بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳

بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت در سال 2023

این روز ها برای قبولی در دانشگاه‌ های کشورهای خارجی، رشته ‌‌های اجتماعی و علوم انسانی از محبوبیت خاصی برخوردار است. پایین بودن هزینه‌ های تحصیل نسبت به رشته‌ های پزشکی، یکی از مهم‌ ترین مزایا تحصیل در زیر شاخه‌ های علوم انسانی در خارج می باشد.

به دست آوردن بازار کار مناسب و دریافت کمک هزینه و اسکالرشیپ دانشگاهی از مزیت های دیگر تحصیل در رشته علوم انسانی می باشد که با اقدامات مناسب و برنامه ریزی درسی توانایی راه رسیدن به بورسیه تحصیلی در رشته‌ های انسانی را داشت. در این مقاله از آویژه تصمیم داریم به صورت ویژه در مورد به رشته‌ های بورسیه ‌دار علوم انسانی می پردازیم.

بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳

بهتر است هنگام انتخاب رشته ‌های علوم انسانی ذهنیتی باز داشته باشید. لازم به ذکر است که باید توجه داشته باشید که در دنیا جایگاه رشته علوم انسانی به چه صورت می باشد و کدام یک از رشته‌ های علوم انسانی را بر اساس رتبه خود بهتر است برگزینید تا جهت مهاجرت و گرفتن بورسیه نیز مناسب باشد.

در حقیقت برای گزینش رشته دانشگاهی به همه ابعاد انتخاب رشته یعنی توجه در و علاقه به آن، آینده شغلی و بازار کار مناسب رشته مورد نظر در ایران و همچنین وضعیت پذیرش در دانشگاه‌ های خارج از ایران فکر کنید. در ادامه به بهترین رشته های علوم انسانی برای مهاجرت می پردازیم.

بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت در سال 2023

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

زبان

مدرک زبان یکی از محبوب ‌ترین انتخاب‌ ها در بین دانشجویان بین‌ المللی می باشد. به دلایل متعددی مطالعه زبان از جمله ترویج سازگاری، حافظه، ارتباط موثر، تفکر انتقادی، حل مسئله و تصمیم گیری پیشرفته یک انتخاب پر طرفدار است. اغلب دانشجویان بین ‌المللی یک موضوع اصلی ثانویه را با یک برنامه زبان ترکیب می نمایند تا مهارت‌ های خود را افزایش دهند.

پونزبعضی از مشاغلی که فارغ التحصیلان زبان در آن قرار دارند به شرح زیر است:

 • مدیر بازاریابی
 • مدیر ارتباطات
 • مشاور
 • تحلیلگر
 • مدیر حساب
 • رهبر پروژه

مطالعات فرهنگی

به دلیل گستره ‌ی وسیع تمرکز و تحقیق و بر تجربه روزمره انسان، اکثر دانشجویان بین‌ المللی به سمت رشته ‌ی مطالعات فرهنگی رو می آورند.

شما در رشته مطالعات فرهنگی در مورد همه چیز از ادبیات تا رسانه ‌های پخش یاد خواهید گرفت. این رشته مطالعات فرهنگی ماهیت بین‌ رشته ‌ای داراست و از نظریات و کار از انسان‌ شناسی، اقتصاد، جامعه‌ شناسی و ارتباطات و روانشناسی استفاده می‌ کند.

با دریافت مدرک در مطالعات فرهنگی، توانایی این را دارید که در صنایع و محیط‌ های مختلف از جمله فناوری، رسانه، سازمان‌ های غیردولتی، تبلیغات، آموزش و تجارت کار کنید.

پونزبعضی از مشاغل مربوط رشته مطالعات فرهنگی عبارتند از:

 • روابط عمومی
 • مدیریت وب سایت
 • کپی رایتینگ
 • منابع انسانی
 • ارتباطات
 • طراحی
 • بازار یابی

تاریخ

برای دانشجویان بین‌ المللی رشته تاریخ گزینه ‌ی پر طرفدار می باشد. تاریخ در حقیقت به شما مهارت‌ های ضروری از جمله قابلیت این را دارد که کار با حجم وسیعی از تجزیه و تحلیل، اطلاعات و ترکیب آن‌ ها را می ‌دهد. همچنین به میزان قابل توجهی توانایی‌ های تحلیلی و تحقیقاتی شما تقویت خواهد شد.

مزایای دیگر تاریخ این است که مهارت‌ های ارتباطی شما هم در هم در نوشتن وهم هنگام صحبت کردن بسیار بهبود می‌ یابد. تاریخ توانایی این را دارد به چشم انداز شغلی بسیار متنوعی منجر شود. شما در زمینه ‌هایی از جمله روابط عمومی، روزنامه نگاری و بازاریابی قادر به کار دانشگاه خواهید بود.

تاریخ

سیاست

با داشتن مدرک  سیاست، توانایی‌ های برای استعداد و استدلال بحث و گفتگو و مهارت‌ های سخنرانی عمومی خود را تقویت خواهید کرد. برای فارغ ‌التحصیلان سیاست بعضی از گزینه‌ های شغلی جالب وجود دارد که از آن‌ ها می‌ توان به زمینه‌ هایی چون تحقیقات، شهرداری، مشاوره حرفه ‌ای و منابع انسانی اشاره کرد.

فلسفه

فلسفه یکی دیگر از دروس علوم انسانی می باشد که اغلب در فهرست گزینه‌ های دانشجویان بین ‌المللی قرار دارد. شما تشویق می‌ شوید که سؤال بپرسید و حتی ماهیت واقعیت را بازجویی کنید.

بر اساس گزارش هایی که بسیاری از دانشجویان می‌ دهند، مدرک تحصیلی فلسفه را از نظر فکری چالش برانگیز و محرک می‌ دانند. با تحصیل در رشته‌ ی فلسفه، به توانایی هایی از جمله کاربرد منطق در تحلیل، استدلال و اطلاعات کسب خواهید کرد.

پونزاگر با مدرک فلسفه فارغ ‌التحصیل شوید، می‌ توانید در زمینه‌ های زیر کاریابی کنید:

 • منابع انسانی
 • قانون
 • رسانه‌ ها
 • روزنامه نگاری
 • سیاست

روزنامه نگاری

مدرک روزنامه نگاری با چشم انداز شغلی مناسب و توسعه مهارت‌ های پر کاربرد برای دانشجویان بین‌ المللی مورد توجه قرار گرفته است. یادگیری توسعه‌ ی مهارت‌ های تحقیقاتی پیشرفته، کار مشترک و توانایی ‌های ارتباطی تنظیم شده، همه جزئی از مدرک روزنامه نگاری می باشند.

در طول دوره‌ ی تحصیلی خود شما قادرید همه چیز را از حقوق رسانه گرفته تا ساخت فیلم مستند یاد بگیرید. همچنین بعد از فارغ‌ التحصیلی، امکان دارد خود را در مدیریت محتوا، روزنامه نگاری، عکاسی، نویسندگی، روابط عمومی و ارتباطات بیابید.

روزنامه نگاری

جغرافیا

با تمرکز بر تعامل بین مردم و محیط زیست به طور تقریبی جغرافیا به دو رشته جغرافیای انسانی و جغرافیای فیزیکی تقسیم می‌ شود. جغرافیای انسانی به چگونگی زندگی و کار انسان در محیط می ‌پردازد در حالی که جغرافیای فیزیکی در درجه اول بر عناصر طبیعی چشم انداز زمین تمرکز دارد.

با مدرک جغرافیا، دانشی را برای رسیدگی به برخی از چالش‌ های کلیدی پیش روی مردم و از جمله کمبود آب، تامین بهداشت، محیط زیست، برنامه ریزی و پاسخ به بلایای طبیعی و برنامه ریزی شهری پیشرفت خواهید داد. جغرافیا بر مهارت‌ های تحلیل و تجزیه اطلاعات و تفسیر خوب و همچنین کار گروهی دل گرم می باشد.

پونزشغل های این رشته به شرح زیر است:

 • مدیریت محیط زیستی
 • نقشه برداری زمینی
 • اقلیم شناس
 • کارشناس هواشناسی
 • برنامه ریزی شهر
 • هیدرولوژیست
 • ژئومورفولوژیست

ادبیات انگلیسی

مطالعه ادبیات انگلیسی شما را با انواع مختلف آثار از رمان تا شعر قرار می ‌دهد. این دوره شما را برای تحلیل و تجزیه، بررسی و تفسیر آثار آماده می‌ کند. لازم است شما قابلیت این را داشته باشید که ایده‌ های منحصر به فرد خود را توسعه داده و اعتبار آن‌ ها را استدلال نمایید.

همچنین تخصص‌ ها و گزینه‌ های بسیاری وجود دارد که قادرید با این مدرک دنبال نمایید. برای مثال نقد و بررسی آثار ادبی و سبک شناسی کشورهای مختلف از جمله تخصص های این رشته می باشد.

هنرهای خلاقانه و نمایشی

اکثر دانشجویان بین ‌المللی جهت تحصیل، در رشته ‌ی هنرهای نمایشی به قبول می شوند.

پونزتوجه داشته باشید که هنرهای نمایشی و خلاقانه تعداد بسیاری از موضوعات را شامل می‌ شود که به شرح زیر است:

 • نمایش
 • موسیقی
 • هنرهای زیبا
 • طراحی
 • نویسندگی خلاقانه

بسیاری از این موضوعات به تمرکز عملی و حرفه ‌ای قوی نیاز دارند و هدف آن‌ ها این است که شما را برای اشتغال به کار در همین زمینه‌ ها آماده سازد. در هنگام تحصیل در رشته هنر های خلاقانه و نمایشی، شما متوجه خواهید شد که این رشته به شما کمک می‌ کند تا دیگران همکاری کرده و تخیل خود را بیان کنید.

پونزاز شغل های مربوط به این رشته در زیر اشاره کردیم:

 • تحصیلات
 • هنر و سرگرمی
 • تبلیغات
 • رسانه‌ ها
 • طرح

هنرهای خلاقانه و نمایشی

توسعه بین المللی

با تمرکز جهانی توسعه‌‌ی بین‌ المللی ثابت کرده است که یک دوره ‌ی پرطرفدار می باشد و هدف آن رشته آماده کردن دانشجویان جهت رسیدگی به بعضی از چالش ‌های پیش روی جوامع محروم و افراد محروم در دور تا دور جهان می باشد.

در رشته توسعه بین المللی شما پایداری، مطالعه‌ ی قوانین‌ حقوق بشر، سیاست و حکومت را بر عهده خواهید داشت. همچنین شما قادر هستید در توسعه بین‌ المللی، در مقطع کارشناسی ارشد تخصص داشته باشید، در حالی که در طی دوره کارشناسی توانایی این را دارد رشته خود را با سایر موضوعات مکمل مانند از جمله اقتصاد، جغرافیا و سیاست ترکیب نمایید.

هنگام فارغ‌ التحصیلی در این زمینه، انتخاب های مناسب از لحاظ شغلی وجود دارد. از جمله کار به عنوان مشاور برای تجارت یا برای دولت محلی و ملی و یا کار در بخش خیریه، برای یک سازمان غیردولتی می توان اشاره کرد.

نتیجه گیری

در این مقاله از آویژه تلاش کردیم شما را با بهترین رشته های علوم انسانی برای مهاجرت آشنا کنیم. لازم به ذکر است که در خارج از کشور هنگامی که برای رشته ‌ای در خواست می دهید، مشغول به کار شدن و زندگی در آن کشور هدف نهایی شما می باشد. به همین دلیل با انرژی، زمان و هزینه‌ ای که صرف کرده ‌اید، می بایست به میزان بازار کار و تقاضا این رشته در این کشور‌ ها توجه نمایید.

سوالات متداول

علامت سوالشغل های مربوط در رشته فلسفه کدام اند؟

منابع انسانی، قانون، رسانه‌ ها، روزنامه نگاری، و سیاست از جمله شغل های این رشته می باشد.

علامت سوالموضوعاتی که شامل هنر های خلاقانه و نمایشی می شود کدام اند؟

نمایش، موسیقی، هنر های زیبا، طراحی و نویسندگی خلاقانه از جمله موضوعاتی می باشند که شامل هنر های خلاقانه و نمایشی است.

علامت سوالهدف رشته توسعه بین المللی چیست؟

هدف این رشته آماده کردن دانشجویان  جهت رسیدگی به بعضی از چالش ‌های پیش روی جوامع محروم  و افراد محروم در دور تا دور جهان می باشد.

بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/3/13

یکشنبه

1402/3/14

دوشنبه

1402/3/15

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید