امریه فدراسیون های ورزشی|شرایط و قوانین پذیرش داوطلبین

امریه فدراسیون های ورزشی چه شرایطی دارد؟

امریه فدراسیون های ورزشی یکی دیگر از امریه های خدمت سربازی است. این سازمان ها که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان در حال فعالیت هستند، هرساله افراد زیادی از داوطلبان امریه خدمت سربازی را به خدمت میگیرند. فدراسیون های ورزشی در زمینه های مختلف ورزشی فعالیت داشته و هر ورزش به طور اختصاصی فدراسیون مخصوص به خود را دارد.

همانطور که میدانید به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی، نهادهای دولتی در امریه سربازی خدمت وظیفه به سازمان نیروهای مسلح کمک خواهند کرد. این دستور با مشارکت سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا و ارگان های زیر نظر دولت سامان گرفته و به نام امریه های خدمت سربازی به جوانان معرفی میشود.

امریه های خدمت سربازی نظام وظیفه بر اساس ماده 36 همکاری بین ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان های دولتی و غیر دولتی میباشد. این قانون به این صورت است که سازمان نظام وظیفه در زمان صلح میتواند برخی از نیازهای دولت و نهادهای وابسته به آن را از طریق سرباز امریه تامین کند. با این هدف که آسیبی به پایگاه های رزمی کشور وارد نشود. هم چنین سربازانی که قصد استفاده از امریه های سربازی در سازمان ها و ادارات مختلف را دارند باید دوره ی آموزشی خود را به طور کامل بگذرانند. سپس برای امریه سربازی به خدمت گرفته شوند. مشمولین برای دریافت امریه فدراسیون های ورزشی نیز میتوانند اقدام کنند، که در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره های حرفه ای در زمینه امریه های سربازی با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

دلایل به کارگیری سربازان امریه

به کار گیری سربازان امریه در سازمان های مختلفمنجر به کاهش هزینه ها و بهرمندی و استفاده از این سربازان سایشته در مناطق محروم میشود، امریه سربازی به مشمولین این فرصت را داده تا در ادارات مشغول به کار شوند و به پادگان ها مراجعه نکنند. پس تقریبا 50 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور میتوانند برای دریافت امریه سربازی در مناطق کم توسعه یافته و محروم مشغول به خدمت شده و دوره ی خدمت ضرورت خود را بگذرانند.

شرایط امریه فدراسیون های ورزشی شامل چه بخش هایی است؟

شرایط امریه فدراسیون های ورزشی بر اساس شرایط امریه سازمان نظام وظیفه میباشد. که بر طبق این ضوابط مشمولین میتوانند یکی از متقاضیان دریافت سهمیه ی امریه خدمت سربازی باشند. شاید برخی بر این باور باشند که امریه های سربازی مانند معافیت ها یا کسری های خدمت شرایط خاصی نداشته و داشتن تحصیلات دانشگاهی ملاک دریافت امریه میباشد. اما متاسفانه در سال های گذشته سازمان نظام وظیفه برای امریه های خدمت سربازی نیز قوانین سختگیرانه ای لحاظ کرده است. که جوانان به راحتی نمیتوانند از آن ها استفاده کنند.

اما در مقابل معافیت های سربازی، امریه های خدمت شرایط بهتری دارند. این شرایط از این لحاظ بهتر هستند که افراد زیادی میتوانند از این شرایط بهره ببرند. شرایط امریه فدراسیون های ورزشی به صورت زیر میباشد. آن ها را با دقت خوانده و به خاطر بسپارید.

چگونه امریه فدراسیون های ورزشی بگیریم؟

قوانین امریه های خدمت سربازی فدراسیون ورزشی

 • مشمولین باید دارای مدرک دانشگاهی باشند. این مدارک میتواند شامل مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا بالاتر باشد.
 • مشمول میتواند از سابقه بسیجی فعال خود استفاده کند. بسیجیان به سابقه ی بیش از 6 ماه در اولویت دریافت امریه قرار میگیرند.
 • مشمول باید در سنوات مجاز تحصیلی باشد. یعنی وارد غیبت نشده باشد تا بتواند برای دریافت امریه اقدامات را انجام دهد.
 • مشمولین باید 3 ماه قبل از اعزام به خدمت وظیفه کارهای امریه سربازی خود را انجام دهند. در غیر این صورت نمیتوانند امریه بگیرند.
 • مشمولین فرزند شهدا و جانبازان برای امریه های خدمت سربازی در اولویت هستند.
 • مشمولین امریه میتوانند از اعضای بنیاد نخبگان ملی باشند.
 • مشمولین استعدادهای درخشان میتوانند از امریه استفاده کنند.
 • مشمولین تحت پوشش سازمان هایی مانند کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی کشور، ایتام و غیره در لیست امریه بگیران در اولویت خواهند بود.
 • مشمولین با داشتن همسر و در صورت تاهل میتوانند از امریه ی خدمت دوره ی ضرورت استفاده کنند.
 • مشمولین با معدل الف و معدل بالا در صدر جدول امریه بگیران خواهند بود.
 • مشمولینی که از معافیت های رزمی استفاده کرده اند. نیز میتوانند امریه سربازی گرفته و از این مزایا بهره ببرند.
 • مشمولین نباید از انواع کسری های خدمت سربازی استفاده کنند. اگر داوطلبان از کسری خدمت استفاده کنند نمیتوانند امریه سربازی بگیرند.

این شرایطی است که مشاوره نظام وظیفه در اینجا در اختیار داوطلبان قرار داده است. با توجه به این شرایط میتوانید برای دریافت امریه های سازمان های مختلف اقدام کرده و به نتیجه برسید.

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

مدارک لازم برای امریه سربازی فدراسیون های ورزشی چیست؟

مشمولین باید برای امریه های سربازی مدارک خود را آماده کرده و به سازمان مربوطه تحویل دهند. برخی بر این باورند که باید مدارک خود را برای امریه سربازی به سازمان نظام وظیفه تحویل دهند. اما این نکته را باید داوطلبان در نظر داشته باشند که برای اقدام جهت امریه های خدمت نظام وظیفه، مدارک لازم باید به فدراسیون های ورزشی ارائه شده و توسط کارگزینی این سازمان ها مراحل تشکیل پرونده انجام شود.

تشکیل پرونده ی امریه های سربازی ممکن است کمی زمان بر باشد. اما اگر مدارک این فدراسیون های ورزشی متقاضیان آماده باشد. پرونده سریعا تشکیل شده و برای تایید صلاحیت به قسمت گزینش فرستاده میشود.

مدارک مورد نیاز امریه ها

 • مدارک شناسایی مشمول
 • تکمیل فرم مشخصات شخصی مشمول
 • دو قطعه عکس 3*4 رنگی با چهره ی تمام رخ
 • برگ سبز دوره ی آموزشی مشمول
 • شناسنامه ی فرد متقاضی
 • کارت ملی متقاضیان
 • کپی کارت شناسایی
 • کپی از صفحات شناسنامه به طور کامل
 • کپی از سند ازداوج مشمول در صورت تاهل
 • کپی شناسنامه ی همسر مشمول در صورت متاهل بودن
 • کپی مدرک تحصیلی
 • اصل مدرک تحصیلی به همراه برگه تسویه با دانشگاه
 • و مدارک دیگر

این مدارک را آماده کرده و سپس برای امریه ی خدمت دوره ی ضرورت اقدام کنید. به دلیل اینکه مراحل انجام دریافت امریه کمی زمان بر است. پس سریع تر اقدام کرده تا وارد غیبت نشوید.

نظام وظیفه

مرحله های مهم دریافت امریه های فدراسیون های ورزشی

مراحل پذیرش امریه سربازی فدراسیون های ورزشی باید پس از اعلام آخرین اطلاعیه ی این سازمان برای جذب امریه انجام شود. کسانی که می خواهند این مراحل پذیرش فدراسیون های ورزشی را پشت سر بگذارند. اول از همه باید پیگیر اخبارهای مهم این سازمان ها باشند. زیرا اطلاعیه های جذب سرباز امریه های خدمت توسط فدراسیون های ورزشی اعلام عمومی خواهد شد. پس از دیدن این اطلاعیه ها، متقاضیان باید مدارک خود را سریع تر آماده کنند. مراحل را مرور خواهیم کرد. شما نیز به ترتیب این مراحل اقدام کرده و به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

 1. خواندن آخرین اخبار و اطلاعیه های فدراسیون های ورزشی در خصوص امریه های خدمت سربازی
 2. دریافت برگ سبز اتمام دوره ی آموزشی خدمت سربازی مشمولین
 3. آماده سازی مدارک برای تحویل به فدراسیون های ورزشی
 4. ارائه ی مدارک شناسایی برای پرونده ی امریه ی خدمت
 5. آماده سازی پرونده توسط سازمان فدراسیون های ورزشی
 6. بررسی و تایید مدارک مشمول
 7. تایید صلاحیت مشمولین توسط بخش گزینش فدراسیون های ورزشی
 8. دعوت از مشمولین برای شروع خدمت امریه ی سربازی وظیفه
 9. آخرین مرحله نیز شروع خدمت مشمول در یکی از سازمان های فدراسیون های ورزشی میباشد.

همانطور که در بالا گفته شد درصد زیادی از مشمولین باید در مناطق محروم به خدمت بپردازند. این شرط یکی از مهم ترین شرایط دریافت امریه های سربازی میباشد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ثبت نام امریه سربازی فدراسیون های ورزشی چه زمانی است؟

ثبت نام امریه فدراسیون های ورزشی در این سازمان ها و توسط کارمندان بخش معاونت نیروی انسانی صورت میگیرد. کسانی که برای ثبت نام امریه فدراسیون های ورزشی اقدام میکنند، باید مراجعه حضوری به این سازمان ها داشته و مدارک را تحویل دهند. سپس مراحل ثبت نام به شکل بالا صورت خواهد گرفت.

سهمیه امریه سربازی فدراسیون های ورزشی به چه بخش هایی اختصاص میابد؟

سهمیه امریه فدراسیون های ورزشی تا 50 درصد به مناطق توسعه نیافته و کم توسعه یافته تعلق میگیرد. متقاضیان دریافت سهمیه فدراسیون های ورزشی اگر قصد دارند برای گرفتن امریه های سربازی مشارکت داشته باشند باید در مناطق محروم به این سازمان ها خدمت کرده تا دوره ی خدمت دو ساله ی خود را به پایان برسانند.

در پایان

در این مقاله به بررسی ثبت نام امریه وزارت ورزش و جوانان پرداختیم و شرایط پذیرش این ارگان را به همراه مدارک مورد نیاز برای آن با جزئیات تکمیلی را در اختیارتان قرار دهیم. چنانچه ابهام و یا سوالی در این زمینه دارید و یا نیازمند دریافت مشاوره های تخصصی در این زمینه هستید میتوانید از طریق شماره زیر با مشاوران با تجربه ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵

سوالات متداول

دریافت امریه های فدراسیون های ورزشی بر اساس ماده 36 سازمان وظیفه در چه مناطقی نیروی امریه جذب میکنند؟

حدود 50 درصد سربازان امریه فدراسیون های ورزشی به بخش های محروم تعلق میگرند.

مهم ترین شرط امریه های خدمت سربازی فدراسیون های ورزشی چیست؟

داشتن مدرک کارشناسی یا بالاتر از مهم ترین شروط گرفتن امریه های فدراسیون ورزشی میباشد.

مشمولین قوانین امریه های خدمت سربازی برای فدراسیون های ورزشی را در کجا میتوانند مطالعه کنند؟

مشمولین باید اطلاعیه های این سازمان را پیگیری کنند. اخبار امریه ی فدراسیون های ورزشی را میتوانید از طریق این سایت پیگیری کنید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه فدراسیون های ورزشی|شرایط و قوانین پذیرش داوطلبین

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 14 نظر:
 1. سلام وقت بخیر بنده، در رشته ورزشی هندبال مقامات کشوری استانی،شهرستانی اموزشگاه را دارم و مدرک تحصیلی دیپلم هستش وه در نیرو انتطامی سرباز هستم‌میتوانم درخواست یگان ورزش را بدهم؟

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم بله درخواست دهید

 2. سلام خسته نباشید من با یه تیم نظامی قرار داد بستم آموزشیم تموم شده بعد رفتیم یگان پشتیبانی گفتن بعد از دو هفته تقسیم میشید همچین چیزی میشه 🤔؟

  لطفا جواب بدید خیلی فوریه ممنون

 3. سلام وقت بخیر امریه ورزشی به سابقه ورزشی حرفه ای احتیاج دارد؟

 4. سلام دارای سابقه رزمی۱۰سال دررشته های بوکس تایلندی ووشو دفاع شخصی مبارزات رینگی و کسب مقام استان کشوری دارم درغیر این صورت مدارک دیپلم تحصیلی ندارم ایا میشه اقدام کردبرای امریه ورزشی ؟…..

  1. سلام وقت بخیر متاسفانه به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی مربوطه مجاز به اقدام نیستید .

 5. با سلام

  من برج 10/1 اعزام بع خدمت میشوم آیا الان میشود فعالیت ورزشی گرفت یا نه؟

  لطفا جواب دهید ضروریه

   1. سلام دارای سابقه رزمی۱۰سال دررشته های بوکس تایلندی ووشو دفاع شخصی مبارزات رینگی و کسب مقام استان کشوری دارم درغیر این صورت مدارک دیپلم تحصیلی ندارم ایا میشه اقدام کردبرای امریه ورزشی ؟…..

    1. سلام وقت بخیر متاسفانه به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی مربوطه مجاز به اقدام نیستید .

   2. سلام دارای سابقه رزمی۱۰سال دررشته های بوکس تایلندی ووشو دفاع شخصی مبارزات رینگی و کسب مقام استان کشوری دارم درغیر این صورت مدارک دیپلم تحصیلی ندارم ایا میشه اقدام کردبرای امریه ورزشی ؟…..

    ۰

    1. سلام وقت بخیر متاسفانه به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی مربوطه مجاز به اقدام نیستید .

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1403/2/3

سه شنبه

1403/2/4

چهارشنبه

1403/2/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید