سهمیه نوه شهید در کنکور سراسری 1402

سهمیه نوه شهید در کنکور سراسری 1402

برای شرکت در کنکور سراسری 1402، سهمیه های مختلفی وجود دارد که در رتبه بندی داوطلبان تاثیر بسزایی دارند. سهمیه نوه شهید در کنکور 1402، جزئی از مهم ترین سوالات شما از مشاوران آویژه در مورد این سهمیه ها است.

اطلاعات کاملی راجع به وجود داشتن یا نداشتن سهمیه نوه شهید در کنکور 1402 در ادامه این مقاله از آویژه در اختیار شما قرار داده شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

سهمیه نوه شهید در کنکور 1402

نمایندگان مجلس با توجه به بررسی هایی که انجام دادند، هنوز تصمیم نهایی بر مزایای سهمیه نوه شهید در کنکور گرفته نشده است. بر اساس این که فرزندان شهدا از امتیازاتی از جمله افراد جانباز پنجاه درصد و حتی بالا تر برخوردار می باشند؛ امروزه شاهد درخواست اعطای سهمیه به نوه های شهدا می باشیم.

در کنکور 1402 هزینه و تخفیف شهریه سهمیه نوه شهید معادل با شخص جانباز پنجاه درصد است. این اشخاص از مواردی از جمله شهریه دانشگاه و شهریه تحصیلی معاف بوده و به طور کامل از خدمات درمانی رایگان بهره خواهند برد. در صورت تصویب، در کنکور 1402 سهمیه نوه شهید خیلی ارزشمند بوده و علاوه بر آن در زمینه استخدام نیز سهمیه دارند و از شرط معدل و جنسیت معاف می شوند.

سهمیه نوه شهید در کنکور 1402

سهمیه های دیگر کنکور سراسری 1402

سهمیه های دیگری نیز علاوه بر درخواست سهمیه نوه شهید در کنکور 1402 وجود دارند که به طور مختصر در ادامه به آن اشاره می شود:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سهمیه مناطق

افراد داوطلب لازم است توجه داشته باشند که قسمت محل تحصیل 3 سال پایانی متوسطه برای افراد داوطلب نظام قدیم و قسمت دریافت مدرک پیش دانشگاهی و 2 سال پایانی متوسطه برای اشخاص داوطلب نظام ترمی واحدی در اختصاص سهمیه پایانی آن ها مشخص کننده می باشد.

افراد داوطلبی که سهمیه ثبت نامی مناطق را در بند شانزده فرم ثبت نامي کنکور سراسری انتخاب کرده اند، با توجه به 3 سال نهایی قسمت محل تحصیل سهمیه نهایی منطقه 1، 2 یا 3 خواهند داشت.

سهمیه ایثارگران

فرزندان و همسر شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها، افراد جانباز، فرزندان و همسر افراد جانباز با جانبازی 25% به بالا، یکی از سهمیه ایثارگران حساب مي گردد و تابع ضوابط وابسته به سهمیه افراد ایثارگر می باشد.

برای این گروه از افراد داوطلب ظرفیت اختصاصی 25% از ظرفیت هر کد رشته محل می باشد و مقدار نصاب نمره این افراد داوطلب هشتاد درصد نمره انتخاب آزاد برای همه رشته های تحت پوشش وزارت بهداشت و 75% نمره انتخاب آزاد برای رشته های دیگر است.

سهمیه رزمندگان

افراد رزمنده یکی از سهمیه رزمندگان حساب مي گردد و تابع ضوابط وابسته به سهمیه رزمندگان می باشند. برای این افراد داوطلب حد نصاب در رشته محل مورد نظر، نمره 75% نمره انتخاب آزاد می باشد.

سهمیه خانواده شهدا

مادر، پدر، برادر و خواهر شهید یکی از سهمیه خانواده شهدا حساب مي گردد و تابع ضوابط وابسته به سهمیه خانواده شهدا می باشند. برای اولین بار امسال سهمیه پنج درصدی برای همسران و فرزندان افراد جانباز زیر 25 % و افراد رزمنده از طرف سازمان سنجش در نظر گرفته شده است.

افراد داوطلب مشمول سهمیه افراد رزمنده وزارت جهاد کشاورزی و سپاه پاسداران پس از سال 68 و افراد داوطلب مشمول سهمیه های ایثارگران و رزمندگان امور ایثارگران و بنیاد شهید پس از سال 76، تنها 1 بار توانایی این را دارند که در رشته های تحصیلی دوره روزانه با استفاده از سهمیه مربوط پذیرفته گردند. این افراد حق استفاده دوباره از سهمیه نمی باشند.

در دوره های نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، نیمه حضوری، پردیس های خودگردان و مجازی افراد داوطلبی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران کنکور سراسری قبول شوند، در حالت انصراف از پذیرش اوليه، به طور منحصر 1 بار دیگر حق استفاده از سهمیه مذکور خواهند بود.

سهمیه های دیگر کنکور سراسری 1402

سهمیه گزینش آزاد

انتخاب كنندگان بدون توجه به سهمیه و گزینش بومی، در همه کد رشته محل ها، فقط با توجه به نمره مرتب شده و نمره آخرین شخص پذیرفته شده هر کد رشته محل که فقط با توجه به ظرفیت آن کد رشته محل مشخص می گردد، نمره انتخاب آزاد نامیده می شود.

سهمیه مناطق محروم

چهل درصد ظرفیت هر یک از کد رشته های دوره روزانه نه استان به افراد بومی خود این استان ها اختصاص دارد.

با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و با هدف تأمین نیروی متخصص استان های چهارمحال و بختیاری، بوشهر، بلوچستان، ايلام، کردستان، سپستان و کرمانشاه، كهكيلويه و بويراحمد، هرمزگان و لرستان در رشته های لازم با توجه به نظر استانداری های این استان ها و به تعداد پانصد نفر به نسبت شانس پذیرش هر یک از استان ها در دانشگاه ها تقسیم می گردد.

سهمیه بهیاران

با توجه به شرایط و ضوابط درج شده در دفترچه راهنمای شماره یک، افرادی که دیپلم بهیاری مورد تأیید آموزش و پرورش که بند 24 تقاضانامه ثبت نامی را علامت گذاری کرده اند را دارند.

اگرچه حق گزینش رشته داشته باشند، در صورت گزینش کد رشته های پرستاری با نمره کل زیر گروه یک گروه آزمایشی علوم تجربی که در این زيرگروه رشته پرستاری قرار دارد و محاسبه کردن تأثیر مثبت نمره با ضریب 4، درس تخصصی بهیاری انتخاب خواهند شد. در ضمن انتخاب این گونه افراد داوطلب برای دیگر رشته ها با نمره کل بدون محاسبه کردن درس های تخصصی بهیاری خواهد بود.

سهمیه آموزگاران

از ظرفیت رشته راهنمایی و مشاوره، حدود هشتاد درصد به سهمیه آموزگاران وزارت آموزش و پرورش اختصاص پیدا می کند. قبول شدگانی که سهمیه نهایی منطقه یک دارند، رزمنده و ايثارگر در صورت قبول شدن یک برابر مدت تحصیل تعهد خدمت دارند. قبول شدگانی که شدگان سهمیه نهایی منطقه دو یا سه را دارند، در صورت قبول شدن 2 برابر مدت تحصیل تعهد خدمت دارند.

سهمیه های دیگر کنکور سراسری 1402

نتیجه گیری

سعی کردیم در این مقاله از آویژه به سهمیه نوه شهید در کنکور سراسری 1402 به طور کامل و مفصل بپردازیم تا به سوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر بعد از مطالعه این مقاله نیاز به مشاوره دارید، مشاوران و متخصصان با تجربه مرکز مشاوره آویژه آماده ارائه مشاوره مورد نیاز به شما هستند. با شماره گیری 09099071985 با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

سوالات متداول

علامت سوالدر کنکور سراسری 1402 هزینه و تخفیف شهریه سهمیه نوه شهید چقدر است؟

در کنکور 1402 هزینه و تخفیف شهریه سهمیه نوه شهید معادل با شخص جانباز پنجاه درصد می باشد.

علامت سوالمزیت های سهمیه نوه شهید در کنکور 1402 چیست؟

این اشخاص از مواردی از جمله شهریه دانشگاه و شهریه تحصیلی معاف بوده و به طور کامل از خدمات درمانی رایگان بهره خواهند برد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

سهمیه نوه شهید در کنکور سراسری 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 11 نظر:
  1. واقعا براتون متاسفم شهدا از زندگیشون و جوونیشونو بچه هاشونو و کلی لذت های دنیای رو هیچ کردن تا ما در امنیت زندگی کنیم
    ولی مثل اینکه خون بعضی ها نوشابس

  2. فقط می تونم بگم افسوس این است حکومت حضرت علی که ازش میگفتند واقعا

  3. وای به حال مملکتی که باسهمیه درس خوانده شود وایییییییییییییی

    1. چرا باید نوه شهید از مزایای کنکور استفاده کند دست بردارید از مسخره بازی و لوث کردن حرمت جانبازی و ایثارگری

    2. وای به حال تو و خانواده تو که زمان جنگ شما پدر شما عشق و حال میکرد خانواده شهدا در بدترین شرایط زندگی میکردن هنوز هم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید