کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد

آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد
به اشتراک بگذارید

معافیت سربازان فراری متاهل مانند معافیت های دیگر از مباحث مهم سازمان نظام وظیفه ی عمومی به حساب می آید . همانطور که میدانید به طور کلی معافیت سربازی بسیار بحث پرهیجان و جالبی است . که هر ساله جوانان زیادی به دنبال اطلاعات جامع در این زمینه می گردند . زیرا گرفتن معافیت تنها راهی است که جوانان می توانند از طریق آن اقدام کرده و کارت معافیت از خدمت خود را دریافت کنند . اما سوالی که اینجا مطرح خواهد شد این است که معافیت سربازان فراری متاهل  به چه صورت خواهد بود ؟ مدارک معافیت خدمت چیست و مدت زمان معافیت خدمت برای متقاضیان چقدر طول می کشد ؟

آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد

به غیر از مسائل مربوط به انواع معافیت ها مانند : مدارک مورد نیاز معافیت خدمت سربازی ، مدت زمان خدمت و سایر مباحث این چنینی ، سازمان نظام وظیفه شرایط گوناگونی را برای سربازان مهیا کرده است . که از طریق آن ها می توانند شرایط خدمت سربازی خود را بهبود ببخشند . اما این شرایط چیست و چه قوانینی بر آن حاکم است ؟ باید بگوییم که علاوه بر انواع معافیت هایی که سازمان نظام وظیفه برای متقاضیان در نظر گرفته است . کسری خدمت سربازی یک موقعیت خوبی را برای مشمولین ایجاد می کند تا این افراد بتوانند مدت کمتری برای گذراندن دوره ی خدمت خود بگذرانند .  زیرا کسر خدمت سربازی برای بیشتر افراد واجد شرایط لحاظ خواهد شد .

ما در این مقاله سعی داریم مشاوره قوانین معافیت به ویژه معافیت سربازان فراری متاهل را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . زیرا انواع معافیت ها قوانین خاص خود را دارند . مانند قوانین معافیت  تحصیلی ، مشاوره معافیت تحصیلی ، معافیت پزشکی و سایر معافیت ها که در ادامه توضیحاتی راجع به آن ها خواهیم داد . مرکز مشاوره نظام وظیفه و مرکز مشاوره معافیت سربازی اطلاعات جامعی در اختیار مشمولین عزیز خواهند گذاشت .


بیشتر بخوانید: شرایط خدمت سربازی سربازان متاهل


قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل

قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل به صورت گسترده توسط سازمان نظام وظیفه مطرح شده و به تصویب رسیده است . این قوانین می تواند به مشمولین کمک کند تا راحت تر مشکلات خود را حل کنند . قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل مانند دیگر قوانین سازمان نظام وظیفه هر ساله با تغییراتی همراه بوده است . اگر بخواهیم تعریفی کلی از فرار سربازان متاهل داشته باشیم باید بگوییم که سرباز فراری به آن دسته از مشمولینی گفته می شود که به خدمت وظیفه عمومی اعزام شده و پس از گذراندن دوره ای از سربازی به مرخصی آمده و وارد غیبت شده اند . این افراد به عنوان سربازان فراری شناخته می شوند . اگر این افراد توسط پلیس نیروی انتظامی شناخته شوند دستگیر شده و باید به پادگان ها اعزام شوند .

قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل مانند سایر سربازان است . این افراد به خاطر متاهل بودن شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد . از مزایای بیشتری در طول سربازی بهره مند خواهند شد . میزان مرخصی برای این افراد از سایرین بیشتر است . هم چنین نحوه معافیت سربازان فراری متاهل همواره سوالی است که در ذهن بیشتر مشمولین است . بنابراین بیشتر جوانان به دنبال راهی هستند تا از خدمت سربازی خود مدتی کم کرده یا معافیت بگیرند .

به هر طریقی قصد دارند شیوه ای را انتخاب کنند که خدمت سربازی را برایشان راحت تر جلوه بدهد . برخی به دنبال گرفتن امریه سربازی در سازمان های مختلف و ارگان های دولتی هستند . برخی افراد شرایط مناسبی داشته و به سرعت پس از آغاز دوره ی مشمولیت به دنبال ثبت درخواست معافیت خواهند بود . برخی دیگر از مشمولان نیز از کسری خدمت استفاده می کنند . این افراد ممکن است بتوانند بین ۶ ماه تا یک سال از مدت سربازی خود را کاهش دهند .

قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل


بیشتر بخوانید: قانون کسر خدمت سربازان متاهل چگونه است


شرایط سربازان فراری متاهل

شرایط سربازان فراری متاهل از سایر افراد بهتر به نظر می رسد . زیرا سازمان نظام وظیفه برای مشمولین متاهل و دارای فرزند تسهیلات بهتری در نظر گرفته است . این تسهیلات موجب تشویق مشمولین برای تشکیل هرچه سریع تر خانواده خواهند داد . شرایط سربازان فراری متاهل با سربازان غایب کمی متفاوت خواهد بود . زمانی که جوانان پسر به سن ۱۸ سالگی یا به همان سن مشمولیت می رسند . باید تکلیف سربازی خود را هر چه سریع تر روشن کنند . زیرا اگر در موعد مقرر و تعیین شده مراجل اعزام خود را انجاام ندهند وارد غیبت شده و غایب به حساب می آیند .

اما گروهی دیگر از مشمولین هستند که پس از انجام مراحل اعزام و تکمیل مدارک خود به خدمت وظیفه عمومی اعزام می شوند . این افراد در پادگان ها تقسیم بندی می شوند . اما متاسفانه پس از گذشت مدتی از رفتن پشیمان شده و قصد بازگشت به خانه را خواهند داشت . این افراد از پادگان خارج شده و بازنخواهند گشت . این افراد وارد غیبت شده اما دیگر مشمول غایب به حساب نمی آیند . این افراد سرباز فراری لقب خواهند گرفت . شرایط برای این افراد بسیار سخت خواهد بود که در این جا به برخی شرایط اشاره خواهیم کرد .

 • محروم ماندن از خدمات رفاهی و اجتماعی .
 • ترس از دستگیر شدن و اعزام شدن مجدد به خدمت سربازی .
 • پرداخت جریمه به سازمان نظام وظیفه .
 • تحمیل مجازات های گوناگون و در برخی موارد حبس و زندانی شدن برای ادامه ی فرار از سربازی .
 • و سایر شرایط که مشمولین می توانند با تماس با مرکز مشاوره آویژه از آن ها مطلع شوند .

  بیشتر بخوانید: مشاوره خدمت سربازی


چگونگی معافیت سربازان فراری متاهل

چگونگی معافیت سربازان فراری متاهل به صورتی است که مشمولین باید در مورد آن کاملا مطالعه کرده و اطلاعات کامل درباره آن بدست آورند . یکی از راحت ترین شیوه های معافیت برای سربازان فراری متاهل این است که این افراد جریمه ی نقدی پرداخت کنند . افرادی که به عنوان سربازان فراری به حساب می آیند با توجه به مدت غیبت آن ها پس از فرار می توانند برای خرید خدمت سربازی خود جریمه های نقدی پرداخت کنند . این جریمه ها بر اساس میزان تحصیلات افراد متغیر خواهد بود . بنابراین کسانی که مدرک دیپلم دارند با کسانی که مدرک لیسانس دارند هزینه ی متفاوتی خواهند داشت .

به این نکته دقت کنید که هر چه میزان تحصیلات مشمولین بیشتر باشد ، هزینه ی بیشتری را نیز باید برای جریمه خرید خدمت سربازی پرداخت کنند . شما عزیزان می توانید برای اطلاع از هزینه های جریمه مشمولین غایب برای خرید سربازی از طریق شماره های داده شده با مشاورین ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید . برخی به دنبال معافیت سربازان فراری متاهل هستند . این افراد باید بدانند که تا سال گذشته مدت غیبت سربازان فراری از تاریخ آخرین فرار آن ها مدت ۸ سال بوده است . این قانون برای امسال هنوز هیچ تغییراتی نداشته است .

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار مرتبط با معافیت سربازان فراری متاهل ، قوانین مربوط به سربازان فراری متاهل و شرایط این افراد با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشند . مشاورین این مرکز همه روزه در همه ی ساعات روز پاسخگوی شما خواهند بود .

شرایط سربازان فراری متاهل


بیشتر بخوانید: مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه


آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد؟

آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد ؟ باید در پاسخ این سوال اینگونه پاسخ دهیم که این افراد فراری می توانند از خدمت معاف شوند . اما معافیت برای این افراد دارای شرایط خاص خود می باشد . افراد واجد شرایط که در بالا راجع به آن ها توضیح دادبم می توانند با تکمیل مدارک مورد نیاز و ثبت درخواست از طریق مراکز خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ از مزایای معافیت سربازان فراری استفاده کنند . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های داده شده تماس بگیرید .

آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آیا امکان معافیت سربازان فراری متاهل وجود دارد

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 12 نظر:

 1. سلام من سال ۹۷فرارکردم نتونستم بمونم خودمم متاهل هستم پیش پدرمادرم نیستم جدا هستم باید چکارکنم معافیت بگیرم خودم هم معاف از رزم عصاب روان هستم
  لطفا راهنمایی کنید چکارکنم من بدبخت

  1. سلام شما باید مدارکی که میتواند باعث معافیت شود را جمع آوری نموده و اقدام نمایید

 2. سلام.من.۷سال.فراری.الان.متاهل.هستم.دستم.شکست.دندان.ندارد.چه.جوری.معافیت.دارد.راهنمایی.کن

  1. سلام
   معافیت در این زمینه ها بستگی به شدت و میزان بیماری دارد و شما باید درخواست دهید

 3. سلام علیک
  من حدود ٣ مورد فرار کردم و خودم رو تحویل داد و برگشتم سر خدمت پرونده روانشناسی صفات شخصیت نمایشی از بیمارستان ارتش تهران دارم معاف از رزم و نگهبانی و شب نماندن در پادگان رو دارم الان از اوایل سال ۹۷ دوباره فرار کردم یعنی حدود دو سال و ازدواج کردم و متاهل هستم نمیتونم زنم رو تنها بزارم و از معرفی کردن خودمم میترسم لطفا راهنمایی کنید؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   لطفا به بخش مشاوره روانشناسی ما رجوع کنید

 4. سلام. من متاهل ودارای دوفرزند هستم پدرم۸۴سال داردومادرم به علت دیابت پای چپ خود راازدست داده ومخارج پدر مادرم به عهده من میباشدسال۹۲به خدمت رفتم باوجوداینکه متاهل وبچه داشتم من رابه مرز فرستادن وبه دلیل مخارج زن وبچه وپدرومادرم نتونستم ادامه بدم.دوتابرادرازخودم بزرگتر دارم که سربازی رفتن لطفا راهنمایی کنید من میتونم کفالت پدر ومادرم رابگیرم؟

  1. سلام
   یکی از شرایط اصلی برای استفاده از معافیت کفالت نداشتن غیبت است علاوه بر این باید تایید شود که شما یگانه نگهدارنده پدر و مادر هستید و دیگر برادران شرایط نگهداری از آنها را ندارند. در صورتیکه همه ی این شرایط را دارا باشید میتوانید از معافیت کفالت استفاده کنید.

 5. سلام. من۱۲ ماه خدمت کردم و سال ۹۱ به دلیل مشکلات خانوادگی از خدمت فرار کردم.الان بعد از ۸ سال که ازدواج کردم و یه بچه ۳ ماهه دارم و مستاجر هستم‌ و شرایط مالی خوبی هم ندارم برای من احضاریه اومده. محل خدمتم ارومیه بود و الان خودم ساکن تهرانم. چی میشه به نظرتون؟ چیکار کنم؟

  1. سلام
   قوانین و مجازات سربازان فراری با توجه مدت زمان غیبت و فرار و همچنین دلیل فرار از سربازی مشخص میشود.

 6. اجاره خونه وخرجی خانواده زیادشدن اکثرسربازفراری ها بخاطرمخارج خانواده فرارمیکنن امیدوارم دولت بخاطرخانواده سربازان فراری متاهل چاره بیندیشد بیکارباشن خوبه زن وبچشون بدبخت بشن خوبه خواهشن یه فکرکنیدممنون

 7. متاهل بودن دیگ الان هیچ مزایای نداره دوستان ،اول خدمت کنید بعد ازدواج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068