آنچه باید درباره امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت (صمت) بدانید!

امریه وزارت صنعت معدن تجارت چه شرایطی دارد؟

چه کسانی از امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت میتوانند بهره مند شوند؟

شاید تا بحال امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت(صمت) به گوش خیلی از خوانندگان عزیز نخورده باشد. امریه وزارت صنعت معدن تجارت یکی از ارگان های امریه دهنده در کشور میباشد. که هر ساله بسیاری از متقاضیان مشمول را به خدمت میگیرد. تا با انجام امریه خدمت سربازی کمی از سختی های رفتن به خدمت وظیفه برای جوانان کمتر شود.

همه ی شما میدانید که رفتن به خدمت سربازی به یکی از بزرگترین معضلات جوانان امروزی تبدیل شده است. بنابراین همه به دنبال راهی هستند تا بتوانند این معضل را از پیش رو بردارند. زیرا نداشتن کارت پایان خدمت سربازی عواقب زیادی را به همراه خواهد داشت. یکی از مهم ترین این عواقب استخدام نداشتن در دستگاه های دولتی و خصوصی است. که داشتن کارت پایان خدمت یکی از شروط اختصاصی این سازمان ها و نهادها میباشد. از دیگر معایب نداشتن این کارت این است که جوانان نمیتوانند پاسپورت خود را گرفته و از کشور خارج شوند. پس جوانان امروز به دنبال روش هایی هستند تا بتوانند خدمت دوره ی ضرورت را راحت تر بگذرانند یا اصلا به خدمت نروند. راهکارهای زیادی از سوی سازمان نظام وظیفه برای جوانان محیا شده تا بتوانند این دوره را به راحتی بگذرانند.

این راهکارها شامل کسری های خدمت سربازی، معافیت های سربازی نظام وظیفه و امریه های سربازی است. با ما همراه باشید تا مطالب ویژه ای که درباره ی امریه ها به خصوص امریه وزارت صنعت معدن تجارت برای شما تهیه شده است را با هم مطالعه کنیم.

رشته های مورد نیاز امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت (صمت)

رشته های مورد نیاز امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت صمت در حوزه رشته های فنی و مهندسی می باشد و به طور کلی کسانی که دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر در این زمینه ها می باشند برای اخذ امریه وزارت صمت واجد شرایط هستند. بدلیل تنوع بسیار زیاد رشته ها در زمینه های فنی و مهندسی طبیعی است که تعداد متقاضیان امریه  این وزارتخانه بسیار زیاد باشند زیرا محصلان فارغ التحصیل در زمینه های فنی و مهندسی بسیار زیاد هستند.

لیست ۱۰ رشته ای که بیشتر از بقیه رشته ها مورد توجه قرار گرفته اند بدین شرح است اما به این معنی نیست که فارغ التحصیلان سایر رشته ها شانسی برای اخذ امریه این وزارتخانه نداشته باشند:

 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی عمران
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی هوافضا
 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • مهندسی مواد
 • مهندسی برق
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی معماری
 • مهندسی شیمی

چگونه امریه وزارت صنعت معدن تجارت بگیریم؟

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیرو امریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلح امریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمی امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاع امریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیان امریه وزارت کشور
امریه وزارت نفت و شرکت گاز امریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازی امریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییه امریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برق اامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینی امریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانان امریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوری امریه سربازی شهرداری ها

امریه وزارت صمت در استان های مختلف چگونه است؟

امریه وزارت صمت در استان های مختلف به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز سازمان ها و ارگان های تحت نظر این وزارتخانه هر ساله انجام می شود. بر اساس قانون ۱۴۷ قانون اساسی و با توجه به صلاح دید مقامات دولتی در راستای بخشنامه معاون اول رئیس جمهور در تاریخ ۲۳/۱۱/۹۵ به منظور ساماندهی مشمولین خدمت سربازی که خواهان خدمت در دستگاه های دولتی و غیر نظامی هستند، وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت ایجاد شرایط برابر و عادلانه برای آن دسته از مشمولینی که خواهان گرفتن امریه این وازرتخانه هستند، اقدام به ایجاد سایتی برای ثبت نام الکترونیکی  مشمولان وظیفه عمومی کرد.

البته لازم به ذکر است که این سایت فقط به منظور پیش ثبت نام استفاده خواهد شد و پر کردن فرم الکترونیکی از سوی متقاضیان به منظور پذیرفته شدن آن ها برای امریه وزارت صمت نخواهد بود بلکه  فرآیند اصلی ثبت نام حضوری خواهد بود. هدف از ایجاد این سایت فراهم کردن شرایط عادلانه برای مشمولان در استان های مختلف بوده است زیرا پذیرش نیروی امریه در وزارت صمت بسیار محدود است.

سایت اعلام شده برای پیش ثبت نام امریه وزارت صمت در استان های مختلف  www.mimt.gov.ir  می باشد که متقاضیان می توانند با مراجعه به این سایت و تکمیل مشخصات خود پیش ثبت نام خود را انجام بدهند.

سهمیه امریه وزارت صمت بطور سالانه تعیین می شود و نیروهایی که از طریق سهمیه امریه این وزارتخانه جذب می شوند بیشتر در مناطق محروم کشور به کار گرفته می شوند.

شرایط مورد نیاز برای اخذ امریه وزارت صمت

شرایط مورد نیاز برای اخذ امریه وزارت صمت به شرح زیر می باشد:

 • نباید در اعزام به خدمت سربازی غیبت داشته باشید
 • مدرک تحصیلی که دارید باید متناسب با نخصص های مورد نیاز این وزارتخانه باشد
 • در طول خدمت سربازی خود فرار نکرده باشید
 • کسری خدمت سربازی بیش از ۲ ماه نداشته باشید

هم چنین داشتن برخی از شرایط به پذیرش شما کمک خواهد کرد:

 • متاهل بودن
 • عضو درجه ۱ خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران بودن
 • معافیت از رزم
 • تحت پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی بودن

وزارت صمت بر خلاف برخی از وزارتخانه ها شرایط خاصی برای پذیرش نیروی امریه ندارد و تقریبا بر اساس شرایط عمومی اخذ امریه جذب نیرو های خود را انجام می دهد.

شرایط امریه وزارت صنعت معدن تجارت یکسری شرایط عمومی است که برای مشمولان در نظر گرفته شده است. دریافت امریه های سربازی به مشمولین این فرصت را میدهد تا به خدمت سربازی نروند. این نرفتن به خدمت سربازی بدان معنا نیست که مشمول در خانه نشسته و کارت معافیت دریافت کند. مشمولین پس از گرفتن امریه سربازی از رفتن به پادگان های نظامی و انجام خدمات رزمی در آنجا معاف خواهند شد. اما آن ها باید چه کاری انجام دهند؟ این متقاضیان فرصت خواهند داشت تا برای سازمان های مختلف دولتی کار کرده و دانش و تجربه ی خود را ارتقا دهند. در واقع امریه های سربازی این فرصت را به مشمولین میدهد تا از دانش خود بهره گرفته و برای آبادانی کشور تلاش کنند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه آنچه باید درباره امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت (صمت) بدانید! با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اولویت اخذ امریه وزارت صنعت معدن تجارت

افراد زیر دارای اولویت می باشند:

 • داشتن همسر و متاهل بودن مشمولان در دریافت امریه سربازی دارای امتیاز می باشد.
 • مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی می توانند برای امریه وزارت صنعت معدن تجارت اقدام کنند.
 • مشمولان معاف از خدمات رزمی که از معافیت استفاده کرده اند میتوانند از امریه های خدمت وظیفه عمومی استفاده کنند.
 • افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی مانند سازمان بهزیستی از امریه وزارت صنعت معدن تجارت بهره میگیرند.
 • افرادی که پدر نداشته و سرپرست خانواده هستند میتوانند از امریه وزارت صنعت معدن تجارت بهره مند شوند.
 • داشتن رشته ی تحصیلی مرتبط با نیاز سازمان مربوطه نیز از شروط مهم می باشد.
 • فرزندان ایثارگران، جانبازان و آزادگان نیز میتوانند امریه سربازی بگیرند.
 • مشمولان ازدواج کرده و فرزنددار نیز میتوانند امریه سازمان های مختلف را گرفته و در ادارات دولتی مشغول به کار شوند.

نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز اخذ امریه وزارت صمت

مدارک مورد نیاز شما جهت مراجعه حضوری برای اخذ امریه وزارت صمت بدین شرح است:

 • اصل و کپی از تمامی صفحات شناسنامه
 • اصل و کپی از کارت ملی
 • ارائه مدرکی مبنی بر عدم غیبت شما در خدمت سربازی
 • برگه تسویه حساب شما با دانشگاه محل تحصیلتام
 • گواهی پایان تحصیل
 • برگ اعزام به خدمت یا همان برگ سبز

اگر از اعضا درجه۱ خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان هستید و یا تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستید باید مدرکی مبنی بر اثبات ادعای خو ارائه دهید

دقت داشته باشید از تمامی مدارک خود ۴ سری کپی تهیه کنید و به همراه داشته باشید.

مشمولین نظام وظیفه باید برای دریافت امریه وزارت صنعت معدن تجارت سریعا اقدام کنند. زیرا اگر وارد غیبت سربازی بشوند دیگر نمیتوانند از این مزایا استفاده کنند. متقاضیان دریافت امریه خدمت سربازی قبل از اقدام باید در سنوات مجاز تحصیلی قرار گرفته باشند. زیرا اگر معافیت تحصیلی آنان تمام شده باشد وارد عیبت شده و نمیتوانند از امریه های سازمان های مختلف بهره بگیرند. اطلاعات مختلف در همه ی زمینه های نظام وظیفه و خدمت سربازی را میتوانید از مشاوره تلفنی آویژه گرفته و با این مرکز تماس بگیرید.

مراحل اخذ امریه وزارت صمت

 1. ابتدا شما بایستی حدود دو ماه قبل از تاریخ اعزام به خدمت خود در سایت مخصوص پیش ثبت نام این وزارتخانه که در بالا گفته شد ثبت نام اولیه را انجام دهید.
 2. پس از تایید ثبت نام اولیه شما بایستی با مدارکی که اعلام می شود حضوری به سازمان های مربوط به این وزارتخانه مراجعه کنید
 3. پس از ارائه مدارک و در صورت تایید شدن آن ها برای شما وقت مصاحبه تعیین می شود.
 4. بعد از انجام مصاحبه در صورت قبولی در مصاحبه تقریبا کار اخذ امریه تمام شده است و فقط باید منتظر بمانید تا محل خدمت و تاریخ اعزام به شما اعلام شود

مراحل اقدام برای دریافت امریه وزارت صنعت معدن تجارت

 1. قبل از هر چیز اطلاعیه سازمان مربوطه را باید مطالعه کرده و شرایط را با دقت بخوانید.
 2. دو ماه یا سه ماه قبل از اعزام به خدمت برای تشکیل پرونده به سازمان مربوطه مراجعه کنید.
 3. مدارک مورد نظر برای تشکیل پرونده را به همراه داشته باشید.
 4. نامه تسویه حساب با دانشگاه از مدارک ضروری به حساب می آید.
 5. پس از انجام مراحل اداری و پس از گذراندن دوره ی آموزشی برای شروع کار به سازمان مربوطه مراجعه کنید.

امریه وزارت صنعت معدن تجارت چگونه است؟

ثبت نام امریه وزارت صنعت معدن تجارت

ثبت نام امریه وزارت صنعت معدن تجارت همانطور که در بالا نیز توضیح داده شد در خود وزارت مربوطه انجام خواهد شد. مشمولان باید در نظر داشته باشند که اگر قصد دارند برای ثبت نام امریه وزارت صنعت معدن تجارت اقدام کنند فقط مدارک خود را به این سازمان تحویل دهند. اقدام برای امریه در دو سازمان غیر قانونی است. پس این مسئله را در نظر داشته و سپس برای گرفتن امریه خدمت سربازی اقدام کنید.

سهمیه امریه وزارت صنعت معدن تجارت

سهمیه امریه وزارت صنعت معدن تجارت برای افرادی است که در بالا شرایط آن ها گفته شد. اما افراد دیگری که سهمیه مناطق محروم هستند نیز میتوانند برای دریافت امریه وزارت صنعت معدن تجارت اقدام کنند. افراد دیگر با شرایط مختلف نیز میتوانند از سهمیه امریه وزارت صنعت معدن تجارت بهره ببرند. غیر از این سازمان، نهادهای دیگری نیز از مشمولان دعوت به همکاری خواهند کرد. شما میتوانید برای اطلاع از این مراکز و سازمان ها با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

سوالات متداول

اولین و مهم ترین مدرک مورد نیاز برای دریافت امریه سربازی چیست؟

شما با در دست داشتن اطلاعیه جذب نیروی امریه به سازمان مربوطه می توانید برای دریافت امریه اقدام نمایید.

یکی از شرایط ویژه جذب نیروی امریه سربازی برای گرفتن امریه وزارت صنعت معدن تجارت چیست؟

وزارت صنعت معدن تجارت از افراد سهمیه مناطق محروم نیز جذب نیرو میکند.

مزایای دریافت امریه سربازی چیست؟

مشمولین با دریافت امریه خدمت سربازی به جای رفتن به پادگان ها و انجام خدمات نظامی در سازمان های دولتی مشغول به کار می شوند و در ساعت های اداری به کار گرفته میشوند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره امریه خدمت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

آنچه باید درباره امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت (صمت) بدانید!

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آنچه باید درباره امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت (صمت) بدانید!

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 2 نظر:

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

جمعه

1400/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید