آیا سربازان امریه استخدام می‌شوند؟

آیا سربازان امریه استخدام می‌شوند؟

امریه سربازی یکی از روش‌های محبوب گذراندن این دوره، در بین فارغ التحصیلان و مشمولان است. بسیاری از افراد به دنبال افزایش تجربه کاری و آشنا شدن با محیط‌های شغلی در ارگان‌ها و نهادهای کشور هستند.

💚 اما پس از گذراندن دوره امریه سربازی، افراد می‌توانند برای استخدام در همان سازمان‌ها درخواست دهند؟

💚 آیا ممکن است سرباز امریه به استخدام همان نهاد یا سازمان درآید؟

در این مقاله مشاوره نظام وظیفه آویژه قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که آیا سربازان امریه استخدام می‌شوند؟ در ادامه هم با شرایط و ضوابط استخدام سرباز امریه در نهادها، سازمان‌های دولتی و شرکت های خصوصی و وزارتخانه‌ها آشنا می‌شویم.

مزایای امریه سربازی برای استخدام

امریه سربازی یکی از روش‌های جایگزین برای گذراندن دوره خدمت عمومی است. افراد مشمول که مدرک کارشناسی و بالاتر دارند می‌توانند با توجه به فراخوان امریه که توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی در سایت امریه سربازی داده می‌شود، برای این دوره اقدام کنند.

💚 طول دوره امریه سربازی بر خلاف سربازی عادی که 21 ماه است، دو سال تمام پیش بینی شده است. افراد همچنین برای ثبت نام امریه سربازی نباید به هیچ عنوان، غیبت داشته باشند.

💚 امریه سربازی، مزیت‌های زیادی برای اشتغال آینده افراد ایجاد می‌کند. در این روش شما در محیط‌های کاری واقعی در نهادها و سازمان‌های دولتی و شبه دولتی مشغول فعالیت خواهید شد. این موضوع به شما کمک می‌کند تا تجربه کاری خوبی کسب کنید و بیشتر با این مراکز آشنا شوید.

💚 مزیت بزرگ دیگر امریه شدن این است که می‌توانید این دو سال را به عنوان سابقه کاری خود محسوب کنید. افرادی که امریه بوده‌اند، می‌توانند این دو سال را به عنوان سابقه کاری دولتی در رزومه خود درج کنند. این موضوع، شانس شما را برای استخدام در همان سازمان در آینده بالاتر خواهد برد.

امریه دانش بنیان و استخدام

یکی دیگر از انواع امریه سربازی، امریه شرکت‌های دانش بنیان است. برای گرفتن این امریه شما باید حداقل 12ماه در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان استخدام شده باشید و بیمه برای شما رد شده باشد.

به علاوه برای گرفتن این امریه، با حداقل80 امتیاز از جدول فعالیت فناورانه کسب کرده باشید. با این روش شما می‌توانید در یکی از این شرکت‌ها و به عنوان سرباز امریه دوران خدمت خود را بگذرانید. جذب سرباز توسط شرکت های خصوصی دانش‌بنیان شرایط و ضوابط خاصی دارد که می‌توانید در مقالات مربوط به این موضوع، آن را دنبال کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را حتما بخوانید: امریه شرکت‌های دانش بنیان

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آیا استخدام سرباز امریه در همان سازمان‌ها و ارگان‌ها ممکن است؟

به طور کلی افرادی که در سازمان و یا نهادهای دولتی، به عنوان سرباز امریه خدمت می‌کنند، به عنوان نیروی کاری رسمی و کارمند شناخته نمی‌شوند. کار این افراد پس از اتمام دوره خدمت، به پایان می‌رسد و سازمان و ارگان مربوطه هیچ تعهدی بابت استخدام و ادامه فعالیت آنان ندارد.

در بسیاری از سازمان‌ها و نهادها، تعهدنامه‌ای مبنی بر اتمام کار پس از دو سال از افراد گرفته می‌شود.

💚 به عبارت دیگر می‌توان گفت افراد پس از اتمام دوره خدمت به عنوان سرباز امریه، به استخدام آن نهادها در نمی‌آیند. خدمت به عنوان سرباز امریه باعث استخدام این افراد در آن سازمان نمی‌شود اما افراد می‌توانند با توجه به شرایط خود، برای استخدام در همان نهاد یا سازمان اقدام کنند.

💚 در بیشتر سازمان‌ها و نهادها، خدمت به عنوان سرباز امریه، مزیتی نسبت به دیگر افراد برای استخدام ایجاد نمی‌کند.

💚 اما به علت تجربه کاری که در این دو سال کسب کرده‌اید و به دلیل دو سال سابقه کاری در نهاد یا سازمان مربوطه، شما ممکن است شانس بیشتری نسبت به دیگر افراد برای استخدام در این نهادها داشته باشید.

استخدام سربازان امریه

گذراندن دوره امریه چه کمکی برای استخدام در آن نهاد به ما می‌کند؟

اگر دوره امریه شما در سازمان و نهادی خاص به پایان رسیده است، به طور معمول باید محل خدمت خود را ترک کنید تا کارت پایان خدمت برای شما صادر شود. پس از دریافت کارت پایان خدمت، افراد می‌توانند برای استخدام در سازمان‌ها اقدام کنند.

گذراندن دوره امریه در نهاد و سازمانی خاص، به شما کمک می‌کند تا با شرایط کاری و پیش‌زمینه‌ها برای استخدام آشناتر از دیگر افراد باشید. به علاوه این دوره کمک می‌کند تا با شرایط و ضوابط استخدام‌ها نیز آشنایی بهتری کسب کرده باشید. همچنین آگاهی از زمان استخدام هم باعث می‌شود بهتر بتوانید برای استخدام اقدام کنید.

چگونه می‌توانیم برای استخدام پس از دوره امریه اقدام کنیم؟

استخدام در سازمان‌ها و نهادهای دولتی و نظامی، شرایط و ضوابط خاصی دارد. گفتیم که برای استخدام سرباز امریه، مزیت خاصی در این نهادها در نظر گرفته نمی‌شود و افراد باید به صورت معمول و مانند دیگر افراد برای استخدام عمل نمایند.

اما چگونه می‌توانیم برای استخدام در این نهادها پس از اتمام دوره امریه اقدام کنیم؟

ابتدا شما باید زمان‌بندی سازمان برای استخدام را زیر نظر داشته باشید. به اطلاعیه‌ها و فراخوان‌هایی که سازمان یا نهاد مورد نظر برای جذب نیرو می‌دهد، دقت کنید و زمان‌بندی و شرایط آن را به یاد داشته باشید. با این روش شما می‌توانید بهتر و در زمان کمتری شرایط مورد نظر برای استخدام را برای خود اقدام کنید.

شما همچنین باید شرایط و ضوابط استخدامی‌های جدید در سازمان مورد نظر را زیر نظر داشته باشید تا بتوانید در مدت کوتاهی شرایط خود برای استخدام را بهبود دهید.

بیشتر سازمان‌ها و نهادها، آزمون‌های استخدامی خاصی برای جذب نیرو برگزار می‌کنند. شما می‌توانید در طول امریه، خود را برای این آزمون‌ها آماده کنید. این موضوع را به یاد داشته باشید که وقتی شرایط شما برای امریه شدن در آن سازمان یا نهاد مناسب بوده است، شرایط برای استخدام هم ممکن است بهتر از دیگر افراد باشد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما این مقاله را بخوانید: لیست ارگان های امریه سربازی

چه افرادی شانس بیشتری برای استخدام پس از امریه سربازی دارند؟

افرادی که به عنوان امریه در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی مشغول فعالیت بوده‌اند، می‌توانند پس از اتمام دوره امریه برای استخدام درخواست دهند. شرایط عمومی برای استخدام در دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی شامل این موارد است:

🟡 داشتن تابعیت ایرانی

🟡 نداشتن سوء سابقه کیفری

🟡 التزام به قانون اساسی کشور

🟡 اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور

🟡 برخورداری از سلامت جسمی و روانی مرتبط با عنوان شغلی مورد نظر

🟡 داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم

🟡 عدم اشتغال در دیگر نهادهای دولتی

داشتن این مزایا می‌تواند شانس استخدام را برای شما افزایش دهد:

🟠 افرادی که سابقه ایثارگری دارند یا اعضای خانواده ایثارگر دارند.

🟠 افراد متاهل یا دارای فرزند

🟠 افراد فارغ التحصیل از دانشگاه‌های معتبر با معدل بالا. هما طور که شرط معدل برای امریه سربازی وجود دارد، برای استخدام نیز فارغ التحصیلان دارای معدل بالاتر، برای استخدام اولویت دارند.

🟠 افراد دارای کارت بسیج یا سابقه بسیج فعال

🟠 افراد تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را دنبال کنید: ثبت نام امریه سربازی

امریه دانش بنیان و استخدام

استخدام سرباز امریه در شرکت های خصوصی امکان پذیر است؟

استخدام سرباز امریه در شرکت های خصوصی یکی از موضوعاتی است که اخیرا مطرح شده است. شرکت های خصوصی که فعالیت های مختلفی انجام میدهند متناسب با نیاز خود میتوانند از بین سربازان واجد شرایط اقدام به استخدام سرباز امریه کنند. جذب سربازان امریه در شرکت های خصوصی باید تحت نظر وزارت صنعت و سازمان وظیفه کشور انجام شود. این وزارت هر ساله سهمیه ای را از سوی سازمان وظیفه و برای جذب و استخدام سربازان امریه به شرکت های خصوصی اعطا میکند.

لازم به ذکر است که قبل از اینکه سربازان به عنوان امریه در ارگان ها و شرکت های خصوصی به کار گرفته شوند بایستی دوره ی آموزشی را که دو ماه طول میکشد، انجام دهند.

یکی دیگر از تسهیلاتی که در شرکت های خصوصی و در سال های اخیر برای مشمولان خدمت سربازی فراهم شده این است که افراد مشمولی که در آزمون های ورودی و استخدامی این شرکت ها قبول میشوند، میتوانند دوره ی سربازی خود را نیز در همین ارگان و به عنوان سرباز امریه بگذرانند. علاوه بر این سربازان استخدام شده در برخی شرکت های خصوصی میتوانند با انجام پروژه های جایگزین خدمت، خدمت سربازی خود را انجام دهند، به این ترتیب نیروی مورد نیاز این ارگان ها تامین میشوند و از طرفی مشمولان نیز برای استخدام با مشکل رو به رو نخواهند بود. البته استخدام مشمولان سربازی در شرکت های خصوصی تحت شرایط خاصی انجام میشود که اغلب این شرایط به حوزه ی کاری و فعالیت آن ها بستگی دارد.

چند نکته ی مهم که درباره این شرکت ها باید بدانید:

  • همه ی شرکت هایی که مجوز جذب سرباز امریه دارند تنها میتوانند تعداد محدودی از نیروهای خود را از بین مشمولان نظام وظیفه جذب کنند. بنابراین بهتر است مشمولان در زمان های مقرر معمولا دو یا سه ماه قبل از اعزام، سریعا اقدامات لازم را انجام دهند.
  • برخی از این شرکت ها استفاده از کسری های خدمت را برای سربازان امریه نمیپذیرند.
  • حقوقی که این شرکت ها به سربازان میدهند مطابق با حقوقی است که سازمان وظیفه به سربازان اعطا میکند اما ممکن است تنها کمی بیشتر باشد.
  • پذیرش امریه تنها از بین سربازانی است که غیبت نکرده باشند.

سخنی از مشاوران آویژه

بنابر قوانین نظام وظیفه، سازمان‌ها یا نهادهای دولتی امریه‌پذیر، تعهدی برای استخدام افراد ندارند. بنابر همین قانون افرادی که طول دوره امریه آنان به پایان می‌رسد، دیگر نباید در محل خدمت حاضر شوند.

به طور کلی در بیشتر سازمان‌ها و نهادها، بین افرادی که به عنوان سرباز امریه خدمت کرده‌اند و افراد عادی برای استخدام تفاوت چندانی وجود ندارد. شما به عنوان سرباز امریه نیز باید مراحل استخدامی در نهادها و سازمان‌های دولتی مانند شرکت در آزمون‌ها و مصاحبه را طی کنید. اگر در مورد جزئیات استخدام امریه سربازی و مراحل آن در سازمان‌ها و نهادهای گوناگون نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما در مرکز مشاوره آویژه آماده راهنمایی شما هستند.

سوالات متداول

آیا امریه شدن در دستگاه‌ها و نهادها، به معنای استخدام است؟

خیر. شما به عنوان سرباز امریه، کارمند آن‌ موسسات محسوب نمی‌شوید.

آیا استخدام سربازان امریه در نهادها و سازمان‌های دولتی و پس از اتمام دوره امریه ممکن است؟

سازمان‌ها و نهادهای امریه‌پذیر تعهدی مبنی بر استخدام شما پس از اتمام امریه ندارند.

مهم‌ترین شرط برای استخدام در سازمان‌ها و موسسات دولتی چیست؟

قبولی در در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های دولتی و اجرایی و موفقیت در مصاحبه حضوری

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آیا سربازان امریه استخدام می‌شوند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید