آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد

آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد

معافیت سربازان فراری متاهل مانند معافیت های دیگر از مباحث مهم سازمان نظام وظیفه ی عمومی به حساب می آید . همانطور که میدانید به طور کلی معافیت سربازی بسیار بحث پرهیجان و جالبی است . که هر ساله جوانان زیادی به دنبال اطلاعات جامع در این زمینه می گردند . زیرا گرفتن معافیت تنها راهی است که جوانان می توانند از طریق آن اقدام کرده و کارت معافیت از خدمت خود را دریافت کنند . اما سوالی که اینجا مطرح خواهد شد این است که معافیت سربازان فراری متاهل  به چه صورت خواهد بود ؟ مدارک معافیت خدمت چیست و مدت زمان معافیت خدمت برای متقاضیان چقدر طول می کشد ؟

آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد

به غیر از مسائل مربوط به انواع معافیت ها مانند : مدارک مورد نیاز معافیت خدمت سربازی ، مدت زمان خدمت و سایر مباحث این چنینی ، سازمان نظام وظیفه شرایط گوناگونی را برای سربازان مهیا کرده است . که از طریق آن ها می توانند شرایط خدمت سربازی خود را بهبود ببخشند . اما این شرایط چیست و چه قوانینی بر آن حاکم است ؟ باید بگوییم که علاوه بر انواع معافیت هایی که سازمان نظام وظیفه برای متقاضیان در نظر گرفته است . کسری خدمت سربازی یک موقعیت خوبی را برای مشمولین ایجاد می کند تا این افراد بتوانند مدت کمتری برای گذراندن دوره ی خدمت خود بگذرانند .  زیرا کسر خدمت سربازی برای بیشتر افراد واجد شرایط لحاظ خواهد شد .

ما در این مقاله سعی داریم مشاوره قوانین معافیت به ویژه معافیت سربازان فراری متاهل را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . زیرا انواع معافیت ها قوانین خاص خود را دارند . مانند قوانین معافیت  تحصیلی ، مشاوره معافیت تحصیلی ، معافیت پزشکی و سایر معافیت ها که در ادامه توضیحاتی راجع به آن ها خواهیم داد . مرکز مشاوره نظام وظیفه و مرکز مشاوره معافیت سربازی اطلاعات جامعی در اختیار مشمولین عزیز خواهند گذاشت .


بیشتر بخوانید: شرایط خدمت سربازی سربازان متاهل


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل

قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل به صورت گسترده توسط سازمان نظام وظیفه مطرح شده و به تصویب رسیده است . این قوانین می تواند به مشمولین کمک کند تا راحت تر مشکلات خود را حل کنند . قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل مانند دیگر قوانین سازمان نظام وظیفه هر ساله با تغییراتی همراه بوده است . اگر بخواهیم تعریفی کلی از فرار سربازان متاهل داشته باشیم باید بگوییم که سرباز فراری به آن دسته از مشمولینی گفته می شود که به خدمت وظیفه عمومی اعزام شده و پس از گذراندن دوره ای از سربازی به مرخصی آمده و وارد غیبت شده اند . این افراد به عنوان سربازان فراری شناخته می شوند . اگر این افراد توسط پلیس نیروی انتظامی شناخته شوند دستگیر شده و باید به پادگان ها اعزام شوند .

قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل مانند سایر سربازان است . این افراد به خاطر متاهل بودن شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد . از مزایای بیشتری در طول سربازی بهره مند خواهند شد . میزان مرخصی برای این افراد از سایرین بیشتر است . هم چنین نحوه معافیت سربازان فراری متاهل همواره سوالی است که در ذهن بیشتر مشمولین است . بنابراین بیشتر جوانان به دنبال راهی هستند تا از خدمت سربازی خود مدتی کم کرده یا معافیت بگیرند .

به هر طریقی قصد دارند شیوه ای را انتخاب کنند که خدمت سربازی را برایشان راحت تر جلوه بدهد . برخی به دنبال گرفتن امریه سربازی در سازمان های مختلف و ارگان های دولتی هستند . برخی افراد شرایط مناسبی داشته و به سرعت پس از آغاز دوره ی مشمولیت به دنبال ثبت درخواست معافیت خواهند بود . برخی دیگر از مشمولان نیز از کسری خدمت استفاده می کنند . این افراد ممکن است بتوانند بین ۶ ماه تا یک سال از مدت سربازی خود را کاهش دهند .


بیشتر بخوانید: قانون کسر خدمت سربازان متاهل چگونه است


شرایط سربازان فراری متاهل

شرایط سربازان فراری متاهل از سایر افراد بهتر به نظر می رسد . زیرا سازمان نظام وظیفه برای مشمولین متاهل و دارای فرزند تسهیلات بهتری در نظر گرفته است . این تسهیلات موجب تشویق مشمولین برای تشکیل هرچه سریع تر خانواده خواهند داد . شرایط سربازان فراری متاهل با سربازان غایب کمی متفاوت خواهد بود . زمانی که جوانان پسر به سن ۱۸ سالگی یا به همان سن مشمولیت می رسند . باید تکلیف سربازی خود را هر چه سریع تر روشن کنند . زیرا اگر در موعد مقرر و تعیین شده مراجل اعزام خود را انجاام ندهند وارد غیبت شده و غایب به حساب می آیند .

اما گروهی دیگر از مشمولین هستند که پس از انجام مراحل اعزام و تکمیل مدارک خود به خدمت وظیفه عمومی اعزام می شوند . این افراد در پادگان ها تقسیم بندی می شوند . اما متاسفانه پس از گذشت مدتی از رفتن پشیمان شده و قصد بازگشت به خانه را خواهند داشت . این افراد از پادگان خارج شده و بازنخواهند گشت . این افراد وارد غیبت شده اما دیگر مشمول غایب به حساب نمی آیند . این افراد سرباز فراری لقب خواهند گرفت . شرایط برای این افراد بسیار سخت خواهد بود که در این جا به برخی شرایط اشاره خواهیم کرد .

 • محروم ماندن از خدمات رفاهی و اجتماعی .
 • ترس از دستگیر شدن و اعزام شدن مجدد به خدمت سربازی .
 • پرداخت جریمه به سازمان نظام وظیفه .
 • تحمیل مجازات های گوناگون و در برخی موارد حبس و زندانی شدن برای ادامه ی فرار از سربازی .
 • و سایر شرایط که مشمولین می توانند با تماس با مرکز مشاوره آویژه از آن ها مطلع شوند .

  بیشتر بخوانید: مشاوره خدمت سربازی


چگونگی معافیت سربازان فراری متاهل

چگونگی معافیت سربازان فراری متاهل به صورتی است که مشمولین باید در مورد آن کاملا مطالعه کرده و اطلاعات کامل درباره آن بدست آورند . یکی از راحت ترین شیوه های معافیت برای سربازان فراری متاهل این است که این افراد جریمه ی نقدی پرداخت کنند . افرادی که به عنوان سربازان فراری به حساب می آیند با توجه به مدت غیبت آن ها پس از فرار می توانند برای خرید خدمت سربازی خود جریمه های نقدی پرداخت کنند . این جریمه ها بر اساس میزان تحصیلات افراد متغیر خواهد بود . بنابراین کسانی که مدرک دیپلم دارند با کسانی که مدرک لیسانس دارند هزینه ی متفاوتی خواهند داشت .

به این نکته دقت کنید که هر چه میزان تحصیلات مشمولین بیشتر باشد ، هزینه ی بیشتری را نیز باید برای جریمه خرید خدمت سربازی پرداخت کنند . شما عزیزان می توانید برای اطلاع از هزینه های جریمه مشمولین غایب برای خرید سربازی از طریق شماره های داده شده با مشاورین ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید . برخی به دنبال معافیت سربازان فراری متاهل هستند . این افراد باید بدانند که تا سال گذشته مدت غیبت سربازان فراری از تاریخ آخرین فرار آن ها مدت ۸ سال بوده است . این قانون برای امسال هنوز هیچ تغییراتی نداشته است .

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار مرتبط با معافیت سربازان فراری متاهل ، قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل و شرایط این افراد با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشند . مشاورین این مرکز همه روزه در همه ی ساعات روز پاسخگوی شما خواهند بود .

شرایط سربازان فراری متاهل


بیشتر بخوانید: مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه


آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد؟

آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد ؟ باید در پاسخ این سوال اینگونه پاسخ دهیم که این افراد فراری می توانند از خدمت معاف شوند . اما معافیت برای این افراد دارای شرایط خاص خود می باشد . افراد واجد شرایط که در بالا راجع به آن ها توضیح دادبم می توانند با تکمیل مدارک مورد نیاز و ثبت درخواست از طریق مراکز خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ از مزایای معافیت سربازان فراری استفاده کنند . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های داده شده تماس بگیرید .

آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 205 نظر:
 1. سلام من ۱۴ سال پیش دوبار بدلیل سکته پدرم فرار کردم …۳سال پدرم فوت شده و کفیل مادرم و خواهرم هستم …متاهل هم هستم …میخواستم بدونم اگه خودمو معرفی کنم جریمه نقدی یا زندان دارم ؟میشه راهنماییم کنید چقد جریمه میشم

  1. سلام شما میتوانید توجیه غیبت داشته باشید وسپس برای معافیت کفالت مادر اقدامات لازم را انجام دهید

 2. سلام خسته نباشید میگم اگر سربازی فرار باشد برگ اعزام بیمارستان از فرمانده یگان بگیرم چون پرونده داخل بیمارستان دارم؟؟ از پزشک نامه بگیرم از فرمانده یگان تحویل بدم تا برگ اعزام به بیمارستان بگیرم؟؟

  1. سلام شما باید ابتدا خودرا به نظام وظیفه معرفی نمایید وجریمه خودرا پرداخت کنید سپس برای اعزام اقدام کنید میتوانید بامشاوران ماتماس داشته باشید

 3. سلام خسته نباشید میگم اگر سربازی فرار باشد چگونه از فرمانده یگان برگ اعزام بیمارستان بگیرم چون پرونده داخل بیمارستان دارم؟؟

  1. سلام شما باید ابتدا خودرا به نظام وظیفه معرفی نمایید وجریمه خودرا پرداخت کنید سپس برای اعزام اقدام کنید میتوانید بامشاوران ماتماس داشته باشید

   1. اول باید دادگاه نظامی مشخص کنید و یه آشنایی داشته باشید انتقال به مشهد خدمت کنید

 4. اینم بگم من ۱۰ سال ازدواج کردم معافیت ۵ ما کسر از بسیجی داشتم اونم قبول نکردن.. بردم تهران. ۲۱ ماه خدمت ۸۷ کرده ام ارتش.. ۳ ماه اضافه اش را هم کشیده ام… الان بخاطر کارم مجبورم برم خارج از کشور… لطفا بگین چطوری معافیت یا بخرم… چون خیلی زود باید برم خارج از کشور بخاطر کارم

  1. سلام بهتر است از راه معافیت اقدام کنید چون سایت خرید فعلا بسته است.

 5. من سال ۸۶ خدمت رفتم و ۳ ماه هم اضافه خدمت کشیدم ۲۱ ماه در کل خدمت کردم… آیا می توانم اگه اضافه خدمتی داشته باشم بخرم….

 6. بنده ده سال پیش رفتم شش ماه سربازی کردم اما فرارکردم الان متاهل ودارای دوفرزندم دیپلم هستم اگربخوام سربازی روبخرم چقد هزینه ش میشه ایا قسطی هم انجام میدن

   1. با سلام من سال ۸۷ خدمت رفتم و ۱۱ ماه خدمت کردم بنا به دلایلی فرار کردم محل خدمت من ۱۷ ماه بود ایا الان با داشتن ۲ فرزند و شرط متاهل بودن و با توجه به اینکه فراری ها نیز بخشیده شده اند میشود کارت پایان خدمت بگیرم

    1. سلام شما میتوانید به دادسراهای نظامی مراجعه واز نحوه جریمه وبخشی خود آگاهی یابید

 7. سلام خسته نباشید میگم اگر سرباز در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم پذیرش؟؟

 8. سلام خسته نباشید میگم اگر سرباز در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم پذیرش کنیم؟؟

 9. با سلام خسته نباشید بنده از سال ۷۷ تا الان غیب کردم نزدیک به ۲۰ سال البته من ۱۶ ال ۱۷ ماه خدمتم کردم که بر اثر اصابت تصادف مجبور به ترک خدمتم کردم الان متاهل شدم داری یک فرزند هم هستم لطفا راهنمایی کنید

 10. سلام من برج۸/ ۹۰ اعزام به خدمت شدم بعد از اموزشی به یگان معرفی شدم یک هفته بعد فرار کردم و الان ۳ ساله که ازدواج کردم الان ممنوع الخدمات شدم الان خودمو معرفی کنم زندان میرم ؟چون من کرایه خونه میدم کس ی نیست خرجمو بده و زمانی که من اعزام شدم خدمت ۱۸ ماه بود الان چقدر باید خدمت کنم؟ وآیا امکان خرید یا معافیت هست ؟ لطفا راهنمایی کنید

 11. سلام خسته نباشید
  بنده سال ۷۷ بعد از اتمام آموزشی خدمت بخاطر بیماری و اختلافات خانوادگی ترک خدمت نمودم و در حال حاضر دو فرزند بالای ۲۰ سال دارم و خودم ۴۴سال دارم تک پسر مادرم بودم و شش ماه است که مادرم فوت شده و در ضمن ۵ سال پیش از ارتفاع افتادم و از ناحیه مچ پا آسیب جدی دیدم و قوزک ناحیه مچ پا کاملا خرد شده و قادر به درست راه رفتن نیستم و میلنگم و با عصا راه میرم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 12. باسلام بنده نزدیک ۴سال فرارازخدمت هستم
  دوره آموزشی رفتم بعدن به یگان خدمت ارتش معرفی شدم سه ماه خدمت کردم ومتاهل هستم وداری دو فرزند هستم به علت مشکلات زیاد وسختی از مشکلات خانوادگی وبلخصوص بدهایی که دارم نتوانستم ادامه خدمت بدهم خیلی برام سخت بوده که خدمت بکنم تا هلا نتوانستم بدهایی که دارم پرداخت می‌کنم همسرم عمل کرده ومریض هستش وهیچ هزینه نداشتم نه کاری نه تسهیلاتی بم کمک ومساعدت بکنند بسیج فعال هستم پدرم فوت شده قبل ازبیام خدمت دراین پادگان خیلی اذیت شدم
  ونتوانستم خدمت خودم ادامه بدهم آیا اضافه خدمت دارم یانه جریمه دارم یانه
  می خواهم به خدمت برگردم وخدمت به پایان بکنم تسهیلات بم تعلق مگیرد با اینکه بسیج فعال ودو فرزند دارم وسه ماه خدمت کردم با دوماه آموزشی به پایان گذارندم معاف می شوم یانه خواهشن راهنمایی بکنید تا هرچه زودتر برگردم خدمت با ۵ماه پدرم کسری بسیج دارد

  1. سلام بله اضافه خدمت میخورید به مدت ۶ ماه اما میتوانید ۶ ماه کسری فرزندان خود استفاده کنید و اگر کسری بسیج هم دارید میتواند به کم تر شدن مدت خدمت شما کمک گند.

 13. سلام من برج ۱۱ سال ۸۷ اعزام شدم اموزشیم و بدون در دسر تمام کردم، وقتی تو یگان تقسیممون کردن خودتدن وضعیت پارگانهارو بهت. میدونید که چقد. اذیت میکنن، تو یگان یکبار با یک گروهبان بحثمون شد تقریبا ۷یا۸ ماه از خدمتم گذشته بود خیلی اذیت میکرد منم کاسه صبرم سر اومد و باهم درگیر شید، بعدش نامه بازداشتمو زدن ولی من ۱ ماهی فرار کردم تا فرماندمون خدا نگهش داره وساطت کرد گفت بیا هوامو داره مشکلات زیادی و بعد از ۱۴،۱۵ روز از زنداد
  ن ازاد شدمو برگشتم به یگانم اونجا هم یک هفته بازداشت یگانی بودو،خلاصه فشارها که کمتر. شد دو باره خدمتم و اروم شروع کردم، خدمتمو انجام بدم تا سال ۹۰ اخراش پدرم بهمن. ماه فوت کرد منم خانواده نداشتم کمکم کنه یه داداش که۱۳ سال داشت خواهرم خرج خانواده. بزور در میوردم، مجبور شدم فرار کنم که خرج خانوادم و در بیارم، من کسی هم ندارم کمکم کنه،یه خواهشی دارم، جلوی. شناسنامه منو بستن، یه راهی چاره ای نشونم بدید. الان تقریبا ۱۰ساله میگذ ه از فرارم……………………………ّ…………………………….
  در ضمن من مشکل اعصاب و روان هم دارم ازین کار میتونم واسه معافی استفاده کنم؟؟؟ خواهش میکنم جوابی به من و خواهشانه کمکم کنید،،،، زمانی که من رفتم خدمت تقریبا ۱۸،،۱۹ ماه خدمت کر دم، من زن بچه کوچیک وبدون خانواده هستم،یادمه دوره من قدمت ۱۸ ماه بوده شاید یکی دوماهم بیشت. خدمت کردم

  1. سلام بله میتونید معافیت بگیرید در شرایطی که مشکل اعصاب و روان داشته باشید.

   1. سلام من بار اول فرار بخشیده شدم چون هفت ماه فرار کرده بودم ولیسانسم ومتاهل ویک فرزند هم دارم دوباره اومدم خدمت دوباره به دلایلی فرار کردم بخدا زندگی خیلی سخته میخواستم با این وضعیت زندگی وجامعه که داره خودکشی کنم واقعا خیلی افسرده ام دلم میخواد خدمت کنم بخدا کشورم دوست دارم اما با این همه سختی زندگی نمیشه شما بگید چکار کنم الان یک ساله فراری هستم برم چه مجازاتی داره

    1. سلام به احتمال زیاد جریمه نقدی شامل شما میشود خود رابه دادسراهای نظامی معرفی کنید

 14. سلام من سال ۹۷ اقدام به خرید کردم ولی هیچ قسطی پرداخت نکردم پلیس +۱۰ میگه باطل شده بایدچیکارکنم ۳۷ سال دارم دوتا بچه دارم میشه راهنمایی کنید تشکر

  1. با سلام و خسته نباشید بنده از سال ۷۷ تا الان غیبت کردم البته من بین ۱۶ الی ۱۷ ماه خدمتم کردم متاسفانه تصادف کردم و دیگه غادر به رفت خدمت مقدس سربازی نشدم متاهل هم هستم با یک فرزند الان بدون تکلیف هستم راهنمایی کنید

 15. سلام خسته نباشید میگم اگر سربازی فرار باشد نیروی انتظامی یک هفته یا یک سال کی بیان دنبال سرباز؟؟

 16. سلام خسته نباشید۳۷سال سن دارم دوتا بچه دارم مستاجر هستم میخوام معافیت بگیرم می رم پلیس +۱۰ میگن سایتش بسته شده میشه راهنمای کنید تشکر

   1. سلام من سال۸۸اعزام به خدمت شدم ۱۴ماه خدمت کرده بودم ۹۰فرارکردم همون سال ۹۰هم متاهل شدم الان هم فتافرزنددارم ایامعافیت شامل من میشود

    1. سلام وقت بخیر
     شما به دلیل فرار کردن از سربازی جریمه خواهید شد و برای هر یک از فرزندان خود میتوانید ۳ ماه کسری بگیرید.

 17. سلام خسته نباشید من۳۷سال دارم دوتا بچه دارم مستاجر هستم میشه معافیت بگیرم رفتم پلیس +۱۰مگین فعلا سایتش بسته شده

   1. سلام سال۹۷ اقدام به خرید کردم ولی هیچ قسطی پرداخت نکردم میرم پلیس+۱۰میگه باطل شده خودم هم ۳۷دارم دوتا بچه دارم اگه راهی برای معافیت یا خرید هست راهنمای کنید تشکر

 18. سلام خسته نیاشین من سال ۹۶ اعزام شدم ۱۵ ماه خدمت بودم تو ارتش فرار کردم ۷ ماه بعد برگشتم یگان ۲ روز کارای کاغذ بازی کردم ک برم دادگاه اما باز فرار کردم تا الان تازه هم ازدواج کردم راهنماییم میکنین ممنون

 19. باسلام،من اعزامی برج۱سال۱۳۸۹هستم تقریبابعدازدوره اموزشی۶ماه تویگان خدمت کردم وبعدازاون فراری شدم سال۹۳متاهل شدم والان۷ساله که زن گرفتم تک پسرخانواده م هستم،فراری شدن ازخدمت سربازیمم بناب وضعیت خانواده بوده،ایامن ازقانون معافیت یاخریدبهره مندمیشم یانه سوادمم زیرسیکل درضمن تویگان ارتش خدمت میکردم و توشهرخودمم بودم،پدرمم الان تقریبا۵۷سال سن داره،ایامعافیت شامل من میشه باخریدیاهرچیزدیگه لطفاراهنمایی کنید

 20. سلام وقت بخیر من سربازفراری هستم ۸سال فرارازخدمت ولی دوری آموزشی را کامل دیدم ومعاف ازرزم هستم و مدرک تحصیل بی سواد و تک پسر ومتاهل هستم وخانم بنده رفته درخواست مهریه کرده و نفقه کرده وشغل من ازاد هست قسط وام وبیمه تامین اجتماعی آزاد می پردازم وکرایه خانه باید بدم با وجود این مشکلاتی که دارم نمی تونم خدمت کنم چکارباید کرد به خدا خسته شدم ازاین دنیا چکارکنم شما بگید به من ممنونم ازشما

  1. سلام بروید نظام وظیفه و شرایط را شرح بدهید تا شاید شرایطی برایتان در نظر بگیرند .

 21. سلامدخسته نباشید داداش من نه سال که فراری الان هم ازدواج کرده ودوتا بچه داره الان باید چکارکنه چقدرزندانی داره

 22. سلام من سال ۹۲ فرار کردم اون هم در شرایطی که فقط یک ماه از خدمتم باقیمانده بود و بخاطر ورشکستگی و افتادن دنبال بدهکاران و کسانیکه پولمو خورده بودند. تا حالا هم نرفتم، الان متاهل شدم و قصد دارم به خدمت برم البته یک ماهی است که دیسک کمر و سیاتیک شدید گرفتم ، میشه راهنمایی بکنید

  1. سلام برای پاسخ به سوال شما نیاز به اطلاعات بیشتری هست، برای دریافت پاسخ درست و کامل با مشاورین آویژه در تماس باشید.

 23. سلام من سربازفراری هستم دوبارفرارکردم ولی دوری آموزشی را کامل دیدم متاهل هستم معاف از رزم هم هستم مدرک تحصیل بی سواد هستم آیا دستگیربشم زندان باید برم یا نه

  1. سلام من سه ماه خدمت کردم اما چون متاهل یه دونه بچه دارم مسترجرم و مشکلات اقتصادی دارم قصد دارم فرار کنم چون متاهل باید روز برگ باشد من روز برگ نیستم مشکلات خیلی رو فشار وارد کردن اگه فرار کنم آیا دستگیرم میکنن .

   1. سلام وضعیت خود را به نظام وظیفه توضیح دهید میتوانید زیر پوشش کمیته قرار بگیرید پیشنهاد می‌شود فرار نداشته باشیدوبا مشاوران ما درتماس باشید

 24. سلام من الان پنج ساله که به دلیل متاهل بودن دیگه نتونستم خدمت برم من خدمت رو انجام دادم و داخل اضافه بودم که دیگه نتونستم برم از شما خواهش میکنم که منو راهنمایی کنید

  1. سلام برای بررسی دقیق و پاسخ کامل به این موضوع حتما با مشاورین آویژه در تماس باشید.

 25. ایا سرباز فراری بخواد زمانی که عفو رهبر در ۲۲بهمن برای سربازان فراری دادن بره خدمت میتونه دیگه دادگاهی نشه واز وانجا برای معافیت پزشکی اقدام کنه مثل معافیت آسم و مشکل ریه ویا دیسک کمر ویا مشکل نداشن هیج کدام از دندانهاش میتونه معافی بگیره

   1. سلام من سربازفراری هستم دوبارفرارکردم ولی دوری آموزشی را کامل دیدم متاهل هستم معاف از رزم هم هستم مدرک تحصیل بی سواد هستم آیا دستگیربشم زندان باید برم یا نه

 26. سلام من سال ۷۹رفتم خدمت تو اموزشی فرار کردم والان بیست سال هست که فراریم ودر حال حاضر متاهل میباشم فرزندی ندارم وخودم تک فرزنده خانواده هستم وچند سال هست مادر و چند وقت پیش پدرم فوت کردند و من در حال حاضر تو این دنیا فقط همسرم رو دارم و همسر هم پدرش در قید حیاط نیستند در این صورت اگر من به سر بازی برم تکلیف همسر م چه خواهد شد چه کسی از اون مراقبت خواهد کرد من چگونه میتوانم معافیت بگیرم خود من در حال حاضر مشکل ریه وآسم به احتمال زیا دیسک کمر هم دارم مشکل دهان ودندان هم دارم اما نمتونم دوباره خدمت برم راهی نداره با نرفتن به خدمت معافی گرفت حتمن باید برم خدمت بعدن از پادگان دنبال معافیت باشم

   1. سلامدخسته نباشید داداش من نه سال که فراری الان هم ازدواج کرده ودوتا بچه داره الان باید چکارکنه چقدرزندانی داره خواهشن زودجواب بدید

   2. سلام ووقت بخیر بنده ده سال پیش ، شش ماه سربازی رفتم ولی بعدش فرار کردم الان دوتافرزند دارم ومیخوام اگه بشه سربازیمو قسطی بخرم دیپلم هستم وایا امکانش هست اگه داوطلبانه بخوام برم سربازی و یا سربازی رو بخرم هزینه ش تقریبا چقد میشه ده درصد هرسال جریمه اضافه میشه یعنی سرجمع چقد میشه من کارگر ساده ام وبابدبختی ده میلیون پس انداز کردم میشه راهنماییم کنین

 27. باسلام.من سال ۷۸ به سربازی رفتم بعد از ۶ ماه خدمت بدلیل مشکلات خاص خود فرار کردم.متاهل شدم و صاحب ۳ فرزند شدم یکی از فرزندانم دچار مشکل عصبی مغزی میباشد یعنی معلول است در سال ۹۲ به خدمتم برگشتم مجددا ۶ ماه خدمت کردم آیا از خدمتم معاف میشم.در ضمن پایه خدمتیم ۱۸ماهه بود. بخاطر معلولیت فرزندم آیا معاف میشوم لطف. اهنمایی

 28. باسلام.من سال ۷۸ به سربازی رفتم بعد از ۶ ماه خدمت بدلیل مشکلات خاص خود فرار کردم.متاهل شدم و صاحب ۳ فرزند شدم یکی از فرزندانم مشکل عصبی مغزی میباشد یعنی معلول است.سال ۹۲ به خدمتم برگشتم مجددا ۶ ماه خدمت کردم آیا از خدمتم معاف میشم بخاطر معلولیت فرزندم.لطف. اهنمایی

 29. سلام.من سال ۱۳۷۹ بعد از گذر ۶ ماه خدمت بعلت مشکلات خاص خود از سربازی فرار کردم و درحال حاضر ۳تا فرزند دارم و یکی از فرزندانم معلول میباشد و در سال ۹۲ مجددا به سربازی برگشتم ولی بدلیل مریضی فرزند معلولم قادر به ادامه خدمت خود نبودم .لطفا کمک کنید.در ضمن ۶ماه مجددا خدمت کردم

 30. سلام من ۲۰سال پیش بخاطر مشکلات و از کار افتادن پدرم مجبور به فراراز خدمت شدم ۸ماه خدمت داشتم و الان دارای ۴فرزند هستم و مستاجر هستم کار هم آزاده با این وضعیت سخت زندگی برایم سخت خودمو معرفی کنم چونکه بچه هام کوچکین اگه یه روز چکارکنم از نون افتادن میوفتن از کارشناس ومشاور محترم خواهش میکنم راهنما کنم من باید چه کنم .

  1. سلام
   با توجه به اینکه شما ۴ فرزند دارید ۱۲ ماه کسری به شما تعلق خواهد گرفت و تنها ۲ ماه از اصل خدمت شما باقی مانده است. البته شما باید این مدتی که غیبت کرده اید را در دادسرا توجیه کنید در غیر این صورت علاوه بر ۲ ماه مدت اصلی خدمت باید ۶ ماه به عنوان جریمه بگذرانید.

 31. سلام همسرمن سال ۹وارد خدمت شده یازده ماه خدمت کرده بعدش فرارکرده سال نودوهفت هم ازدواج کردیم الانم ی بچه داریم.حالاهم هرجا میره براکار کارت میخوان بخاطره کارت بیکاره مستاجرهم هستیم میترسه بره خودشو معرفی کنه بخاطره زندانیش میخوام بدونم آیا زندانی داره اخه چندروزه پیش تلویزیون اعلام کرد ک فقط بقیه خدمتشون رو انجام بدن اضافه خدمت ندارن توروخدا راهنماییم کنین ما ب مشکل خوردیم همسرم بیکاره کارگیرش نمیاد چکارکنیم

  1. سلام دوست عزیز
   درحال حاضر خرید خدمت وجود ندارد.میتوانید از راه قانونی اتمام خدمت بررسی کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید

   1. سلام من بار اول فرار بخشیده شدم چون هفت ماه فرار کرده بودم ولیسانسم ومتاهل ویک فرزند هم دارم دوباره اومدم خدمت دوباره به دلایلی فرار کردم بخدا زندگی خیلی سخته میخواستم با این وضعیت زندگی وجامعه که داره خودکشی کنم واقعا خیلی افسرده ام دلم میخواد خدمت کنم بخدا کشورم دوست دارم اما با این همه سختی زندگی نمیشه شما بگید چکار کنم الان یک ساله فراری هستم برم چه مجازاتی داره

    1. سلام به احتمال زیاد جریمه نقدی شامل شما میشود خود رابه دادسراهای نظامی معرفی کنید

 32. سلام وقتتون بخیر من سال ۸۸سربازبودم‌ وبعداز۴ماه خدمت اومدم مرخصی پدرم در زمان مرخصی من دچاربیماری شدن ومن ترک خدمت کردم و مشغول به کار وکمک به امرارمعاش خانواده کردم وبعدازدوسال متاهل شدم پدرم نزدیک به سه سال فوت شدن ومادرم بابنده زندگی‌میکنن آیا راهی برای خرید خدمت بنده وجود داره.من متاهل هستم و دارای یک فرزند

 33. سلام من ۹۹/۹/۸ فرار کردم الان میخوام ازدواج کنم آیا اگه متاهل شدم میتونم با رداخت جریمه معافیت کفالت برای خانومم بگیرم

 34. سلام من دوماهه فرار کردم الان ازدواج کردم چقد طول میکشه ک از این طرح بهره مند شم

  1. سلام دوست عزیز
   طرح معافیت سربازان فراری وجود ندارد. از نظام وظیفه جهت فرایند و ادامه خدمت اقدام کنید

  2. سلام من ۱۰ ساله فرارکردم الان متاهل هستم یه فرزندم دارم خودمم مددجوبهزیستی هستم الان چکارکنم

 35. سلام
  من ۲۷سالمه حدود چند مورد فرار داشته ام به دلیل مشکلات روحی و روانی که خود پزشک ارتش تایید کرده (صفات شخصیت نمایشی -افسردگی) از سال ۹۶ که فرار کردم تا تا سال ۹۸ و از سال ۹۸ زن گرفتم و متاهلم الان به پاسپورت یا خیلی چیزهای دیگه احتیاج دارم راه حلی برای معافیت خرید و… وجود داره یا اگر برگردم حتما باید سربازی رو انجام بدم؟؟

 36. سلام.
  من بعد ۱۰ ماه خدمت به کمیسون پزشکی معرفی شدم و به علت عمل واریکوسل وهیدورسل معاف دائم شدم.از پادگانم تصویه کردم ولی بعد مدتی از نظام وظیفه نامه اومد و دوباره کمیسیون گداشتن که باید برم خدمت و الان ۳ ساله فراریم باید چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   با مراجعه به یگان و تعیین فرار ادامه خدمت یا کمیسیون را پیگیری کنید

 37. سلام من ۵ سال که فرار کردم ،،آموزیشم که تموم شد تقسیم شدم سمنان بخاطر این که یه خواهرمو تو حادثه سوختن مدرسه پیرانشهر از دست دادم پدر و مادرم از هم جدا شدن و مشکلات زیادی داشتم پدرم زنه دیگه و گرفت و مادرم با یه مرد دیگه عروسی کرد،،،من پیش پدر بزرگ و مادربزرگم هستم کسیو ندارم که کمکم کنه حداقل بیام تبریز خدمتمو تموم کنم سمنان برام سخته و کسیو ندارم خرجیمو بده ،،،من میخوام خدمتمو تموم کنم مثله رفیقام ولی واقعا نمیتونم برم سمنان ،،،لطفا راهنمایی کنید چکار کنم ممنون میشم 🙏

  1. سلام من ۲۰سال پیش بخاطر مشکلات و از کار افتادن پدرم مجبور به فراراز خدمت شدم ۸ماه خدمت داشتم و الان دارای ۴فرزند هستم و مستاجر هستم کارم هم آزاده با این وضعیت سخت زندگی برایم سخت خودمو معرفی کنم چونکه بچه هام کوچکین اگه یه روزکار نکنم از نون افتادن میوفتن از کارشناس ومشاور محترم خواهش میکنم راهنمام کند چه باید کنم

 38. سلام
  فقط متأهل ها میتونند تو شهر خودشون خدمت کنن ، یا شامل حال تک فرزند ذکور هم میشه ؟
  تو سایت دیگه ای دیدم سربازای تک فرزند ذکور هم میتونند تو شهر خودشون خدمت کنند برای گذشته است
  یا الان هم میشه این کار و کرد؟
  آیا سرباز فراری میتونه تحت پوشش کمیته امداد قرار بگیره ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت گرفتن پذیرش قبل از خدمت مقدور است
   بخیر ابتدا باید تعیین وضعیت کند

 39. سلام من سال ۷۹ رفتم خدمت دوره آموزشی را گذروندم دیگه نرفتم ۴۱ سالمه متاهل دا رای ۳ فرزند مدد جوی بهزیستی هستم امکان دارد معاف بشم

   1. سلام منازسال۷۷ اعزام به خدمت شدم ولی از سال ۹۸ بعداز۷ماه دیگه نرفتم الانم متاهل و۳فرزند دارم الان باید خدمت کنم زندانی واضافه خدمت نمیخورم واز کسرخدمت فرزن وهمسر هم میتوانم استفاده کنم باتشکر لطفا راهنماییم کنید ودرضمن بخاطر تصادف دندان هایم و۲۸درصدازعصبهای دست وپاهامم هم ازدست دادم

   2. سلام من سال ۹۵رفتم خدمت بچه زاهدانم متاهل هم هستم دارای ۴تا فرزند دوره اموزشیم رو گذراندم تقسیم شدم کنارک استان بلوچستان به خاطر دوری راه نتونستم خدمتند به پایان برسانم آیا من الان بدم معرفی کنم جریمه میشم یا اضافه خدمت میخورن

 40. س خسته نباشی من پدرومادرم حدود۲۰ساله ازهم طلاق گرفتن مادرم زیرپوشش کمیته امداده ویک خواهردارم که ازمن کوچیک تره مادرم طلاق گرفت سرپرستی ماروقبول کردسال۸۹اعزام به خدمت شدم که مدارکی برای معافی به پلیس+۱۰دادم رفتم خدمت اومدم تقسیم شدیم وحدود۱۲ماه خدمت کردم ولی جوابی واسه معافی من نیومدمنم مرخصی گرفتم ر فتم پلیس+۱۰گفتم جواب معافیم که درخواست دادم چیشدگفتن شمامدرکی ندادین اون موقعه سال۸۹حدود۲۵۰تومن خرج کردم دیدم اینجوری جواب دادن مرخصی گرفته بودم دیگه خدمت نرفتم والان دارای فرزندوهمسرهستم وخرج خواهرومادرخود رامیدم ایابنظرشمامعاف میشم یانه چطوری بایدانجام دهم؟

  1. سلام
   ابتدا با مراجعه به نظام وظیفه وضعیت فرار خود را مشخص کنید سپس بعد ار تشکیل دادگاه و در صورت تایید مدارک مراحل معافیت شما بررسی میشود.

 41. سلام من به خاطر مشکلات خانوادگی ومربضی پدرم الان نزدیک ۴ساله از خدمت فرار کردم متاهلم وپدرم مریض هس امکانش هس معاف بشم یان

  1. سلام خسته نباشید. امکان این که معاف بشید وجود ندارد به احتمال قوی ولی اگر می خواهید پیگیری کنید باید از طریق کفالت پدر معافیت بگیرید

 42. سلام وقت بخیر بنده اعزامی ۹۴ هستم متاهل وداری ۲فرزند ۶ ساله و ۳ ساله هستم بنا به شرایط متاهل بودن و مشکلات مالی بعداز یه مرخصی دیگه به خدمت برنگشتم بنده پدری دیابتی دارم و عمل دیکس انجام داده و مادری مریضی دارم که ایشون هم عمل دیکس انجام داده و هر دو خانه نشین هستن و کسی رو ندارن که براشون کار کنه و معافیت خدمت رو خیلی لازم دارم اگه میشه راهنماییمون کنید ممنون

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز متاسفانه به معافیت کفالت با وجود غیبت رسیدگی نمیشود مگر اینکه قابل توجیه باشد. توصیه میکنم با مرکز مشاوره تماس بگیرین

   1. بنده.متولد.۱۳۵۵هستم.متاهل.دارایی. سه.فرزند.میباشم.حدود.سه.ماه.است.عمل.دیسک.کمر.انجام.دادم..آیا. از.خدمت.سربازی. معاف.خواه.شد. لطفا.راهنمایی. کنید

   2. سلام من به خاطر مشکلات خانوادگی ومربضی پدرم الان نزدیک ۴ساله از خدمت فرار کردم متاهلم وپدرم مریض هس امکانش هس معاف بشم یان

    1. سلام خسته نباشید. امکان این که معاف بشید وجود ندارد به احتمال قوی ولی اگر می خواهید پیگیری کنید باید از طریق کفالت پدر معافیت بگیرید

 43. سلام
  من تقریبا ۷ ساله که از خدمت فرار کردم
  درحال حاضر متاهل هستم و یک فرزند دارم

  و پارسال ۱۴/۲/۹۸ کلیم رو به یک بیمار دیالیزی اهداء کردم
  با توجه به این شرایط معاف میشم؟
  ممنون میشم جواب بدید

   1. سلام وقت بخیر بنده اعزامی ۹۴بودم که بعد از ۴ماه بنا به شرایط متاهلی بعد یه مرخصی به پادگان برنگشتم پدر دوتا بچه هستم و پدر و مادرم عمل دیکس انجام دادن و خانه نشین شدن خیلی سخته برگردم سربازی به نظرتون چی میشه انجام داد تو چنین شرایطی فرزند اول خانواده هستم. ممنون میشم راهنماییم کنید

    1. با سلام خدمت شما دوست عزیز متاسفانه به معافیت کفالت با وجود غیبت رسیدگی نمیشود مگر اینکه قابل توجیه باشد. توصیه میکنم با مرکز مشاوره تماس بگیرین

   2. سلام من الزامی ۹۲ ۲ ۱۹هستم سال ۹۳ از خدمت فرار کردم متاهل هستم و تک فرزند پسر هستم ۲تا هم بچه دارم با این شرایط معاف میشم ممنون میشم جواب بدی

 44. سلام
  روزتون بخیر
  من بیست و سه سالمه و بعد از مدرسه کار رو شروع کردم و سربازی نرفتم
  الان برام اومده که اگه نیاین میایم دستگیرتون میکنیم
  من نمیتونم کارمو ول کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کنم ؟
  میتونم الان سربازی رو بخرم و معافیت بگیرم ؟
  اگه ازدواج کنم چی ؟
  ممنونم

 45. سلام من ۸سال هست فراریم نتاهل هستم و۲تاهم فرزنددارم و۷ماهم کسرخدمت داشتم والان هم میگن هرفرزند۳ماه کسری داره برای سربازمتاهل آیابااین حساب من معاف هستم یانه

  1. سلام
   خیر مگر اینکه دلیل قانع کننده ای برای فرار از خدمت داشته باشید.

   1. سلام من ۶ساله فرار کردم تازه هم ازدواج کردم من عمل قلب باز انجام دادم سال ۸۳ بخاطر بیماری مادرزادی ایا دادگاه تخفیفی بهم میده ایا معاف هستم

 46. سلام من ۸سال هست فراریم نتاهل هستم و۲تاهم فرزنددارم و۷ماهم کسرخدمت داشتم والان هم میگن هرفرزند۳ماه کسری داره برای سربازمتاهل آیابااین حساب من معاف هستم یانه

  1. سلام
   خیر مگر اینکه دلیل قانع کننده ای برای فرار از خدمت داشته باشید.

 47. سلام و خسته نباشید بنده دفترچه اعزام پر کردم ولی دیگه نرفتم خدمت بعد از مدت اعزام مراجعه کردم گفتن باید دوباره دفترچه پست کنی ایا منم فراری محسوب میشم یا نه و اینکه من میخوام بخرمش خدمت رو ولی ۸ سال غیبت ندارم

  1. سلام
   اگر تاریخ اعزام شما اعلام شد و در محل خدمت حاضر نشده اید سرباز فراری به حساب میایید. قانون خرید سربازی در حال حاضر لغو شده است.

 48. سلام من ۸سال فراری هستم متهل هستم رفتم بخرم گفتن برو پادگان رفتم به من گفتن بروبشین تا تکلیفت مشخص کنیم برگم رو امضا نکردن بعد از ۳ ساعت از پادگان رفتم بیرون من می خواستم بخرم نگذاشتن من پدرم خونه نشین بود بخاطر تصادف قراربود ماف بشم اما زدن زیرش حالا امدن دمه خونه بگیرنم اگر برم زندان کی خرج زن مادر وبرادرم کی بده

  1. سلام
   قانون خرید سربازی در حال حاضر لغو شده است. برای سربازان غایب و فراری امکان اخذ معافیت کفالت وجود ندارد.

 49. سلام بنده اعزامی سال۸۹هستم آموزشی دوماه کامل رفتم بعدازاموزشی هم نزدیک ۸ماه خدمت کردم بنابدلایلی غیبت کردم دوبارهم دادگاه رفتم ولی بازم فرارکردم متاهلم وبچه دارم یک خواهرنابیناداشتم خواستم ببینم امکان خریدمعافیت رادارم یانه یاشرایطی هست ک تخفیف قائل بشن یامعافم بشم

  1. سلام
   قانون خرید سربازی لغو شده است. تنها راه تخفیف در مجازات این است که خودتان را معرفی کنید.

 50. سلام وقت بخیر
  برادر من مرز خدمت میکنه. و چون سرباز ستاد فرماندهی مرزبانی بوده میگن انگار ی چند ماهی باید مرز باشه بعد شاید برگردونن تو خود ستاد. آیا راهی داره ک زودتر برگرده ستاد داخل شهر یا خیر؟؟؟
  و اینکه برای جابجایی ما چطور باید سرباز پیدا کنیم؟؟؟

   1. سلام
    بنده متولد ۱۳۷۸ هستم و تا الان به سربازی نرفتم و غیبت دارم دوسال کنکور دادم قبول نشدم و دوسال بعدی تا الان هم نان اور خانه من هسم. چون پدرم توان کار کردن ندارد پدرم بهزیستی است بخاطر ارتروز و کمر درد ایا میتونم از سازمان بهزیستی از طریق پدرم کمک بگیرم برای معافیت سربازی؟

 51. سلام من سال ۹۳دفترچه اعزام پرکرده اما درروز اعزام حاضرنبودم الان من سرباز فراری محسوب میشوم یاخیر خودم هم متاهل ومستاجر ودارای یک فرزندهستم

  1. سلام بنده اعزامی سال۸۹هستم آموزشی دوماه کامل رفتم بعدازاموزشی هم نزدیک ۸ماه خدمت کردم بنابدلایلی غیبت کردم دوبارهم دادگاه رفتم ولی بازم فرارکردم متاهلم وبچه دارم یک خواهرنابیناداشتم خواستم ببینم امکان خریدمعافیت رادارم یانه یاشرایطی هست ک تخفیف قائل بشن یامعافم بشم

   1. سلام
    قانون خرید سربازی لغو شده است. تنها راه تخفیف در مجازات این است که خودتان را معرفی کنید.

 52. سلام شوهرم دوماه مونده فرار کرده الان ۱۰سال میگذره تهران زندگی میکنیم ی بچه ۶ساله دارم مستاجرم الان اخضاری براش میاد چیکار کنیم

  1. سلام
   تنها راه حل این است که ایشان خودشان را معرفی کنند که با توجه به تاهل و داشتن فرزند دوره راحت تری را میگذرانند.

 53. سلام من شوهرم خدمت کرده دوماه مونده فرار کرده الان ۱۰سال میگذره تهران زندگی میکنیم ی بچه ۶ساله دارم مستاجرم. حالا براش احضاری میاد چیکار کنم باید.

  1. سلام
   تنها راه حل این است که ایشان خودشان را معرفی کنند که با توجه به تاهل و داشتن فرزند دوره راحت تری را میگذرانند.

 54. سلام من شوهرم خدمت کرده دوماه مونده فرار کرده الان ۱۰سال میگذره تهران زندگی میکنیم ی بچه ۶ساله دارم مستاجرم. حالا براش احضاری میاد چیکار کنم باید.

  1. سلام
   تنها راه حل این است که ایشان خودشان را معرفی کنند که با توجه به تاهل و داشتن فرزند دوره راحت تری را میگذرانند.

 55. سلام من سال سال ۹۳سرباز بودم که بعدازیک هفته مرخصی دادن برگشتم دیگه نرفتم خدمت اما تابحال دوبار خود معرف شدم منوازخدمت برگردوندن گفتن دوره بعدی بیاین ومتاهل هستم پدریک فرزندهستم وبچه دوم هم طورو هستش مادرم ازپدرم جداشده اما چون عقدشون محضری نبوده‌ نتونستم ازطریق معافیت مادرم اقدام کنم یک راه حل برام جلو پام بزارید خواهشن سخته واقعن دراین شرایط برام الان خونه مستجری هستم ومادرم چون تنهاست خونه پدرشه اینم شماره من ۰۹۰۵۵۶۵۲۷۴۷

   1. سلام شوهرم دوماه مونده فرار کرده الان ۱۰سال میگذره تهران زندگی میکنیم ی بچه ۶ساله دارم مستاجرم الان اخضاری براش میاد چیکار کنیم

    1. سلام
     تنها راه حل این است که ایشان خودشان را معرفی کنند که با توجه به تاهل و داشتن فرزند دوره راحت تری را میگذرانند.

     1. عفو رهبری ۲۲بهمن. میاد بعد برو ۲ماه خدمت کن و کارت پایان خدمت رو بگیر

   2. سلام بنده اعزامی سال۸۹هستم آموزشی دوماه کامل رفتم بعدازاموزشی هم نزدیک ۸ماه خدمت کردم بنابدلایلی غیبت کردم دوبارهم دادگاه رفتم ولی بازم فرارکردم متاهلم وبچه دارم یک خواهرنابیناداشتم خواستم ببینم امکان خریدمعافیت رادارم یانه یاشرایطی هست ک تخفیف قائل بشن یامعافم بشم

    1. سلام
     قانون خرید سربازی لغو شده است. تنها راه تخفیف در مجازات این است که خودتان را معرفی کنید.

  1. سلام .من سال ۹۵اعزام ب خدمت شدم سه سال غیبت داشتم .تو آموزشی استعلاجی گرفتم برا معافیت کمر اما ب خاطر شرایط مالی دنبالش نرفتم متاهلم و ی بجه دارم و واریکوسل خفیف دارم آیا امکانش هست معاف بشم یا باید خدمت کنم .و این که الان مدت اموزشی چندماهه؟آیا واقعا جریمه سربازان فراری رد اا پایان سال میبخشن

   1. سلام دوست عزیز
    احتمال معافیت وجود دارد.برای بررسی دقیق تر مشکل خود با مشاورین تماس بگیرید

 56. سلام من سال ۹۷فرارکردم نتونستم بمونم خودمم متاهل هستم پیش پدرمادرم نیستم جدا هستم باید چکارکنم معافیت بگیرم خودم هم معاف از رزم عصاب روان هستم
  لطفا راهنمایی کنید چکارکنم من بدبخت

  1. سلام شما باید مدارکی که میتواند باعث معافیت شود را جمع آوری نموده و اقدام نمایید

  2. سلام بنده سال ۸۴دفترچه معافیت پزشکی فرستادم بعد معرفی شدم برا ازمایشات وکمیسیون پزشکی نرفتم سال ۹۱عمل بسته قلب داشتم بخاطر تپش بالا.مدارکش موجوده.سال۹۰ ازدواج کردم والان یک فرزند ۷ساله دارم ومستاجر هستم.چیکار باید بکنم ایا معافیت پزشکی شامل بنده میشود.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 57. سلام.من.۷سال.فراری.الان.متاهل.هستم.دستم.شکست.دندان.ندارد.چه.جوری.معافیت.دارد.راهنمایی.کن

  1. سلام
   معافیت در این زمینه ها بستگی به شدت و میزان بیماری دارد و شما باید درخواست دهید

 58. سلام علیک
  من حدود ٣ مورد فرار کردم و خودم رو تحویل داد و برگشتم سر خدمت پرونده روانشناسی صفات شخصیت نمایشی از بیمارستان ارتش تهران دارم معاف از رزم و نگهبانی و شب نماندن در پادگان رو دارم الان از اوایل سال ۹۷ دوباره فرار کردم یعنی حدود دو سال و ازدواج کردم و متاهل هستم نمیتونم زنم رو تنها بزارم و از معرفی کردن خودمم میترسم لطفا راهنمایی کنید؟؟

 59. سلام. من متاهل ودارای دوفرزند هستم پدرم۸۴سال داردومادرم به علت دیابت پای چپ خود راازدست داده ومخارج پدر مادرم به عهده من میباشدسال۹۲به خدمت رفتم باوجوداینکه متاهل وبچه داشتم من رابه مرز فرستادن وبه دلیل مخارج زن وبچه وپدرومادرم نتونستم ادامه بدم.دوتابرادرازخودم بزرگتر دارم که سربازی رفتن لطفا راهنمایی کنید من میتونم کفالت پدر ومادرم رابگیرم؟

  1. سلام
   یکی از شرایط اصلی برای استفاده از معافیت کفالت نداشتن غیبت است علاوه بر این باید تایید شود که شما یگانه نگهدارنده پدر و مادر هستید و دیگر برادران شرایط نگهداری از آنها را ندارند. در صورتیکه همه ی این شرایط را دارا باشید میتوانید از معافیت کفالت استفاده کنید.

 60. سلام. من۱۲ ماه خدمت کردم و سال ۹۱ به دلیل مشکلات خانوادگی از خدمت فرار کردم.الان بعد از ۸ سال که ازدواج کردم و یه بچه ۳ ماهه دارم و مستاجر هستم‌ و شرایط مالی خوبی هم ندارم برای من احضاریه اومده. محل خدمتم ارومیه بود و الان خودم ساکن تهرانم. چی میشه به نظرتون؟ چیکار کنم؟

  1. سلام
   قوانین و مجازات سربازان فراری با توجه مدت زمان غیبت و فرار و همچنین دلیل فرار از سربازی مشخص میشود.

  2. سلام من سال ۹۵ از خدمت فرار کردم الان هم متاهل هستم .پدرم تازه امتیازات جانبازیش اومده ایا میتونم معاف بشم ؟

   1. سلام دوست عزیز
    در صورتی که امتیاز شما بیش از ۳۰ باشد بله امکان دارد

   2. سلام من سال ۹۶ اعزام به خدمت شدم بنا به دلایلی ترک خدمت کردم کم خونی مینور دارم میخام الان برم خدمت آیا معاف میشم متاهل هستم و ۱فرزند دارم آیا اضافه خدمت به من میخوره وپدرم مدت منطقه داره تو جبهه آیا کسر خدمت تعلق میگیره

    1. سلام دوست عزیز
     با توجه به فرار خیر فقط میتوانید برای معافیت اقدام کنید

 61. اجاره خونه وخرجی خانواده زیادشدن اکثرسربازفراری ها بخاطرمخارج خانواده فرارمیکنن امیدوارم دولت بخاطرخانواده سربازان فراری متاهل چاره بیندیشد بیکارباشن خوبه زن وبچشون بدبخت بشن خوبه خواهشن یه فکرکنیدممنون

  1. سلام .من بعد از اموزشی ۲ماه خدمت کردم بخاطر مریضی برادرم ومریضی پدرم ونابینای مادرم وفوت برادرم وچند ماه بعد فوت پدرم الان هم من متاهل دارای ۲فرزند هستمالان هم ۸سال هست فراریم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

   1. سلام دوست عزیز
    متاسفانه راهی جز معافیت از طریق بیماری و یا ادامه خدمت وجود ندارد

  1. سلام .من بعد از اموزشی ۲ماه خدمت کردم بخاطر مریضی برادرم ومریضی پدرم ونابینای مادرم وفوت برادرم وچند ماه بعد فوت پدرم الان هم من متاهل دارای ۲فرزند هستمالان هم ۸سال هست فراریم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

   1. سلام دوست عزیز
    متاسفانه راهی جز معافیت از طریق بیماری و یا ادامه خدمت وجود ندارد

    1. سلام من سال۸۸ به خدمت رفتم سال۹۰ فرارکرده ۱۴ماهخدمت کردم سال۹۰هم متاهل شدم الانم۳فرزنددارم شرایط معافیت شامل من میشه

     1. سلام شما به دلیل فرار کردن از سربازی جریمه خواهید شد و برای هر یک از فرزندان خود میتوانید ۳ ماه کسری بگیرید.

  2. با سلام و خسته نباشید بنده از سال ۷۷ تا الان غیبت کردم البته من بین ۱۶ الی ۱۷ ماه خدمتم کردم متاسفانه تصادف کردم و دیگه غادر به رفت خدمت مقدس سربازی نشدم متاهل هم هستم با یک فرزند الان بدون تکلیف هستم راهنمایی کنید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

جمعه

1400/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید