آمده است:

  • حاجت تپه
  • آیدین
  • قاضی اوکان
  • باحچه شهیر
  • یدی تپه
  • مدیپول
  • آجی بادم

این دانشگاه ها در مهم ترین شهرهای ترکیه یعنی ،استانبول آنکارا و ازمیر قرار گرفته اند.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل فیزیوتراپی

شرایط کار فیزیوتراپی در ترکیه

مدارک دانشگاهی ترکیه از اعتبار تایید شده در کشورهای مختلف برخوردار است و بعد از فارغ التحصیل شدن می توانید در سایر کشورهای مشغول به کار شوید.

اما بازار کار رشته فیزیوتراپی در خود کشور ترکیه هم شرایط خوبی دارد و حتی با گرفتن مدرک لیسانس هم می توانید در مراکز درمانی و توانبخشی این کشور مشغول به کار شوید. فیزیوتراپیست ها اغلب در بیمارستان ها، مراکز درمانی، تیم های ورزشی، خانه سالمندان و کلینیک های درمانی استخدام می شوند.

درآمد متوسط یک فیزیوتراپیست در ترکیه به ازای هر ساعت کار چیزی حدود 50 لیر است. بنابراین پس از اخذ مدرک فیزیوتراپی از دانشگاه های ترکیه نگرانی از بابت پیدا کردن شغل مناسب در این کشور نخواهید داشت. تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه و کسب مدرک این رشته، می تواند فرصت های شغلی باورنکردنی را پس از فارغ التحصیلی به همراه داشته باشد.

نتیجه گیری

فیزیوتراپی از جمله شغل هایی می باشد که دانشجویان برای تحصیل در آن رشته، باید تراز بالایی در کنکور سراسری دریافت کنند. ولی دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه در دانشگاه های ترکیه به تحصیل این رشته بپردازند.

در این مقاله از آویژه سعی شد تمامی اطلاعات در مورد تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه برای شما عزیزان ارائه شود. اگر در مورد تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه نیاز به مشاوره دارید، با شماره گیری 09099071985 خود را از مشاوره رایگان مرکز مشاوره آویژه دریغ نکنید.

سوالات متداول

علامت سوالهزینه سالانه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه چقدر است؟

به طور کلی می توان گفت که هزینه سالانه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه چیزی بین 5 هزار تا 9 هزار دلار است.

علامت سوالهزینه زندگی در ترکیه برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی چقدر است؟

هزینه زندگی در شهرهای مختلف ترکیه برای تحصیل نیز در ماه بین 250 تا 500 دلار است.

علامت سوالبورسیه های فیزیوتراپی در ترکیه کدام اند؟

بورسیه تحصیلی پیشرفت و حمایت از دانشجویان بین المللی و بورسیه تحصیلی پژوهشی تحقیقی STRC دو بورسیه رشته فیزیوتراپی در ترکیه می باشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه + تمامی شرایط و هزینه های آن

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید