امریه سازمان آب و فاضلاب | فرایند جذب و ثبت نام

امریه سازمان آب و فاضلاب چه شرایطی دارد؟

تقاضای امریه سازمان آب و فاضلاب

سازمان آب و فاضلاب از سازمان های زیر مجموعه وزارت نیرو می باشد و هر ساله برای تامین نیاز خود به متخصص برای جذب سربازان امریه اقدام می کند. وزارت نیرو و سازمان های زیر نظر آن همانند شرکت آب و فاضلاب با توجه به اختیاراتی که در اصل 147 قانون اساسی و با هدف کمک به این وزارتخانه در جهت برنامه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به این وزارتخانه داده شده است اقدام به جذب مشمولین خدمت سربازی که تقاضا اخذ امریه را دارند می کند. ظرفیت جذب سالانه این وزارتخانه و به تبع آن سازمان ها و شرکت های زیر نظر هر ساله از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تعیین می شود و متغیر خواهد بود. در ادامه با امریه سربازی شرکت آب و فاضلاب بیشتر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره های حرفه ای میتوانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

آشنایی با شرکت آب و فاضلاب

شرکت آب و فاضلاب کشور در سال 1371 و با توجه به ماده 4 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و جهت تحقق مفاد ماده 17 قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب هیئت دولت، تشکیل شد. هدف از تشکیل این سازمان ارزیابی، سنجش، هدایت و راهبری منابع آبی کشور و استفاده بهینه و افزایش بهره وری از این منابع می باشد. هدف از جذب سربازان امریه این سازمان این است تا در راستای اهدافی که دارد بتواند به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته خدمات بهتری ارائه دهد و به طور کلی سطح کیفی بهره وری از منابع آب و هدایت آن ها افزایش پیدا کند. سربازانی که موفق به اخذ امریه سربازی شرکت آب و فاضلاب می شوند در ساختار اداری و مدیریتی بخش های مختلف خصوصی، عمومی و تعاونی باید مشغول به کار شوند و دوران سربازی خود را در آن قسمت ها بگذرانند.

اهداف بکارگیری سربازان امریه در شرکت آب و فاضلاب چیست؟

بکارگیری سربازان امریه در هر سازمان و ارگان بخاطر اهداف خاصی صورت می گیرد. شرکت آب و فاضلاب نیز از این قضیه مستثنی نیست.

 • مهم ترین دلیل استفاده از سربازان امریه در شرکت آب و فاضلاب کمک به عملکرد آب رسانی به روستاهای مرزی و هم چنین مناطق کمتر توسعه یافته و صعب العبور است.
 • هم چنین این موضوع می تواند به کسب تجربه برای دانش آموختگان در زمینه های مرتبط به مسائل آب و فاضلاب کمک کند و آن ها را برای ورود جدی به بازار کار آماده کند.
 • از اهداف دیگر آن می توان به ایجاد ارتباط موثر بین دانشگاه و صنعت کشور اشاره کرد.
 • و از مهم ترین اهداف که برای خود سازمان است می توان به کاهش هزینه های این سازمان با توجه به این که سربازان امریه به میزان سایر سربازان حقوق دریافت می کنند اشاره کرد.

امریه سازمان آب و فاضلاب

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر علاوه بر امریه آتش نشانی به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

با داشتن چه شرایطی موفق به اخذ امریه شرکت آب و فاضلاب می شویم؟

برای این که بتوانید برای اخذ امریه شرکت آب و فاضلاب اقدام کنید باید واجد یک سری از شرایط باشید که در ادامه آن ها را با یکدیگر مرور می کنیم.

شرایط عمومی پذیرش امریه سربازی

ابتدا باید بدانید که ستاد کل نیروهای مسلح برای تمامی سازمان و وزارتخانه ها موارد شرایط خاصی را تعیین کرده است که به شرایط عمومی پذیرش سربازان امریه معروف است. شما برای اخذ امریه هر ارگان و سازمانی نیاز دارید که این شرایط را داشته باشید.

 • اول از همه باید شما تابعیت ایران را داشته باشید و هم چنین اگر مسلمان نیستید باید به یکی از ادیان الهی که در قانون اساسی کشور مورد پذیرش است معتقد باشید. در نظر داشته باشید که تنها اعتقاد به دین کافی نیست و باید به احکام آن التزام عملی داشته باشید.
 • در مرحله بعدی باید به قوانین کشور و نظام جمهوری اسلامی تعهد داشته باشید، به سبب همین موضوع سابقه شما از نظر نداشتن سو سابقه کیفری و محکومیت های قضایی و هم چنین عدم عضویت در سازمان ها و تشکیلات ضد انقلاب بررسی خواهد شد.
 • برای اخذ امریه سربازی از شما تست اعتیاد گرفته خواهد شد بنابراین در صورت اعتیاد به سیگار، مواد مخدر و روان گردان و الکل شما موفق به اخذ امریه سربازی نخواهید شد.
 • باید در انتخاب ارگان و سازمانی که قصد اخذ امریه آن را دارید دقت کنید زیرا با توجه به قوانین نظام وظیفه شما نمی توانید برای اخذ امریه دو یا چند سازمان به طور همزمان اقدام کنید. در این صورت درخواست شما از سوی همه ی آن ها رد خواهد شد.
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط اختصاصی امریه سربازی شرکت آب و فاضلاب

تا اینجا شرایط عمومی اخذ امریه سربازی را برای شما شرح دادیم اما باید توجه داشته باشید که علاوه بر شرایط ذکر شده سازمان ها با توجه به نوع فعالیت و نیازشان شرایط خاصی را برای پذیرش سربازان امریه تعریف می کنند. شرایط ویژه امریه سربازی شرکت آب و فاضلاب بدین شرح است:

 • با توجه به این که افرادی که موفق به اخذ امریه سربازی می شوند باید کار های تخصصی ای را انجام دهند بنابراین مستلزم داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با تخصص های مورد نیاز این سازمان می باشند. در ادامه تخصص های مورد نیاز این سازمان رو به طور مفصل شرح می دهیم.
 • هم چنین نباید با کارکنان مرکزی که قصد اخذ امریه آن را دارید رابطه فامیلی داشته باشید.
 • در صورتی که بومی مناطق مورد نظر سازمان آب و فاضلاب نیز باشید از شرایط ویژه ای برای پذیرش برخوردار خواهید بود.

از سایر مواردی که باید رعایت کنید که مربوط به قوانین نظام وظیفه می شود می توان به عدم استفاده از ایست خدمت سربازی و نداشتن غیبت قبل از اعزام به خدمت سربازی اشاره کرد. هم چنین اگر به هر طریقی دارای کسری خدمت سربازی می باشید مقدار آن نباید از 2 ماه بیشتر باشید در این صورت شرایط شما برای ارگان های پذیرنده امریه سربازی مورد قبول نخواهد بود. البته در مورد قوانین ذکر شده سازمان نظام وظیفه تبصره هایی قرار داده است تا شرایط کمی آسان تر شود از مهم ترین این تبصره ها می توان به توجیه غیبت اشاره کرد. بدین صورت که شما در صورت داشتن غیبت قبل از اعزام به خدمت سربازی می توانید با ارائه دلیل موجه غیبت خود را توجیه کنید و برای اخذ امریه سربازی اقدام کنید.

نظام وظیفه

رشته های مورد نیاز امریه سربازی سازمان آب و فاضلاب

شرکت آب و فاضلاب با توجه به شرکت های زیر نظر آن به تخصص های متنوعی نیاز دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم

 • بزرگ ترین شرکت زیر نظر سازمان آب و فاضلاب، شرکت مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور می باشد که در رشته های: مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، بهداشت محیط، شیمی و میکروبیولوژي و علوم آزمایشگاهی پذیرش دارد.
 • شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب که در رشته های: مهندسی عمران، زمین شناسی، مهندسی کشاورزی آب، مهندسی برق و مهندسی مکانیک پذیرش دارد
 • و هم چنین این سازمان برای تامین نیروهای متخصص خود در سایر ادارات سرباز امریه از رشته های: مدیریت، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد گرایش آب و انرژی ، حقوق گرایش آب، انرژي و بین الملل، علوم اجتماعی گرایش های ارتباطات، جامعه شناسی و سیاست گذاری عمومی که پایان نامه های آن ها در زمینه های مرتبط با صنعت آب است پذیرش می کند.

دقت داشته باشید که پذیرش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود.

چه کسانی برای اخذ امریه سازمان آب و فاضلاب در اولویت هستند؟

اگر واجد شرایط زیر باشید برای اخذ امریه سازمان آب و فاضلاب در اولویت قرار خواهید گرفت:

 • اگر یک سری از مشکلات پزشکی دارید که می تواند منجر به معافیت از رزم شود.
 • اگر تحت پوشش کمیته امداد و یا عضو سازمان بهزیستی هستید
 • اگر ازدواج کرده اید و دارای فرزند می باشید
 • هم چنین مواردی مانند عضویت در بنیاد ملی نخبگان و یا رتبه آوری در مسابقات قرائت قرآن و حفظ آن نیز می تواند برای شما امتیاز آور باشد
 • عضویت در پایگاه های بسیج به مدت حداقل 6 ماه و هم چنین گذراندن دوره تکمیلی بسیج و اخذ مدرک پایان دوره آن می تواند به پذیرش شما کمک کند.
 • داشتن مدرک تحصیلی بالاتر در رشته های مورد نیاز

علاوه بر موارد ذکر شده، این که مدرک تحصیلی اتان را از چه دانشگاهی و با چه معدلی گرفته اید نیز بسیار حائز اهمیت است. که در پایین توضیح خواهیم داد

اولویت بندی بر اساس دانشگاه و معدل

در کشور ما همانند سایر جهان دانشگاه ها بر اساس درجه علمی اشان رتبه بندی می شوند، بنابراین دانشگاه محل تحصیل شما در مقاطع مختلف برای اخذ امریه شرکت های تحت نظر سازمان آب بسیار مهم است. علاوه بر دانشگاه محل تحصیل معدل فارغ التحصیلی شما نیز بسیار مهم است. در ادامه به شرح این موارد می پردازیم.

 • اولویت پذیرش با دانشگاه ها سطح یک دولتی می باشد که شامل دانشگاه های: اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، صنعتی امیر کبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبائی و علم و صنعت ایران می شوند. هم چنین شرط معدل برای این دانشگاه ها بدین صورت است: حداقل معدل در مقطع کارشناسی 14، کارشناسی ارشد 15 و در مقطع دکترا 16 می باشد.
 • بعد از دانشگاه های دکر شده در قسمت اول به ترتیب: سایر دانشگاه های دولتی، آزاد، غیر انتفاعی و پیام نور در اولویت قرار دارند. که شرطمعدل برای این دانشگاه ها نیز بدین صورت است: معدل 15 برای مقطع کارشناسی، 16 برای مقطع کارشناسی ارشد و کعدل 17 برای مقطع دکترا.

در زمینه تحصیلی مواردی هم چون:

 • داشتن پایان نامه مرتبط با مسائل روز صنعت آب و کاهش هدر رفت منابع آن
 • انجام فعالیت های مرتبط با آب و فاضلاب و یا شرکت در طرح های تحقیقاتی مرتبط با آن می تواند کمک شایانی به پذیرفته شدن درخواست اخذ امریه شما بکند.

و در پایان نیز اگر عضو درجه 1 خانواده های محترم ایثارگران، جانبازان، آزادگان و شهدا باشید نیز امتیاز ویژه ای برای پذیرش شما در نظر گرفته می شود.

امریه سازمان آب و فاضلاب

نکات مرتبط با امریه سربازی سازمان آب و فاضلاب

نکاتی در زمینه اخذ مریه سربازی سازمان آب و فاضلاب وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست:

 • اول از همه باید دقت داشته باشید که پس از پذیرفته شدن به عنوان سرباز امریه حق انصراف نخواهید داشت. بنابراین قبل از این که برای ثبت نام امریه اقدام کنید باید حتما آگاهی کاملی از شرایط امریه به خصوص محل خدمت خود کسب کنید تا در صورت نارضایتی از اقدام برای اخذ امریه صرف نظر کنید.
 • اگر مایل به پذیرش امریه شرکت آب و فاضلاب هستید باید حداقل 3 ماه قبل از تاریخ اعزام به خدمت خود برای پذیرش سهمیه اقدام کنید.
 • لباس فرم شما همانند سایر کارکنان آن اداره خواهد بود و شما ملزم به پوشیدن لباس فرم نیستید. هم چنین نیازی به تراشیدن موی سر نیز نیست.
 • بسیاری از مشمولین خدمت سربازی قبل از اخذ امریه تصور می کنند که حقوقی برابر با سایر کارمندان دریافت می کنند اما این چنین نیست و بر اساس قوانین نظام وظیفه حقوق شما برابر با سایر سربازان خواهد بود.
 • ساعت کاری شما برابر با ساعت اداری خواهد بود ولی این بدان معنا نیست که در بقیه ساعات روز در اختیار خودتان هستید بلکه سرباز امریه 24 ساعت روز تحت اختیار ارگان مورد نظر است و در صورت نیاز باید در محل خدمت خود حاضر شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ امریه سازمان آب و فاضلاب

برای اخذ امریه سازمان آب و فاضلاب به یک سری از مدارک نیاز دارید که در ادامه توضیح می دهیم آن ها را از کجا بدست بیاورید.

 • اول از همه مدارک شناسایی شما مورد نیاز است که شامل شناسنامه، کارت ملی، عکس پرسنلی و شناسنامه همسر و فرزندان در صورت تاهل می باشد. شما باید از تمامی این مدارک کپی تهیه کنید
 • در قدم بعدی باید مدارک تحصیلی خودتان را آماده کنید در این مرحله باید اصل مدرک تحصیلی خود و تسویه حساب با دانشگاه را از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت کنید.
 • بعد از آن باید به پلیس خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس +10) مراجعه کنید و برگ اعزام به خدمت خود یا همان برگ سبز را دریافت کنید.
 • هم چنین در صورت عضویت در کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی باید به مرکز این سازمان ها مراجعه کرده و معرفی نامه دریافت کنید
 • و در نهایت در صورت داشتن رزومه کاری باید از محل کار خود مستندات لازم را تهیه کنید

دقت داشته باشید تمامی موارد باید توسط سازمان صادر کنند کپی برابر اصل شوند.

مراحل اخذ امریه شرکت آب و فاضلاب کدام ها هستند؟

حالا که تمامی مدارک مورد نیاز را از مراجع مختلف جمع آوری کردید سراغ مراحل اخذ امریه شرکت آب و فاضلاب می رویم .

 • ابتدا باید از تمامی آن ها اسکن تهیه کنید و سپس به مراجعه سایت این سازمان به نشانی http://amriyeh.moe.gov.ir ثبت نام اولیه خود را انجام دهید.
 • سپس باید حدود 10 – 15 روز منتظر بمانید تا جواب تاییدیه آن بیاید. در صورت قبولی شما باید با تمامی مدارک خود به صورت حضوری به مرکز سازمان آب و فاضلاب واقع در محل زندگی خود مراجعه کنید. پس از بررسی مدارک شما توسط متصدی مربوطه و در صورت تایید برای شما وقت مصاحبه حضوری تعیین می شود.
 • بعد از آن باید خودتان را برای مصاحبه حضوری آماده بکنید و بعد از حدود 40 روز باید جهت مصاحبه حضوری در محل اداره سازمان آب و فاضلاب حاضر شوید.
 • در صورت قبولی در مصاحبه حضوری باید خودتان را اماده اعزام به پادگان جهت گذراندن دوره آموزش نظامی سربازی بکنید.
 • پس از گذراندن آمورش نظامی سربازی به مدت 2 ماه حالا آمادگی دارید که به محل خدمت خود جهت گذراندن دوره 2 ساله خدمت اعزام شوید.

درپایان

امریه شرکت آب و فاضلاب، بر اساس سهمیه و ظرفیت امریه داده شده از سوی وزارت کشور و به صورت فراخوان عمومی از طریق سایت وزارت نیرو یا مراجعه حضوری، برای تعداد محدودی از افراد مشمول خدمت سربازی که بدون غیبت هستند انجام میگیرد، جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های حرفه ای در خصوص امریه های سربازی میتوانید از طریق شماره زیر با کارشناسان با تجربه مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵

سوالات متداول

چه مدارک لازم برای دریافت امریه سازمان آب و فاضلاب مورد نیاز است؟

مدارکی مانند: کپی کارت ملی، اصل و کپی مدرک تحصیلی همراه با گواهی معدل، آدرس منزل و… که جزئیات تنکمیلی در این مقاله درج شده است.

شرایط ثبت نام امریه سربازی سازمان آب و فاضلاب چیست؟

برای اخذ امریه باید شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده از سوی وزارت نیرو را داشته باشید که در این مقاله ذکر شده است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه سازمان آب و فاضلاب | فرایند جذب و ثبت نام

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/5/4

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید