تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 1402

در کنکور سراسری مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ تاثیر معدل موضوعی بسیار مهم می باشد که احتمال دارد ابهامات خیلی زیادی را برای افراد داوطلب ایجاد کند. با توجه به قوانین درج شده در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد، انتخاب نهایی همه افراد متقاضی که در این کنکور سراسری ثبت نام نموده و با یکدیگر به رقابت می پردازند.

با توجه به هشتاد درصد نمره کنکور سراسری و بیست درصد معدل دوره کارشناسی (لیسانس) صورت می گیرد. با توجه به این که از نظر کیفی دانشگاه های مختلف کشور در سطح های مختلفی قرار دارند، عادلانه نمی باشد که معدل افراد داوطلب بدون در نظر گرفتن جوانب آن در نمره پایانی کنکور سراسری ترتیب اثر داده گردد.

از طرفی سازمان سنجش در معدل کارشناسی  به بررسی عوامل موثر افراد داوطلب پرداخته و برای تراز بندی این معدل، با یک ساز و کار خاص و ویژه ای اقدام می کند. در ادامه این مقاله از آویژه به بررسی نحوه تاثیر و میزان معدل موثر کارشناسی ۱۴۰۲ پرداخته خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نحوه تاثیر معدل در کنکور سراسری کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

همان طور که اشاره کردیم، موارد متفاوت و مختلفی در نحوه تاثیر معدل در کنکور سراسری مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ شخص داوطلب نقش دارند که از آن موارد می توان به نمره اکتسابی شخص داوطلب و سطح کیفی دانشگاه اشاره نمود. به عنوان مثال در دانشگاه های برتر کیفیت تحصیل از قبیل دانشگاه صنعتی شریف یا تهران با کیفیت دانشگاه های آزاد شهرستان ها قابل مقایسه نمی باشد.

از طرفی به هر یک از دانشگاه ها از طرف سازمان سنجش ضریبی اختصاص داده می شود که این ضریب در معدل کارشناسی شخص داوطلب اعمال گشته و یک معدل تراز شده حساب می گردد. این معدل که در کارنامه کارشناسی ارشد با عنوان معدل موثر درج می گردد، در نمره نهایی کنکور سراسری ارشد موثر خواهد بود.

از این رو با توجه به سال های پیشین، تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲  قطعی می باشد. به این منظور که نمره نهایی یا همان تراز شخص داوطلب با معدل تراز شده او مقایسه می گردد و این میزان معدل موثر مقطع تحصیلی کارشناسی ۱۴۰۲​ چه موجب پایین آمدن تراز شخص داوطلب گردد چه بالا رفتن آن تاثیر خود را خواهد گذاشت.

در ادامه قصد داریم به اهمیت معدل در کنکور مقطع کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ بپردازیم.

نحوه تاثیر معدل در کنکور سراسری کارشناسی ارشد 1402

اهمیت معدل در کنکور مقطع کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

با توجه به تاثیر معدل در کنکور ارشد ۱۴۰۲ به افراد داوطلب پیشنهاد می کنیم معدل خود را در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در فرم اینترنتی با دقت بیش تری وارد کند تا در مراحل بعدی با مشکل روبه رو نگردد. چون در بعضی از موقعیت ها افراد داوطلب به علت نداشتن دسترسی و یا فراموشی معدل لیسانس خود، در فرم ثبت نام به طور دقیق آن را وارد نمی کنند.

این در حالی می باشد که در کنکور مقطع کارشناسی ارشد تاثیر بیست درصدی معدل لیسانس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در نتایج کنکور مقطع کارشناسی ارشد تفاوت فاحشی ایجاد می نماید.

بنا به دلایلی از قبیل اهمیت میزان معدل موثر کارشناسی ۱۴۰۲ علاوه بر فرصتی که سازمان سنجش که تحت عنوان ویرایش و تغییر در اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد در اختیار افراد داوطلب قرار می دهد، در زمان اخذ کارت ورود به جلسه کنکور مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد هم برای افراد داوطلب امکان ویرایش معدل را فراهم می سازد.

اشخاص داوطلبی که به درستی در هنگام ثبت نام معدل خود را وارد نکرده بودند در بازه زمانی ویرایش قطعا نسبت به اصلاح کردن آن اقدام کنند. اشخاص داوطلب قبل از شرکت در کنکور سراسری مقطع کارشناسی ارشد حتما لازم است به اخذ کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

در صورت عدم به همراه داشتن این کارت در روز کنکور سراسری کارشناسی ارشد، به جلسه کنکور، اجازه ورود داده نمی شود. به همین علت اطلاع از زمان انتشار کارت ورود به جلسه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

اهمیت معدل در کنکور مقطع کارشناسی ارشد 1402

سخن آخر

علاوه تراز و نمره نهایی کنکور سراسری مقطع کارشناسی ارشد، میزان معدل نیز در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ نیز تاثیر داشته باشند. همانطور که در مقاله فوق اشاره شد، میزان تاثیر این معدل در کنکور کارشناسی ارشد ۲۰ درصد می باشد. هر چند این درصد کم می باشد ولی تاثیر خود را دارد و از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

در این مقاله از آویژه سعی کردیم به صورت مفصل و کامل اطلاعاتی را در خصوص تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ برای شما ارائه دهیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره در خصوص تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲، با شماره گیری ۰۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ با متخصصان و مشاوران با تجربه مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

سوال علامتتاثیر معدل در کنکور مقطع کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ چقدر است؟

تاثیر معدل لیسانس در کنکور مقطع کارشناسی ارشد ۱۴۰۲، بیست درصد می باشد.

سوال علامتتاثیر نمره نهایی کنکور یا تراز در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ چقدر است؟

۸۰ درصد، تاثیر نمره نهایی کنکور در آزمون سراسری کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ می باشد.

سوال علامتداوطلبان در چه صورت حق ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ را ندارند؟

در صورت عدم به همراه داشتن کارت ورود به جلسه در روز کنکور سراسری کارشناسی ارشد، به جلسه کنکور، اجازه ورود داده نمی شود.

تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1402/3/15

سه شنبه

1402/3/16

چهارشنبه

1402/3/17

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید