امریه سازمان انرژی اتمی / تمامی شرایط و مراحل ثبت نام ۱۴۰۳

امریه سازمان انرژی اتمی

پسرانی که به سن 18 سالگی رسیده اند موظف هستند تا به خدمت سربازی اعزام شوند. نحوه خدمت مشمولان به طریق مختلف صورت می گیرد که یکی از آنها امریه سربازی است.

برخی از سازمان ها برای تامین نیروی خود به پذیرش سرباز اقدام می کنند، که یکی از آنها را می توان امریه سازمان انرژی اتمی نام برد.

🟩 ثبت نام امریه سربازی سازمان انرژی اتمی از بین فارغ التحصیلان رشته های مورد نیاز این سازمان صورت می گیرد.

🟩 قبل از هر اقدامی لازم است تا مشمولان از شرایط ثبت نام امریه انرژی اتمی مطلع شده و سپس برای ثبت نام در این امریه وارد عمل شوند.

شما می توانید با مطالعه مقاله زیر اطلاعاتی را که مشاوران مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه در خصوص جزئیات امریه سازمان انرژی اتمی در اختیارتان قرار داده اند مطالعه نمایید.

امریه سازمان انرژی اتمی چگونه است؟

سازمان انرژی اتمی برای تامین بخشی از نیروهای مورد نیاز خود در بخش های گوناگون اقدام به جذب سرباز امریه دانش آموخته در رشته های مورد نظر می نماید.

امریه سربازی سازمان انرژی اتمی یکی از گزینه های مناسب برای افرادی است که تلاش می کنند تا خدمت سربازی خود را در محیط های غیر نظامی و متناسب با رشته تحصیلی خود سپری کنند.

💚 سازمان انرژی اتمی با مجوزی که از ستاد کل نیرو های مسلح دریافت نموده است هر ساله از بین سربازانی که تحصیلات عالیه دارند و رشته تحصیلی آنها متناسب با خدمت در این سازمان است، گزینش نیروی امریه را انجام می دهد.

💚 نداشتن پوشش غیر نظامی، فعالیت در ساعات اداری، فالیت در حوزه تخصصی و متناسب با رشته تحصیلی، خدمت در محیط علمی و … را می توان از مزایای امریه سربازی سازمان انرژی اتمی برشمرد.

💚 مشمولان با ورود به سازمان انرژی اتمی تحت عنوان سرباز امریه موظف هستند تا قوانین جاری در این سازمان را رعایت نموده و طبق آن انجام وظیفه نمایند.

💚 امریه سازمان انرژی اتمی همانند دیگر سازمان ها برای جذب نیروی امریه، شرایط و مقرراتی را وضع نموده است که بهتر است تا متقاضیان قبل از ثبت نام از آنها مطلع شوند.

شرایط لازم برای اخذ امریه سربازی سازمان انرژی اتمی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط لازم برای اخذ امریه سربازی سازمان انرژی اتمی

شرایط امریه سازمان انرژی اتمی عمومی و اختصاصی بوده و مشمولانی که متقاضی ثبت نام در این سازمان می باشند باید از تمامی شرایطی که در ادامه عنوان می شود، برخوردار باشند.

شروط عمومی امریه سازمان انرژی اتمی

 1. مشمولان دارای جرم یا سابقه کیفری نباشند.
 2. عدم اعتیاد به مواد مخدر
 3. عدم ثبت غیبت سربازی برای مشمول
 4. دارندگان حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی
 5. ارائه برگه سبز اعزام به خدمت
 6. مشمولان نباید هیچ یک از ارگان های نظامی سابقه خدمت داشته باشند.
 7. نداشتن نسبت سببی و نسبی با مسئولین سازمان
 8. به دلیل اینکه مدت زمان امریه سربازی 24 ماه است، مشمولان نباید متقاضی دریافت هیچ کسری خدمتی باشند.

مواردی که نام برده شده از شرایط عمومی است و تمامی افرادی که مایل هستند تا در سازمان انرژی اتمی امریه بگیرند لازم است این شروط را داشته باشند.

سازمان انرژی اتمی جهت پذیرش سربازان در قالب نیروی امریه شرایط اختصاصی نیز وضع نموده است و مشمولانی که از این شرایط بهره مند هستند می توانند برای ثبت نام امریه سربازی اقدام نمایند.

 1. رشته تحصیلی آنها متناسب با نیاز سازمان باشد و در یکی از دسته های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم انسانی قرار داشته باشد.
 2. معدل کل مدرک تحصیلی حداقل 15 در نظر گرفته شده است.

در کنار شرایطی که بیان شد اگر مشمولان حداقل یکی از موارد

 • تاهل
 • سر پرست خانواده
 • تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
 • نخبه
 • فرزند خانواده شهدا یا ایثارگران
 • حافظ قرآن
 • معافیت از رزم
 • و …

را داشته باشد در اولویت پذیرش امریه سربازی سازمان انرژی اتمی قرار خواهد گرفت.

به دلیل اینکه فعالیت در سازمان انرژی اتمی نیازمند حرفه و تخصص خاص می باشد بنابراین تنها دانش آموختگان در رشته های خاص می توانند برای ثبت نام امریه انرژی اتمی وارد عمل شوند که در ادامه آنها را مطرح خواهیم کرد.

اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی در مورد طرح جدید مجلس برای خدمت سربازی هستید پیشنهاد می کنیم مقاله کسری خدمت سربازی را بخوانید.

رشته های مورد قبول امریه سازمان انرژی اتمی

علاوه بر اینکه مشمولان باید شرایط اختصاصی و عمومی جذب امریه سازمان انرژی اتمی را داشته باشند، لازم است تا رشته ای که در آن فارغ التحصیل شده اند نیز متناسب با نیاز این ساز مان باشد.

رشته های فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی در امریه سازمان انرژی اتمی مورد نیاز می باشد که به صورت جزءی تر شما را از نام رشته ها مطلع خواهیم نمود.

 

فنی و مهندسی
مهندسی هسته ایمهندسی مکانیکمهندسی برق
مهندسی کامپیوترمهندسی شیمیمهندسی فیزیک
مهندسی صنایعهواهشناسیمهندسی معدن
مهندسی موادمهندسی عمرانمهندسی سیستم
علوم پایه
بهداشت محیطبهداشت حرفه ایزمین شناسی
انکولوژیزیست شناسیزنتیک
رشته های علوم انسانی
حقوقمدیریت دولتیمدیریت بازرگانی
اقتصادآمارزبان انگلیسی
حسابداریجغرافیا

مدارک مورد نیاز امریه سازمان انرژی اتمی

قبل از انجام مراحل دریافت امریه سازمان انرژی اتمی لازم است تا مشمولان مدارک لازم را تهیه نموده و در اختیار داشته باشند.

با توجه به اینکه هر کدام از سازمان های امریه پذیر فعالیت های مخصوص به خود را دارند، مدارکی که مشمولان ارائه می دهند نیز باید طبق شرایط و قوانین همان سازمان باشد.

بنابراین مدارکی را که مشمولان واجد شرایط جهت ثبت نام امریه سازمان انرژی اتمی لازم دارند، در زیر برای شما ذکر نموده ایم.

⭐ عکس 4*3 دو قطعه

⭐ مدارک شناسایی و کپی از تمامی صفحات آن

⭐ برگه اعزام به خدمت مشمولان که تاریخ آن حداقل 65 روز به زمان اعزام به خدمت مشمولان باقی مانده باشد.

⭐ آخرین مدرک تحصیلی همراه با کپی

⭐ معرفی نامه ای که در آن معدل مشمول ذکر شده و از طرف دانشگاه به سازمان نظام وظیفه صادر می شود.

⭐ برگه تکمیل شده تقاضا نامه مشمول جهت پذیرش امریه سازمان انرژی اتمی

رشته های مورد قبول امریه سازمان انرژی اتمی

مراحل ثبت نام امریه سازمان انرژی اتمی

ثبت نام در امریه سازمان انرژی اتمی اصول و قوانینی دارد که مشمولان موظف هستند تا طبق آنها اقدام نمایند.

با اطلاع از جزئیاتی مانند زمان دقیق و نحوه ثبت نام امریه سازمان انرژی اتمی، مشمولان می توانند ثبت نام خود را با موفقیت و بدون صرف وقت اضافه به پایان برسانند.

ثبت نام امریه سازمان انرژی اتمی اصولا به دو شکل انجام می شود و مشمولان متقاضی می توانند توسط یکی از روش هایی که بیان می شود برای ثبت درخواست امریه وارد عمل شوند.

🟢 مراجعه حضوری :

فرم تقاضای امریه را تکمیل نموده و آن را به مسئول ارگان توسعه منابع انسانی سازمان انرژی اتمی بصورت حضور در محل تحویل دهید.

🟢 مراجعه غیر حضوری:

مشمولان فرم درخواست امریه سازمان انرژی اتمی را به آدرس پستی، تهران، خیابان کارگر شمالی، سازمان انرژی اتمی ایران، با شماره صندوق پستی 14155-1339 اداره کل منابع انسانی و نوسازی ارسال می کنند.

در هر دو روش مشمولان می بایست 3 ماه قبل از تاریخ اعزام، مدارک خود را به سازمان انرژی اتمی ارسال نمایند و منتظر ارسال پاسخ رد یا قبول درخواست امریه از این سازمان باشند.

متقاضیان امریه سربازی سازمان انرژی اتمی پس از اینکه از نحوه ثبت نام مطلع شدند باید مراحلی را برای تکمیل روند اخذ امریه این سازمان انجام دهند.

🔵 پس از 45 روز از ارسال مدارک و گرفتن تاییدیه امریه سازمان انرژی اتمی می بایست به واحد بهره برداری سازمان جهت انجام مصاحبه علمی مراجعه کنند.

🔵 در صورت پذیرش می بایست به بخش گزینش مراجعه نمایید.

🔵 تحویل برگه اعزام به خدمت طی مدت 60روز به ارگان مربوطه

🔵 قبول درخواست امریه مشمول توسط کمیته امریه سازمان انرژی اتمی و ارائه برگه اعزام به خدمت

🔵 انجام مراحل پزشکی و تشخیص هویت

🔵 دعوت جهت مصاحبه حضوری

🔵 مراجعه به حوزه نظام وظیفه و اعزام به خدمت دوره آموزشی .

🔵 مراجعه به سازمان و دریافت حکم ابلاغ محل کار

سایت اطلاع رسانی امریه سربازی سازمان انرژی اتمی

تمامی مشمولان می توانند با مراجعه غیر حضوری به سایت سازمان انرزی اتمی، از زمان امریه، پروژه های کسری خدمت و موارد دیگر در این رابطه مطلع شوند.

آدرس اینترنتی که مشمولان متقاضی امریه انرژی اتمی می توانند به آن مراجعه نمایند aeoi.org. ir می باشد که مشمولان می توانند در زمینه های گوناگون از آن بهره مند شوند.

نکات مورد توجه متقاضیان امریه سازمان انرژی اتمی

خدمت امریه سربازی علاوه بر اینکه تسهیلاتی را برای مشمولان فراهم می کند محدودیت هایی را نیز برای آنها به همراه خواهد داشت.

🟠 مدت خدمت سربازی امریه سازمان انرژی اتمی 24 ماه بوده و مشمولان از کسری خدمت برخوردار نخواهند شد.

🟠 همچنین محل خدمت مشمولان، سازمان انرژی اتمی بوده و تا پایان خدمت تغییر نمی کند و حقوق دریافتی آنها نیز مطابق با مقررات سازمان نیروهای مسلح می باشد.

برخی از مشمولان گمان می کنند که با سپری نمودن خدمت خود از طریق امریه می توانند پس از پایان سربازی در ارگان محل خدمتی خود مشغول به کار شوند، درحالیکه هیچ گونه استخدامی صورت نخواهد پذیرفت.

اگر شما می خواهید بدانید که چطور سرباز معلم بشیم؟ و به دنبال امریه اموزش و پرورش هستید، حتما مقاله سرباز معلم را بخوانید.

جزئیات مصاحبه گزینش امریه انرژی اتمی

تمامی مشمولان پس از اینکه شرایط آنها توسط مسئولین سازمان انرزی اتمی مورد بررسی قرار گرفت، تاریخی به انها اعلام می شود تا در مصاحبه حضوری، از همه جهات بررسی شوند.

🟠 سوالاتی در زمینه های علمی، اعتقادی، شخصیتی و .. از مشمولان پرسیده خواهد که با دریافت پاسخ سوالات آنها را مورد ارزیابی قرار داده و پس از نتیجه گیری نهایی آن فرد به عنوان نیروی امریه استخدام خواهد شد.

 

جذب مشمولان نخبه در سازمان انرژی اتمی چگونه است؟

نخبگانی که مشمول خدمت سربازی هستند می توانند با توجه به شرایط سازمان انرژی اتمی، پروزه های کسری خدمت را انجام داده و زمان خدمت سربازی خود را کاهش دهند.

همانطور که می دانید جهت ارائه پروزه های کسری خدمت سازمان انرژی اتمی شرایطی وضع گردیده است که می بایست به آنها توجه نمایید. از جمله انها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

تنها مشمولانی که در رشته های فنی و مهندسی مرتبط با صنعت تحصیلات تکمیلی دارند مجاز به پذیرش می باشد.

متقاضیان می بایست یکسال معافیت تحصیلی برای انجام روند پذرش و انجام طرح خود داشته باشند.

زمانی که مشمولان درخواست خود برای انجام پروزه را ثبت می کنند باید روش تحقیق و سمنار ها به شکل موفقیت آمیزی سپری کرده باشند.

سخنی از مشاوران آویژه

گروهی از مشمولان تلاش می کنند تا پس از فارغ التحصیلی خود در محیط های غیر نظامی مشغول به خدمت شوند و بدنبال اطلاع از شرایط و جزئیات سازمان امریه پذیر مورد نظر خود می باشند.

امریه سازمان انرژی اتمی با وضع قوانین و مقررات بخصوص خود، از بین سربازان اقدام به جذب نیروی متخصص می نماید که لازم است تا متقاضیان امریه آگاهی لازم را در مورد شرایط پذیرش آن بدست بیاورند.

سوالات متداول

رشته های مورد پذیرش امریه سازمان انرزی اتمی شامل چه مواردی می شوند ؟

سازمان انرزی اتمی در سه گروه از رشته ها که به علوم انسانی، فنی و مهندسی و علوم پایه مرتبط است، اقدام به جذب امریه می نمایند.

آیا سربازان در امریه انرژی اتمی می توانند از کسری خدمت استفاده نمایند؟

همانطور که می دانیم مشمولانی که موفق به اخذ امریه سربازی می شوند، مدت زمان خدمت آنها کامل بوده و هیچ کسری خدمتی به انها اختصاص نمی یابد.

ثبت نام امریه سازمان انرزی اتمی به چه شکل می باشد؟

مشمولان می توانند به دو روش حضوری و غیر حضوری مدارک لازم جهت ثبت نام را سازمان انرزی اتمی تحویل دهند.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه سازمان انرژی اتمی / تمامی شرایط و مراحل ثبت نام ۱۴۰۳

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید