ترم تابستان دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

ترم تابستان دانشگاه آزاد 1400

برخی دانشجویان به دلایل مختلفی، خواستار این هستند که بتوانند دروسی را که نتوانسته اند پاس کنند یا می خواهند زود تر از موعود مشخص اخذ کنند را در زمان آزاد خود مانند فصل تابستان بگذرانند؛ به همین دلیل دانشگاه ها نیمسالی را بعد دو نیمسال مهر و بهمن اضافه کردند به نام نیمسال تابستانی یا ترم تابستانی که دانشجویان می توانند در ترم تابستان و زمان تعطیلات تابستانی بتوانند از این ویژگی استفاده کرده و اقدام به اخذ دروسی که می خواهند کنند.

نیمسال های اول و دوم ضروری بوده و دانشجویان باید در زمان خود این دو نیمسال را بگذرانند اما نیمسال تابستانی اختیاری بوده و دانشجویانی که خواستار گذراندن نیمسال تابستانی هستند می توانند از طریق دانشگاه خود اقدام کنند.

تمامی دانشگاه ها شرایط نیمسال تابستانی را دارا هستند فقط با کمی شرایط متفاوت تر، که امروز ما در مورد شرایط ترم تابستانی دانشگاه آزاد صحبت خواهیم کرد و دانشجویانی که علاقه به دانستن قوانین نیمسال تابستانی دارند با ما همراه باشند.

قوانینی که در رابطه با شرایط نیمسال های تابستانی وجود دارد، در مدت ۱۰ الی ۱۵ سال تغییر می کند و قوانین جدیدی به وجود می آید. در ادامه ما با به روز ترین اخبار و ابلاغیه های ترم تابستان دانشگاه آزاد و قوانین ۹۹-۱۴۰۰ را خدمت شما دانشجویان عزیز قرار داده ایم.

تعداد انتخاب واحد مقبول برای هر مقطع تحصیلی

تعداد انتخاب واحد مقبول برای هر مقطع تحصیلی

در هر مقطع تحصیلی تعداد انتخاب واحد قابل قبول برای نیمسال تابستانی سقف یکسانی نداشته و متفاوت است؛ در ادامه سقف هر مقطع را به طور کامل آورده ایم.

پونزسقف تعداد واحد در رشته های علوم پزشکی:

کاردانی، کارشناسی، دکتری حرفه ای: تعداد مجاز برای نیمسال تابستانی در این مقاطع، تا ۶ واحد است.

کارشناسی ارشد، دکترای تخصصی: تعداد مجاز برای نیمسال تابستانی در این مقاطع، تا ۴ واحد است.

پونزسقف تعداد واحد در رشته های غیر پزشکی:

کاردانی و کارشناسی (پیوسته و نا پیوسته): برای ترم های تابستانی در رشته های غیر پزشکی در مقاطع کاردانی و کارشناسی، ۸ واحد برای شرایط عادی و ۱۰ واحد برای شرایط خاص و متفاوت، سقف واحد ها است.

کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی: دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی بیش از ۴ واحد را نمی توانند انتخاب و یا ارائه دهند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که به دلیل زمان کم در نیمسال تابستانی نسبت به نیمسال های دیگر، نمی توانید دروس تخصصی را انتخاب کنید و فقط می توانید دروس عمومی در تابستان گذرانده و پاس کنید.

به دلیل ویروس کرونا از سال ۹۹ تمامی کلاس های حضوری تعطیل شده و به طور خود خوان و غیر حضوری اداره می شوند که کلاس های نیمسال تابستانی نیز از این قاعده مستثنا نیست و به صورت آنلاین اجرا خواهد شد.

ثبت نام ترم تابستانی، در تابستان در تیر ماه یعنی بعد از امتحانات نیمسال دوم شما است، می توانید در زمان مشخص شده با رعایت قوانین مربوط به مقطع و رشته خود، شروع به انتخاب واحد برای ترم تابستانی خود کنید.

شرایط غیبت در امتحان

شرایط غیبت در امتحان

پونزبا توجه به قوانین و تبصره های مربوط به غیبت در امتحان های دانشگاه آزاد، غیبت دانشجویان در زمان امتحانات به شزایط زیر است:

ماده ۳۵:

 • دانشجویان با غیبت موجه در یک تا ۳ جلسه امتحانی باعث حذف آن دروس می شوند.
 • با غیبت غیر موجه در جلسات امتحانی یک تا ۳ جلسه باعث نمره صفر در امتحانات آن دروس خواهند شد. (تعیین این که غیبت موجه یا غیر موجه است، به عهده شورای آموزشی واحد دانشگاهی است).
 • اگر دانشجو اگر ماده ۳۵ استفاده کند، موظف به گذراندن حداقل ۱۲ واحد در یک نیمسال نیست.

شرایط شهریه دانشگاه آزاد در ترم تابستان

شهریه های دانشگاه آزاد بستگی به رشته تحصیلی و تعداد واحد های انتخاب شده، متغییر است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ترم تابستان دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تیک مقطع کاردانی

دانشجویان مقطع کاردانی (پیوسته و نا پیوسته) اگر تعداد واحد های ترم تابستانی خود را تا ۶ واحد انتخاب کنند، باید یک دوم شهریه ثابت و شهریه متغیر را پرداخت کنند.

اگر تعداد واحد های اخذ شده توسط دانشجویان بیش از ۶ واحد باشد، باید دو سوم شهریه ثابت و شهریه متغیر را پرداخت کنند.

تیک مقطع کارشناسی

اگر تعداد واحد های اخذ شده توسط دانشجویان مقطع کارشناسی (پیوسته و نا پیوسته) تا ۶ واحد باشد، باید نصف شهریه ثابت و کل شهریه متغیر پرداخت شود.

اگر تعداد واحد های اخذ شده بیش از ۶ واحد باشد، دانشجویان باید دو سوم شهریه ثابت و شهریه متغیر را به صورت کامل، پرداخت کنند.

تیک مقطع دکتری

دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری برای اخذ تعداد واحد های ترم تابستانی اگر تا ۶ واحد انتخاب کرده باشند باید نصف شهریه ثابت و شهریه متغیر را به صورت کامل پرداخت کنند.

اگر تعداد واحد های اخذ شده در مقطع دکتری بیش از ۶ واحد باشد، باید دو سوم شهریه ثابت و تمام شهریه متغیر پرداخت شود.

شرایط شهریه دانشگاه آزاد در ترم تابستان

کلام پایانی

دلایل اقدام و ثبت نام برای ترم تابستانی برای دانشجویان می تواند متفاوت باشد، از جمله سرگرمی در تعطیلات تابستانی، اخذ دروس مردود شده، خواستار تمام شدن زود تر دوره تحصیلی خود و… که ما در این مطلب با ارائه تمامی شرایط و قوانین و ابلاغیه های مربوط به ترم تابستانی در دانشگاه آزاد، تلاش کردیم تا شما عزیزان را تماما مطلع کنیم. امیدواریم که اطلاعات گفته شده در این مقاله برای شما مفید واقع بوده باشد.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره، می توانید با مشاوران خبره ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

علالمت-سوالمیزان شهریه های دانشگاه آزاد برای نیمسال تابستانی چگونه است؟

به دلیل اینکه میزان شهریه بستگی به تعداد واحد های انتخابی دارد و برای مقاطع مختلف نیز سقف انتخاب واحد متفاوت است، نمی توان به طور کامل و دقیق گفت، شهریه های تابستانی برای دانشگاه آزاد متغیر است.

علالمت-سوالشهریه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد چگونه است؟

در دانشگاه آزاد برای محصلین در مقطع کارشناسی (پیوسته و نا پیوسته)، سقف ۶ واحد درسی منظور شده است که شهریه آن ها به صورت نصف شهریه ثابت و کل شهریه متغیر باید پرداخت شوند.

علالمت-سوالشهریه های دانشگاه آزاد برای دانشجویان مقطع دکترا حرفه ای دامپزشکی چگونه است؟

در دانشگاه آزاد در مقطع دکترا حرفه ای دامپزشکی، تعداد سقف برای انتخاب واحد، ۶ واحد است و دانشجویان داوطلب نیمسال تابستانی وظیفه پرداخت نصف شهریه و تمام شهریه متغیر را بر عهده دارند.

2.4/5 - (7 امتیاز)

ترم تابستان دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ترم تابستان دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 63 نظر:
 1. سلام من تازه وارددانشگاه هستم میخواستم بپرسم کاردانی چندترم است وتوچندسال تموم میشه باترم تابستانی

 2. سلام.بنده دانشجوی کارشناسی آموزش ابتدایی هستم درخواست ترم تابستان دادم شهریه ثابت رو هم واریز کردم فقط نتونستم انتخاب واحد کنم میخواستم بدونم الان راهی هست . انتخاب واحد کنم.ممنون

 3. سلام من تو انتخاب واحد یه درس رو تغییر دادم و درس دیگه ای رو برداشتم ولی هنوز تو وادانا ثبت نشده … کی ثبت میشه ؟؟ مشکلی هم نداشت …

 4. سلام
  آیا با اون ١٠ واحد که دانشگاه اجازه می ده می شه ازشون خواست ٢ تا معارف با هم برداریم و حذف نکنن ؟

 5. با سلام
  درمقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد رشته مدیریت دولتی میتونیم ترم تابستانی برداریم؟ ۹ واحد مونده تا درسهامون تموم بشه.

  1. سلام ترم تابستانه برای دانشگاه آزاد تقریبا هشت واحد درنظر گرفته شده است ولی درشرایط خاص امکان دارد

 6. من کارمند و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستم ، همه واحدام رو پاس کردم فقط ۱۲ واحد دارم ک درسم تموم شه ، میتونم ترم تابستان ۱۲ واحد بردارم ک فارغ التحصیل شم؟

  1. سلام
   سقف مجاز انتخاب واحد ترم تابستان هشت واحداست ودرشرایط خاص ده واحد

 7. سلام یک سوال داشتم من برای ترم تابستانی شریه را پرداخت کردم ولی ظرفیت دروس پر شده بود الان باید چی کار کنم چه جوری تو حذف و اضافه واحد بردارم ممنون می شم پاسخ بدید

  1. سلام شما میتوانید به امور مالی دانشگاه مراجعه نمایید قطعا برای حذف واضافه میتوانید درس را اضافه نمایید

 8. سلام من دانشجوی رشته بهداشت مدارس هستم وترم آخر خواستم بدونم دانشگاه شما درس آزمایشگاه فیزیک که عنلی هست روارائه داده ک من ب عنوان مهمان بیام ممنون میشم راهنمایی کنید

 9. سلام خواستم بدونم آزمایشگاه فیزیک واسه تابستون ارائه دادنه ک ب عنوان مهمان بیاییم؟؟؟؟

 10. سلام من درس ریاضی یک رو برداشتم با کد ۱۹۹۳۳۱۰۲۱۴۶ ولی فک کنم کدش متفاوت باشه سایت هیچ ایرادی نگرفته
  ورودی بهمن ۹۹ هستم رشته حسابداری پیوسته

 11. سلام وقت بخیر. اگه واحد تابستون برداریم برای ترم بعدش به جای این واحدایی که تو تابستون پاس کردیم میتونیم واحدای دیگه ای برداریم؟ یا اینکه صرفا حجم درسی ترم بعدمون کمتر میشه و تعداد واحد هایی که میتونیم برداریم رو محدود میکنن؟

 12. سلام خسته نباشید
  من میخوام ترم تابستانی رو در دانشگاه دیگه ای مهمانی بگیرم. ممکن هست یا خیر؟ مدارک و اقدامات خاصی مورد نیازه؟

 13. سلام وقت بخیر
  میخاستم ببینم اگر درخواست ترم تابستان داده باشیم و انتخاب واحد نکنیم و شهریه ای هم پرداخت نکنیم ،تکلیف اون ۴۰۰ تومن چی میشه؟؟ ایا ترم مهرماه باید ۴۰۰ تومن بیشتر پرداخت کنم ؟؟

 14. سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته تربیت بدنی هستم ۱۷ واحد مانده که یازده واحد عملی شش واحد تخصصی ایا میتونم ده واحد ترم تابستان وهفت واحد معرفی به استاد بگیرم باتشکر

  1. سلام در صورت موافقت دانشگاه برای برداشتن تعداد۱۰ واحد در تابستان بله میتونید.

 15. سلام،بنده سه درس دارم تا فارغ التحصیلی شوم و واحد دانشگاهی بنده این سه درس به نامهای سرمایه گذاری در بورس و اوراق بهادار،پژوهش عملیاتی ۲،مباحث جاری در حسابداری ارایه نمی دهند،خواهشمند است واحدهای دانشگاهی که این دروس را ارایه می دهند به بنده اعلام نمایید.با سپاس فراوان

   1. سلام من دانشجوی رشته بهداشت مدارس هستم وترم آخر خواستم بدونم دانشگاه شما درس آزمایشگاه فیزیک که عنلی هست روارائه داده ک من ب عنوان مهمان بیام ممنون میشم راهنمایی کنید.

 16. سلام ببخشید من آموزش ابتدایی میخونم ترم دوم ی درس سه واحده افتادم میشه علاوه بر ۱۰ واحد تابستان این سه واحد رو هم بگیرم …یعنی جدا هست یا ن

   1. سلام ۱۰واحد میگن به خانواده جانباز میدن عادی ها ۸واحد ترم تابستانی میتونن بگیرن☹️آیا میتونیم ۱۰واحد تابستان بگیریم

 17. سلام من سال ۱۴۰۱ کنکور دارم اما میخوام قبل از ورود به دانشگاه تو این یک سال کاردانی مهندسی صنایع ازاد بخونم، میتونم از ترم تابستان شروع کنم؟ و تا ورودی بهمن سال ۱۴۰۱ تموم کنم؟ و بعد از اون رشته ای که با کنکور قبول شدمو بخونم

 18. سلام بنده دانشجو رشته آموزش ابتدایی هستم ۹ واحد درسی تا فارغ‌التحصیل تحصیل شدن دارم میخواستم ببینم میتونم ترم تابستون بردارم و بین ۹ واحد یه واحد عملی هم هست آیا میتونم تو ترم تابستون بردارم؟

 19. سلام من دانشجوی آموزش ابتدایی هستم ۹واحد درسی دارم یه واحد عملی هم بین درس هام هست آیا میتونم ترم تابستون بردارم؟؟؟ فقط همین ۹واحد دارم تا فارغ‌التحصیل شم…

 20. سلام، شما میدونید دروس عمومی که جدیداآزمون برخط وسراسری دارند رو از دانشگاه علمی کاربردی برای دانشگاه ازاد میشه معادلسازی کرد؟

 21. سلام

  اینکه ترم تابستان بخوای برداری باید معدل الف باشی یا ربطی نداره کلا و ب همه میدن

  دانشگاه ازاد هستم

 22. سلام وقت بخیر. من میخام مهمانی بگیرم و سوالم این هستش که انتخاب واحد ترم تابستان در واحد مبدا مشکلی رو که در مهمانی ایجاد نمیکنه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

   1. سلام خواستم بدونم آزمایشگاه فیزیک واسه تابستون ارائه دادنه ک ب عنوان مهمان بیاییم؟؟؟؟

 23. سلام من دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی ام ۱۷واحد از درسم مونده میتونم ۱۰واحد تابستان بردارم. ،۷واحد مهر معرفی ب استادبگیرم؟؟؟؟

   1. مدیر گروهم میگه نمیشه چرا نمیشه مگه فوقش این نیست که شهریه بیشتری پرداخت میشه در تابستان فوقش پاییز هم هفت واحد معرفی ب استاد میگیرم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/10/28

چهارشنبه

1400/10/29

پنجشنبه

1400/10/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید