روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور 1402 چگونه بود؟

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور 1401 چگونه بود؟

تنها درس داوطلبان گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و هنر که در سال چهارم تدریس نمی شود ولی در آزمون سراسری از آن، سؤال طرح میگردد، درس عربی است؛ به همین دلیل، عده‌ ای از داوطلبان این گروه‌ های آزمایشی، زمان لازم را برای مطالعه و آماده شدن برای این درس، اختصاص نمیدهند و در نتیجه در کنکور سراسری درصد خوبی را کسب نمیکنند.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر برای بیشتر داوطلبان کنکور سراسری همیشه مورد بحث بوده است چرا که اکثر داوطلبان در درس عربی مشکل دارند زیرا نکات این درس زیاد و به حدی است که خیلی از داوطلبین عربی را حذف می کنند و در کنکور به تست های عربی پاسخ نمی دهند.

به همین منظور در این مقاله قصد داریم شما را با روش های مطالعه عربی، رتبه های برتر کنکور سالهای قبل آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور سالهای قبل علوم انسانی

خانوم زهره بابایی رتبه 6 کنکور علوم انسانی درصد عربی کنکور100%:

از سال دوم به صورت جدی عربی را برای آزمون سراسری خوندم. روش خواندن عربی من این بود که، ابتدا قواعد را (همراه با پیش‌ خوانی) به صورت کامل در کلاس یاد می ‌گرفتم و سپس تمرین‌ های کتاب را به طور کامل حل می کردم و تمام متن دروس و گزاره ‌های داخل تمرین ‌ها را تجزیه و تحلیل می ‌کردم و این روند را تا پایان سال ادامه دادم. بعد از مطالعه و تسلط بر کتاب درسی عربی، برنامه‌ حجیمی برای تست زنی طراحی کردم.

به طوری که تعداد زیادی از بهترین کتاب های تست عربی موجود در بازار را چند بار حل کرده بودم. البته کتاب درسی همیشه برای من اولویت داشت و کتاب های عربی سه سال دبیرستان من اون قدر نوشته شده و سیاه هست که قابل خوندن و استفاده مجدد نیست، و حتی تمام جمله ‌های جزوه معلم را هم تجزیه و تحلیل کردم و مجبور شدم که دوباره جزوه‌ جدیدی را تهیه کنم و با این نحوه مطالعه عربی تونستم تو کنکور 100% بزنم.

آقای مجتبی جعفری مسلم رتبه 138 کنکور علوم انسانی درصد عربی %81:

ابتدا قواعد درس را از روی جزوه یا کتاب‌ های کمک درسی مطالعه و سپس همان قواعد را در دفتر جداگانه خلاصه نويسی و در نهایت تست زني را شروع میکردم.

تست‌ ها را در طول هفته تقسیم میکردم؛ به طوری که هر روز نیم یا یک ساعت از مطالعه خود را به تست‌ زنی عربی اختصاص میدادم، یعنی همه تست‌ ها را در یک روز تمام نمیکردم؛ چراکه این کار، هم باعث خستگی ذهن و زده شدن از درس عربی و هم باعث يادگيری ناقص آن درس می شود.

این شیوه که من هر روز در برنامه‌ مطالعاتی ‌ام تست زنی عربی داشته باشم، باعث میشد که هر روز قواعد را مرور کنم و با آرامش تمام، ریز به ریز نکات را تحلیل کنم و 99 درصد نکات همان درس را باد بگیرم.

سپس تمام نکات مهمی را که در پاسخ نامی تشریحی تست‌ ها وجود دارد، در دفترچه‌ ای جداگانه یادداشت می کردم و این دفترچه را همیشه همراه خود داشتم و در اوقاتی که داخل ماشین بودم یا در وقت‌ های تلف شده، آن نکات را مرور می کردم، این تمرین و تکرار باعث شد که بیشتر و بیشتر بر مباحث درس عربی مسلط شوم.

آقای علی ولایی رتبه 1 کنکور علوم انسانی درصد عربی 89%:

در عربی پايه‌ ام ضعیف نبود و به خاطر علاقه‌ ام به این درس ، مطالعۀ آن برایم سخت نبود؛ هر چند که در درک مطلب کمی مشکل داشتم؛ چون معتقدم که سؤال‌ های این بخش کمی سلیقه‌ ای است. در کل، تمام دروس، بخصوص درس‌ های تفهیمی مثل عربی یا ریاضی، را روز خوانی می کردم؛ یعنی همان روز که معلم درس می داد، زمانی را در خانه برای مطالعه آن دروس اختصاص می دادم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور سالهای قبل علوم انسانی

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور سالهای قبل علوم تجربی

آقای علیرضا موچانی رتبه 16 کنکور تجربی درصد عربی 100%:

هنگام مطالعه درس عربی، برای تسلط بیشتر و مطالعه سریع تر از روش خلاصه نویسی برای کنکور استفاده می کردم. پس از مطالعه، تعدادی تست می زدم تا مطالب در ذهنم تثبیت شوند. پس از مدتی هم مجددا بقیه تست ها را می زدم و بر مباحث مسلط می شدم و تونستم از این نحوه مطالعه عربی کنکور، نتیجه ای که می خواستم را بگیرم.

آقای آرین دواتگرزاده رتبه 17 کنکور تجربی درصد عربی کنکور 86%:

روش خواندن عربی من به این صورت بود که ابتدا در کلاس قواعد را یاد می گرفتم و تعداد زیادی تست می زدم. سعی می کردم در هنگام حل مسائل قواعد، تست های ترجمه را هم حل کنم. درک مطلب ها و تست های کنکور های سال های قبل را هم حل می کردم. حل تعداد زیادی تست و تجزیه و تحلیل اونا، باعث افزایش سرعت مطالعه من در عربی شد و سرعت پیشرفت من را تو این درس افزایش داد.

آقای علی بزرگ زاده رتبه 13 کنکور تجربی درصد عربی 96%:

من برای مطالعه عربی، هر روز قواعد عربی را می خواندم و تست میزدم و با آزمون های آزمایشی کانون پیش می رفتم، هر دو روز، یک بار درک مطلب عربی حل می کردم و هر شب 10 تست ترجمه می زدم، این روش خواندن عربی کنکور وقتی که در مطالعه استفاده میکردم، نتیجه خوبی را در کنکور برای من رقم زد.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور سالهای قبل علوم تجربی

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور سالهای قبل ریاضی

آقای مسعود بهزادی رتبه 1 کنکور ریاضی درصد عربی کنکور 100%:

لازمه که برای یادگیری قواعد عربی ابتدا سراغ کتاب درسی عربی برید و تمرین های درس را خوب یاد بگیرید. موقع حل تمرین، به صورت سوال و پاسخ سوال توجه ویژه ای داشته باشید.

پس از تسلط روی تمرین های کتاب درسی عربی، سراغ متن درس برید و قواعد یاد گرفته شده را در متن پیدا کنید، یعنی نقش کلمات را در جملات پیدا کنید و اگر به مشکل برخوردید، از معلم خود سوال کنید، برای تست زنی در مبحث قواعد، هر درسی را می خوانید، تست آن را هم حل کنید. اما در مبحث لغت و ترجمه، بهتر است که با فاصله تست بزنید، زیرا پس از حفظ لغت، بلافاصله تست زدن بی فایده است.

برای حل کردن تست های ترجمه حتما نکات ترجمه رو یاد بگیرید، زیرا حفظ کردن در کنکور به شما کمکی نخواهد کرد.

خانوم نگین یغمایی رتبه 2 کنکور ریاضی درصد عربی 85%:

بعد از امتحانات نهایی نیز سوال‌ های عربی همه کنکور های سراسری سال‌ های اخیر را حل کردم و هر روز یک آزمون سراسری عربی میدادم و یک درک مطلب کار میکردم، در طی سال نیز با آزمون‌ های آزمایشی که در آن ها شرکت میکردم، جلو میرفتم.

آقای ارسلان کریم زاده رتبه 137 کنکور ریاضی درصد عربی 85%:

نحوه خواندن عربی برای کنکور من این بود که قواعد درس عربی کنکور را در تابستان کار کردم و از مهر ماه به بعد فقط قواعد را دوره می کردم. پس از تسلط بر قواعد، شروع به تست زدن کردم. بعد از عید هر روز یک آزمون از خودم میگرفتم تا از میزان تسلطم روی مباحث آگاه باشم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور سالهای قبل ریاضی

در پایان

توجه داشته باشید که اگر در کنکور درصد عربی بالایی به دست آورید، مطمئنا رتبه ی شما بسیار بهتر خواهد شد چرا که اکثر داوطلبان به درس عربی توجه ندارند و درصد های خوبی نمی زنند در صورتی که عربی در دروس عمومی مانند درس ریاضی در دروس اختصاصی است.

نکته ی خیلی مهم دیگر این است که اگر شما عربی را بصورت مفهومی یاد بگیرید قطعا درصد بالایی در کنکور به دست خواهید آورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در همه زمینه های تحصیلی و دریافت مشاوره مفید از مشاوران با تجربه میتوانید با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید. موفق باشید.

سوالات متداول

علامت سوالروش خواندن عربی رتبه های برتر کنکور چگونه است؟

روش خواندن رتبه های برتر کنکور سالهای قبل در این مقاله برای شما ارائه شده است.

علامت سوالعربی در کنکور شامل چند سوال میباشد؟

از درس عربی در کنکور 25 سوال طرح میشود که این سوالات شامل ترجمه و تعریب، درک مطلب و قواعد می باشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور 1402 چگونه بود؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/12/3

جمعه

1402/12/4

شنبه

1402/12/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید