امریه اداره اوقاف | شرایط، ضوابط و مدارک لازم برای اخذ امریه سربازی

امریه اداره اوقاف چه شرایطی دارد؟

امریه اداره اوقاف یکی از موارد امریه است که بسیاری از مشمولان خدمت سربازی به دنبال کسب آن میباشند. مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی با اخذ این نوع امریه میتوانند دو سال دوره خدمت خود را در این اداره و به عنوان سرباز امریه بگذرانند و از بسیاری دردسرها و سختی های سربازی معاف شوند. به همین دلیل است که مشمولان زیادی سعی میکنند امریه خدمت سربازی دریافت کنند. به این ترتیب سازمان ها و ادرات دولتی نیز کمبود نیروی خود را با مشمولان خدمت سربازی پر میکنند. اما دریافت امریه برای هر ارگان و اداره ای شرایط به خصوص خود را دارد. این موضوع درباره ی اداره ی اوقاف نیز صدق میکند. افرادی که تمایل دارند امریه سربازی اداره اوقاف اخذ کنند، بایستی از این شرایط و همچنین مراحل مختلف دریافت امریه آگاه شوند.

یکی از راه هایی که برای کسب این اطلاعات پیشنهاد میشود استفاده از مشاوره های نظام وظیفه میباشد. همکاران ما در مرکز مشاوره آویژه آماده خدمت رسانی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در این حوزه میباشند. همچنین در ادامه ی این متن نیز سعی کرده ایم به بررسی نکات مربوط به شرایط و مراحل مختلف دریافت امریه سربازی اداره اوقاف بپردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

امریه سربازی اداره اوقاف چه شرایطی دارد؟

شرایط امریه سربازی اداره اوقاف همان شرایطی است که سازمان وظیفه برای افراد واجد شرایط اخذ امریه مقرر کرده است. البته این اداره گاهی شرایط خاصی مانند مدرک تحصیلی و … را اعلام میکند که مشمولان باید حتما واجد آن باشند. در ابتدا به شرایط کلی امریه سربازی میپردازیم که به شرح زیر است:

• افراد متاهل

• خانواده شهدا، جانباز، ایثارگران و…

• مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی

• سرپرستان خانوار

• افراد معاف از رزم

افرادی که این شرایط را داشته باشند، میتوانند برای امریه اداره هایی همچون اداره اوقاف اقدام کنند. علاوه بر این شرایط اداره اوقاف بر اساس نیاز خود افراد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر در رشته هایی همچون حقوق، کامپیوتر و… باشند. یکی از نکات مربوط به شرایط امریه اداره اوقاف این است که گاهی این سازمان از بین ایتام نیز امریه میگیرد. همچنین نخبگان، حافظان و قاریان قرآن از دیگر افرادی هستند که به عنوان واجد شرایط امریه این سازمان در نظر گرفته میشوند. به این ترتیب چنانچه شما یکی از شرایط بالا را داشته باشید میتوانید به سازمان اوقاف و امور خیریه استان خود مراجعه کنید تا برای انجام مراحل بعدی اقدام کنید.

مدارک لازم برای امریه اداره اوقاف

مدارک لازم برای امریه سازمان اوقاف و امور خیریه و تهیه این مدارک موضوع مهمی است که مشمولان باید در نظر داشته باشند.

معمولا کپی و اصل کارت ملی، عکس سه در چهار، مشخصات فردی از مدارکی هستند که مشمولان برای دریافت امریه باید ارائه دهند.

علاوه بر این موارد افرادی که مددجوی کمیته ی امداد و یا بهزیستی باشند باید معرفی نامه این سازمان ها را ارئه دهند.همچنین ارائه ی معرفی نامه بنیاد شهید، برای مشمولانی که خانواده شهدا، ایثارگران هستند الزامی است. اما از مهم ترین موضوعات مربوط به مدارک امریه سازمان اوقاف و امور خیریه مدرک تحصیلی مشمولان میباشد.

در این اداره معمولا افراد با مدرک کارشناسی و بالاتر امریه میگیرد، که مدرک و تخصص افراد با توجه به نیاز اداره اوقاف متغیر میباشد. کارشناسان با مدرک تحصیلی حسابداری، کامپیوتر و حقوق از جمله مواردی هستند که اداره اوقاف از بین آن ها امریه میگیرد. لذا ارائه مدرک تحصیلی در یکی از این رشته ها ضروری است.

مشمولانی که به اداره اوقاف مراجعه میکنند برای دریافت امریه باید برگه ی اعزام به خدمت را نیز در دست داشته باشند. لذا اقدام برای اعزام به خدمت باید قبل از مراجعه به این سازمان انجام شده باشد.

چگونه امریه اداره اوقاف بگیریم؟

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره دامپزشکی
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

مراحل پذیرش امریه اداره اوقاف از کجا شروع میشود؟

مراحل پذیرشامریه سازمان اوقاف و امور خیریه از گام های مختلفی تشکیل شده است که مشمولان باید از آن اطلاع داشته باشند. وقتی فردی متوجه شود که واجد شرایط اخذ امریه از اداره ی اوقاف است باید چکار کند؟ و به کجا مراجعه کند؟ مشمولان در قدم اول باید به کارگزینی اداره اوقاف و امور خیریه مراجعه کنند و درخواست خود را اعلام کند همچنین از تاریخ امریه گیری این سازمان آگاه شوند. سپس تاریخ اعزام خود را با آن تاریخ تنظیم کنند. لازم به ذکر است که مشمولان تنها 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی خود فرصت دارند مدارک خود را برای اعزام، به سازمان وظیفه بفرستند در غیر این صورت به عنوان مشمول غایب در نظر گرفته میشوند. تقریبا یک ماه بعد از ارسال این مدارک برگ سبز که تاریخ اعزام مشمول بر روی آن درج شده به دست مشمول میرسد.

نکته ی مهم این است که مشمول باید برگه اعزام خود را هر چه سریع تر به اداره اوقاف تحویل دهد.

لذا این اقدامات باید چند ماه زودتر انجام شود. از دیگر مراحل پذیرش امریه اداره اوقاف این است که وقتی مشمول برگه اعزام را دریافت کرد باید آن را هر چه سریعتر به اداره اوقاف ارائه دهد. این اداره با بررسی تمام این مدارک تصمیم نهایی را برای پذیرش امریه مشمولان و یا عدم پذیرش آن ها اخذ میکند. حتی اگر مشمولان موفق به دریافت امریه شوند، باید دوره آموزشی را که شامل آموزش های نظامی میباشد در پادگان ها بگذرانند. البته افراد معاف از رزم از این مرحله معاف هستند. دوره امریه به عنوان سوابق استخدامی افراد در نظر گرفته میشود اما این اداره هیچ تعهدی برای استخدام مشمولان بعد از پایان خدمت ندارد.

ثبت نام امریه اداره اوقاف چگونه صورت میپذیرد؟

ثبت نام امریه اداره اوقاف موضوع مهمی است که مشمولان سوالات بسیار زیادی در باره ی آن دارند. اینکه چگونه و از چه طریقی میتوان برای امریه این اداره ثبت نام کرد سوالی است که در اینجا به آن میپردازیم. مهم ترین موضوع درباره ثبت نام امریه سازمان اوقاف و امور خیریه مربوط به زمان اقدام برای دریافت امریه میباشد. همانطور که قبلا گفته شد، اقدامات لازم برای دریافت برگه اعزام به خدمت سه ماه زودتر از تاریخی که اداره اوقاف به مشمول اعلام کرده است، باید انجام شود. بعد از اینکه مشمول برگه سبز اعزام به خدمت را دریافت کرد باید فورا آن را به اداره اوقاف تحویل دهد. اداره اوقاف با بررسی این مدارک تصمیم نهایی را برای پذیرش یا عدم پذیرش مشمولان میگیرد.

نظام وظیفه

سهمیه امریه اداره اوقاف

سهمیه امریه گرفتن اداره اوقاف به مسائل مختلفی بستگی دارد، به طور کلی زمانی که تعداد مشمولان خدمت سربازی و افرادی که به خدمت اعزام میشوند زیاد باشد، سعی میشود بخشی از این نیروها در اختیار سازمان و ارگان های مختلف امریه گیر قرار گیرد. سازمان اوقاف هم یکی از این اداراتی است که سهمیه ای برای جذب نیرو از بین مشمولان خدمت وظیفه عمومی دارد.

سهمیه امریه سازمان اوقاف و امور خیریه توسط سازمان وظیفه عمومی مشخص میشود. چنانچه این سازمان تشخیص دهد که تعداد نیروهای یگان های خدمتی باید بیشتر باشد؛ از سهمیه اداراتی همچون اداره اوقاف میکاهد تا نیروی انسانی مورد نیاز نیروهای مسلح تکمیل شود. با مقرر کردن این سهمیه ها هم تعداد نیروهای سازمان وظیفه تنظیم میشود هم ادارات و سازمان ها میتوانند نیروهای مورد نیاز خود را از بین افراد واجد شرایط جذب کنند. به این ترتیب سربازی تعدادی از مشمولان نیز در ادارات و راحت تر انجام میشود.

نکات مربوط به اخذ امریه سربازی اداره اوقاف

افرادی که قصد دارند برای دریافت امریه سربازی اوقاف اقدام کنند باید برخی نکات را درنظر بگیرند، از جمله اینکه با دریافت امریه دیگر نمیتوانند از کسری های خدمت که برای مشمولان در نظر گرفته شده است استفاده کنند. نکته ی دیگری که درباره امریه وجود دارد این است که گاهی برخی افراد تصور میکنند که حقوق دریافتی سربازان امریه بیشتر از سایر افراد است اما این موضوع درست نیست. البته در تعداد کمی از ادارات ممکن است میزان حقوق سربازان امریه متفاوت باشد. مشمولان باید توجه کنند که دریافت امریه به معنای استخدام در اداره یا ارگان مذکور نیست اما سنوات خدمت مشمول به عنوان سابقه شغلی درنظر گرفته میشود. همین مزیت ها باعث شده که تعداد داوطلبان دریافت امریه افزایش یابد که همین امر باعث سخت تر شدن دریافت امریه نیز شده است.

سوالات متداول

چه کسانی واجد شرایط دریافت امریه امریه سازمان اوقاف و امور خیریه هستند ؟

افراد متاهل، خانواده شهدا، جانباز، ایثارگران ، مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی، سرپرستان خانوار، افراد معاف از رزم و قاریان و حافظان قرآن از واجدین شرایط دریافت امریه این سازمان هستند.

چه مدارکی برای دریافت امریه سربازی اداره اوقاف لازم است؟

کپی و اصل کارت ملی، عکس سه در چهار، معرفی نامه کمیته امداد و بهزیستی و یا بنیاد شهید، مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر از مدارک مورد نظر میباشد.

مراحل پذیرش امریه سازمان اوقاف و امور خیریه کدامند؟

مراجعه به اداره اوقاف و اطلاع از تاریخ گرفتن سرباز امریه، اقدام برای دریافت برگه اعزام و ارائه آن قبل از تاریخ اعلام شده این سازمان از مراحل دریافت امریه این سازمان است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه اداره اوقاف | شرایط، ضوابط و مدارک لازم برای اخذ امریه سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید