روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر کنکور 1402 چگونه بود؟

روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر کنکور 1401 چگونه بود؟

درس فیزیک یکی از مهم ترین درس ها در کنکور سراسری میباشد و داوطلبان زیادی در این درس مهم ضعف دارند. این مشکل رو چطوری باید برطرف کرد؟ دانش آموزان ممتاز و رتبه های برتر چطوری درصد های بالا گرفتند؟ روش خواندن فیزیک برای کنکور چگونه است و بهترین تکنیک های فیزیک کنکور کدامند؟

تو این مقاله از مرکز مشاوره آویژه قرار است با نحوه مطالعه فیزیک نفرات برتر کنکور سال های اخیر آشنا بشیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر سالهای قبل کنکور تجربی

آقای عرفان آبادیفرد – رتبه 1 تجربی:

ابتدا جزوه ی معلم را با بررسی کامل مسائل و تمرین ها میخواندم، سپس روی مسائل پایانی فصل های کتب درسی تمرکز میکردم؛ چراکه باید به این نکته توجه کرد که سوالات آخر فصل کتاب های درسی منبع خوبی برای طراحان سوالات تستی هستند.

برای تست زنی ابتدا تست های آزمون سراسری را بدون زمان و سایر تست های تالیفی را زمان دار می زدم و خلاصه های فرمول و روابط هر فصل را از تست ها استخراج کرده بودم. سوالات کتاب کمک آموزشی را به صورت تیپ محور در دوران جمع بندی برای مرور دوباره حل کردم.

آقای آرمان زینالی – رتبه 1 تجربی:

من در این درس، ابتدا جزوه ی معلم را به طور کامل مطالعه کردم و از مبحث تدریس شده، تعداد زیادی تست حل می کردم، به نظرم عامل موفقیت در این درس انجام تست زیاد است.

آقای امیررضا براتی – رتبه 1 تجربی:

ابتدا درس نامه کتاب کمک درسی را با دقت میخواندم و سپس تعداد زیادی تست میزدم، در پایان برای ارزیابی خود، از خودم آزمون می گرفتم.

آقای علی عبداله زاده – رتبه 2 تجربی:

برای درس فیزیک ابتدا کتاب درسی را میخواندم تا مفاهیم پایه را متوجه بشم، سپس مطالب و مثال های کتاب درسی را مطالعه می کردم و به آن ها مسلط میشدم.

بعد از مطالعه ی کتاب درسی، شروع به تست زنی می کردم. تست ها را به صورت مَضربی حل میکردم تا تست های یک فصل مرور شده و تثبیت شوند. حین تست زدن هم بار اول تست زنی، پاسخ های تشریحی رو دقیق بررسی می کردم و خودم هم تشریحی حل می کردم تا مطالب و مفاهیم را دقیق بفهمم.

آقای ادیب الماسی – رتبه 4 تجربی:

در درس فیزیک ابتدا مباحث درس را می خواندم و سپس 20 تست از هر مبحث را پاسخ میدادم؛ این 20 تست را بطوری انتخاب میکردم که تمام اطلاعات فصل توسط این 20 تست مرور کرده باشم، بعد از این مرحله کتاب درسی را مو به مو می خواندم سپس تست های کتاب کمک آموزشی ام را حل می کردم.

روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر سالهای قبل کنکور تجربی

آقای صدرا بهروزیه – رتبه 6 تجربی:

بالاترین درصد من در کنکور درس فیزیک با 97% است. من بعد از تدریس معلم، ابتدا کتاب را با دقت زیاد می خواندم و سوالات کتاب را حل می کردم.

بعد جزوه را مطالعه می کردم، سپس متناسب با آن موضوع، تستهای کنکورهای سالهای قبل را حل می کردم تا با سوالات استاندارد آن مبحث آشنا شوم، بعد تست های سخت را کار می کردم، کار موثر و مفید دیگر من این بود که سوالات سخت آزمون های آزمایشی را یک جا در کتاب خودم می نوشتم و بعد همه ی آنها را تمرین می کردم.

آقای محمد امین جوادی – رتبه 9 تجربی:

من در درس فیزیک روش خاصی داشتم، به اینصورت بود که قبل از شرکت در کلاس های مدرسه، متن درس را از روی کتاب درسی پیش خوانی می کردم و همگام با معلم پیش می رفتم و عجله ای برای پیشی گرفتن از معلم نداشتم.

از نظر من یادگیری تشریحی درس ها سهم زیادی در پیشــبرد ترازم داشت، من پس از مطالعه ی تشریحی درس نامه ها به سراغ تست های کتاب کمک آموزشی می رفتم و با همین روش توانستم فیزیک را در کنکور 100% بزنم؛ در درس فیزیک بعد از تدریس معلم شروع به زدن تست میکردم، بعد از زدن تست و اشکال گیری، درس نامه ی کتاب را میخواندم.

پس از آن با معلم در مدرسه رفع اشکال می کردم، من سعی میکردم به روش های حل معلم توجه ویژه ای داشته باشم، در هنگام آزمون های آزمایشی سعی میکردم سوالات نشان دار را حل کنم و بخش هایی از پاسخ نامه را که نشان دار کرده ام را مرور کنم.

خانوم نرگس اکبری – رتبه 246 تجربی:

این درس چون مباحث متنوعی داشت و تسلط من در مباحث مختلف متفاوت بود، روش من برای هر مبحث متفاوت بود، در مباحث پایه ابتدا کتاب درسی را خوانده و سپس تمرین ها را حل می کردم، بعد از حل تست، درس نامه ی کتاب کمک آموزشی را می خواندم و تست ها را به صورت مضربی می زدم، در دروس پیش دانشگاهی هم فقط تست زده و نکات تست را یادداشت می کردم.


بیشتر بخوانید:بهترین منابع فیزیک کنکور ۱۴۰۲


روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر سالهای قبل کنکور تجربی

روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر سالهای قبل کنکور ریاضی

آقای علیرضا شاطری – رتبه 1 ریاضی:

بهترین درس من در آزمون ها درس فیزیک بود؛ من با علاقه ی فراوان این درس را میخواندم، ابتدا درس را به صورت مفهومی می خواندم و بیشتر وقت خودم را به تست زنی اختصاص می دادم، این کار باعث شد که در روز کنکور اکثر سوالات برای من تکراری و آشنا باشد.

من ابتدا درس را به روش عادی خوانده و پس از تسلط نسبی بر مطالب از کتاب سه سطحی استفاده میکردم؛ دلیل این کار هم وجود تست های مناسب و دشوار در این کتاب بود. من در کنکور سراسری در این درس فیزیک موفق به زدن 97% شدم.

خانوم یاسمن شیخان – رتبه 49 ریاضی:

ابتدا جزوه ی معلم را با دقت خواندم و بلافاصله بعد از تدریس، تست های آن مباحث را میزدم و تست های نکته دار را علامت گذاری میکردم، در مرحله ی بعد تست های نکته دار را به طور کامل بررسی می کردم، قبل از هر آزمون برنامه ای، آزمون مشابه سال گذشته را با دقت حل کرده و اشکالاتم را برطرف میکردم.

آقای ارسلان کریم زاده – رتبه 137 ریاضی:

در درس فیزیک بخش بندی هر فصل بسیار مهم میباشد، من فصل ها را بخش بندی میکردم و بعد از یادگیری هر بخش به سراغ بخش بعدی میرفتم، سعی می کردم فرمول ها را خودم یک بار اثبات کنم و بعد از یادگیری کامل آن فرمول ها به سراغ تست ها میرفتم.

تست ها را به صورت دسته بندی شده می زدم و اولویتم حل سوالات کنکور بود؛ برای هر فصل خلاصه ی نکات مینوشتم و قبل از هر آزمون خلاصه نکاتم را بررسی میکردم.

روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر سالهای قبل کنکور ریاضی

در پایان

درس فیزیک درسی هست که به یک ذهن آماده و استراحت کرده نیاز دارد، پس بهتره فیزیک را وقتی سرحال تر هستید مطالعه کنید. در این مقاله تجربیات و روش های مطالعه نفرات برتر کنکور را برای شما جمع آوری و ارائه کردیم تا با الگو برداری از گفته های آنان نحوه صحیح مطالعه فیزیک را دانسته و مسیر موفقیت خود در کنکور سراسری را هموار تر کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در همه زمینه های تحصیلی و دریافت مشاوره از مشاوران با تجربه میتوانید با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید. موفق باشید.

سوالات متداول

علامت سوالاز درس فیزیک در کنکور چند سوال طرح می‌ شود؟

در دفترچه اختصاصی کنکور برای رشته‌ ی تجربی 30 سوال و برای رشته ریاضی 45 سوال از درس فیزیک مطرح می‌ شود.

علامت سوالچگونه در کنکور فیزیک را % 100 بزنیم؟

ما در این مقاله روش های مطالعه نفرات برتر کنکور سالهای قبل را جمع آوری و ارائه کردیم که با الگو برداری از شیوه مطالعه این افراد موفق میتوانید در درس فیزیک به موفقیت بالایی برسید.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر کنکور 1402 چگونه بود؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید