تحصیل کارشناسی در ترکیه – تمامی هزینه های آن در سال 2023

تحصیل کارشناسی در ترکیه - تمامی هزینه های آن در سال 2023

این روز ها ادامه تحصیل در کشورهای خارجی، در میان دانشجویان و دانش ‌آموزان به یکی از موضوعات مهم تبدیل شده است. در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی، به خصوص کشورهای اروپایی مزیت های زیادی را داراست که دانشجویان زیادی را به خود جذب می نماید.

ترکیه نیز به عنوان یک کشور اوراسیایی کشور مهاجرت تحصیلی شگفت انگیزی می باشد؛ چون از کیفیت تحصیلات دانشگاهی به اندازه اروپا برخوردار می باشد و هم به ایران نزدیک است. در این مقاله از آویژه با ما همراه باشید تا به بررسی شرایط تحصیل کارشناسی در این کشور بپردازیم.

نظام آموزشی ترکیه

در سال های اخیر کشور ترکیه با سرمایه‌ گذاری ‌های زیادی که در زمینه نظام آموزشی خود انجام نموده است، توانسته در جهان، به یکی از بهترین مقصد های تحصیلی تبدیل شود. دولت کشور ترکیه به این موفقیت رسیده اند که سطح آموزشی خود را به سطح کشورهای بزرگ اروپایی نزدیک نمایند، ولی هزینه ‌های تحصیل اشخاص خارجی را مقرون به صرفه نگه دارد.

نظام آموزشی پیش از دانشگاه کشور ترکیه، بعد از اصلاحات دولتی در سال 2012 به سیستم 4-4-4 تبدیل شد. به گونه ای که دانش‌ آموزان در هر مقطع تحصیلی چون دبستان، راهنمایی و دبیرستان فقط چهار سال تحصیل می نمایند.

دولت این کشور خیلی تلاش کرده است تا بتواند به نظام آموزشی کشور آمریکا، نظام آموزشی خود را شبیه کند. در ادامه به شرایط تحصیلی کارشناسی در ترکیه در مقطع کارشناسی بپردازیم.

نظام آموزشی ترکیه

شرایط عمومی تحصیل کارشناسی در ترکیه در سال 2023

به عنوان یکی از مقرون بهترین و به صرفه ‌ترین گزینه ‌های تحصیلی، برای دانشجویان ایرانی تحصیل کارشناسی در ترکیه می باشد. در این کشور دوره ‌های کارشناسی اکثرا به زبان ترکی ارائه می‌ گردد که در دانشگاه‌ های دولتی هزینه خیلی کمی را دارا هستند.

اشخاصی علاقه دارند به تحصیل در دوره‌ های کارشناسی این کشور بپردازند، توانایی این را دارند که با ارائه دادن مدارک لازم از جمله دیپلم مقطع دبیرستان جهت قبولی در دانشگاه مورد نظر اقدام نمایند.

در دوره کارشناسی کشور ترکیه، تحصیل به مدت 4 سال به طول می ‌انجامد. در دانشگاه‌ های دولتی، این دوره‌ ها با هزینه ‌ای در سال تقریبا سیصد تا هشتصد دلار برگزار می گردد.

دانشجویان اگر علاقه داشته باشند، توانایی این را دارند که جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه، به زبان انگلیسی نیز اقدام نمایند. در دوره‌ های زبان انگلیسی این کشور، هزینه تحصیل مابین 600 تا 1500 دلار می باشد. با وجود این در دانشگاه ‌های مختلف، هزینه تحصیل متفاوت می باشد.

برای ورود به دوره‌ های کارشناسی کشور ترکیه، از شرایط عمومی می ‌توان به پذیرش در امتحان ورودی یوس (YOS) اشاره نمود. این آزمون دو سال اعتبار دارد و محدودیتی در آن برای تعداد شرکت وجود ندارد. بعد از شرکت کردن و پذیرش در این امتحان، توانایی این را دارید که در یکی از دانشگاه ‌های با اعتبار ترکیه به تحصیلات خود ادامه دهید.

مدارک عمومی مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی در ترکیه در سال 2023

در دوره‌ های کارشناسی کشور ترکیه، روند دریافت قبولی تحصیلی به نسبت دیگر کشورهای اروپایی روندی راحت تر می باشد. با این حال با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی مورد علاقه شما، مدارک مورد نیاز مشخص می گردد.

پونزولی برای تحصیل کارشناسی در کشور ترکیه، به طور کلی مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

  • پر و کامل کردن درخواست قبولی دانشگاه مورد علاقه
  • ریز نمرات به همراه مدرک دیپلم دبیرستان به طور ترجمه به زبان ترکی
  • ارائه مدرک با اعتبار زبان انگلیسی از جمله تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS)
  • ارائه دادن مدرک برای ثابت کردن توانایی مالی
  • ارائه دادن گواهی سلامت
  • برخورداری از بیمه در کشور ترکیه
  • ارائه دادن رزومه تحصیلی خوب
  • گواهی پرداخت هزینه درخواست که طبق معمول بین سی تا صد دلار می باشد.

هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی در ترکیه در سال 2023

در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه، به زبان ترکی تدریس می گردد، و هزینه آن در حدود سیصد دلار الی هشتصد دلار آمریکا می باشد که اگر به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی تدریس گردد، حدود 500 دلار الی 1500 دلار آمریکا هزینه تحصیل می باشد.

در مقطع کارشناسی دانشگاه های خصوصی که به زبان انگلیسی تدریس می شود، در حدود پنج هزار دلار الی بیست هزار دلار آمریکا هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی قرار داده شده است.

هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی در ترکیه در سال 2023

مزایای تحصیل دوره کارشناسی در کشور ترکیه در سال 2023

با توجه به مزایای زیادی که تحصیل در ترکیه داراست، به صورت یکی از گزینه ‌های عالی مقصد تحصیلی به حساب می آید. در دانشگاه ‌های با اعتبار ترکیه، وجود تعداد زیاد دانشجویان خارجی گواه این موضوع می باشد.

از مزیت های تحصیل در کشور ترکیه می‌ توان به مدرک تحصیلی با اعتبار دانشگاه‌ های آن اشاره نمود. بعد از فارغ‌ التحصیلی، دانشجویان در دانشگاه‌ های ترکیه توانایی این را دارند که به کشورهای برتر دنیا، برای زندگی و کار مهاجرت کنند. مزیت های دیگر تحصیل در مقطع کارشناسی کشور ترکیه در سال 2023 به شرح زیر است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

امکان تحصیل به زبان ترکی و انگلیسی

دانشجویان توانایی این را دارند که در دوره‌ های کارشناسی ترکیه، علاوه بر تحصیل به زبان ترکی به زبان انگلیسی نیز مشغول به تحصیل گردند. در بعضی از دانشگاه‌ های با اعتبار ترکیه، این دوره‌ ها برگزار می گردد که برای دانشجویان مسلط به زبان انگلیسی، فرصت خیلی خوبی را فراهم می ‌کند.

تحصیل با هزینه مقرون به صرفه و کیفیت بالا

هزینه پایین تحصیل در کشور ترکیه، یکی دیگر از مزایای قابل تحسین در این کشور می باشد. با توجه به این که کشور ترکیه مشابه با کشورهای اروپایی، کیفیت تحصیلی ارائه می ‌کند، هزینه‌ های تحصیلی مقرون به صرفه ‌ای را داراست.

دانشجویان ایرانی توانایی این را دارند که به زبان ترکی استانبولی، جهت تحصیل با هزینه‌ های اندک در مقطع کارشناسی کشور ترکیه مسلط شوند. با تسلط داشتن به این زبان و دریافت مدرک با اعتبار از جمله مدرک تومر (Tommer) نسبت به دوره‌ های زبان انگلیسی، با هزینه اندکی تحصیل کنید.

همسایه بودن دو کشور ایران و ترکیه

همسایگی دو کشور ترکیه و ایران باعث شده است تا دانشجویان با زمان و هزینه ای اندک به ایران بازگردند. به دانشجویان ایرانی، این ویژگی‌ خوب این امکان را می ‌دهد که در صورت احساس دلتنگی یا غربت، توانایی این را داشته باشند که با پرواز بعدی و حدود 2 الی 3 ساعت طول مسیر به ایران بازگردند.

بورسیه‌ های تحصیلی مقطع کارشناسی

بورسیه ‌های تحصیلی متعدد برای دانشجویان خارجی، یکی دیگر از ویژگی‌ های عالی تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ های ترکیه می باشد که می‌ توان به آن اشاره کرد.

همواره اخذ بورسیه ‌های تحصیلی از مواردی بوده ‌اند که دانشجویان به دنبال آن جهت پوشش دادن هزینه‌ های خود در کشور های خارجی بوده ‌اند. بعد اگر نمرات بالا و یا مهارت ‌های خاصی در تحصیلات آکادمیک دارا هستید، برای دریافت بورسیه ‌های تحصیلی دانشگاه‌ های با اعتبار ترکیه شانس خود را همین الان امتحان کنید.

امکان کار هنگام تحصیل

برای تحصیل در کشورهای خارجی، از مزیت هایی که دانشجویان بین ‌المللی به دنبال آن هستند امکان کار در حین تحصیل می باشد. این ویژگی این امکان را به دانشجویان می ‌دهد که هزینه‌ های خود را تا حد توان پوشش دهند و هم برای پس از دوران تحصیل خود، رزومه تحصیلی تهیه نمایند.

دانشجویان بین ‌المللی مقطع کارشناسی این کشور توانایی این را دارند که در هفته حدود ده ساعت کار کنند و درآمد مناسبی داشته باشند.

مزایای تحصیل دوره کارشناسی در کشور ترکیه در سال 2023

نتیجه گیری

در این مقاله از آویژه سعی کردیم به شرایط تحصیل مقطع کارشناسی در ترکیه در سال 2023 بپردازیم. دقت داشته باشید که برای تحصیل در این کشور باید به زبان ترکی و انگلیسی تسلط داشته باشید.

در صورت نیاز به مشاوره در مورد تحصیل مقطع کارشناسی در ترکیه، مشاوران و متخصصان با تجربه مرکز مشاوره آویژه آماده مشاوره هستند. با شماره گیری 09099071985 با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

علامت سوالهزینه تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در کشور ترکیه چقدر است؟

در دوره‌ های زبان انگلیسی این کشور، هزینه تحصیل مابین 600 تا 1500 دلار می باشد.

علامت سوالهزینه تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی ترکیه چقدر است؟

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی ترکیه حدود 500 دلار الی 1500 دلار آمریکا هزینه تحصیل می باشد.

علامت سوالهزینه تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی دانشگاه های خصوص ترکیه چقدر است؟

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی دانشگاه های خصوص ترکیه، در حدود پنج هزار دلار الی بیست هزار دلار آمریکا می باشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تحصیل کارشناسی در ترکیه – تمامی هزینه های آن در سال 2023

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید